Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2007., 15:17   #81
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post

MUP , carina ,lucka kapetanija itd
ako se ne varam u svim ovim slučajevima radi se o r.mjestim koji nemaju samo osnovnu plaću već i dodatak na istu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:40   #82
Govorite li o brutto ili netto osnovici kad je riječ o 4.819,00 kn? Koliki je koeficijent za VSS?
__________________
Na poljima od snova ne pušta se korijenje...
musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:02   #83
Quote:
musica kaže: Pogledaj post
Govorite li o brutto ili netto osnovici kad je riječ o 4.819,00 kn? Koliki je koeficijent za VSS?
O netto osnovici.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:51   #84
koeficijent za VSS je 1,15 pa na više....
4819 kuna je bruto osnovica!
__________________
JA JOŠ UVIJEK ČEKAM SVOJ BROJ DA ODEM GORE
farook is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 13:23   #85
Quote:
musica kaže: Pogledaj post
Govorite li o brutto ili netto osnovici kad je riječ o 4.819,00 kn? Koliki je koeficijent za VSS?
bruto koeficjent 1.
koeficjent ovisi o radnom mjestu. Nije isto biti sluzbenik u uredu i lucki kapetan , oboje su VSS.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 19:38   #86
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
što se tiče pretvaranja brutto netto, ima oni kalkulator na moj-posao.net

šta se tiče plaće i prekovremenih, nisam nijednom uspila dogurat niti blizu 5000kn, ako se ne varam to bi značilo da treba ostajat bar 2 sata duže na poslu svaki dan
da ne kažem da pred kraj godine se možeš pozdravit sa isplatom prekovremenih ali se mogu minjat za slobodne dane

usput, ne fali mi nimalo, blagoslovljen dan kad sam je napustila
zašto, tebi u privatnom sektoru isplaćuju prekovremene?
Ili pak dopuštaju da ih zamijeniš za slobodne dane?
Tebi su prekovremeni stvar izbora?
I ne radiš vikendom?

Onda si stvarno ubola u sridu!
Svaka ti čast!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 19:53   #87
vikendom ne radim :kucaudrvo:
došla sam par puta subotom al to je bio moj izbor, lakše se skoncentriram u uredu
par puta sam krenila nediljom na posa jer sam u ponediljak ujutro morala bit na drugom kraju hrvatske, al volim putovat
prekovremene mi ne isplaćuje, ostajem dobrovoljno jer obožavam svoj posa

šta da ti kažem, ja ne volim državnu službu.
Nigdje nisam bila tako nezadovoljna poslom kao tamo.
A to mi je najbitnije - da volim ono što radim.
Državnu službu probala i ne bi više hvala
Ne volim fiksno radno vrime, prazan hod, plaću po koeficijentu, striktnu formu a sadržaj nebitan.
Ne volim pakiranje torbi u 15:45 i stampedo u 16:00 na izlaznim vratima, timbravanje kartice da se vidi kad je ko uša a kad izaša - jednostavno nije za mene.

Al postoje ljudi kojima paše i poštujem to.
Ako će kvalitetno obavljat posao, glasam i za povećanje plaća, pogotovo ako će to privlačit mlađe ljude - koji će pak unit malo ažurnosti u sistem
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 19:56   #88
Quote:
tsc2 kaže: Pogledaj post
ok.al sto replayas meni? meni uopce nije problem raditi prekovremene. Problem je sto mi ne placaju prekovremene? Radim kao dipl.ing. i firmi zaradjujem jako puno love. Međutim zbog problema sa diplomom, jako me se iskoristava kao i sve inženjere sa Geotehnike Varaždin. Bez obzira da se prihod u maloj firmi broji milijunima direktor zna da imamo nezakonite diplome i da nemamo puno izbora tako dugo dok je to tako. Nije baš lijepo biti građanin drugog reda.
PA šta ti onda fali ako imaš masnu plaću?
Crveni tepih?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 20:05   #89
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
btw, ja na novom radnom mistu imam manju plaću, radim 9-10 sati dnevno, neplaćeni prekovremeni sa razlikom što sad volim ono što radim i radim u normalnom okruženju
a to je neprocjenjivo

:
Jel voliš možda čistiti?
AKo da, možeš radit kod mene, plaća za šibice (doslovno) !?

Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 20:10   #90
teško ti je počistit?
to ti napravim besplatno jednom, čisto da ti pokažem čemu služe metla i krpa

vidim da ne živiš sam
a ne čini mi se ni da radiš
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 20:12   #91
Quote:
tsc2 kaže: Pogledaj post
Ok. Al nije moj problem kako mi se sviđa u nekoj firmi. briga mene za to. Problem je da je neusklađenošću stručnog naziva s postojećom zakonskom regulativom “diplomiranim inženjerima geotehnike” ograničeno je ustavno pravo na rad.
ajde, ajde, a šta je tek sa onima koji imaju legalnu diplomu, pa je poslodavac ne priznaje!?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 20:13   #92
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
teško ti je počistit?
to ti napravim besplatno jednom, čisto da ti pokažem čemu služe metla i krpa

vidim da ne živiš sam
a ne čini mi se ni da radiš
A zašto i bi kad imam u kući takve kao što si ti
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 20:16   #93
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
A zašto i bi kad imam u kući takve kao što si ti
u tom i je problem
nemaš ovakve kao ja

mislim, one koje vole radit
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 20:39   #94
moji vole radit?
po čemu si zaključila da ne vole?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 08:10   #95
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
ajde, ajde, a šta je tek sa onima koji imaju legalnu diplomu, pa je poslodavac ne priznaje!?

Nije stvar da poslodavac prizna il ne prizna diplomu. Problem je da mi dipl.ing.geotehnike pošto zakonski ne postojimo ne možemo raditi svoj posao. (Postoji samo dipl.ing.građevinarstva - smjer geotehnika.)

Pošto mi ne možemo potpisivati svoj rad, odgovarati za svoje projekte, mora netko drugi za nas. ne rijetko i sa puno manje staža i znanja.

A to za poslodavca i placu, osobni je problem svakog zasebno.
tsc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 09:20   #96
Quote:
farook kaže: Pogledaj post
koeficijent za VSS je 1,15 pa na više....
4819 kuna je bruto osnovica!
iz zakona odrzavnim sluzbenicima

Članak 109.
Za utvrđivanje vrijednosti koeficijenata složenosti poslova radnih mjesta utvrđuju se rasponi koeficijenata u kojima se mogu kretati vrijednosti koeficijenata poslova radnih mjesta u pojedinima vrstama i to za:

- radna mjesta I. vrste od 1,05 do 3,50 (vss)

- radna mjesta II. vrste od 0,90 do 1,20 (všs)

- radna mjesta III. vrste od 0,65 do 1,10 (sss)

- radna mjesta IV. vrste od 0,50 do 0,75.

Članak 110.

Za vrijeme trajanja vježbeničkog staža vježbenik ima pravo na 85% plaće poslova radnog mjesta najniže složenosti njegove vrste.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 13:08   #97
Quote:
tsc2 kaže: Pogledaj post
Nije stvar da poslodavac prizna il ne prizna diplomu. Problem je da mi dipl.ing.geotehnike pošto zakonski ne postojimo ne možemo raditi svoj posao. (Postoji samo dipl.ing.građevinarstva - smjer geotehnika.)

Pošto mi ne možemo potpisivati svoj rad, odgovarati za svoje projekte, mora netko drugi za nas. ne rijetko i sa puno manje staža i znanja.

A to za poslodavca i placu, osobni je problem svakog zasebno.
gdledaj, na tvojoj osobnoj razini to je katastrofa.
ali općenito, bolje i tako nego npr u ekonomiju, gdje svako može sve potpisivat.
Tako da neki električar bez isksutva i znanja u ekonomiji otvori firmu, zaposli ekonomiste sa diplomom i onda im jebe majku jer je glup i jer pojma o pojmu nema u ekonomiji.....
a takav ne plaća masno, dapače...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 14:17   #98
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
gdledaj, na tvojoj osobnoj razini to je katastrofa.
ali općenito, bolje i tako nego npr u ekonomiju, gdje svako može sve potpisivat.
Tako da neki električar bez isksutva i znanja u ekonomiji otvori firmu, zaposli ekonomiste sa diplomom i onda im jebe majku jer je glup i jer pojma o pojmu nema u ekonomiji.....
a takav ne plaća masno, dapače...
Ne kužim sto si mislio sa ovim svatko? Nismo mi svatko nego ljudi koji su završili fakultet iz polja građevinarstva.
Program je identičan kao i na bilo kojem građevinskom fakultetu. Bajke o razlici ispita valjda ne moramo ponovno. to smo prošli.

Mislim da se nismo razumijeli jer si sad malo krivo napisao. Ne poštuju se naša zakonska prava i zato smo trenutno zaknuti a ne zato da ne bi svatko potpisivao. Naravno da to stoji.
tsc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 14:40   #99
samo sam naveo da je tako bolje nego kao što je u ekonomiji. u firmama koje se bave vanjskom, unutarnjom trgovinom i sl. može otvoriti svako, svako može potpisivati šta hoće. nikakva diploma nije potrebna.
i zato vlada kaos.

eto, kod vas bar moraš imat znanja i papire da netko radi taj posao.
ne može vam svako prodavat muda pod bubrege.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:34   #100
Jel vi sada imate nevažeće diplome pa se vodite kao SSS? Onda ako vam se i priznaju diplome nećete moći potpisivati ništa dok vašu granu (dipl. ing. geotehnike) ne prime u Komoru. A ima još struka koje bi u HKAIG, ali niš od toga.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.