Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 02:03   #1
Verifikacionizam- ili želja da se svakom loncu bude poklopac bez polaganja suvišnih računa

1.Počet ćemo s izjavom doajena ovog foruma kojom me nedavno zapanjio :

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Uostalom duhovnost je nepostojeći pojam. To je pojam - parazit. Nepostojeći je pojam zato što izmiče definiciji.
Općenito je Sigmund poznat po tome što će uglavnom sve povezano sa ''mistikom '' religijom'' duhovnošću odbaciti s prezirom i porugom u ladicu -opskurantizam

2. Za početak mu možemo odmah reći da će analitički filozofi i svetog Hegela i hegelijanizam pa stoga njegovog apostola Sigmunda ubaciti u ladicu –filozofski opskurantizam ili metafizički opskurantizam .I gle sudbinskog li preokreta- Veliki inkvizitor u borbi protiv opskurantizma Sigmund postao je optuženi heretik od kolega analitičkih filozofa.


3. Koliko se sjećam ,Sigmund je te optužbe za grijeh kojim on optužuje druge ,primio veselo i bez zabrinutosti i odgovorio je nekom doskočicom protiv analitičkih filozofa koju sam zaboravio.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 18.08.2017. at 02:33.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:06   #2
Nedavno se raznim diskusijama pridružio moderator Beljki i on je počeo presjecati razvoj raznih rasprava ovakovim apsolutističkim presudama čijih glavni ukus citiram ovako niže jer tražilica ne radi pa ne mogu dati forumski link

Beljki kaže

Stvari koje su u sferi neprovjerivog i nedokazivog nisu suvisao predmet razumne rasprave vec bajki u kojima se moze vjerovati u bilo sto, tvrditi bilo sto i pricati bilo sto.

===

Sobzirom da cijela prica padau samim temeljima, u neutvrdivosti najtemeljnijih postavki (samsara/karma - nirvana) onda je bespredmetn o icemu dalje govoriti.
==
Buduci svatko moze o tome tvrditi sto god hoce i nitko nista ne moze dokazati - suvisno je kao predmet rasprave.

====
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:10   #3
Ja sam mu odgovorio ovako (ponavljanja su izbačena ) i to bi bio moj uvod u temu

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Pozicija koju ti (i Sigmund ,a na forumu je jako popularna ) držiš zove se verifikacionizam.

Ona je davno ustanovljena da je filozofski NEPOPRAVLJIVO neodrživa. jer se nije uspjela obraniti od kritike tabuom ad hominema

Ili što bi naš narod rekao verifikacionizam je pozicija u kojoj želim svakom loncu biti poklopac i moderator ,a sam ne polagati račune ,jer ako se mene pita o mom poklopcu onda je to ad hominem i tabu je

https://en.wikipedia.org/wiki/Verificationism

Ta je pozicija tako stroga da samu sebe poriče (selfdefeating) pa bi pola naučnih,psiholoških, duhovnih hipoteza (a i filozofskih pojmova (apsolut,pa Hegelijanizam , pa duh, pa bitak u startu trebalo odbaciti kao ''bespredmentne''..

verifikacionizam (ili u narodu zvan moderatorski apsolutizam) ne može proći svoje vlastite kriterije i samoprovjeru)


===
npr ''strokovnjaki'' kažu

The verifiability criterion underwent various revisions throughout the 1920s to 1950s, but, by the 1960s, was deemed to be irreparably untenable. Its abandonment signaled the end of the entire movement launched by logical positivism

Ali o tome treba otvoriti posebnu temu jer je toliko važna pa mislim da ću to i učiniti kada nađem vremena jer živjeti se mora,a filozofirati baš i ne mora
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:24   #4
Dakle, molim vas da raspravimo važno područje koje se tiče komunikacije i istraživanja u tako raznim oblastima .
Tiče se naučnih hipoteza, filozofskih pojmova, duhovnih i religioznih termina, psiholoških teorija , problema dokaza i dokazivanja.

Ukratko naša wikipedija govori o ''kolapsu logičkog pozitivizma'' a s njim i verifikacionizma ...


Kao što je poznato, Beljkijeva specijalnost na ovom forumu je duhovnost. On je odbio odgovoriti na moje pitanje o tome kako to da zastupa verifikacionizam kada je 90% pojmova duhovnosti neprovjerljivo i ''bespredmentno za raspravu. On je odbio odgovoriti na to logičko pitanje jer sam tobože prešao na ad hominem a to je tabu.

Pa to je njegovo pravo ili izgovor ne odgovarati na pitanje o odnosu njegovog verifikacionizma i bavljenja duhovnošću , ali nije njegovo apsolutno pravo zastupati filozofski literalizam i-ili verifikacionizam kao da je to VRHOVNI SUD kojim se obračunava sa bilo čime, bez da istražimo sastav suda i metodologiju kojom sudi.

Jer isti taj VRHOVNI SUD i njegov metod (verifikacionizam) smatra se filozofski nepopravljivo neodrživim .

Ili drugim riječima, može on izbjeći odgovor na pitanje o tome kako to da se cijeli život bavi duhovnošću kada je 90% svega tamo ''bespredmentno za raspravu. ali istine radi ne može izbjeći odgovor na pitanje o slabostima pozicije koju zastupa tj verifikacionizma koja je u biti selfdefeating

i vodi u materijalistički fundamentalizam i literalizam a to je fiksacija na definicije ,simplifikacija, ,relativiziranje, dekonstrukcija, pa se stiče dojam da u duhovnsti (mistici, religiji ) ništa ne znamo.


Iako ta suverena oblast zbilje (religija i-ili-duhovnost i-ili mistika) ima opskurnosti i nejasnoća postoje oblasti i dostignuća DUHOVNOSTI I MISTIKE koje su prihvaćene, dokazane, pozitivne, obećavajuće...i dokumentirane od različitih kultura i istraživača.

TO JE VRIJEDNA POZITIVNA TRADICIJA RELIGIJE (misticizma) KOJU MRZOVOLJNI NEGATIVIZAM, RELATIVIZAM , SKEPTICIZAM i prokazani VERIFIKACIONIZAM NE MOŽE POBRISATI ILI POBITI.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 18.08.2017. at 02:44.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:39   #5
Osim gomile emocijama nabijenih izjava jos mi nije jasno koju si kritiku tocno iznio?
.
.

.
.

Evo sad si dobio svoj odgovor pa se pokusaj napokon skinut sa rasprava na osbnoj razini i drziti teme, koja mi u ovom slucaju bas i nije jasna

* Sto se pitanja izraza duhovnosti tice tu je Sigmund u potpunosti u pravu i nema veze sa time jesu li ili nisu duhovne pjave ovakve ili onakve nego sa nedostatkom jasne i jednoznacne definicije termina. Isto kao sto nisu problem niti (maha)bhava niti samadhi niti jhana niti nirvana niti prajna, jer su specificni i dovoljno definirani (iako ne uvijek isto u svim izvorima pa ipak nekad treba dodatno precizirat), ai prosvjetljenje jest problematican i nedovoljno jasan termin jer moze oznacavati bilo sto od toga, sve od toga ili nesto peto izvan...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 18.08.2017. at 03:03.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 02:50   #6
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Osim gomile emocijama nabijenih izjava jos mi nije jasno koju si kritiku tocno iznio?

...

Evo sad si dobio svoj odgovor pa se pokusaj napokon skinut sa rasprava na osbnoj razini i drziti teme, koja mi u ovom slucaju bas i nije jasna
Pa pomno sam i opširno i linkovima pripremio temu pa mi nije jasno kako ti nije jasno a što se meni čini jasno
Tužim poroti foruma i budućim generacijama koje će ovo čitati tvog tebe i Sigmunda da zastupate filozofski oborenu i nepopravljivo neodrživi poziciju kojom kao vrhovni sud sudite drugima, a odbijate podnijeti račune i ne želite rotaciju članova suda i napuštanje filozofski nepopravljivog i neodrživog metoda koji se zove VERIFIKACIONIZAM

mogući odgovori:

a) umoran si pa pokušaj sutra

b) nemoguće je ošišati samog sebe kvalitetno tj. moguće je da ne vidimo slabosti svog vlastitog skepticizma kao što ga vide drugi

c) ili kako sam upravo sada smislio :

skepticizam skepticizma vodi u ponor iz kojeg nema povratka

laku noć svima
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 03:04   #7
Reci da je nesto oboreno ne cini nesto oborenim, bas kao sto reci da je nesto izjavio Buda isto ne cini tocnim.

Btw kad se vec cesto pozivas na Budu, "verifikacionizam" je donekle blizak Budistickoj logici cija epistemiologija prihvaca samo dvije pramane (izvora znanja), za razliku od "hinduistickih"* 7, i to direktnu percepciju i logiku (odbacujuci autoritet, objave, analogije itd). Iako je nekonzistentna IMHO kada vlastite tekstualne izvore nastoji progurati pod te prihvacene stavke iako se po meni radi o ocitom autoritetu.


* - pod navodicima jer je hinduizam konglomerat razlcitih filozofskih tradicija pa u skoro nicemu nema potpuno jedinstven stav. Isto tako logicka skola u budizmu nije univerzalna i razliciti autori i tradicije imaju razlicita gledista. Al da ne kompliciramo previse sa necim ipak oftopicnim
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 18.08.2017. at 04:04.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:19   #8


Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:13   #9
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Reci da je nesto oboreno ne cini nesto oborenim, bas kao sto reci da je nesto izjavio Buda isto ne cini tocnim.
A čuj, ajmo ab ovo tj za osmoškolce koji nas čitaju

Reći da je nesto NIJE oboreno tj PORICANJE ISTINE KOJA JE FILOZOFSKI KONSENZUS nije isto što i ''pravo na svoje mišljenje ''

jer

Mislim da se 99,99% optuženih ,a osuđenih, u početku izjasnilo da NISU krivi.

bas kao sto činjenica da je moderator Beljki rekao da se nešto ne može dokazati ne čini to nepostojećim tj vrijedi VJEČNA ISTINA

NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 18.08.2017. at 13:38.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:27   #10
Opet nesto "obaras" tako sto navodis nekog autoriteta koji je negdje neso rekao.

Ako imas argument protiv neke tvrdnje iznesi ga i dokazi sto je u njoj pogresno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:51   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Opet nesto "obaras" tako sto navodis nekog autoriteta koji je negdje neso rekao.

Ako imas argument protiv neke tvrdnje iznesi ga i dokazi sto je u njoj pogresno
U postu 9 nisam spominjao nikakove autoritete nego ti je rečeno da ne možemo ići u beskonačni regres koji ti iniciraš time da tvrdiš da se ništa ne može dokazati i verificirati pa nam je govoriti o bogu, apsolutu , bitku ,nirvani, duši uzaludno.

I trebali bismo valjda zatvoriti forum duhovnost i religiju i na filozofiji imati teme samo iz analitičke filozofije

Ako moja 4 uvodna posta nisu dovoljna da ti ne vidiš problem tvoje pozicije koja ne može opravdati samu sebe po svojim kriterijima tj ako ti nisi svjestan grijeha ''verifikacionizma'' onda se ja i prepuštam poroti foruma da donese svoj pravorijek.

ja vidim da si ''ti kriv kao u uvodu i optužnici '' ali ako te forumska porota oslobodi od optužbe za verifikacionizam onda si slobodan otići
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:00   #12
Tko kaze da se ni o cemu ne moze raspravljati? Evo, npr, smatram da se moze logicki raspravljati o postojanju Boga kao prapocela. Ali smatram de se ne moze logicki raspravljati o Isusu ili necijim misticnim iskustvima jer nisu u podrucju logike nego vjere i cistog subjektivizma.

AKo nesto nije dohvatljivo logickom raspravom nema sto raditi u filozofiji, kao niti znanosti. Da bi se o necemu raspravljalo mora biti dohvatljivo osnovnim instrumentima te rasprave. Ako je nesto svedeno na "vjerovali ili ne" onda je ta rasprava na razini dva vrticansa koji tvrde kako je njihov tata jaci zato sto je njihov tata. O oba tate su mrtvi te nitko o njima nista nema i nema nikakve osnove da se usporede, kamoli organizira takmicenje koje bi ustanovilo ciji je jaci.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:10   #13
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Općenito je Sigmund poznat po tome što će uglavnom sve povezano sa ''mistikom '' religijom'' duhovnošću odbaciti s prezirom i porugom u ladicu -opskurantizam
Nisam ja po tome poznat. To je višestoljetna tradicija. Ali, Parsi, ti stalno voliš preporučivati neke knjige. Pa evo da i ja tebi preporučim par njih:

Kwame Anthony Appiah:
Thinking It Through: An Introduction to Contemporary Philosophy.
Oxford New York: Oxford University Press. 2003.

Johann Eduard Erdmann:
Outlines of logic and metaphysics.
London, S. Sonnenschein & Co. Ltd.; New York, Macmillan & Co. 1896.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:38   #14
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Ali smatram de se ne moze logicki raspravljati o Isusu ili necijim misticnim iskustvima jer nisu u podrucju logike nego vjere i cistog subjektivizma.
Ako princ koji je postao prosjak ,ako nepismeni gonič deva, ako neuki seljak ,ako bivša kršćanska redovnica tvrde da im se dogodilo ''NEŠTO'' nakon čega percepiraju zbilju na potpuno novi način i počinju davati izjave koje se i nakon 2500 godina studiraju i cijene i koje su zapanjujuće slične iako zapanjujuće kontraintuitivne ,onda ja kao porotnik slučaja dedukcijom i intuicijom i logikom i cijelim životnim iskustvom zaključujem da to NEŠTO i njihove riječi zaslužuju pomnu pažnju i čine mi se vrijedne i istinite i vjerodostojne.

Svi oni bili su NIŠTA i postali su NETKO jer im se dogodilo NEŠTO.

Ako logika i filozofija smatra da je to opskurantizam onda ja kao porotnik glasam da su filozfija i logika krive jer su zatvoren sustav , odnosno da su u problemu jer su nesposobne shvatiti nešto tako očito,provjerljivo, dokumentirano i što je najvažnije filozofski važno jer je npr knjiga I AM THAT prepuna filozofskih izjava .

Ako polupismeni prodavač cigareta daje izjave koje impresioniraju i koje motiviraju PROFESORA i doktora FILOZOFIJE NIZOZEMSKOG UNIVERZITETA DA IH OBJAVI KAO KNJIGU onda ja ko porotnik glasam da je Beljki kriv za grijeh tvrdoglavog verifikacionizma ,a da unatoč njegovom dogmatizmu našu filozofsku i ljudsku pažnju zaslužuje studij 105 razgovora iz djela JA SAM ONO.

Quote:

AKo nesto nije dohvatljivo logickom raspravom nema sto raditi u filozofiji, kao niti znanosti.
To što si sada rekao je verifikacionizam i filozofski je nepopravljivo neodrživa pozicija i ti i Sigmund nikako da se izjasnite po toj točki optužnice nego govorite kako ste vi divni ljudi koji su učinili puno dobrih stvari u životu a znate i puno o filozofiji.

btw- Razumiješ li ti zašto te se optužuje ,uopće ?

btw..
Što ti misliš -Je li vjera u kršćanskog Boga ,racionalna ili nije racionalna ?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:42   #15
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Nisam ja po tome poznat. To je višestoljetna tradicija. Ali, Parsi, ti stalno voliš preporučivati neke knjige. Pa evo da i ja tebi preporučim par njih:
Hvala ti na preporuci. Cijenim to.

Moj je metod i dogovor sa programerom ovog holodeka zvanog život da ako još dva puta naiđem te knjige spomenute onda shvaćam da mi moj anđeo čuvar suptilno daje do znanja da ih pročitam .

A ja tebi preporučujem da se i filozofski i čovečanski i forumaški očituješ po optužnici.

1) Analitički filozofi te optužuju za metafizički opskurantizam zvan hegelijanizam

2)a vitez parsifal te optužuje za verifikacionizam.

(btw Što ti misliš Sigmunde -Je li vjera u kršćanskog(židovskog) Boga ,racionalna ili nije racionalna ?

Izvoli se braniti inače ću šutnju shvatiti kao priznanje
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 20:05   #16
1.Čovjek ima pravo na dobar glas...
(odnosno)

2. Čovjek je nevin dok se ne dokaže da je kriv.

Prema vibri beljkijevog skepticizma i verifikacionizma ovo gore je sumnjivo i bespredmentno jer
slijedi

a) neka on dokaže da ima ''dobar glas'' i što mu je to uopće dobar glas

b) Neka on dokaže da je nevin jer svakakve budale daju svakojake izjave .
dok ne dokaže da je nevin on se ima stalno smatrati opravdano sumnjivim tipom
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:45   #17
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
A ja tebi preporučujem da se i filozofski i čovečanski i forumaški očituješ po optužnici.

1) Analitički filozofi te optužuju za metafizički opskurantizam zvan hegelijanizam

2)a vitez parsifal te optužuje za verifikacionizam.
Časni sude, izjavljujem da nisam kriv ni za metafizički opskurantizam ni za verifikacionizam (za ovo drugo ni ne znam što je). Mogao bih eventualno da budem kriv za palanačko iskustvo, ali za to nisam ni optužen.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
(btw Što ti misliš Sigmunde -Je li vjera u kršćanskog(židovskog) Boga ,racionalna ili nije racionalna ?
Vjera u boga nije racionalna iako se često pokušava apgrejdati u istu ili barem predstavljati kao takva. Predstavljanje je trivijalno, jer mu racionalnost nije primarni motiv, a apgrejdanje je nužno neuspješno jer je egzistencija neadekvatno stanje za boga. Neadekvatno je jer je previše jednostavno ili prosto za njega. Drugim riječima, ako bog postoji, onda je determinirano biće. Međutim determinirano biće i bog su u kontradikciji koja je toliko radikalna da onemogućuje egzistenciju boga kao bića. Ako, pak, bog nije biće, onda nema ni egzistenciju. Ako, pak, na neki način pokušavamo zamisliti da bog jest, ali ne tako da egzistira, onda je to isti slučaj neposredne intuicije koja se predstavlja kao nepriopćljiva "spoznaja", dakle nešto slično ovome što ti (nekonzistentno ili nekoherentno) govoriš o mističnim iskustvima.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:07   #18
Sigmund uhićen u filozofskoj pogrešci

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post

Vjera u boga nije racionalna iako se često pokušava apgrejdati u istu ili barem predstavljati kao takva. Predstavljanje je trivijalno, jer mu racionalnost nije primarni motiv, a apgrejdanje je nužno neuspješno jer je egzistencija neadekvatno stanje za boga.
Vidiš virtualni filozofski i čovečanski prijatelju ovo je tvoje mišljenje kao rezultat tvog životnog iskustva i studija koje nije malo .

Pa ipak ono je filozofski pogrešno i može se dokazati da je pogrešno.

Naime jedan je filozof DOKAZAO i to onim što strogi Beljki traži -logikom i analitičkom filozofijom da je vjera u boga RACIONALNA.

Nadam se da se razumijemo .Nije on dokazao da bog postoji , to je naravno nemoguće.

nego se on poduhvatio zadataka da odgovori da li je vjera (vjerovanje) u boga RACIONALNA .

Ja tu knjigu imam uz sebe dok ti ovo pišem

dakle ,Sigmunde nije to njegovo vjersko mišljenje da se razumemo.
Alvin Plantiga je tu poduzeo ono što ni Beljki ne može poreći . Sve logika, provjerljivo, ko one matemtičke operacije . i QED na kraju

Čovek je analitički filozof i knjiga je puna onih logičkih operatora i precizna je tako da ni higijeničar Bijeli Druid ne bi imao što prigovoriti.

Dosadno do zla boga , kao i čitanje Hegela Ali nitko još nije oborio tezu iz te knjige .
Evo ti o njoj možeš pročitati na linkovima koje sam ti velikodušno priredio.

https://en.wikipedia.org/wiki/God_and_Other_Minds

https://www.amazon.com/God-Other-Min.../dp/0801497353

===
O knjizi su rekli filozofi u filozofskom časopisu ,a ne mrgud Beljki :

Michael A. Slote in The Journal of Philosophy[2] considered that "[t]his book is one of the most important to have appeared in this century on the philosophy of religion, and makes outstanding contributions to our understanding of the problem of other minds as well".
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:11   #19
Kada Sigmund bude tražio prijem kod BOga dobit će odgovor- Nema me

==
Dakle ,Sigmunde, racionalno je vjerovati u gospon Boga.

Vrijeme je da updejtaš svoje bugove u obrazovanju i da zahvališ parsifalu što popunjava rupe u tvom razumijevanju ovog holodeka zvanog život.

===

Lorda Rusella su pitali pa ću i ja tebe :

Što ćeš je pitati kada bude zakazan sastanak s tobom

(Russel je rekao da bi gospon Boga pitao - zašto nije ostavio više dokaza o svom postojanju)

(Nadam se da ćeš ti smisliti nešto kreativnije .Lord Russel nije imao pojma o misticizmu i ništa nije realizirao negoli dosadnu i racionalnu analitičku filozofiju
==
A znaš li Sigmund onaj genijalni ontološki vic kada je skupina ateista tražila od svetog Petra prijem kod Boga.
Sv Petar im kaza.
Kucajte na onaj kvantni portal tu je on iza.
Ateisti pokucali, a iznutra se čulo.
-Tko je ?
Predstavnkik ateista kaza: - ''Skupina ateista koji tražimo prijem'' .

A iznutra se čulo :

-Nema me !

===
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 00:29   #20
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Što ćeš je pitati kada bude zakazan sastanak s tobom
Ništa. Znakovito ću šutjeti. Inače, Plantinga sebe smatra "kršćanskim filozofom". Iskreno, ja ne znam što je to kršćanski filozof i po čemu se razlikuje od nekršćanskog filozofa. Također mi je zanimljivo da se analitički filozofi određuju nasuprot "kontinentalnim" filozofima, ali ne i nasuprot "kršćanskim" filozofima. Sve mi to zvuči pomalo nesuvislo i dosadno.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.