Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 07:32   #4221
I mi
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 21:15   #4222
Mislila sam u Barcelonu iduće godine, malo posjetit. Ali otom potom. Duga je godina haha
Ovi koji su bili tu, kako je tamo, isplati li se posjetit? Kakav je narod? Restorani, kakve
su znamenitosti...?
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:21   #4223
Naravno da se isplati posjetiti. Grad je cudo! Pregrst prekrasnih znamenitosti, lijepih kvartova, ma sve.

Sto se tice restorana, po meni, izbjegavati La Ramblu, nije neka kvaliteta u velikoj vecini. Bilo je savjeta po temi, a i na Tripadvisoru se nadje svega.
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 19:27   #4224
Pozdrav, imam jedno pitanje pa ako bi mi mogao netko odgovoriti; Putujem u Barcelonu s djecom u prvom mjesecu, Biti ćemo 6 dana tamo.
Našla sam hotel na ovoj lokaciji ; Diputació, 142, Eixample, 08015 Barcelona, Spain..
Je li dobra četvrt , sigurna? Kakva je lokacija s obzirom na znamenitosti?
Ivy76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:06   #4225
koliko vidim na karti, lokacija je skoro idealna. srediste Barcelone. prakticki pola Barcelone (onog sto se moze vidjet) je moguce obici pjesice (pod uvjetom da vam 1, 2 km nije problem). ostalo se lako mote "dohvatit" metroom...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:07   #4226
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Kakav je narod?
Ovisi, ako naljetis na "independentista" nemoj pokusati izgovoriti nijednu rijec na spanjolskom. Prije 10 godina u restoranu u Barceloni sam pitala nesto na spanjolskom, a konobar mi je rekao da on ne razumije spanjolski!!!
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 17:26   #4227
Molim ako netko ima kakvu informaciju u slučaju odcjepljenja Katalonije od Španjolske dali se to odražava na nas turiste , točnije mozemo li i dalje ulaziti samo sa osobnom?. Putujem sad iduci tjedan pa da u međuvremenu se nebi nesto desilo a, meni putovnica istekla. Hvala
__________________
Sarah Jessica Parker blog
Arden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 00:49   #4228
Quote:
Arden kaže: Pogledaj post
Molim ako netko ima kakvu informaciju u slučaju odcjepljenja Katalonije od Španjolske dali se to odražava na nas turiste , točnije mozemo li i dalje ulaziti samo sa osobnom?. Putujem sad iduci tjedan pa da u međuvremenu se nebi nesto desilo a, meni putovnica istekla. Hvala
Za sada se nije ništa promijenilo, a ni neće tako brzo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:40   #4229
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Za sada se nije ništa promijenilo, a ni neće tako brzo.
Thanx Bolje biti siguran.
__________________
Sarah Jessica Parker blog
Arden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 14:46   #4230
deonisa a brate mili prije 10 god.
Izvorni spanjolci po meni iskreno su ostali u jako dobrom sijecanju.

Kulturni, nasmijani. Di god sam usao svi vicu ola, ola come stas. Kazem iz hrv sam o bok bok kako ste. Tako da, narod kao narod su meni ostali u jako finom sjecanju.

Negativna strane barcelone su meni ovi dosljenici sta imaju standove sve po svuda. Naprosto su me zivcirale i plasile njihove face i generalno to njihova prisila da cim nesto ugledas "moras" i kupiti. Znaci kao da ne razumiju kad im kazes da samo gledas, tako da sam takve "spanjolce" izbjegavao u sirokom luku.

Iako sam upoznao jednu zenu bila mi je sva simpa kasne 50, ono bob marley i to dosla iz afrike prije 20 god cak smo i selfie bili opalili. Bas je bila predivna zena, fino se napricali. I nisam imao problema glede sporazumijevanja di god sam dosao nasli smo se na engleskom. 😛

Dok je u francuskoj prica bila totalno drugacija, ti bi si prije pucali u glavu nego propricali engleski. I tak mi je bilo i u torinu i u munchenu. Umrli bi da progovore engleski. A u njemackoj namjerno nisam htio pricat na njemackom.
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 02:01   #4231
Pozdrav, išao bih u Barcelonu početkom proljeća u određenom terminu, a između ostaloga posjetio bi i Barceloninu utakmicu. Pošto su često karte na njihovoj stranici rasprodane, a na manjim utakmicama je stadion poluprazan, zanima me ima li neka stranica poput stubhub.com u americi gdje ljudi preprodaju karte ako ne mogu na utakmicu?
__________________
MOST je najbolja stvar koja se dogodila Hrvatskoj.
Irfani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 00:51   #4232
Ispred stadiona ces moci kupiti ulaznice bez problema, i to povoljnijoj cijeni, ne brini.
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:53   #4233
isla bih u svibnju i sad već uzela avio karte, jer vuling ima povoljnih
kaže frendica - nemoj, vuling je niskotarifna kompanija i ako odustanu od leta, nemaš povrat novca.

zar je to doista tako? znam da ako JA odustanem od leta, da nemam povrat love, ali ako oni iz nekog razloga odustanu--??
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 13:04   #4234
naravno da imas ako oni odustanu.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:40   #4235
postoje prava putnika koja vrijede bez obzira radi li se o niskotarifnoj avio kampanji ili ne
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:21   #4236
Mi smo uzeli karte preko vuelinga 4mj prije leta, nemas straha
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 14:03   #4237
s vuelingom uvijek moras imat malu dozu opreza.. nisu pouzdani, mogla bih sage o njima napisati na temu vjerovali ili ne
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:49   #4238
Barcelona

S obzirom da ima malo ruta po Barceloni, pisem vam nasu.

Bili smo 7 dana, smjestaj u Graciji (Gracia Apartments, mi bili u ovom za 6 ljudi)

1. dan: Rambla - Boqueria (tu se zadrzali dva sata, jeli smo svasta: sendvice, kamenice, voce po povoljnim cijenama) - El Raval (u kvart usli kroz ulicu naspram one zgrade s kisobranima na Rambli) - La rambla u El Ravalu - pa se vratili na Ramblu kroz ulicu gdje je Palaca Guell - Palaca Guell (iznutra) - Placa Reial - opet Rambla do Kolumbovog kipa - Maremagnum centar i Akvarij

2. dan - setnja kroz Graciju do Arc de Triomf - Parc de la Ciutadella - Barcelonetta (kroz kvart i do plaze) - setnja kroz El Born (vidjeli Basilicu de Santa Maria del Mar i preslatke ulicice) do Barri Ghotic (setnja preslatkim ulicicama, katedrala, Carrer del Bisbe, Plaza Sant Jaume, Monument als Castellers, Sinagoga Major de Barcelona i odlican sladoled u Chocolat-box u ulici Carrer de Jaume I) i onda nazad u Barcelonettu na veceru (jeli smo Paellu, ne sjecam se kako se zvao restoran, no bio je bas na plazi)

3. dan - Parc Guell (Usli unutra, preporuka! Ulaznica ionako nije skupa, ali kupite ranije online!) - Sagrada Familia (nismo ulazici) - setnja kroz Eixample i Graciju do Case Batlo i Case Mile - usli u Casa Milu (takodjer preporuka, odlicna je)

4. dan - Palau de la musica Catalana i setnja kroz gornji dio El Borna opet do Arc de Triomfa - setnja kroz El Born, Barri Ghotic i El Raval do Montjuica - Castell de Montjuic - Olimpijski stadion - Museu Nacional d'Art de Catalunya (samo izvana) - Magicne fontane show - izlazak navecer

5. dan - setnja po Graciji - izlet na Tibidabo - navecer u nekom bircu blizu Sagrade jeli tapase i gledali El classico

6. dan - Camp nou - shopping - Barcelonetta - izlazak navecer

7. dan - Festival u Graciji - Sagrada Familila (s ulaskom) (avion nam je isao popodne)


Sent from my iPhone using Tapatalk
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:16   #4239
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Ovisi, ako naljetis na "independentista" nemoj pokusati izgovoriti nijednu rijec na spanjolskom. Prije 10 godina u restoranu u Barceloni sam pitala nesto na spanjolskom, a konobar mi je rekao da on ne razumije spanjolski!!!
Kad ti donese račun, reci da ne razumiješ katalonski.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:23   #4240
Pozdrav svima, u svibnju idem u Barcelonu na tjedan dana pa nastavljam do Valencije još par dana.

Zasada sam napravila okvirni plan za Barcu pa me zanima kako vam se čini, treba li što korigirati ili obavezno dodati kao "must see"

 

1.DAN - smještaj je u Avingudi Diagonal(u blizini Sagrade Familie). Čim se smjestimo idemo Ramblom do Placa de Catalunya i do La Boqurie da se prvi dan odmah opremimo namirnicima. Za prvi dan sam mislila preći pješice samo tu rutu jer zbog leta i kupnje nećemo imati previše vremena, navečer bi svratili do Sagrade za noćni doživljaj.

 

2.DAN - Šetnja Passeigom de Gracia te obilazak Casa Mila i Casa Batlo. Odlazak do Catedrale de Barcelobna i šetnja po četvrti Barri Gotic. Posjetili bi Museu de Ilussiones i Ramblom se spustili skroz do Kolumbovog spomenika (šetnja Ramblovim mostom i ulicom Columbo), a u povratku bi vidjeli i Palau Guell.

Ovdje me zanima u koju Casu bolje ući pošto su ulaznice da ti pamet stane pa neću obje...

 

3.DAN - Odlazak u Aquarium te nakon toga šetnja po plaži i četvrti Barcenoletta( možda padne i kupanac), zatim odlazak u Parc de la Ciutadella i Arc de Triomfi

 

4.DAN. Ulazak u Sagradu te nakon toga Parc Guell i Parc del labirint d'Horta.

Tu bi mogao pasti onda neki izlazak navečer.

 

5.DAN - Penjanje na Tibidabo i uživanje u panoramskom pogledu na Barcelonu, zatim posjet Camp Nou

 

6.DAN - Penjanje na Mont Juic i obilazak Poble Espanol te sve ostalo što ide u toj četvrti ( Stadion Olimpic, Fontane, Palau Nacional, Castell de Montjuic)

 

7. DAN - još razmišljam o odlasku u Montserrat

 

Kako vam se čini plan, treba li što dodati?

I pliz, savjete u koju četvrt je najbolje izaći navečer, koji klub, taverna ili kafić?

I pošto volim te vidikovce i panoramske poglede, postoji li neki birc s brutalnim pogledom? ☺☺

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
petronja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.