Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 17:18   #1721
Mi bili u mulleru mijenjati neki poklon i isla sam provjeriti ovo za loreal sto je Hell pisala, 30% je snizen i gratis poklon. S tim da isto nisu imale pojma o kakvom poklonu se radi ali nasle su nekog ko zna. Kupila sam olovku za usne i uzela neko sjajilo gratis za 33kn
mali_cox is offline  
Old 10.12.2017., 17:28   #1722
Je ta akcija samo danas/ovaj vikend da znam da li da sutra napadam ZTC?
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Old 10.12.2017., 17:32   #1723
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Mi bili u mulleru mijenjati neki poklon i isla sam provjeriti ovo za loreal sto je Hell pisala, 30% je snizen i gratis poklon. S tim da isto nisu imale pojma o kakvom poklonu se radi ali nasle su nekog ko zna. Kupila sam olovku za usne i uzela neko sjajilo gratis za 33kn
Super. Kakva ekipa u Mulleru. Znam da im je tesko ovo doba, ali svejedno.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 10.12.2017., 17:32   #1724
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
ja madjaricu i medenu svrstavam u kremaste kolace meni su suhi medenjaci, zvjezdice i tako medenu o-bo-za-vam!
Pa da, ali je ta krema dosta tanka i ne curi. Još nek odstoji malo, eto ti suhonjavog kolača.

Ja kad kažem krema, mislim na čizku, krempitu, mileramicu... Da budem skromnija, barem prst debeo sloj kreme u komadu. Biskvita tanje od toga.

Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
Moja baka je znala raditi tu kakti orehnjacu, al s kakaom.
To je jos bilo i podnosljivo, al nisam bila najsretnija.
A i moja mamasita je zbog mog takvog stava kombinirala svašta. Jednom je pomiješala pekmez od šljiva i nesquick i kao ajde da sada probam. Orolajzam, probam i uzmem Nutellu da domažem gore. Mislim, kad sam već zagrizla da se ne baca.

Prije par mjeseci je radila orehnjaču i poslala mi malo po tati. Koji pucanj u prazno... Stajalo je do besvijesti i na kraju sam roknila. Da sam joj rekla, smrtno bi se uvrijdila...

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Posto je lisnato nezdravo, pola juliske posalji meni.
Onu srednju (smeđu) polovinu možeš dobit!
mirtochka is offline  
Old 10.12.2017., 17:32   #1725
Quote:
Deaineira kaže: Pogledaj post
Je ta akcija samo danas/ovaj vikend da znam da li da sutra napadam ZTC?
E nisam sigurna ali mislim da nije samo za vikend.
mali_cox is offline  
Old 10.12.2017., 20:54   #1726
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
A i moja mamasita je zbog mog takvog stava kombinirala svašta. Jednom je pomiješala pekmez od šljiva i nesquick i kao ajde da sada probam. Orolajzam, probam i uzmem Nutellu da domažem gore. Mislim, kad sam već zagrizla da se ne baca.

Prije par mjeseci je radila orehnjaču i poslala mi malo po tati. Koji pucanj u prazno... Stajalo je do besvijesti i na kraju sam roknila. Da sam joj rekla, smrtno bi se uvrijdila...


Onu srednju (smeđu) polovinu možeš dobit!
Mamu jos mozes odbit, aj svekrvu odbij
Meni je jednim deckova mama utrpala pola makovnjace, pola orehnjace da nosimo za zg, to je sve skupa imalo kilu valjda.
Jer ona to sama ne moze pojest..

Ja zeni na pristojan nacin objasnjavam da ne mozemo ni mi, radimo, nema nas doma, propast ce, bolje nek si ona ostavi kad joj susjede dodu na kavu...Ma kakvi, na kraju sam to okacila na kontejner ispred zgrade, vrecica je brzo nestala.
Bar se netko zasladio.

Danas sam popodne otisla u grad na kolac.
Pojela germknedlu i jednu kobasu.
Sad umirem jerbo sam pretjerala s hranom


Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Old 10.12.2017., 21:14   #1727
Nema do dooobro nafilane makovnjače.

Inače sam ljubitelj kremastih kolača ali kako godine dolaze ( ili prolaze ) sve više mi pašu voćni lagani kolači tipa savijača. S guštom pojedem kremaste ali nakon jela mi ne sjednu dobro. Osjećam se cijela nekako masnjikava...ne znam to opisati.....pogotovo mi se gadi biljni šlag.
Njega ne koristim ali većina radi s njim, jeftiniji je i jače se stvrdne.
BBC drama is offline  
Old 10.12.2017., 21:28   #1728
nabrijala sam se radit macaronse po prvi put, izgledaju mi preslatkoooo i vjerovatno budem u ukrasne kutijice pa ih slagala za poklon ljudima oko nas, ovako nekako




a moram i jedne posebno za šeficu i to bi napravila vjerovatno u ovom stilu, čak znam di i srcoliku kutiju nabavit





što mislite je li to ok ekstra poklonček za badnju večer?
maslelu is offline  
Old 10.12.2017., 21:29   #1729
Od slaga mi isto zna bit zlo, a i nije mi nesto prefin.
Svi kolaci od slaga bi mi bili dobri i bez slaga. Npr. onaj ledeni vjetar, meni bi bila dovoljna samo krema i voce i onaj tanki biskvit, slag mi to samo pokvari


Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Old 10.12.2017., 21:44   #1730
Zeneeee, di ste????
Ja konačno u offu (barem ovih zadnjih par sati nedjelje l

Od 22.12. do Božića ću sigurno ovo spremati:
* prhku makovnjacu i orehnjacu
* nutella tortu
* tiramisu
* ny cheese cake
* prhke kekse punjenje pekmezom
* julišku ili buter-stangice onako š orasima, nisam još odlučila
* raspuknutiće samo ako budu inzistirali
* francusku salatu
* brodet od sušenog bakalara i lososa
* juha od buče
* juha od rajčica
* zapečeni batat
* zapečena torta od krumpira i kobaja - pikante (to za popodnevni gric-gric kad budu svi doma)
* fileti oborite orade

Nakon 26.12. tko živ, tko mrtav, tko na dijeti
Ionako je nova godina blizu, pa valjda od 1. se ide na dijetu.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 10.12.2017., 21:49   #1731
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
nabrijala sam se radit macaronse po prvi put, izgledaju mi preslatkoooo i vjerovatno budem u ukrasne kutijice pa ih slagala za poklon ljudima oko nas, ovako nekako

https://s17.postimg.org/uxb3uhjnj/12...dc687b8545.jpg


a moram i jedne posebno za šeficu i to bi napravila vjerovatno u ovom stilu, čak znam di i srcoliku kutiju nabavit


https://s17.postimg.org/wdmmc9jvz/bf...fa8a710619.jpg


što mislite je li to ok ekstra poklonček za badnju večer?
Mislim da je to jako lijep poklonček.

Nego, imaš link za neki jednostavan recept? Sve što sam ja našla traje sto godina da se pripremi.
Krekushka is offline  
Old 10.12.2017., 21:54   #1732
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Mislim da je to jako lijep poklonček.

Nego, imaš link za neki jednostavan recept? Sve što sam ja našla traje sto godina da se pripremi.
maslelu super je to poklon.

ja godinama radim po ovom receptu
https://www.coolinarika.com/recept/805189/

nikad mi nisu neuspjeli, s tim da nikad nisam radila sa friškim bjelanjcima, moji doslovno smrznuti budu tjednima prije. izvadim ih dan ranije u frižider.
bademe sama meljem u brašno.
na yt ima hrpa tutoriala na što treba paziti, prvi zajeb kojeg možeš napraviti je da ne pogodiš dobro gustoću smjese, zato preporučam svakako pogledati par yt videa.
drugi je da se ne osuše dovoljno prije pečenja.
mali_cox is offline  
Old 10.12.2017., 22:02   #1733
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Zeneeee, di ste????
Ja konačno u offu (barem ovih zadnjih par sati nedjelje l

Od 22.12. do Božića ću sigurno ovo spremati:
* prhku makovnjacu i orehnjacu
* nutella tortu
* tiramisu
* ny cheese cake
* prhke kekse punjenje pekmezom
* julišku ili buter-stangice onako š orasima, nisam još odlučila
* raspuknutiće samo ako budu inzistirali
* francusku salatu
* brodet od sušenog bakalara i lososa
* juha od buče
* juha od rajčica
* zapečeni batat
* zapečena torta od krumpira i kobaja - pikante (to za popodnevni gric-gric kad budu svi doma)
* fileti oborite orade

Nakon 26.12. tko živ, tko mrtav, tko na dijeti
Ionako je nova godina blizu, pa valjda od 1. se ide na dijetu.
Molim recept za Nutella tortu, prošlu sam radila po receptu iz baš Nutella kuharice i bila je s*anje

Nas je samo dvoje i još je k tome boljoj polovici rođendan na Badnjak, tako da rođendanska torta je NY Cheesecake, za dalje cinnamon rolls i keksići sa marmeladom primarno jer sam dobila na poklon teglu marmelade, a rok joj je do kraja 12.mjeseca. Nema ni potrebe više od ovoga. A i nemam inspiracije ove godine. Ove godine će sva slavlja biti vrlo skromna.
ElsaStarfire is offline  
Old 10.12.2017., 22:05   #1734
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
nabrijala sam se radit macaronse po prvi put, izgledaju mi preslatkoooo i vjerovatno budem u ukrasne kutijice pa ih slagala za poklon ljudima oko nas, ovako nekako




a moram i jedne posebno za šeficu i to bi napravila vjerovatno u ovom stilu, čak znam di i srcoliku kutiju nabavit





što mislite je li to ok ekstra poklonček za badnju večer?
Jao, macaronsi.
Jednom sam ih dobila iz slasticarnice zagreb u nekoj finoj ukrasnoj kutiji i 6 ih je bilo u pakiranju.
Ja ne znam sta je meni doslo, al u naletu ludila pojela sam ih svih 6 odjednom kad sam ih otvorila
Ako tad nisam umrla od secera, necu nikad.
Sad kad ih vidim dobijem nagon za povracanje.
Al definitivno su lijep poklon. Pogotovo ako ces ih sama pripremati

Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Old 10.12.2017., 22:44   #1735
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
nabrijala sam se radit macaronse po prvi put, izgledaju mi preslatkoooo i vjerovatno budem u ukrasne kutijice pa ih slagala za poklon ljudima oko nas, ovako nekako




a moram i jedne posebno za šeficu i to bi napravila vjerovatno u ovom stilu, čak znam di i srcoliku kutiju nabavit





što mislite je li to ok ekstra poklonček za badnju večer?
Bit će jako lijep poklon,pogotovo što ih ti radiš..a za svaki slučaj pošalji nama prvo za probu

Poslano sa mog HTC Desire 530 koristeći Tapatalk
makicho5 is offline  
Old 10.12.2017., 23:35   #1736
Quote:
pegg_bundy kaže: Pogledaj post
Mamu jos mozes odbit, aj svekrvu odbij
Svekrva ne radi kolače. Za to ima kćeri i dvije snahe (naravno ja nisam među njima , svakako bi bilo ludo da joj ja radim kolače i nosim ih na put od 5 sati)...

Ali stvari koje svekriva šalje, su itekako dobrodošle!

Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
što mislite je li to ok ekstra poklonček za badnju večer?
Bit će to divan poklon. Ja ne volim macaronse, ali da ih dobijem domaće i tako lijepo upakovane, bila bih baš happy iako ih osobno ne bih jela.

Što se tiče biljnog šlaga (ja to zovem Hopla koji god da je u pitanju), naravno da je to škart i slažem se da je svaki kolač ukusniji bez toga. Ja to čak i sklonim i ne pojedem.
Ali recimo kada se pomiješa sa sirom (tipa čizka ili mileramica) ili nekom čoksom, onda to već ima smisla.
mirtochka is offline  
Old 10.12.2017., 23:51   #1737
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Što se tiče biljnog šlaga (ja to zovem Hopla koji god da je u pitanju), naravno da je to škart i slažem se da je svaki kolač ukusniji bez toga. Ja to čak i sklonim i ne pojedem.
Ali recimo kada se pomiješa sa sirom (tipa čizka ili mileramica) ili nekom čoksom, onda to već ima smisla.
Znam da je ružno reći za bilo kakvu hranu da je fuj, al hopla i sve zamjene za šlag su mi

Sad ću ispast malo tupava, al čizika - cheesecake, što je mileramica?
ElsaStarfire is offline  
Old 11.12.2017., 00:15   #1738
Treba mi savjet.Sa čime skinuti budj sa zavjese od tuša? Ostala je svezana mokra par noći za redom kako oboje radimo do zla doba.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 11.12.2017., 05:25   #1739
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Treba mi savjet.Sa čime skinuti budj sa zavjese od tuša? Ostala je svezana mokra par noći za redom kako oboje radimo do zla doba.
Arf i istrljaj cetkicom pa tutni u masinu na 60. Works for me.

Macaronse ne volim, cak ni u Francuskoj. Ali izgledaju divno pa sam ih cak samo radi tog imala na vjencanju. Stovise, bili su mi light motiv.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 11.12.2017., 06:17   #1740
sta je budj?
forzaMILAN is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.