Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 15:41   #861
Uživam u novoj božićnoj zvijezdi i kupila još jedan božićni kaktus Vani već skoro mjesec dana. osim povremenog čišćenja otpalog lišća i rezanja posušenih cvjetova ne radim ništa. Bugenvilija mi još cvijeta, tamjan je lud, zelen i pun bijelih cvjetova, ruže su odcvjetale svoje, ima još nešto pupova i cvjetova, ali sramežljivo, đirani se još zelene, ali isto gotovi sa cvjetovima, a one puzajuće sam porezala i zamladili su se... unijet ću ih ovih dana unutra, mad aje i vani još oko 15 i odgovara im. Nešto sitnog cvijeća isto još cvijeta i tako Kalanhoe su mi se bile nešto počele sušiti, zapravo su odslužile svoje, dva puta su odcvjetale i počele propadati, žuta je bila najveća pa sam je pokratila do mladih listova i ponovno se razbusala, velika je i puna pupova, rascvast će se svaki dan. Narančastoj sam spasila tri veća izdanka, jedan se rascvao, druga dva će skoro, crvena i bijela su bile baš u niakvom stanju pa sam njih samo odrezala po mladicu, obje su se primile i fino rastu, al one još neće cvjetati dulje vrijeme Imam crvenu guzmaniju kojoj je središnja grana/cvijet ocvala i osušila se, ali je pustila prvo jedan, pa još dva pelcera sve sam ih razdvojila i presadila, svi se primili i baš su mi lijepe mlade biljčice.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:46   #862
Ja sam pospremila svoje vazice s terase u ljetnu kuhinju koja ima velik prozor i puno svjetla. To su većinom gazanije i veliki crveni karanfili. Gazanije još cvatu. pogotovo one u vrtu. Ne znam do kad planiraju. Ostatak vrta je ćelav. Hortenzije potpuno gole, ruže isto, dalija je nestala u zemlju.
Na prozorima mi moje ručno posijane ciklame cvatu ko lude. I kalanhoe isto imaju pupiće. Drugog trenutno nema. Čekam proljeće i nadam se da mi mačke neće prekopat cijeli vrt do tada. Baš su se tu sjetile pišat di ja sadim lukovice.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:23   #863
Gazanije isto lude i kod mene A ciklame su mi sve propale... mislim da su imale nekog vraga u zemlji, nije mi se dalo presađivati... vidjela sam drugi put u mbm-u kad sam išla po neke tanjuriće za lončanice da su i njima tamo požutile...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:51   #864
Meni ih je pola propalo dok su bile male, nakon što su tek nikle pa sam išla prčkat po njima i presađivat ih. Ove koje su preživjele imam u kadicama na prozorima i te se drže. Jedino vidim razliku između onih na sjeveroistočnom prozoru gdje nema radijatora ni ikakvog drugog grijaćeg tijela, te imaju brdo listova i tisuću cvjetova i onih na jugoistočnim prozorima, te su malo slabije jer imaju previše sunca preko ljeta. Tek sad su krenule cvjetat i bacat listiće kad je često oblačno i kad je sunce nisko pa dio dana prolazi iza jednog stabla i zgrade u daljini. A ni radijatori ispod prozora im se vjerojatno ne sviđaju.

Imala sam mudru ideju, sad ću ja njih rotirat po prozorima pa ću ove lijepe bujne sa sjevera (spavaća soba na katu) stavit da se vide na južne prozore (dnevni u prizemlju), a ove s južnih ću odvest na rehabilitaciju na sjever. Mhm, desillo se to, da su ovim lijepima klonuli listovi i cvjetovi u roku 2 sata i onda sam trčala vraćat sve nazad kako je bilo.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:10   #865
Meni su se odmah drugi dan objesile i počele žutit. Posušile se kroz tjedan dana. Bile su na sjeveru, na stalku uz prozor. Ne znam, možda im je bio i šok iz centra pa kod mene. Valjda su jednostavno preosjetljive. Predivne su mi, ali nije im bilo suđeno...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:23   #866
Kadifice cvjetaju na balkonu. Ruže mahnito u vrtu, i dajem velike bukete ljudima koji ih vole.
Pas mi je pojela japansku dunju. Bila je privezana uz štap, al išla sam ju malo popustiti da živne. Mhm.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:04   #867
Joooooj sad išla zalit malo lončanice i iznenadio me prvi cvijet na Božićnom kaktusu

pa nek mi netko kaže da nije počela božićna sezona :klap:
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:25   #868
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Joooooj sad išla zalit malo lončanice i iznenadio me prvi cvijet na Božićnom kaktusu

pa nek mi netko kaže da nije počela božićna sezona :klap:
A to je božićni kaktus. To je moja mama imala u 3,4 vaze, ne znam gdje je to nestalo. Ali znali su bit krcati cvjetova.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:52   #869
Da... predivni su, evo i tinypic ako neko imgur ne vidi...

Imam još crveni i svijetlo rozi. Oni su puni pupova, al se još nisu rascvjetali, čekam
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:34   #870
Kupila sam nešto što u Lidlu prodaju pod deklaracijom božićni kaktus. Sad me zanima što s tim, gdje držati i koliko zalijevati.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:08   #871
Biljno uzgojna

Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Kupila sam nešto što u Lidlu prodaju pod deklaracijom božićni kaktus. Sad me zanima što s tim, gdje držati i koliko zalijevati.


Moj stoji na prozoru iznad radijatora ali mu to nije idealno mjesto. Mada ga ni to ne smeta da krene s drugom turim cvjetova, prva je prošla prije nekih dva tjedna.
Isti je kao ovaj gore mislim od Tilurium samo bijeli


I smrzlo mi cvijeće vani na prozoru, sezona je i službeno gotova
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 08:37   #872
Imam ja još i bijeli, bijelo rozi i crveni i jučer i danas se na svima rascvjetao po koji cvjetić poslikat ću opet za par dana kad ih bude više da ne slikajem cvijet po cvijet Božićni kaktusi su ti izdržljive biljčice, ali iako se zovu kaktusi, nisu pravi kaktusi. Vole malo više vode nego sukulenti inače pa nek ti zemlja nikad ne presuši. Svako dva tri dana ulij po malo gore i u tanjurić. Kad kažem malo mislim na dec sve skupa i makni tanjurić nakon pola sata i prolij višak. Drži bilo gdje. Možeš na prozoru, ali ako je ispod radijator radije negdje malo dalje, gdje i dalje ima sunca, ali nije mu baš tako toplo. Samo ga nemoj puno šetat, kad se navikne na uvjete, navikne. Kad/Ako počne propadati otkini par zdravih članaka i zabodi u zemlju. Primit će se kroz koji tjedan i rasti mlada biljčica
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 16:21   #873
Niknuli mi zumbuli, šafrani, preslice i anemone.
I šta sad ako zazimi, to posmrzava, hoće li stić ponovno niknut u veljači?
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:02   #874
Vidjet ćeš na proljeće... i meni niknuli ljiljani i anemone... jednostavno je bilo previše sunca i finih temperatura i onda malo kiše... misli sve da je proljeće, đirani se zamladili kao da je proljeće, još ih vani držim. Što mogu, ako stigne led i onih -6, 7 kao prošle godine što propadne - propadne. Neću se uopće puno zamarat, pomoći tu nema. Što preživi pričat će.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:44   #875
Biljno uzgojna

Meni su isto zumbuli izašli, ali oni tak svake godine i opet cvatu u proljeće

A tu i tamo još pokoji neven procvjeta
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:06   #876
Neveni nisu ni prestali cvjetat kod bake na selu. I gazanije na moru. Cijeli vrt je sivo smeđi, samo gazanije punim gasom cvjetaju od proljeća.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:53   #877
Kod mene je sve u vrtu još zeleno, samo su ruže izgubile lišće, ali još ima nekoliko cvjetova i pupova, lude, šta ćeš. Bugenvilija još cvijeta blesava. Nekidan mi je vjetar polomio jednu granu :tuga:
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:42   #878
Odjjednom mi palo na pamet da je zadnji čas da s ebaya naručim sjeme million bellsa.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:56   #879
Ako naručiš baci link nije baš toliko zadnji čas, meni sve dođe kroz 15ak dana...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:58   #880
naručial sam ove: https://www.ebay.com/itm/322461355134
sad pišem popis pta sve moram posijat da presadim u vrt kad prođu tulipani i ostalo lukovičasto gomoljasto.

Mislila sam da će bit kinesko sjeme, a to mi putuje po mjesec i više. Ovo je španjolsko pa bi trebalo brzo doć. Hm, iako ne znam di ću ih točno posijat. Tamo gdje su mi rasle zadnjih par godina sam sad stavila anemone, a one cvatu cijelo ljeto. A dobro, nać će se mjesto. Neš problema, kupit još neku vazu za terasu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.