Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 13:51   #2541
Za skutere ni nema 5% za prijenos, ako je rijec do 49ccm
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:55   #2542
Ma po ovim novim pristojbama bi prijepis platio nekih 1300 kuna manje. Pošto mi prodavatelj i nije na dohvat ruke da napravimo novi KPU iza nove, mislio sam s ovim tada prepisati auto.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:56   #2543
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Ja skuter nisam prenio vise od 6mj (jbg, zaboravio). Na kraju nisam platio nikakve zatezne kamate. A i da su ih htjeli naplatit, napravio bi novi ugovor s datumima koji njima odgovaraju
Kako onda ide ovjera kod biljeznika?
Mislio sam da svaku ovjeru salju poreznoj.
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:25   #2544
Quote:
Trokutas kaže: Pogledaj post
Kako onda ide ovjera kod biljeznika?
Mislio sam da svaku ovjeru salju poreznoj.
Šalju svaku ovjeru poreznoj. Nekad davno to nisu radili pa bi ljudi znali napraviti to što Nigda spominje.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:10   #2545
Arrow

Prodaje se Audi A6, 3.0tdi V6, quattro, 2009.
Ocuvan pic pic, bio sluzbeni auto, redovito servisiran, vozila jedna osoba, vecina km po AC, 274k km.

Ful fulcata oprema, cijena 14.5k, upiti i detalji u inbox, molim vas.

hvala
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:15   #2546
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Za skutere ni nema 5% za prijenos, ako je rijec do 49ccm
Beverly 250 je bio u pitanju, tak da je trebalo platit harač...
Sjecam se da mi je na poreznoj bilo receno da sam to trebao obaviti u roku 15dana. Na to sam samo slegnuo ramenima i platio 5% od njihove kataloske vrijednosti jer nisu priznali svotu s ugovora. Da sam se isao svadjati, mozda bi spomenuli i te zatezne kamate....

A sto se tice ovog s biljeznikom, tip koji je prosle godine kupio jedan auto od mene je to napravio. Dal je imao kakve posljedice, neznam...
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:05   #2547
Kupio sam jedan auto i obavili smo onaj prvi dio, dakle kupoprodajni ugovor ovjerili kod bilježnika i sad sam ja mislio otići u poreznu i platiti taj porez, no međutim sad sam tek saznao za ovu novu kombinaciju od sljedeće godine.

E sad bi ja najradije pričekao i tamo poslije tri kralja otišao prepisati auto ali me znaima da li će mi vrijediti tada ovaj kupoprodajni ugovor s obzirom da mi je neko rekao da se sve mora obaviti u roku od 15 dana?????

Također je frka jer tehnički vrijedi samo još danas.
www2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:47   #2548
Jbg, imaš dvije mogućnosti, prva je da ga ne regaš i odeš 02.01. napraviti TP i prijepis ili ga sada po starom zakonu prepišeš i regaš.

O kakvom se autu i kojem godištu radi? Možda ti razlika neće biti velika.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:56   #2549
Quote:
www2 kaže: Pogledaj post
Kupio sam jedan auto i obavili smo onaj prvi dio, dakle kupoprodajni ugovor ovjerili kod bilježnika i sad sam ja mislio otići u poreznu i platiti taj porez, no međutim sad sam tek saznao za ovu novu kombinaciju od sljedeće godine.

E sad bi ja najradije pričekao i tamo poslije tri kralja otišao prepisati auto ali me znaima da li će mi vrijediti tada ovaj kupoprodajni ugovor s obzirom da mi je neko rekao da se sve mora obaviti u roku od 15 dana?????

Također je frka jer tehnički vrijedi samo još danas.
Zanimljivo pitanje. Nema nikakve logike da dolaskom novog pravilnika ugovor ovjeren u javnog bilježnika postane nevažeći, bez obzira što smo u Hr ne sumnjam da će ugovor vrijediti. Ne moraš ga prebaciti na sebe u roku 15 dana, samo nakon toga ide kamata koja nije nešto visoka i to nije problem.

Šteta je što ste radili ugovor ranije jer koliko sam vidio (nisam sve pročitao, samo preletio), više nema potrebe raditi ugovor, čekati red u javnog bilježnika i plaćati naknadu, zatim ići u policiju, opet čekati red i plaćati naknadu već se sve može obaviti u stanici za tehnički pregled. Ali nisam 100% siguran, drugi nek isprave/potvrde.

U prosjeku ćeš nakon nove godine plaćati 25-50% manje, ali što Josip kaže, ako se radi o starijem automobilu niže vrijednosti s više kw, razlika bi mogla biti minimalna. Makar opet teško da će biti manja od 400-500kn.

https://uvozauta.com/upravna-pristojba
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:38   #2550
Molim info, ako netko zna:

Ako je auto proizveden i kupljen 2016. i ima snagu 92 kw, koliko će po novome zakonu iznositi ta upravna pristojba i gdje je objavljena tarifa po kojoj će se računati?

Ako bi prvi vlasnik prodavao taj auto za 100 000 kn (platio ga je 150 000 kn), da li je kupcu povoljnije kupiti po starome zakonu ili po novome?
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:08   #2551
Samo jedan post iznad tvog je link gdje to možeš provjeriti.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:09   #2552
Tnx...nisam kliknula, jer sam vidjela da na linku pise samo uvoz...idem racunati
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:05   #2553
Koja se trenutna slovna oznaka dijeli za KR-xxx-??, ak ima neko koje bio ovaj mjesec na STP u županiji ??
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 11:27   #2554
JD, a uskoro će na JE.

Mada ti to ovisi i o mjestu u toj županiji gdje ideš, negdje primjerice prije dobe JE, dok će negdje još uvijek biti JD.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 16:27   #2555
nudi mi se mercedes a klasa 2010 za 7kEUR i 2011 za 8k EUR, oprema više manja ista, ovaj skuplji ima tipa još maglenke i mozda neku sitnicu..kilomtraza slicna..navodno dost mala.. kaj uzeti?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:00   #2556
Imam nekoliko pitanja vezanih za prijepis vozila pa se nadam da će netko od vas iskusnih pomoći. Naime stari je prepiso auto na mene, napravili smo darovni ugovor, ovjeren kod javnog bilježnika, te ga je stari još odnio na poreznu. E sada ovaj tjedan ističe registracija, točnije 29.12 pa me zanima, da li ja sad sa starom prometnom koja glasi na njega idem na tehnički, tamo osiguranje napravim na svoje ime, te također to pokažem tetama na šalteru, one naprave novu prometnu na moje ime, produžim registraciju i onda sa novom prometnom idem na policiju da oni to još ovjere? Ili sam nešto krivo skonto pa je drugačija procedura?
FilipR5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 09:20   #2557
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
nudi mi se mercedes a klasa 2010 za 7kEUR i 2011 za 8k EUR, oprema više manja ista, ovaj skuplji ima tipa još maglenke i mozda neku sitnicu..kilomtraza slicna..navodno dost mala.. kaj uzeti?
Neki drugi auto.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:30   #2558
Pozdrav, kupljen polovni automobil i potpisan kupoprodajni ugovor. I sad me zanima nakon 1.1 moram li ici u poreznu pa u MUP radi prijepisa i placanja poreza(ono kW * godine starosti ) ili mogu sve u stanici za tehnicki pregled jer mi taman tada iza 1.1 ističe reg.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 19:35   #2559
Mislim da u stanicu za tehnički, ako se ne varam primjena novog sistema počinje 1.1.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:21   #2560
Evo ovako, tetak prodaje bmw e36, 318benz, 1996g, auto je stvarno servisiran i odrzavan-on nije klinjo nego covjek u godinama tako da se pazilo na auto...
Ima naravno servo, klimu, maglenke, podizace ...
Nedavno je stavio nove zimske gume, promijenio diskove i ulje u motoru...
Znam da ima nesto preko 200 000km, kod njega je zadnjih 12g..
E sad da nisam kupila hondu, ja bih ga uzela, jos sam ga pitala prije godinu dana dqal hoce prodatii nije htio
Ono sto me zanima-gdje oglasiti i dali je 2000€ ok cijena za takav auto, ajmo reci bez ulaganja..?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.