Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 22:13   #1
Test stanja motora

ovo bi prvenstveno trebalo biti usmjereno na one koji su vozili aute sa slabijim motorima (npr. ispod 66kW)

gledao sam par emisija gdje su spominjali gubitak snage nakon određenog broja prijeđenih kilometara i preživljenih jeseni

dakle, zaključak je da je gubitak snage normalna pojava protekom vremena

kod sebe sam danas testirao maksimalnu brzinu i postigao sam istu kao i kad je auto bio mladi jastreb, a prošlo je 6 ljeta i blizu 200 tkm

usput testirao i to da u 5.oj ne može nego baš u šestoj mora, a gledam u knjižici max snaga od 66 kw piše za 4000o/min dok mislim da na 171 km/h imam nekih 3600 u šestoj

p.s. na toj brzini mi laže nekih 5km/h ali uspoređujem po cajgeru kako sam i kad je auto bio mlad.. ni tad nije išao više ili je bila uvijek neka blaga uzbrdica, ili su zimske gume u pitanju, ili mi malo koči zbog loše podmazanih vodilica... ili nisam dovoljno dugo čekao..

kakva su vaša iskustva.. ?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:16   #2
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
ovo bi prvenstveno trebalo biti usmjereno na one koji su vozili aute sa slabijim motorima (npr. ispod 66kW)

gledao sam par emisija gdje su spominjali gubitak snage nakon određenog broja prijeđenih kilometara i preživljenih jeseni

dakle, zaključak je da je gubitak snage normalna pojava protekom vremena

kod sebe sam danas testirao maksimalnu brzinu i postigao sam istu kao i kad je auto bio mladi jastreb, a prošlo je 6 ljeta i blizu 200 tkm

usput testirao i to da u 5.oj ne može nego baš u šestoj mora, a gledam u knjižici max snaga od 66 kw piše za 4000o/min dok mislim da na 171 km/h imam nekih 3600 u šestoj

p.s. na toj brzini mi laže nekih 5km/h ali uspoređujem po cajgeru kako sam i kad je auto bio mlad.. ni tad nije išao više ili je bila uvijek neka blaga uzbrdica, ili su zimske gume u pitanju, ili mi malo koči zbog loše podmazanih vodilica... ili nisam dovoljno dugo čekao..

kakva su vaša iskustva.. ?
Mlad ili star meni uvijek jednako vozio
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 01:46   #3
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
ovo bi prvenstveno trebalo biti usmjereno na one koji su vozili aute sa slabijim motorima (npr. ispod 66kW)

gledao sam par emisija gdje su spominjali gubitak snage nakon određenog broja prijeđenih kilometara i preživljenih jeseni

dakle, zaključak je da je gubitak snage normalna pojava protekom vremena

kod sebe sam danas testirao maksimalnu brzinu i postigao sam istu kao i kad je auto bio mladi jastreb, a prošlo je 6 ljeta i blizu 200 tkm

usput testirao i to da u 5.oj ne može nego baš u šestoj mora, a gledam u knjižici max snaga od 66 kw piše za 4000o/min dok mislim da na 171 km/h imam nekih 3600 u šestoj

p.s. na toj brzini mi laže nekih 5km/h ali uspoređujem po cajgeru kako sam i kad je auto bio mlad.. ni tad nije išao više ili je bila uvijek neka blaga uzbrdica, ili su zimske gume u pitanju, ili mi malo koči zbog loše podmazanih vodilica... ili nisam dovoljno dugo čekao..

kakva su vaša iskustva.. ?
ja mislio ti iskusan mehanicar
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:24   #4
..meni isto išla askona, kad sam je kupio sa 11 godina, i kad sam je prodao sa 20....a astra je isto išla jednako prvog dana kad sam je kupio sa 150tkm kao i zadnjeg sa 300tkm....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:03   #5
Kad sam bio mlađi, čuo sam dosta puta kako je auto išao 20 km/h i slicno više dok ne bio mlad... Valjda je do lošeg održavanja, možda ima nesto i u tome da su sad ulja i goriva kvalitetnija
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:01   #6
Ako je vjerovati testovima od 50 ili 100 kkm auto obicno ide bolje na kraju testa.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 19:48   #7
potroše se ležajevi na radilici, smanji otpor, pa najbolje ide pred smrt
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 20:36   #8
Labuđi pjev
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 21:45   #9
jedan forumas je rekao da se auto tako testira da ga natjeras u crveno i tako 10min vozis...ako ne crkne dobar je
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.