Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2017., 22:06   #1
Kako otvoriti teretanu?

Ispricavam se je pitanje vec odgovoreno.
Zivim u Istri i voljela bih otvoriti teretanu (ne fitness kao grupne vjezbe aerobik, nego bas bodybuilding teretanu).
Na internetu nema nista konkretno, koga god pitam nista nezna, vlasnici teretana sute ko zaliveni jer ne zele konkurenciju...pa evo me tu.
- Da li itko zna da li se moze otvoriti kao obrt?
- Da li mora biti zaposlena osoba licencirana za fitness?
- Da li mi za "salterom" moze raditi "obican" smrtnik ili mora biti licencirana?
- Koliku placu treba dati zaposlenicima?

Da li netko ima iskustva s nedavnim otvaranjem? Kazem nedavnim jer se ti zakoni mjenjaju iz mjeseca u mjesec.
Zahvalna sam za bilo kakve informacije.
P.S. ja bi otvorila jednu od cca 70-90 m2
vs-dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:10   #2
Premalo kvadrata, bar 150-200.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:36   #3
Ne znam odgovore na tvoja pitanja, al dali si za početak nabacila bar grubu računicu?
Ako ne tjeraš neku elitu, članarina je 200-250kn.

100 članova x 250kn =25 000kn. Ako nemaš prostor, najam bar 500e, struja i voda ako se ljudi tuširaju nije ispod 3000kn (ovisno i o grijanju).

Meni se čini da je isplativo samo ako imaš svoj prostor i ako sam radiš u teretani, ili imaš nekog u obitelji (čitaj dijete, roditelj, supružnik) tko će stajati za pultom.

Neka me bolje upućeni demantiraju ako krivo razmišljam.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:43   #4
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Premalo kvadrata, bar 150-200.
Ima i puno manjih teretana.
200m2 je ok za grad od 20000 stanovnika.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:47   #5
odeš na otpad i kupis par tona železa za topljenje. od njih ces napraviti tegove.

moras i prostor unajmit
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 23:58   #6
za početak otvori udrugu da bi smanjila porezna davanja...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:03   #7
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Ne znam odgovore na tvoja pitanja, al dali si za početak nabacila bar grubu računicu?
Ako ne tjeraš neku elitu, članarina je 200-250kn.

100 članova x 250kn =25 000kn. Ako nemaš prostor, najam bar 500e, struja i voda ako se ljudi tuširaju nije ispod 3000kn (ovisno i o grijanju).

Meni se čini da je isplativo samo ako imaš svoj prostor i ako sam radiš u teretani, ili imaš nekog u obitelji (čitaj dijete, roditelj, supružnik) tko će stajati za pultom.

Neka me bolje upućeni demantiraju ako krivo razmišljam.
Nazalost nemam svoj prostor, u potrazi sam. U gradu sam sa cca 60.000 stanovnika i imamo mozda 3 teretane koje su "ok" a nijedna nema parking. Ja bi lokaciju dobru trazila i kad nadjem bi isla dalje.
Ako meni moze radit neko od mojih na pultu ili ja sama, to bi bilo super. To se i pitam, da li mora biti licencirana osoba ili moze bilo ko....?
Znaci cca 3000 kn zna racun za vodu soc mjesecno?
vs-dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:05   #8
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
za početak otvori udrugu da bi smanjila porezna davanja...
Hvala na prijedlogu!! A znaci teretanu mogu otvoriti kao udrugu? Jer ponavljam, nebih ja aerobik ili neke druge grupne aktivnosti nego bas gym sa spravama.
vs-dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:07   #9
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Ima i puno manjih teretana.
200m2 je ok za grad od 20000 stanovnika.
Moj grad ima cca 60.000 stanovnika ALI imamo 3 teretane koje su malo vece ali je prenatrpano sprava i ljudi i nema parkinga...a imamo i 2 manje koje su isto dosta pune.
Moja bi bila samo za zene pa ne trebam bas previse prstora.
vs-dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:51   #10
Quote:
vs-dream kaže: Pogledaj post
vlasnici teretana sute ko zaliveni jer ne zele konkurenciju..
Pa pitaj vlasnike teretana izvan Istre. Više njih. Naći će se bar jedan koji nije seronja.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:08   #11
Jedno vrijeme sam išao u manju teretanu, kakvu ti želiš otvoriti. Imala je 2 trake za trčanje, 1 steper, 1 bicikl, oko 10 sprava, klupe za bench i trbušnjake, Smith mašinu, utega je imala dovoljno, i bilo je dovoljno mjesta za vježbanje. Imala je jako dobar raspored.

Vlasnik teretane je bio i vlasnik prostora, otvorio je neku udrugu (to je bilo davno prije zakona o udrugama). Ne znam jel poslovanje bilo legalno, nije bilo nikakvih računa niti ih je netko od nas tražio. Moj frend je tamo radio jedno duže vrijeme, u tom trenutku je bio apsolvent KIF-a (poslije je naravno otišao u Njemačku )

Vlasnik je većinu sprava kupio od nekog lika koji se bavio izradom sprava za vježbanje.

Sad idem u drugu teretanu, ovaj vlasnik mi je rekao da je kupio rabljene trake za trčanje, pojedinačna cijena oko 30 tis kn. Rade jako dobro.

Predlažem ti, ako kreneš u taj projekt, da probaš nabaviti rabljenu opremu, može se naći jako dobrih stvari, a izgledat će kao nove.

I još nešto, koliko vidim, žene sve više vježaju s girjama, medicinkama i takvim stvarima pa ti predlažem da nabaviš i takvih stvari.
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:29   #12
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Pa pitaj vlasnike teretana izvan Istre. Više njih. Naći će se bar jedan koji nije seronja.
Da pa stvarno bih trebala. Bas to, valjda nece svaki bit seronja 😒
vs-dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:34   #13
Quote:
pearljam kaže: Pogledaj post
Jedno vrijeme sam išao u manju teretanu, kakvu ti želiš otvoriti. Imala je 2 trake za trčanje, 1 steper, 1 bicikl, oko 10 sprava, klupe za bench i trbušnjake, Smith mašinu, utega je imala dovoljno, i bilo je dovoljno mjesta za vježbanje. Imala je jako dobar raspored.

Vlasnik teretane je bio i vlasnik prostora, otvorio je neku udrugu (to je bilo davno prije zakona o udrugama). Ne znam jel poslovanje bilo legalno, nije bilo nikakvih računa niti ih je netko od nas tražio. Moj frend je tamo radio jedno duže vrijeme, u tom trenutku je bio apsolvent KIF-a (poslije je naravno otišao u Njemačku )

Vlasnik je većinu sprava kupio od nekog lika koji se bavio izradom sprava za vježbanje.

Sad idem u drugu teretanu, ovaj vlasnik mi je rekao da je kupio rabljene trake za trčanje, pojedinačna cijena oko 30 tis kn. Rade jako dobro.

Predlažem ti, ako kreneš u taj projekt, da probaš nabaviti rabljenu opremu, može se naći jako dobrih stvari, a izgledat će kao nove.

I još nešto, koliko vidim, žene sve više vježaju s girjama, medicinkama i takvim stvarima pa ti predlažem da nabaviš i takvih stvari.
Hvala puno na info! To zvuci bas kao to sto bih ja napravila. Da svakako bi nabavila vise laksih utega i girja i medicink. Ma prilagodila bih ga potpuno zenama, imam i solarij pa bi i njega ubacila.
Ja vec godinama treniram i stvarno znam apsolutno sve o treniranju, prehrani, misicima sta se smije i sta ne (naravno ne doalovno sve jer covjek uvijek moze uciti vise da me ne shvatite doslovno) pa me zanima da li boh mogla raditi ja i, npr., sestra ili bi trebao biti neko ko je licencirani trener?
vs-dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 07:10   #14
Quote:
vs-dream kaže: Pogledaj post
Hvala puno na info! To zvuci bas kao to sto bih ja napravila. Da svakako bi nabavila vise laksih utega i girja i medicink. Ma prilagodila bih ga potpuno zenama, imam i solarij pa bi i njega ubacila.
Ja vec godinama treniram i stvarno znam apsolutno sve o treniranju, prehrani, misicima sta se smije i sta ne (naravno ne doalovno sve jer covjek uvijek moze uciti vise da me ne shvatite doslovno) pa me zanima da li boh mogla raditi ja i, npr., sestra ili bi trebao biti neko ko je licencirani trener?
a možda da upišeš i ovo, pa kreneš sama ko osobni trener za početak?
https://fitnes-uciliste.hr/upisi-u-rijeci/

otvoriš j.d.o.o. i javiš se za neki od ovih poticaja za otvaranje posla, od države? kad već spremaš se uložiti novce u sprave, i najam.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 08:36   #15
Quote:
vs-dream kaže: Pogledaj post
Moj grad ima cca 60.000 stanovnika ALI imamo 3 teretane koje su malo vece ali je prenatrpano sprava i ljudi i nema parkinga...a imamo i 2 manje koje su isto dosta pune.
Moja bi bila samo za zene pa ne trebam bas previse prstora.
To je trenutno tako, kad se otvori Max Stoja u njemu će sigurno biti teretana a i jedan veliki lanac također planira doći. Ja bi razmislio prije upuštanja u to.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:07   #16
evo ja sam u gradu sa 100.000 + stanovnika i imamo nekih 7-8 teretana plus par dvorana za borilacke sportove itd...od toga 3 velike prave teretane..ove podrumske, kucne ne racunam jer sam ih prosao i ne bi vise nikad..na posjecenost ti utjece vise faktora-lokacija, cijena, opremljenost, velicina prostora, osoblje, sadrzaji koje nudis, dodatne usluge, posebno higijena prostora itd...ako mislis samo postaviti polovne sprave i cekati da netko dode zbog nize cijene nece bas biti sretan posao, posebno ako se orijentiras samo na žene ( i dosta žena dolazi upravo zbog muskih i upoznavanja koliko god to poricale, kao i obratno)..tu nece pomoci ni tvoja srdacnost ni poznavanje materije..dobro razmisli o svemu..zapamti da je "atmosfera" na treningu jako bitna za vecinu, a ona je sukus svih gore nabrojanih faktora..cijena ti na neki nacin odreduje klijentelu, ali zapamti da kupac za svoje novce ocekuje proporcionalnu protuvrijednost...tocno se zna koje su studentske teretane, a koje malo ozbiljnije..i sam vlasnik odnosno njegova "karizma" nekad odreduje posjecenost...bitan je na kraju svega i kontinuitet kvalitete (odrzavanje, higijena) kao i povremene inovacije kako u spravama tako i u sadrzajima
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:21   #17
Kako otvoriti teretanu?

Registriraj sportsku udrugu i to je to..svaki član postaje član udruge. Ti možeš biti zaposlena. Za početak ovisno o budžetu. Osnovne sprave: lat. sprava, leptir, ekstenzije za noge, cabel cross, bicikl, traka za trčanje. Bučice raznih dimenzija, bench, stalak za čučnjeve, stalak za zgibove i dipsove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:22   #18
Imaš ovdje nešto:

https://www.jutarnji.hr/biznis/karij...uspio/6556380/
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2023., 12:41   #19
Dižem temu. Razmisljam otvoriti teretanu. Prostor bi radio, bila bi teretana nekonvencionalnot tipa. Nesto kao backyard gym. Prostor predviđen za teretanu bio bi kojih 50 kvadrata. Trenirao sam i u nekim manjim. Ideja je da omogucim drugima da teretanu koriste na karticu, neznam jel prema zakonu tako nesto moguce? Tipa 0-24 da je otvorena,svatko dođe kad mu odgovara. Ako se pokaze isplativim imam prostora za nadogradnju. Opcija su i vođeni grupni treninzi u određenim terminima.
Bill S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2023., 14:49   #20
Quote:
Bill S kaže: Pogledaj post
Dižem temu. Razmisljam otvoriti teretanu. Prostor bi radio, bila bi teretana nekonvencionalnot tipa. Nesto kao backyard gym. Prostor predviđen za teretanu bio bi kojih 50 kvadrata. Trenirao sam i u nekim manjim. Ideja je da omogucim drugima da teretanu koriste na karticu, neznam jel prema zakonu tako nesto moguce? Tipa 0-24 da je otvorena,svatko dođe kad mu odgovara. Ako se pokaze isplativim imam prostora za nadogradnju. Opcija su i vođeni grupni treninzi u određenim terminima.
Jedan dobronamjerni savjet. Na stacionarne bicikle ugradi generator struje pa ćeš još dodatno zaraditi. Nema smisla da se čovjekova energija ne iskoristi.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.