Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 23:16   #21
Pa tocno to, da. Lol.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:18   #22
Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
Ovaj šta jede kelj sa 2 kumpiura na dan je jedan od onih koji vjeruje i govori da je u hrvatistanu lijepo i perspektivno za živit


jeba te kelj i dva krumpira


a čovjek je samo htio bit fensi i objasnit neukima što je to zdrava hrana.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:50   #23
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post


a čovjek je samo htio bit fensi i objasnit neukima što je to zdrava hrana.
Kelj je zdraviji obrok od onog što je danas jelo 99% Hrvata.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:52   #24
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Topli obrok koji je dovoljan (kvalitetom i nutritivno) za 7kn? Sedam. Kuna.
Ajd' ok

Na kraju cemo doci na to da su hrenovke (one iz Lidla od 2.99) i kilo krumpira na akciji (nekih 1.89) i vise nego dovoljne za tri dana. To je niti 2kn/dan uz potrošnju za kuhanje

A moze se jesti i svaki drugi dan pa se u principu cijeli tjedan prezivi bez frke sa jedva 6kn (te vrlo vjerojatno zadrzi nevjerojatna kvaliteta zivota). Kad je bal...

Stvarno nemam pojma jel' pojedini ljudi trollaju ili stvarno vjeruju u to sto pisu
Kad već spominješ hrenovke, puno ti je zdravija piletina priklana na Tajlandu prije 5 godina čime se šopa 99% Hrvata. I za doručak Mlinar i Dubravica u kojima ujutro nema teorije da dođeš na red uopće. Pucaju od zdravlja, još jedan proteinski shake i eto ga. Dok dođu s posla doma u 6-7h bez poštenog obroka.. nažderu se otrova koji im prvi dođe pod ruku pa seru o kvalitetnoj ishrani.

Da možeš jesti svježi domaći kelj, kupus, grah, jaja, meso, preporodila bi se u 2 mjeseca psihofizički, ko i ostatak naroda, možda bi ti čak i mozak prokrvilo malo.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:56   #25
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Kelj je zdraviji obrok od onog što je danas jelo 99% Hrvata.
pa ja sam toga svjestan.
al mi je sve skupa i dalje vrlo komično.





taj klasni sukob...generacijski sukob...i sukob kojekakvih japija i seljaka.


al ja mrzim štedljive mršave japije koji jedu isključivo zdravo.
to su vrlo analne osobnosti.

jebalo vas zdravo. nije zdravo živjeti. fak of
__________________
solve et coagula

Zadnje uređivanje Brogan : 29.09.2017. at 00:07.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:28   #26
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Da možeš jesti svježi domaći kelj, kupus, grah, jaja, meso, preporodila bi se u 2 mjeseca psihofizički, ko i ostatak naroda, možda bi ti čak i mozak prokrvilo malo.
Cini se meni da tebi treba prokrviti mozak obzirom da ne shvacas ono sto sam napisao u postu.

Evo, ne bih se preporodila jer sam jos uvijek musko (i planiram to ostati) ali gospodin koji spominje 7kn/obrok kao nesto sasvim dovoljno propusta uvidjeti da ima i fizicki prilicno aktivnih ljudi koji kalorije i trose puno brze nego oni kojima je vrhunac aktivnosti odlazak iz kreveta u WC, a meni na mojih 2m i 115kg i vrlo brzim metabolizmom sasvim sigurno nije dosta hrane za 7kn, pogotovo ne dva mjeseca tako.
Deal with it.

Btw, domace hrane (ukljucujuci jaja) jedem sigurno vise i cesce nego 95% ljudi u ovoj drzavi. No ispada da je ta hrana besplatna ili da kurca ne kosta jer se, apparently, toga moze nabaviti pun sleper za 100kn pa dodjes na tih 7kn/obrok
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:47   #27
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Što se tiče prehrane, ako samac zna kuhati može računati na cijenu toplog obroka od 7 do 15 Kn (materijal plus energija). Znači 30-60 Eur mjesečno za relativno kvalitetnu ishranu jednim toplim obrokom dnevno. Doručak i večera nisu tako zahtjevni pa ih je lakše improvizirati.
.
Reci da se šališ.

Ja sam nedavno pisala na rastavama jelovnik jednog mališana...5 godina.
Ako je to važno, otac 193 mati 179, njemu 5 godina. Normalan mališa, bit će visok, možda će s 15 jesti puno više, ali za sad ovoliko pojede bez problema.

Doručak: 2 kuhana jajeta, kruh s maslacem, dvije šalice bijele kave divke ( malo mu jedna, lijepo pita, naravno da će dobiti.)
Doručak sveukupno: recimo 7 kuna
Ručak: pečena pastrva 15 kuna, krumpir s mahunama 200 g recimo 3 kn
Ručak sveukupno: 18 kuna

Užina: šaka oraha 10 kuna
Večera: sir i vrhnje 4 kune
Pred spavanje on bi još čokolina s mlijekom. 3 kune
Svaka čest roditelju koja može prehraniti dijete s 40 kuna dnevno. Svaka čast.

Nije povrće uopće toliko jeftino ni svima dostupno.
Brusina75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:47   #28
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ma daj... baš me zanima što to ide u taj topli obrok od 7kn, to ni za "materijal" nije dovoljno, a kamoli još i energija... i to kao kvalitetan obrok... nema šanse.
Ima, kako ne. Moj prosječan topli obrok je oko 6.5 kn, popne se do 14.5 kad si malo više dam oduška.

Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Cini se meni da tebi treba prokrviti mozak obzirom da ne shvacas ono sto sam napisao u postu.

Evo, ne bih se preporodila jer sam jos uvijek musko (i planiram to ostati) ali gospodin koji spominje 7kn/obrok kao nesto sasvim dovoljno propusta uvidjeti da ima i fizicki prilicno aktivnih ljudi koji kalorije i trose puno brze nego oni kojima je vrhunac aktivnosti odlazak iz kreveta u WC, a meni na mojih 2m i 115kg i vrlo brzim metabolizmom sasvim sigurno nije dosta hrane za 7kn, pogotovo ne dva mjeseca tako.
Deal with it.
Dobro, ti si već ekstreman slučaj s tim gabaritima.

Ali moraš priznati da si iznimka po tome, i da je vrlo, vrlo mali postotak muškaraca visok dva metra i težak 115 kg. Gotovo zanemariv.


Za tebe je standard jedno 8 kuna


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:50   #29
Molio bih da ubuduće zaokružujete na dvije decimale, krucijalno je.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:53   #30
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Za tebe je standard jedno 8 kuna
Ne ide ispod 8.29
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:55   #31
Kad kupuješ gdje ti dođe.

Uz ovaj site ići će!

http://www.trznice-zg.hr/default.aspx?id=288


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:57   #32
Opa, ovo je korisno! Thx
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 01:31   #33
Hrenovke prave tako da cijelu svinju s kostima crijevima samo govna izvade i samelju kompletno s dlakama papcima njuškom sisama šupkom pičkom kurcem i mjehurom samelju i naprave hrenovke ,kompletna svinja ide u meljalicu
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 01:54   #34
Kao da djecu praviš, jbt..
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 06:15   #35
Molim pobornike obroka od 7 kuna da navedu točne namirnice za obroke za jedan cijeli dan, njihove količine, kalorijske vrijednosti i količine makronutrijenata u njima pa da vidimo kako to jedan odrasli čovjek može živjeti na tome.
Koliko takvih obroka od 7 kuna treba pojesti na dan? 3? 4? 9?

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Pa šta tebi treba, pečeni vol? Ovo je prema svim nutricionističkim pravilima odličan i zdrav ručak
Nemaš ti pojma što je zdrava prehrana. Recimo, u postu broj #12 gdje si nabrajao namirnice nema ni jednog izvora masti (osim dlana mesa koje preporučaš tek svakih nekoliko dana, ovisno o tome kakvo meso uzmeš).
Također si slab na izvorima proteina.

Zadnje uređivanje eqinor : 29.09.2017. at 06:27.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:33   #36
Taj kad se pokenja to je ko vjeverica, i onda kad oboli od skorbuta meni će na trošak da mu ja plaćam liječenje jer je đubre bilo škrto i nije jelo
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:08   #37
Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
Ovaj šta jede kelj sa 2 kumpiura na dan je jedan od onih koji vjeruje i govori da je u hrvatistanu lijepo i perspektivno za živit


jeba te kelj i dva krumpira
A jbg, to ti je savjet za one koji žele živjet zdravo a ne one koji se nažderu špeka, kobasica i svijnetine samo da sebi i drugima dokažu da imaju love

Ti si očito otišao van da se svaki dan možeš nažderati masnih kobasica. Svaka čast, motiv i po za odlazak
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:12   #38
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Topli obrok koji je dovoljan (kvalitetom i nutritivno) za 7kn? Sedam. Kuna.
Ajd' ok

Na kraju cemo doci na to da su hrenovke (one iz Lidla od 2.99) i kilo krumpira na akciji (nekih 1.89) i vise nego dovoljne za tri dana. To je niti 2kn/dan uz potrošnju za kuhanje

A moze se jesti i svaki drugi dan pa se u principu cijeli tjedan prezivi bez frke sa jedva 6kn (te vrlo vjerojatno zadrzi nevjerojatna kvaliteta zivota). Kad je bal...

Stvarno nemam pojma jel' pojedini ljudi trollaju ili stvarno vjeruju u to sto pisu
Vidim da mnogi pate na vanjski dojam pa moraju jest hrpu šnicli da si dokažu da mogu. Daj ti onda predloži jedan zdravi obrok, ali da bude skup jer to ti je očito potrebno da se osjećaš zdrav i sit

Zadnje uređivanje rolandus : 29.09.2017. at 10:25.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:20   #39
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Ručak: pečena pastrva 15 kuna, krumpir s mahunama 200 g recimo 3 kn
Ručak sveukupno: 18 kuna
Rekao sam da cijena obroka za omladinu ne vrijedi. Drugo ne jede malac valjda svaki dan pastrvu, osim ako je sin od Zuckerberga. Dakle u prosjeku ispada 7-15 Kn ručak čak i za njega. Da ne govorim da je pastrva jeftinija u ribarnici nego u Konzumu gdje je 15 Kn.

Osim ako mu povremeno ne daju i kavijar za ručak
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:22   #40
Kilu Zubatca na lozovini drvu s blitvom na vrhunskom maslinovom i skupog vina po 130kn butelja to ja pojedem i ppijem i osjecam se ko kralj ili kilu škampi na žaru ajmeee
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.