Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 20:01   #1
Labuđi pjev - što, kako, zašto uopće?

Ne znam koliko vas je upoznato s pojmom nježnog labuda, koliko vas je uopće svjesno da isti postoje.

Ukratko, osoba muškog spola, povrijeđenog ega, koja saspe cijelu salvu uvreda i poniženja, koristeći najniže, rijetko argumentirane, a počesto i izmišljene riječi, kojima bi pokazali kako im je nebitna osoba koja im je na fin i kulturan način(najčešće) rekla:"Sorry, nisam zainteresirana!".


Zašto do toga uopće dolazi? Kakve osobe koriste takvu retoriku? Zašto se odbijenac doživljava u toj mjeri osobno da se kreneš ponašati agresivno i kao neandertalac? Djevojke/žene, imate li mnogo iskustava s time? Je li stalo na verbalnom/tekstualnom? Je li brzo prestajalo? Koliko je to česta pojava?


Ne znam koliko tipovi generalno ulijeću preko neta, ali mi se čini da ih fkt previše na taj način reagira na kulturnu odbijenicu. S obzirom na to što se sve događa, u oba smjera, njeno"nisam zainteresirana" je odgovor koji treba pozlatiti, a ne pljuvati po osobi koja vam je oboma uštedjela vrijeme


Možda je i do mene, koji bilo kakav oblik negativne retorike ne koristim dok netko prema meni nije izrazito negativan(vidi se i u forumskim okršajima), pa ne mogu pojmiti taj nesrazmjer (ne)pristojnosti i (ne)odgoja, ničim izazvan
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:07   #2
Problem ega!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:09   #3
Imaš li ti takvih iskustava? Sigurno to želiš podijeliti s nama!
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:15   #4
iskreno, ne razumijem bas takve ljude
kazem ljude, jer itekako i ljepsi spol burno reagira na odbijanje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:19   #5
U neku ruku se slažem. Nemam pretjeranog iskustva s time, ali moja odbijanja su shvaćena kao da sam rekao"ajde se potrudi još malo", a ne ono što sam i rekao"nisam zainteresiran". Vjerojatno je shvaćeno kao igrica, i daljnji nastup je bio ambiciozniji i agresivniji.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:22   #6
lucky you
u mom slucaju je cijeli kafic grmio i sijevalo je i svasta sam cuo

valjda ne postoji bolji dokaz da sam bio u pravu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:24   #7
Nemam; nikada nisam doživjela ništa neugodno A kada i bih, ne bi me uzrujalo! Promatrala bih to na vrlo znatiželjan način pitajuć' se odakle poriv za time Bilo bi zanimljivo. Ali da bi me dirnulo od nekog totalno random - a pa i ne bi.

Zapravo, doživjela sam uvrede. Da, da! Zatekla sam se na glavnom kolodvoru i vidjela čovjeka kako leži nasred perona i ljudi prolaze. Nisam mogla vjerovati! Zaista. U jednom od trenutaka nevjerice sam opazila curu koja je također bila šokirana nonašalantnošću prebacivanja moralne odgovornosti pa smo odlučile pomoći čovjeku. Bio je pijan. Valjda stari slučaj kojeg zna i hitna i policija. Ali, jebemu, pa da je tko zna kaj ne možeš mirna srca proći i ostaviti čovjeka koji leži nasred perona.

Kada se probudio obje smo dobile porciju sočnih psovki Ali to je jedna sasvim druga, nimalo romantična priča. Ali, eto, pitao si, a danas mi se baš piše pa makar bilo i offtopik
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:26   #8
Ajd' sad lijepo zamoli modove da ti promijene naslov topica.

Zašto? Evo zašto.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:35   #9
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajd' sad lijepo zamoli modove da ti promijene naslov topica.

Zašto? Evo zašto.
Zapravo, ako gledam
Quote:
labuđi pjev posljednji pokušaj, proplamsaj prije konačna smirenja (mladost, stvaralački pothvat), prema legendi da labud prije smrti lijepo pjeva
ovaj dio mi zvuči kao poveznica zašto ih se naziva nježnim labudovima. Iako im "pjev" nije ni malo lijep

Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Kada se probudio obje smo dobile porciju sočnih psovki Ali to je jedna sasvim druga, nimalo romantična priča. Ali, eto, pitao si, a danas mi se baš piše pa makar bilo i offtopik
U navedenoj situaciji, mislim da je upitno zna li on uopće što se dogodilo. Ali govori da možda postoji nešto iskonsko u ljudskoj svijesti što ih(nas) tjera da se ponašaju(mo) tako, samo što to netko kontrolira bolje, netko lošije, a netko nikako.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:39   #10
Moja najcesca reakcija kod odbijanja je.. cudenje.
Doslovno mi se dogodilo da me odjebala nakon 1-2 mjeseca a ja se ponasal ko da je u frizideru nestalo mlijeka uz njeno cudenje "I to je to?"

Show must go on.

Kad ja nekog odjebem najcesce to bude tiho povlacenje, ali bilo je i "Ruzan si", "Tvoj gubitak" kao i meni najiritantnjija:

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je shvaćeno kao igrica, i daljnji nastup je bio ambiciozniji i agresivniji.

Kad nemam srca reci "ajd odjebi".


Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Zapravo, doživjela sam uvrede. Da, da! Zatekla sam se na glavnom kolodvoru i vidjela čovjeka kako leži nasred perona i ljudi prolaze. Nisam mogla vjerovati! Zaista. U jednom od trenutaka nevjerice sam opazila curu koja je također bila šokirana nonašalantnošću prebacivanja moralne odgovornosti pa smo odlučile pomoći čovjeku. Bio je pijan. Valjda stari slučaj kojeg zna i hitna i policija. Ali, jebemu, pa da je tko zna kaj ne možeš mirna srca proći i ostaviti čovjeka koji leži nasred perona.
Ja izvukel nekog starijeg frajera van iz kanala. Nakon kaj sam se uprljal kao da sam cijeli dan kopal kanal mi je pijanim tonom "j.. b.. m.. kaj me pljackas?". Pugurnul sam ga natrag u kanal. :klap:
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 21:13   #11
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Problem ega!
Krhkog ega, neizgrađenog (ne krivicom ljudi sa takvim egom, da ne ulazimo u razvojnu psihologiju i roditeljski odgoj) do mjere da podnese odbijenicu iliti neuspjeh u nečemu. Nakon toga počinju primitivniji obrasci ponašanja koji u načelu podsjećaju na reakciju povrijeđenoga djeteta.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 21:14   #12
Bas sam ovih dana bila na meti jednog labuda. Uletio je fino I kulturno, kaze svidjaju mu se moji postovi I skuzio je da sam usamljena I jadna I tako
Zaboravio da je vec I prije pokusao I bio odbijen. Fino sam se zahvalila I odbila uz objasnjenja da mi se ne tipka uprazno, te da sam u losoj fazi I nisam za nista.
Uglavnom, kroz nekoliko mojih poruka u kojima sam objasnjavala zasto ne zelim, labud je dosao do zakljucka da sam povrijedjena, da se bojim, pa do toga da sam nestabilna, bolesna I frustrirana

Zato ovim putem porucujem svim labudima:
Samo zato sto ste vi procijenili da je zena / djevojka usamljena I tuzna, ne znaci da je automatski lak plijen. Pogotovo ako vidite da pise na temi o prekidima I kuzite da je nedavno prekinula vezu. Usamljenost ne podrazumijeva hvatanje za bas svaku "dobronamjerno" pruzenu ruku.
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 21:35   #13
Meni je pre par meseci pisao jedan tip koji se hvalio da ima privatan avion i da je advokat. Ja ga onda pitam, kako to da jedan advokat pise "ne znam" i "ne mogu" zajedno i to konstantno u celom tekstu? Haha, dobila sam salvu najpogrdnijih reci i izraza, za neke kovanice nikada nisam ni cula. Nisam znala da je to masovna pojava, a sada vidim, da ih jos ima koji su prilicno nestabilne psihe, kada pisu takve gadosti nepoznatim ljudima.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:42   #14
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Meni je pre par meseci pisao jedan tip koji se hvalio da ima privatan avion i da je advokat. Ja ga onda pitam, kako to da jedan advokat pise "ne znam" i "ne mogu" zajedno i to konstantno u celom tekstu? Haha, dobila sam salvu najpogrdnijih reci i izraza, za neke kovanice nikada nisam ni cula. Nisam znala da je to masovna pojava, a sada vidim, da ih jos ima koji su prilicno nestabilne psihe, kada pisu takve gadosti nepoznatim ljudima.
Mogao je komotno reći da s klijentima saobraća na njemačkom ili engleskom, a da mu je materinji zakržljao jer mu profesionalno ne treba.

Tako bih ja barem. Sad, da li je taj lik znao neki drugi jezik još, e to je pitanje U svakom slučaju, tanka koža, slab karakter...
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:54   #15
Ne znam, meni baš često znaju reći da imam osjetljiv ego pa odjebe doživljavam otprilike kako je netko rekao kao da je ponestalo mlijeka.
Tako da možda takve reakcije prije posljedica razmaženosti pojedinaca naviklih da dobiju sve što požele nego ega. Pogotovo kad "plijen" procjene lakim a onda dobiju odjeb.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 10:35   #16
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Bas sam ovih dana bila na meti jednog labuda. Uletio je fino I kulturno, kaze svidjaju mu se moji postovi I skuzio je da sam usamljena I jadna I tako
Zaboravio da je vec I prije pokusao I bio odbijen. Fino sam se zahvalila I odbila uz objasnjenja da mi se ne tipka uprazno, te da sam u losoj fazi I nisam za nista.
Uglavnom, kroz nekoliko mojih poruka u kojima sam objasnjavala zasto ne zelim, labud je dosao do zakljucka da sam povrijedjena, da se bojim, pa do toga da sam nestabilna, bolesna I frustrirana

Zato ovim putem porucujem svim labudima:
Samo zato sto ste vi procijenili da je zena / djevojka usamljena I tuzna, ne znaci da je automatski lak plijen. Pogotovo ako vidite da pise na temi o prekidima I kuzite da je nedavno prekinula vezu. Usamljenost ne podrazumijeva hvatanje za bas svaku "dobronamjerno" pruzenu ruku.
Samo mu nemoj ni slučajno odavati nekakve privatne podatke da ti ne bi došao osobno objašnjavati uz pomoć pištolja.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:16   #17
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Koliko je to česta pojava?
Povreda ega boli, i boli što god je nerealnija slika o sebi i vlastitoj veličini. Osoba ima problem u glavi, a zapravo je mnogo takvih danas. To je odraz nezrelosti, razmaženosti i nemogućnosti da se sagleda izvan vlastitih okvira.
Kad se dogodi iznenada to je dobro, na početku skužiš skim imaš posla...
No obično takvi ljudi odglume dok ne uhvate žrtvu, onda krenu sranja...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 12:17   #18
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Samo mu nemoj ni slučajno odavati nekakve privatne podatke da ti ne bi došao osobno objašnjavati uz pomoć pištolja.
Predaleko je, ne bi mu se isplatilo bas
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:18   #19
Quote:
Magnus_The_Red kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, tanka koža, slab karakter...

Tacno to. Mislim da se naljutio sto sam procitala njegove izmisljotine i to na tako banalan nacin.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:01   #20
Dogodilo mi se, ali sto idem starija očito srecem samo kulturne tipove koji razumiju da moje ne znači ne i da se ništa nece promijeniti.

Doduse, zblokaju me na vocapu/viberu nakon toga (ako ima moj broj...).

Sent from my E560 using Tapatalk
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.