Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2017., 00:51   #4581
cure evo da javim utiske nakon prvog blicanja
znači, lumea 1997, ima dva nastavka: za tijelo i lice.
i sad mi je jasno i zašto trebaju 2: jer lumea ima senzor i ako "ekrančić" nastavka (ne samo staklo, ali kužite što želim reći) ne prianja dobro na kožu, znači ako ima nekog lufta - neće blicati.

ja sam slagala bliceve ne kako je na shemi, znači da je širi dio ekrana vodoravan, nego sam okrenula aparat i blicala okomito, pa u krug oko noge, tako mi je bilo lakše

ja sam jako zadovoljna! ne znam točno koliko mi je trebalo vremena, ali samo blicanje - kad sam se uhodala - je išlo dosta brzo trebalo mi je vremena da ulovim grif, da bi svaki put blicao tj. bljesnulo, a ne da lovim kut od 90 stupnjeva, stišćem dovoljno da nemam lufta i sl.

blicala sam noge na 4, a nausnicu, bikini zonu i ruke na 3. mrrrrvičicu bi me pecnulo, ali ništa da boli

inače, ja sam se do sada depilirala braunovim epilatorom sa 40 pinceta, ne znam koji model, star točno 10 godina uglavnom i s nijme isto relativno dosta traje depilacija (oko sat vremena za obje noge, cijele) i meni je zato vrijeme blicanja prihvatljivo.
moguće da nekome tko je navikao ići u salon na depilaciju voskom i sl. ovo djeluje sporo, meni je potpuno ok.
Old 05.12.2017., 23:51   #4582
Keratosis pilaris & IPL

Dobar dan svima

Nakon čitanja svih silnih postova naručila sam lumeu 1995 jer mi je ona bila jedina cijenovno prihvatljiva i jer imam cilj usredotočiti se na noge,a ne na lice.
Nadam se da će imati jednaki efekt kao i ove novije lumee, vidjela sam da su cure pisale da obavlja posao.

Moj razlog naručivanja je sljedeći - keratosis pilaris ili guščja koža. Nisam vidjela koliko sam uspjela čitati (a nisam baš pročitala sve postove ) da je netko spominjao taj problem, po internetu sam malo čitala da je ipl pogodan za to jer zapravo mi se prave točkice po bedrima i cijelim nogama jel dlaka ne može probiti. Pa je moj tok razmišljanja - nema dlake nema crvenih točkica imam i na nadlakticama, ali s tim se ne mislim boriti jer mi ne smeta tako kao noge.

Bila bih jako zahvalna ako neko ima isti problem s kožom, a koristi lumeu ili bilo koji od ovih uređaja da podijeli svoje iskustvo

Ja praktički imam ko male ranice/prištiće/ožiljkice po nogama i ne znam kako funkcionira kad se bljeska po tome, pogotovo ako je dlaka zaglavljena :S

Hvala unaprijed na odgovoru!
doradorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 00:30   #4583
Pozdrav! Nemam problema s guscjom kozom, ali imala sam puno problema s pristicima, urastanjem i oziljcima. Ovo mi je druga godina koristenja Lumee (imam prestige).
Ono sto sam kroz praksu shvatila jest da mi je koza puno bolja kad dlacice ne brijem nego koristim brijacu glavu epilatora (isto neki philips, deset mu je godina)
Dlacice za par minuta sredim time, dezinficiram noge i aparatic alkoholom. Poslije blicanja stavim aloe vera gel s cajevcem. U slucaju da mi se pojavi koja upalica koristim octenisept i to brzo prodje.
Lumea mi je promijenila zivot, nakon pet godina skrivanja nogu i prepona preporod. Proslo ljeto sam samo dva tri puta blicala, prezadovoljna sam.
Moram napomenuti da sam idealan tip za ipl, vrlo svijetla koza i tamne dlacice.
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:35   #4584
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Lumea mi je promijenila zivot, nakon pet godina skrivanja nogu i prepona preporod. Proslo ljeto sam samo dva tri puta blicala, prezadovoljna sam.
molim te, jesi se i sunčala po ljeti, ili nisi uopće - to dok si se blicala?
ili nisi baš pocrnila (moj slučaj uglavnom )

isto sam ful bijela s tamnim dlačicama, pa ta moja svijetla koža mrvicu potamni po ljeti. sad ne znam da li se ne smije blicati po ljeti jer se koža ne smije izlagati suncu uopće, ili jer se smanji kontrast između boje kože i dlačica (iako ja "potamnim" do boje kakav je netko u sred zime npr. ).

hvala ti
Old 08.12.2017., 16:53   #4585
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nemam problema s guscjom kozom, ali imala sam puno problema s pristicima, urastanjem i oziljcima. Ovo mi je druga godina koristenja Lumee (imam prestige).
Ono sto sam kroz praksu shvatila jest da mi je koza puno bolja kad dlacice ne brijem nego koristim brijacu glavu epilatora (isto neki philips, deset mu je godina)
Dlacice za par minuta sredim time, dezinficiram noge i aparatic alkoholom. Poslije blicanja stavim aloe vera gel s cajevcem. U slucaju da mi se pojavi koja upalica koristim octenisept i to brzo prodje.
Jesi bez problema blicala preko prištića/ožiljaka krastica, jel bolilo ako je ranica?
doradorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 18:38   #4586
Blicala sam ljeti, prošle godine svakih par tjedana, a ove par puta. Nisam preko krastica, ali preko flekica da. Jako slabo potamnim, tako kao Jassica :-) pa mogu komodno, iako ne baš ako sam se pržila taj dan na suncu.
Problem je u stvari što na mjestima gdje je koža tamnija slabije djeluje - imam jedno područje na lijevom listu gdje su mi dugo bile urasle dlačice pa se sve spojilo u tamnu fleku. Nikakvih opekotina ni sličnog nema od blicanja, ali zbilja tu dlačice i dalje najgušće rastu, najmanje je efekta. Iako - neusporediva je razlika, one više ne urastaju, ja više ne čačkam i to sad izgleda čist fino. Rekla sam već- ne brijem već kratim onom brijaćom glavom, koja je više kao šišač. Prije je i poslije brijanja bio jako vidljiv crni korjenčić, sad je valjda tako tanak da se ništa ne nazire nitikroz moju prozirnu kožu.
Također, imam na dva mjesta blizu kože vidljive vene pa i to izbjegavam blicati. Tu su također ostale gušće, pa kad usporedim ta područja i ova koju su bila pod Lumeom, vidim pravu učinkovitost.

Kad sam se već raspisala, dozvolite još par savjeta:
- pridržavajte se razmaka od dva tjedna u početku, nema efekta ako je češće od toga, ništa nećete ubrzati
- nemojte se obeshrabriti ako nakon pauze dlačice opet narastu jednako "bujne". Ja sam prošlu zimu lješkarila i one su se fino razrasle, al poslije prvog blicanja ove sezone bilo je kao da nisam prestala održavati, odmah ih je bilo 80-ak % manje.
- nemojte očekivati čudo - neće nestati u potpunosti, i dalje ćete se morati gnjaviti, ali to je neusporedivo manje muke i puno učinkovitije od svega ostalog (a vjerujte, naisprobavala sam se metoda)
- ne gubite vrijeme na iscrtavanje mreže, to odnese više vremena nego blicanje - ništa strašno se neće dogoditi ako par puta blicnete isto mjesto
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 18:49   #4587
Doradorica, s obzirom na tvoj specifičan problem, ja bih ti svakako izbjegavala britvicu i za početak bih odredila nkakvo "testno područje" da vidiš kako ti te zaglavljene dlačice reagiraju.
Ja sam u pokušajima da riješim dio tih uraslih pribjegavala raznim pilinzima, ali uvijek mi je koža bila smo sve grublja. Pa sam se koncentrirala na hidrataciju i nježnu njegu, sa što manje agresivnog trljanja i narušavanja gornjeg sloja kože. Lumea, Nuxe ulje, jedan super losion od neutrogene, i još par stvarčica su mi stvarno pomogle da napokon imam "svilenkaste" noge.
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:29   #4588
@doradorica ja ti imam isti problem

Pa pomoglo mi je donekle, al nije rijesilo te pikice po kozi skroz. Manje mi urastaju dlacice, ali dobar dio i dalje urasta mada ih cupam jednom godisnje, ostalo sve brijem i rjesavam ipl-om.

Nemoj ocekuvat cuda, ali vjeruj mi, preporodit ces se sa IPL-om
ja sam vec bila ocajna sa tim svojim dlakama prije nego sam ga kupila, a sad se nekad ni ne obrijem 10 dana. Prije bih se obrijala i ujutro drugi dan vec bila dikobraz
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 08:52   #4589
Pozdrav svima, molim za savjet/pomoc.

Odlucila sam kupiti IPL. Zanima me kako izabrati koji model kupiti. Gledam Lumeu... koja je konkretna razlika između sc1997 i bri950, osim naravno u cijeni?
Ili da pogledam neki treci model ili drugog proizvodaca?

Glavni razlog zbog kojeg trebam aparat je bikini zona, ali ne samo prepone nego sve (brazilka). Imam svijetlu put, ali brzo i lako crnim. Dlake na tijelu su relativno rijetke i slabe, ali crne. Na natkoljenicama ih niti nema tj svijetle su i gotovo nevidljive, nikad ih ne depiliram. Potkoljenice rijetke tanke i crne. Pazuh isto. No, bikini zona je u odnosu na ostatak tijela kao da nije moja - crne, cvrste ko flaks, iz jedne pore rastu 3 dlake... uzas. Uglavnom, secerne i slicne metode me bole da placem, a nakon 3 tretmana kad dlake posvijetle i oslabe pocinju urastat i dolazi do upale, crvenila. Onda opet posegnem za ziletom, opet postanu ko cekinje, svrbi za poludit kad malo porastu... dosta mi je vise toga

Molim pomoc oko izbora aparata, cijena do 3000 kn.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 23:27   #4590
Quote:
maryah1 kaže: Pogledaj post
@doradorica ja ti imam isti problem

Pa pomoglo mi je donekle, al nije rijesilo te pikice po kozi skroz. Manje mi urastaju dlacice, ali dobar dio i dalje urasta mada ih cupam jednom godisnje, ostalo sve brijem i rjesavam ipl-om.

Nemoj ocekuvat cuda, ali vjeruj mi, preporodit ces se sa IPL-om
ja sam vec bila ocajna sa tim svojim dlakama prije nego sam ga kupila, a sad se nekad ni ne obrijem 10 dana. Prije bih se obrijala i ujutro drugi dan vec bila dikobraz
Stigao mi je lumea i čeka na isprobavanje a mene strah pokušati, brine me jer na bedrima baš imam dosta tih zaglavljenih dlačica i točkica, pa ne znam kako će reagirati :S kako si se ti nosila s tim?
Moj problem mi čak i nije toliko dlakavost koliko meni smeta ta moja koža i kako reagira na depilaciju/epilaciju/brijanje i same dlake
doradorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:05   #4591
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Glavni razlog zbog kojeg trebam aparat je bikini zona, ali ne samo prepone nego sve (brazilka). Imam svijetlu put, ali brzo i lako crnim. Dlake na tijelu su relativno rijetke i slabe, ali crne. Na natkoljenicama ih niti nema tj svijetle su i gotovo nevidljive, nikad ih ne depiliram. Potkoljenice rijetke tanke i crne. Pazuh isto. No, bikini zona je u odnosu na ostatak tijela kao da nije moja - crne, cvrste ko flaks, iz jedne pore rastu 3 dlake... uzas. Uglavnom, secerne i slicne metode me bole da placem, a nakon 3 tretmana kad dlake posvijetle i oslabe pocinju urastat i dolazi do upale, crvenila. Onda opet posegnem za ziletom, opet postanu ko cekinje, svrbi za poludit kad malo porastu... dosta mi je vise toga
Pozdrav, meni je bikini takodjer bio najveci problem i najvise sam se radi toga i odlucila na kupovinu uredjaja.
Sredinom 11. mjeseca kupila sam Lumeu 1997 i do sada sam se blicala dva puta, u cetvrtak cu 3. put. Rezultati su odlicni. Nakon prvog blicanja bikini zone, kad su dlake pocele rasti nakon dva dana, svrbilo me, izbijali su mi oni pristici, sve je bilo upaljeno, blagi uzas i samo sam na par mjesta vidjela da dlake nisu narasle. Ali nakon drugog blicanja NISTA niti svraba niti pristica. Vise od 70% dlaka mi je otislo.

Sto se tice pazuha i nogu, takodjer 70% manje dlaka.
Blicam sve na jacini 5.

Najbolja investicija do sada, steta samo sto nisam ranije
cok'lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:55   #4592
Quote:
cok'lada kaže: Pogledaj post
Pozdrav, meni je bikini takodjer bio najveci problem i najvise sam se radi toga i odlucila na kupovinu uredjaja.
Sredinom 11. mjeseca kupila sam Lumeu 1997 i do sada sam se blicala dva puta, u cetvrtak cu 3. put. Rezultati su odlicni. Nakon prvog blicanja bikini zone, kad su dlake pocele rasti nakon dva dana, svrbilo me, izbijali su mi oni pristici, sve je bilo upaljeno, blagi uzas i samo sam na par mjesta vidjela da dlake nisu narasle. Ali nakon drugog blicanja NISTA niti svraba niti pristica. Vise od 70% dlaka mi je otislo.

Sto se tice pazuha i nogu, takodjer 70% manje dlaka.
Blicam sve na jacini 5.

Najbolja investicija do sada, steta samo sto nisam ranije

samo bikini ili i brazilka? naime, ja se isto dvoumim oko kupnje, ali ja ako je kupim skidam sve...da li se to uopće smije? i ima li to kakav utjecaj na reproduktivne organe, npr.? ( nemojte se smijati, ali nitko ne odgovara na ta pitanja od "stručnjaka"...a sve nas zapravo to brine)
Aranel Arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:05   #4593
Na kraju sam kupila Lumeu BRI956. U Elipsu je snižen sa 4500 na 3500, imala sam neke bodove na Amexu, izašlo me 2500 na 12 rata.

Ovaj vikend krećem u akciju
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 02:39   #4594
evo da brzinski pohvalim braun ipl i to onaj jednostavniji model BD 3005

vec duze si mjerkam kupiti ipl i citam zilijon iskustava..recenzija i sl...
kao i vecina zaljepila sam se na lumiu..no prije 3 tj.mi je na ekupi izletio ovaj ipl koji z par caka sam uspjela dobiti za 1700 kn i uriage paketic kozmetike gratis...

ukratko za sve koji zele kupiti ipl i gube se u modelima..
jeftiniji ipl nije losiji..razlika je najcesce u broju bljeskova i brzini istih..
po meni su ti preminorne razlike da stavljaju toliko velike razlike u cijeni..osim ako nekome bas suludo nesto znaci pobljeskati noge 5-10 min.krace..
kod nekih modela podesava se i jacina bljeska,ali vecinom je kod svih to automatski..
razlike dolaze i u nastavcima i u verzijama bez kabela...no i po meni opet poprilicno nebitna stavka,jer i sa standardnom velicinom glave normalno se bljeskaju i prepone i pazusi i ako tko zeli i brkove...
takoder malo nabrijaniji modeli imaju osjetljiviji mjerac za tip koze/prilagodbu i sensitive skin postavke,ali niti ipl boli..niti je tu potrebno imati vise od eventualno 2 jacine..
sam mjerac tona koze je isto u neku ruku sminka,jer sve znamo za kog je ipl dobar i kad i nakon cega se smije ili ne smije koristiti..
no vecina modela to ima..no skupji imaju samo malo razradeniji adapter i malo vise nekih opcija podesavanja.
neki brandovi imaju zamjenjive zarulje,pa se dokupljuju i mjenjaju nakon odredenog broja bljeskova,no meni je osobno nekako gnjavaza..i racunom sam dosla do toga da u startu takav uredaj je povoljniji,ali da se dobije odredena kolicina bljeskova opet dode tu negdje,a moras se zafrkavati traziti to uokolo u godinama koje slijede za brand koji nije renomiran..neprivlacno skroz..(bar meni)
cisto da si dva puta razmislite da li cete uzeti neki basic model ili koju tisucu kuna skuplju inacicu kojom mozda i necete dobiti neko veliko cudo razlike..a ionako da li traje 10 ili 12 g.je nebitno kad ce vec zav5 g.svi danadnji modeli biti zastarjeli..

ono sta je relativno bitno je zapravo ergonomija ipl,pa je zgodno da je manji/laksi,jer malo trne ruka,pa kod glomaznijih modela to moze biti neprakticno..

ja sam se bljeskala samo 2 puta,pa dugorocnu prognozu nemam..ali kratkorocna je odlicna..vec imam mala bezdlacna podrucja na nogama i cini me se da opcenito gadure sporije rastu...ispod ruke se isto vec kuzi da ih je manje..opcenito jako obecavajuce..

e sad..2 pitanja za cure koje duze koriste..

1)tko probao bas intimno podrucje...posto je to kao zabranjeno zbog tamnijeg pigmenta..no voska mi je tamo preko glave,pa bi to bio spas..

2)kakva je procedura ljeti za cure koje jako potamne?

ja sam naime zimi svijetla(ali ne skroz..klasicna maslinasta put)
ali ljeti pocrnim poprilicno,pa ne znam kako s tim onda?
hoce uopce ipl djelovati ili da ga uopce ne radim?

i eto..ako tko trazi stvarno dobar uredaj u rangu 2000 kn preporuka za gore naveden sasvim slucajno kupljen(vrebala sam lumiu prestige i mislla dobro iskesirati,.ali nije mi nimalo zao sta sam uzela braun i simpl verziju..dapace..odlican je)

Zadnje uređivanje lianne : 17.12.2017. at 03:08.
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:07   #4595
Evo još jedne koja intenzivno razmišlja o nabavi ove sprave.
E sad, imam jedno vrlo konkretno pitanje s obzirom da sam malo dumb
Prije nego što počnem koristiti taj laser, moram odstraniti dlačice, bilo britvom ili voskom kod kozmetičarke?
Zatim, je li ja to mogu koristiti i za brazilku?
I na kraju, imam neki budget do 2700 kn, kaj bi preporučile u tom rangu?
fuzzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 20:32   #4596
Quote:
fuzzija kaže: Pogledaj post
Evo još jedne koja intenzivno razmišlja o nabavi ove sprave.
E sad, imam jedno vrlo konkretno pitanje s obzirom da sam malo dumb
Prije nego što počnem koristiti taj laser, moram odstraniti dlačice, bilo britvom ili voskom kod kozmetičarke?
Zatim, je li ja to mogu koristiti i za brazilku?
1. Dlake uklanjaš britvicom, čupati nemoj jer svjetlost preko pigmenta u dlaci putuje do korjena i kuri ga. Ako iščupaš dlaku, đabe ti blicanje jer nema "vodiča". Iako, teoretski ti možeš tretirati i dlake koje si prethodno počupala, recimo prije tjedan dana, pa su već počele rasti, ali još uvijek nisu izišle na površinu, bitno je da u kanaliću bude dlaka, makar malena. U svakom slučaju, po meni je najsigurnije obrijati, barem u prva 3-4 tretmana.

2. Možeš, samo ipak pripazi što ti piše na uputama, nemaju svi modeli ista pravila za brazilku.
Old 22.12.2017., 19:06   #4597
Quote:
fuzzija kaže: Pogledaj post
Za 2700 kn imaš na akciji Lumeu do kraja godine (npr. https://www.mojaljekarna.hr/depilaci...umea&results=3), a navodno Farmacia uz popust daje i poklon:
Kupnjom uređaja Philips Lumea BRI950/00 ostvarujete popust od 1000kn, a kao poklon dobit ćete i VisaPure aparat za čišćenje lica.
*akcija vrijedi do 31.12. ili do isteka zaliha

samo ne znam kolika je u njih početna cijena :-)
vivian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 12:55   #4598
Evo, i ja sam u nedoumicama koji aparat uzeti. Gledam, u ponudi su Braunovi, Philipsovi i Remingtonovi. E sad, mislim koristiti aparat na potkoljenicama, pazusima i bikini zona (brazilka). Koji aparat preporučujete, s obzirom na cijenu i ono što sam aparat nudi? Cijena nebitna. Hvala.

Život je ples, a čovjek koji se klanja ne može plesati, zato - USPRAVITE SE!
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 13:42   #4599
imam Lumeu 1995 i odradila prvih 5 blicanja svakih 2 tjedna po preporukama proizvođača...većina dlakica je otišla, ali ne u potpunosti.
u uputstvima piše da nakon toga treba blicati svakih 1 mjesec ili 2 u svrhu odrzavanja
moje pitanje glasi ima li netko tko je i nakon 5. puta nastavio blicati svaka 2 tjedna i kakav je učinak
hvala
fat_monster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 21:05   #4600
s čime skidate dlake s nadusnice prije blicanja?
i koliko čekate da se koža na tom dijelu oporavi nakon depilacije, prije nego krenete blicati?
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.