Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 15:59   #561
Quote:
Dodojetu kaže: Pogledaj post
Sta mislis o ulju ljesnjaka za kozu sklonu aknama?
Može dakako. Jedino što se zna dogoditi da nekima s masnom ili pak mještovitom kožom jednostavno ne paše jer im koža ostaje odveć masna, što je pomalo čudno jer ulje lješnjaka slovi za brzoupijajuće i spada među tri klasika koja se koriste u njezi masne i mješovite kože, naravno i kod kože zahvaćene aknama. Sada ne znam misliš li sama raditi ili ne jer tu se može doskočiti uporabom nekog od nekomedogenih pojačivača apsorpcije, a uz to bilo bi dobro dadati i jojobu u određenom postotku jer ona regulira lučenje sebuma, a i odlična je za njegu upaljene i nadražene kože, a također izvrstan je ovlaživač, a znamo da je hidratacija osnova lijepog i zdravog izgleda kože. Dakako da se sada netko ne bi sjetio koristiti ju samostalno, jer to ne bi bilo preporučljivo, pogotovo ne u nekom duljem periodu, a i na masnoj koži kad bi se jojoba koristila samostano pa i kroz kraće vrijeme, nije baš ugodan osjećaj. U kombinacijama i određenim postotcima to je sasvim druga priča.

Ipak, moja preporuka ne bi bila biljno ulje lješnjaka u kombinaciji s jojobom i eventualno nekim pojačivačem apsorpcije, već bih se odlučila za neke varijante koje su stvarno jako, jako dobre, ne ostavljaju masni film, njeguju kožu, saniraju upalne procese i izvrsne su baš i kod aknaste kože, dakle to bi bilo biljno ulje papaje, jangu, jojoba
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:39   #562
Quote:
lara la kaže: Pogledaj post
a dermatolozi su svoja priča, svak ima neku svoju teoriju, bila sam kod više njih, kada bih rekla jednom dermatologu što mi je prošli preporučio ovaj bi drugi rekao da se uopće ne slaže. a bila sam od razno raznih krema i gelova pa i mjesecima na jako teškim antibioticima.
i u principu mi nikada nisu spomenili nikakvo ulje niti ništa prirodno(cak ni cajevca koje znam da je dosta njima pomoglo), već su mi uglavo propisivali tablete raznorazne
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Može dakako. Jedino što se zna dogoditi da nekima s masnom ili pak mještovitom kožom jednostavno ne paše jer im koža ostaje odveć masna, što je pomalo čudno jer ulje lješnjaka slovi za brzoupijajuće i spada među tri klasika koja se koriste u njezi masne i mješovite kože, naravno i kod kože zahvaćene aknama. Sada ne znam misliš li sama raditi ili ne jer tu se može doskočiti uporabom nekog od nekomedogenih pojačivača apsorpcije, a uz to bilo bi dobro dadati i jojobu u određenom postotku jer ona regulira lučenje sebuma, a i odlična je za njegu upaljene i nadražene kože, a također izvrstan je ovlaživač, a znamo da je hidratacija osnova lijepog i zdravog izgleda kože. Dakako da se sada netko ne bi sjetio koristiti ju samostalno, jer to ne bi bilo preporučljivo, pogotovo ne u nekom duljem periodu, a i na masnoj koži kad bi se jojoba koristila samostano pa i kroz kraće vrijeme, nije baš ugodan osjećaj. U kombinacijama i određenim postotcima to je sasvim druga priča.

Ipak, moja preporuka ne bi bila biljno ulje lješnjaka u kombinaciji s jojobom i eventualno nekim pojačivačem apsorpcije, već bih se odlučila za neke varijante koje su stvarno jako, jako dobre, ne ostavljaju masni film, njeguju kožu, saniraju upalne procese i izvrsne su baš i kod aknaste kože, dakle to bi bilo biljno ulje papaje, jangu, jojoba
Dobila sam na poklon ulje lješnjaka bas direktno iz uljare. Pa sam mislila samo njega tu i tamo nakon hydra b namazati navečer jer san citala da je za masnu kozu moja je vise mjesovita i zna bit dehidrirana pa mislim da nece bit premasno
Glavno mi je da nije komedogeno.
Gdje nabaviti ulje papaje i jangu?
Dodojetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:54   #563
Quote:
Dodojetu kaže: Pogledaj post
Dobila sam na poklon ulje lješnjaka bas direktno iz uljare. Pa sam mislila samo njega tu i tamo nakon hydra b namazati navečer jer san citala da je za masnu kozu moja je vise mjesovita i zna bit dehidrirana pa mislim da nece bit premasno
Glavno mi je da nije komedogeno.
Gdje nabaviti ulje papaje i jangu?
Super, kad ga već imaš, možeš isprobati i koristiti ako ti odgovara, možda da si dodaš još jojobu unutra i eterično ulje čajevca (neke kože lješnjakovo ulje osjećaju masnim, ali ne sve, tako da ti možda budeš baš zadovoljna
Papaju i jangu, bilo je i kod nas u teri i kemigu, treba potražiti možda ima u kojoj ljekarni, malo pretražiti google, a ako ne ostaje jedino da se naruči s nekog web shopa poput Aromantic, AromaZone...
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:55   #564
Quote:
Opia kaže: Pogledaj post
Nisam pametna sto napraviti (ja bi na tvom mjestu svakako prvo izbacila ovaj Evelin pa vidjela kako se koza ponasa, nekako mi on najvise bode oci) i vratila se na puder koji sam koristila prije Max factora.

Nisi nigdje spomenula kremu sa SPF-m za dan, a on je obavezan kad se koriste kiseline (ni meni se ne da, ali mora se).
Quote:
Dodojetu kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ti nije dobro istovremeno koristiti vit c i clarion
Hvala cure,izbacit ću zasad vit. C( nisam znala da se ne smije kombinirati s Clarionom) i puder zamijeniti BB kremom privremeno pa vidjeti kako će biti. Da, nisam još uvrstila nešto s SPF u njegu, pa ako imate kakvu preporuku bit ću zahvalna
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:58   #565
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Hvala cure,izbacit ću zasad vit. C( nisam znala da se ne smije kombinirati s Clarionom) i puder zamijeniti BB kremom privremeno pa vidjeti kako će biti. Da, nisam još uvrstila nešto s SPF u njegu, pa ako imate kakvu preporuku bit ću zahvalna
Ne moraš izbacivati vitamin C, samo ga koristi u jutarnjoj rutini, a dovoljno je svaki drugi dan, jer se vitamin C zadržava u koži 48 sati
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 21:44   #566
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Hvala cure,izbacit ću zasad vit. C( nisam znala da se ne smije kombinirati s Clarionom) i puder zamijeniti BB kremom privremeno pa vidjeti kako će biti. Da, nisam još uvrstila nešto s SPF u njegu, pa ako imate kakvu preporuku bit ću zahvalna
Samo nemoj istu vecer stavljat oboje.
A ja koristim avene cleanance spf 50, al nijedna spf krema mi nije neka sreca iskreno.
Ako nije jako sunce il necu puno biti na otvorenom sad zimi stavim samo puder koji ina spf..preskocim kremu barem zimi.
Dodojetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:27   #567
cure, imam pitanje, dal ekipa sa Skintegre odgovara na pitanja postavljena preko Facebook messengera?
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:13   #568
odgovara samo mislim da su nedavno napisali da će par dana biti odsutni.
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:30   #569
Quote:
Dodojetu kaže: Pogledaj post
Samo nemoj istu vecer stavljat oboje.
A ja koristim avene cleanance spf 50, al nijedna spf krema mi nije neka sreca iskreno.
Ako nije jako sunce il necu puno biti na otvorenom sad zimi stavim samo puder koji ina spf..preskocim kremu barem zimi.
Ma zasad sam skroz izbacila vit. C i novi puder. Sjetila sam se da je stari imao SPF. Čini mi se da se stanje popravlja,ali vidjet ćemo još.

Zna li netko kad će Naro opet biti dostupan?
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 10:49   #570
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
Ovaj dio mi nije jasan nikako, imam naro i čini mi se da će mi trajati mjesecima, koliko kapi ti stavljaš?

dovoljno je po preporuci par kapi na lice i možda 2, 3 kapi na vrat. kako si uspjela tako brzo potrošiti?

ja sam mislila na Hydru, da se ona brzo troši a pisala Naro

evo prepravljenog teksta

Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Slična stvar kod mene! Samo sto je kod mene Tria nova u rutini.
Kupila sam ju prije ca 3 tjedan i rutina mi je bila Hydra i Tria ujutro, a navečer Clarion i lice mi je od relativno čistog (tu i tamo koji folikul jer imam folikulitis, al sad mi je on postao manje bitan ) postalo užasno. Al baš baš užasno. Akne svuda po čeljusti, dijelovima obraza i bradi, već su mi ostale hiperpigmentacije i krastice, već dugo nisam imala ovako groznu kožu
Čudno mi je da je reakcija ovakva.
Mislim da ću prestati koristiti Triu i vratit se samo na rutinu Hydra ujutro, Clarion svaki drugi dan (a ostale dane Skinoren, koji sam prije tog koristila)
Naravno da preispitujem ostatak svog lifestylea, prehranu, hormone, itd.
Nadam se da nije od proizvoda, već od nečeg drugog, idem vadit sljedeći tjedan krv, no morat ću pronaći dobitnu kombinaciju s čime sad sredit nered na licu.

Eh da, Hydra mi se baš brzo troši. Treći tjedan i meni gotova bočica. Okej... ja sam jedna od onih što mažu i vrat, ali ipak... Nadam se da će uskoro biti veća militraža.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:32   #571
Aha, tako već da makar je i to dosta brzo, jel koristiš i ujutro i navečer?
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:34   #572
Evo ga, i ja sam narucila Lumion
S obzirom da imam suhu kozu, koristila bih ga jednom tjedno. Imam pitanje vezano za spf i lumion.
Kako mi spf cepi pore i izaziva masu pristica, a kako idem na posao u ujutro rano i vracam se navecer, da li smatras Jelena da je uopce potrebno da koristim spf ili se mogu pokriti sa nekom bb kremom?
Radi problema sa spfom, izbjegavala bih koristiti lumion previse preko ljeta, tu bih se okrenula superbi i spectri i ostalim divotama koje ce doci valjda do tada ��

Edit: zapravo me zanima da li je, ako se ne izlazemo suncu preko dana osim od ducana i nazad i do trmavajske stanice, potrebno trackati se spfom, koristimo li kiseline ili ne?
regana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:32   #573
Quote:
regana kaže: Pogledaj post
Evo ga, i ja sam narucila Lumion
S obzirom da imam suhu kozu, koristila bih ga jednom tjedno. Imam pitanje vezano za spf i lumion.
Kako mi spf cepi pore i izaziva masu pristica, a kako idem na posao u ujutro rano i vracam se navecer, da li smatras Jelena da je uopce potrebno da koristim spf ili se mogu pokriti sa nekom bb kremom?
Radi problema sa spfom, izbjegavala bih koristiti lumion previse preko ljeta, tu bih se okrenula superbi i spectri i ostalim divotama koje ce doci valjda do tada ��

Edit: zapravo me zanima da li je, ako se ne izlazemo suncu preko dana osim od ducana i nazad i do trmavajske stanice, potrebno trackati se spfom, koristimo li kiseline ili ne?
Stekla sam dojam da jelena vise bas ne odg tu na pitanja vjerovatno nema vremena...pa ako te bas zanima odg mozes joj u inboks skintegre poslati znaju tu odgovoriti.
Ja koristim clarion i jos 1 tjedno jace kiseline of jednog priizvodaca i isto jr obavezan spf..ali ako necu boraviti na suncu..odnosno ako je oblacno i biti vu u zatvorenom ili u autu vecinu vremena stavim samo puder sa spf jer mi je dovoljno sto ga ljeti moram mazati a mrzim ga.
Ali ipak ako jr vani suncano i procijenim da cu prosetati ili provesti barem kratko na otvorenom žrtvujem se i stavim i spf 50.
Pa sad valjda je tako okej. 😂
Dodojetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:23   #574
Budem tako probala onda, hvala ti
regana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:52   #575
Kakva su vam iskustva s Lumionom?
Mene nije jako zažario, možda sam ga premalo stavila Dosta mi ga upije blazinica, što mislite o tome da ga nanosim kao i ulje - na mokru blazinicu?

S Hydrom B sam jako zadovoljna, jedini minus je količina - nisam doma u vrijeme dostave i baš mi je tlaka sve to.
Felidae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:01   #576
Quote:
Felidae kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva s Lumionom?
Mene nije jako zažario, možda sam ga premalo stavila Dosta mi ga upije blazinica, što mislite o tome da ga nanosim kao i ulje - na mokru blazinicu?

S Hydrom B sam jako zadovoljna, jedini minus je količina - nisam doma u vrijeme dostave i baš mi je tlaka sve to.
Nisam sigurna da ti je na mokru blaznicu jer ce voda smanjiti djelovanje kiseline, pa neces dobiti potpun efekt.
A za ovako prstima me strah da mozda ne budr prejako jer ne vjerujem da je uzalud napisano blaznicom. Mozda mozes probat lagano sa prsticima al nisam 100% sigurna ako si osjetljiva da nebi bilo previše.
Ne volim ni ja nista nanositi blaznicom osim micelarne
Dodojetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:20   #577
Quote:
Felidae kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva s Lumionom?
Mene nije jako zažario, možda sam ga premalo stavila Dosta mi ga upije blazinica, što mislite o tome da ga nanosim kao i ulje - na mokru blazinicu?
Nisam koristila taj proizvod, ali kiselina i voda Vam ne idu zajedno.

Tako da bi Vas onda proizvod mogao više, a ne manje peći za lice.

Iz istog razloga kiseline si niti ne nanose na vlažnu kožu lica, (umivenu/ili odmah nakon tonika).
__________________
Volim Dečeca svoga
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:45   #578
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
Meni treba mala pomoć. Kad sam tek krenula sa Skintegrom( prije toga nisam koristila gotovo ništa) kupila sam Clarion, Hydru i Naro, mješovita koža. Kombinacija samo to troje mi je bila super. Međutim, kako sam čitala da treba još sto nekih proizvoda uključila sam i umivalicu(Balea gel), pa Vitamin C(Eveline), tonik ( Afrodita ) i počela ih koristiti na sljedeći način:
Ujutro: umivalica, Hydra, Naro
Navečer: micelarna, umivalica, Clarion, Hydra+ Vit C, Naro

Nakon toga sam počela primijećivati masu novih sitnih prištića, pa sam pokušavala izbacivati jedno po jedno...

Zboravila reći, nedavno sam promijenila i puder( tekući, Max Factor), pa ne znam da li je moguće da me i on isušuje?
Meni izgleda da Vam upravo ovi proizvodi koje ste naknadno ubacili u rutinu: umivalica, tonik, micelarna i
vitamin C
smetaju i izazivaju Vam prištiće.


Pogotovo ako ste proizvode s kiselinama nanosili odmah na vlažno lice. To je moglo izazvati takvu reakciju na koži.

(treba pričekati bar 20 min. da se lice osuši od proizvoda)

Vjerojatno Vam ti tonici ne bi pasali ni
tada - jer ste rekli da Vam je prije njihove upotrebe lice bilo u redu,
(tj. nešto Vam u njihovom sastavu ipak ne paše).

Također su i Max Factor puderi dosta komedogeni.
__________________
Volim Dečeca svoga
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:24   #579
Quote:
deya kaže: Pogledaj post
Nisam koristila taj proizvod, ali kiselina i voda Vam ne idu zajedno.

Tako da bi Vas onda proizvod mogao više, a ne manje peći za lice.

Iz istog razloga kiseline si niti ne nanose na vlažnu kožu lica, (umivenu/ili odmah nakon tonika).
Hvala na savjetima! Drzim se onda suhe blazinice i pokusavam nauciti da je manje vise
Hm, nisam bas puno cekala nakon umivanja, mozda par minuta. Nije bilo problema, ali probat cu onda pricekati duze - sto je sigurno je sigurno.
Felidae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 01:20   #580
Quote:
Felidae kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva s Lumionom?
Mene nije jako zažario, možda sam ga premalo stavila Dosta mi ga upije blazinica, što mislite o tome da ga nanosim kao i ulje - na mokru blazinicu?

S Hydrom B sam jako zadovoljna, jedini minus je količina - nisam doma u vrijeme dostave i baš mi je tlaka sve to.
Evo sada sam baš gledala nešto Skintegrinu Facebook stranicu i Jelena između ostaloga odgovara na jedno pitanje - Lumion možete koristiti kao kontaktnu terapiju ili ga možete staviti na (od vode) vlažnu blazinicu i njime prebrisati lice, oba ova načina će ublažiti efekt kiselina. Hydra i Naro su dobar izbor nakon Lumiona.
Tako da ipak može na vlažnu blazinicu. Planiram ga uzeti kada će dostupna biti i Spectra ( koliko vidim po stranici mogla bi uskoro ) i ja ću ga koristiti na vlažnu ( od termalne vode ) blazinicu.
aposavec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.