Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 21:06   #381
Pa dimenzije, valjda, one za 500, 600 kn. I takav sistem. I sad bum opet ispal onaj koji vrijeđa forumaše. A prevedeno na jezik koji svi razumijemo, tanisha03 pita koliko košta crveni auto.
Old 22.07.2017., 01:31   #382
Trebali bismo izradu kuhinje po mjeri te ormara za sobu i predsoblje (Zagreb). Molim preporuke na PP. Bitno nam je da je rad pedantan, da ne bude sfusano i da je cijena realna.
Hvala!
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 09:49   #383
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Pa dimenzije, valjda, one za 500, 600 kn. I takav sistem. I sad bum opet ispal onaj koji vrijeđa forumaše. A prevedeno na jezik koji svi razumijemo, tanisha03 pita koliko košta crveni auto.
Odgovor je bio ok , a moje pitanje je i bilo općenito i dobila sam odg da je sve po mjeri skuplje puno a to me i zanimalo...
tanisha03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:25   #384
Pozdrav,

trebam preporuku za stolara na području Zagreba (zapad). Trebam ugradbeni ormar, ali s običnim vratima, dimenzije oko 230x250x55(ŠxVxD).

Hvala!
Suse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:54   #385
Quote:
tanisha03 kaže: Pogledaj post
Kod koga u Zg i okolici napraviti povoljnu TV komodu?
ne treba biti dobra kvaliteta, važno je da je povoljno i funkcionalno..

Isplati li se uopće raditi ju po mjeri što se cijene tiče?
Po trgovinama namještaja se nalaze odlične za cca 500,600kn ali dimenzije mi ne odgovaraju u potpunosti...
Nisamciz Zg pa ti ne mogu dat preporuku, al isplati se malo pomucit i potrazit stolara. Mozda nece bit za 500 ali ko zna mozda bude za 800. Nedavno sam bila u potrazi za stolarom koji ce mi radit kuhinju. Od najjeftinijeg do najskupljeg bilo je 10000 kn razlike. Majstor ne mora stavit najskuplji okov barem meni nece al nece stavit ni nekakav šrot. Nasla sam ga u jednoj firmi koja prodaje drvenu gradju i materijal za namještaj. Otisla pitat dali znaju kakvog stolara i vlasnik mi je preporucio radnika koji kod njega radi. Za sad je sve ok, a nadam se krajem sljedeceg mjeseca i montiranoj kuhinji. Otezu mi se radovi pa sve kasni. Zato odi do tih firmica i pitaj i nemoj odmah dat pila novca ako pitaju, odes platit materijal u trgovinu gdje kupuje a ostalo platis kad namontira

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:58   #386
Vrata/polica - samogradnja

Za pocetak, hocu si napraviti ovo na slici. Imam iskustva s izradom namjestaja/kuhinja od iverala, no tu se nalazim u nebranom grožđu po pitanju nosača, nosivosti, materijala.

Nije poanta u hidden-room fori, nego iskoristivosti malog prostora.

Ako radim od iverala, sama konstrukcija će biti teška, pa ne znam od čega drugog a da se ne piga, I da može podnijeti sadržaj. Treba li možda imati kakav alu/čelični okvir?

Drugo, kako to objesiti? Pretpostavljam da standardni štok i Panti to ne mogu nositi pa da bi trebao tražiti nešto jače, ko za ona protuprovalna vrata, možda montirati direktno u zid?

Bilo bi dobro da ti nosači imaju mogućnost nekog podešavanja, jer kad sve "sjedne", mogao bi izgubiti par mm.

Razmišljao sam I o nečem kliznom, pa da ta vrata/policu samo "gurnem" u sobu, pa da ona fino ode unutra I bočno ko obična klizna vrata, al se nekak bojim da bi ta konstrukcija mogla imat paprenenu cijenu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:37   #387
Bok

Žena i ja tražimo ormar za spavaću sobu. Bili smo u nekoliko salona, ali bi voljeli vidjeti kolike su cijene i ponuda namještaja rađenog po mjeri.
Zanima me kad pozovemo stolara koji radi namještaj po mjeri koliko košta njegova ponuda što će doći kod nas, izmjeriti prostor gdje će biti ormar i što ćemo mu objasniti što želimo? Znači li to ako dođe kod nas da odmah moramo njega uzeti? Voljeli bi prvo sagledati sve ponude, pa onda odlučiti što ćemo.

Pozdrav!
dklaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:31   #388
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Za pocetak, hocu si napraviti ovo na slici. Imam iskustva s izradom namjestaja/kuhinja od iverala, no tu se nalazim u nebranom grožđu po pitanju nosača, nosivosti, materijala.
Ovo na slici je na kotačima sa stražnje strane.
Old 27.11.2017., 21:55   #389
Ima li tko iskustva sa firmom MD Tomurad, kakav im je namještaj?
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:10   #390
Quote:
dklaja kaže: Pogledaj post
Bok

Žena i ja tražimo ormar za spavaću sobu. Bili smo u nekoliko salona, ali bi voljeli vidjeti kolike su cijene i ponuda namještaja rađenog po mjeri.
Zanima me kad pozovemo stolara koji radi namještaj po mjeri koliko košta njegova ponuda što će doći kod nas, izmjeriti prostor gdje će biti ormar i što ćemo mu objasniti što želimo? Znači li to ako dođe kod nas da odmah moramo njega uzeti? Voljeli bi prvo sagledati sve ponude, pa onda odlučiti što ćemo.

Pozdrav!
Mjerenje i izradu ponude sa 3D skicom nisam niti jednom naplatio. Uglavnom je to stoga što svi kupci dolaze do mene na osnovu preporuke nekog od prijašnjih kupaca ili su i sami bili moji kupci. Naravno da se dogodi da ljudi ne prihvate ponudu iz ovog ili onog razloga, ali to smatram varijabilnim troškom.
U svakom, pa i u vašem slučaju je bitno dobiti usporedive ponude. To znači da prije upita za ponudu trebate definirati sve detalje projekta (dimenzije, izgled, sastav, materijale, okove...) Pri tome nije dovoljno navesti da bi u ormaru htjeli imati tri ladice, već treba konkretno izabrati tip ladica (standard, tandem, metabox... Najbolje je definirati i proizvođača i konkretan model vodilica i ostalog okova, kao i proizvođača i dekor materijala.
Jedino tako možete biti sigurni da će vam svi stolari od kojih zatražite ponudu ponuditi isto.
Iz iskustva znam da za izradu konkretnog projekta arhitekti, uglavnom, nisu najbolje rješenje. Za razliku od maštovitog iskusnog stolara koji je savršen izbor. Pitajte prijatelje i kolege s posla o njihovim iskustvima, da li bi vam preporučili nekog tko je njima radio namještaj po mjeri, zamolite ih da vam pokažu kako njihov namještaj izgleda... Naravno da se i sami morate donekle educirati na tom polju. U današnjoj eri Interneta to i nije tako teško, samo treba imati volje i vremena.
Da li će vas i koliko košati izrada ponude, ovisi o izabranom stolaru. Po meni bi bilo u redu onom koji će napraviti konkretan projekt platiti uslugu izrade projekta/troškovnika, a od njega bi bilo u redu da vam za taj iznos umanji cijenu usluge ako ga izaberete kao izvođača.
Old 27.11.2017., 22:57   #391
Quote:
nera076 kaže: Pogledaj post
Nisamciz Zg pa ti ne mogu dat preporuku, al isplati se malo pomucit i potrazit stolara. Mozda nece bit za 500 ali ko zna mozda bude za 800. Nedavno sam bila u potrazi za stolarom koji ce mi radit kuhinju. Od najjeftinijeg do najskupljeg bilo je 10000 kn razlike. Majstor ne mora stavit najskuplji okov barem meni nece al nece stavit ni nekakav šrot. Nasla sam ga u jednoj firmi koja prodaje drvenu gradju i materijal za namještaj. Otisla pitat dali znaju kakvog stolara i vlasnik mi je preporucio radnika koji kod njega radi. Za sad je sve ok, a nadam se krajem sljedeceg mjeseca i montiranoj kuhinji. Otezu mi se radovi pa sve kasni. Zato odi do tih firmica i pitaj i nemoj odmah dat pila novca ako pitaju, odes platit materijal u trgovinu gdje kupuje a ostalo platis kad namontira

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
dakle platila si nekoga "na crno" i jos se time hvalis

kada odes u bolnicu i tuzis kako nam je zdravstvo u k__cu onda se sjeti da i ti pridonijela tome
Old 28.11.2017., 15:49   #392
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Ovo na slici je na kotačima sa stražnje strane.
e sad je malo jasnije, tx
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 03:53   #393
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
e sad je malo jasnije, tx
kako se kod takvih vrata osigura da sve te stvari sa polica ne slete prilikom otvaranja/zatvaranja? malo jači trzaj i ode sve u 3pm.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.