Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 05:13   #1701
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Mi smo svi troje u komi, ali muzu i meni temperature su sad ispod 38 dok maloj jucer i danas divljaju do 40...

Njoj je pocelo s laganom temperaturom u petak, stalno je bila oko 38 dok muz je u subotu zakurio i na 41.

Danas je posebno malaksala i nema apetita nekog, uglavnom spava,stalno joj nesto guram u usta, od komadica voca, limunade,caja.Misici i zglobovi ju bole vec danima.Smrkava je i pokusava iskasljati nesto,ali joj ne ide.

U 12 sam joj dala na 38,7 paracetamol,
sad u 13 30 joj je skocila na 39,7.
Dala sam joj ibuprofen sad i pratim.

ne znam da li da idem u ambulantu sutra s njom ili sta,
netko je sherao clanak da prije dolaska na hitnu moras se barem pojaviti kod obiteljskog lijecnika po novome

A ne volim ju vodit po ambulantama i bolnicama da ne pokupi jos neki vrag,tesko mi je procjenit kad je bas temp. za uzbunu,u kojem trajanju s obzirom na sezonu gripe...
Ovo je trajalo od kraja drugog do kraja treceg mjeseca.
Mjesec dana temperature gdje su cesti nalazi krvi stalno upucivali na virozu.
S obzirom da je tako dugo trajala temperatura, dobili smo antibiotik sumamed nakon kojeg je temperatura stala.
Navodno nije bila mononukleoza.
Nije proslo ni mjesec dana od antibiotika i evo sad opet kuri.
Jucer do 40,2 , dam joj ibuprofen spadne na 37,6, ne mogu se pojavit na hitnoj s tako malom temperaturom.
Sad po noci do 38,7 i naruceni smo odmah ujutro kod doktorice.
Samo se nadam da se to opet ne bude odugovlacilo
jer izostat iz skole mjesec dana je koma za nadoknadjivati.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:32   #1702
Drage mame, jučer po noći sam primjetila da je moj sinčić od godinu i pol jako topal i uspostavilo se da ima temperaturu. Danas po noći je bio još topliji. Najviša izmjerena temperatura rektalno mu je 39.7. Općenito je živahan kad je budan, al ne jede baš, a kad spava dosta se budi, premješta, plaće povremeno i nacicava cijelo vrijeme. Sada sam s njim u krevetu i primjećujem da se puno znoji. U podne je dobio nurofen, a kombiniram ga s lupocetom prema uputama. Nastojim raditi što veće pauze i lijek mu dajem ako procijenim da mu treba, a ne zato jer je prošlo određeno vrijeme.
Općenito mi ne djeluje kao da ga nešto boli, tipa uho, grlo i sl.
E sad, jel bi ja trebala otići doktoru ili da pričekam do sutra?
Stvar je u tome da bi morala na hitnu jer nismo u mjestu prebivališta, isto se dogodilo i prošle godine pa sam s polugodišnjom bebom provela 3 sata čekajući doktoricu, nalaze i sl.. Ovo nije prvi put da ima temperaturu, antibiotik nije nikad pio jer svaki put ima neke virozice srećom. Ovo ni po čemu ne izgleda drukčije pa bih ga htjela spasiti od čekaone i putovanja u grad.
Kako bi vi postupile?

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:50   #1703
Nisi napisala nista o tome kako mu se krece temperatura - da li ju ima ujutro ili raste tek popodne? Koliko naglo raste? Da li pada nakon lijeka? Zasto i kako kombiniras lupocet/nurofen, na kojim temperaturama mu dajes lijek, u kojoj dozi, koliko kila ima itd.

Jer po tome kako se ponasa temperatura mozes skuziti da li je potrebno odmah istog trena ici doktoru ili pustiti dan-dva i vidjeti kuda se sve to krece.

Ja ovako radim: ako mu ne raste puno preko 39 (ispod pazuha, pazi drugacije su mjere), ako mu nurofen ili lupocet spustaju i temperatura izdrzi spustena 4-6h za lupocet, 6-8h za nurofen (ne spustena ispod 37, vec niza od one koju smo spustali), onda pricekam i vidim u kojem smjeru ide. Ako su razmaci izmedju potrebe za lijekom kako dani prolaze sve veci, a i najvisa temperatura postaje sve niza onda ne idem kod doktorice (isla bi da to potraje dulje od 3-4 dana)
- ako mu je temperatura jako visoka (preko 39), ako ju se tesko skida, ako se probudi vec ujutro s toliko visokom temperaturom i ako ju ne mogu drzati pod kontrolom s nikakvim ljekovima, onda odmah idem kod doktorice
- ako mu temperatura ide prema 40, a nurofen u pravilnoj dozi ne djeluje ni nakon sat-dva onda idem ravno na hitnu (srecom, dogodilo nam se samo jednom, voltaren je rijesio stvar)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 16:57   #1704
Evo podataka. Mali ima 1.5 godinu i 12 kila.
Kombiniram Lupocet i Nurofen (naizmjence) jer mi je tako savjetovala doktorica koja ga je prošle godine pregledavala na hitnoj na kojoj je završio iz istih razloga.
Jučer i danas dobio je svega 4 puta te sirupe - 2 puta lupocet i 2 puta nurofen, oboje po 5 ml. Pratim one tabele u uputama koje i nisu najtočnije jer bi se količina trebala određivati prema masi, a ne prema dobi.

Najniža temperatura je ujutro kad je pod pazuhom bila oko 37.5, a u podne je dostigla vrhunac od 39.7 u guzi.
Jučer je bio vruć po noći, al po danu je cijelo vrijeme imao ispod 38, sve do navećer. Po noći je bio vruć unatoč sirupu, no ujutro je opet bilo manje od 38 i onda je uslijedilo 39.7.
Sad spava i čini se skroz hladan, puno se znoji.

U svakom slučaju hvala ti na odgovoru. Dakle, ključno je to da pratim djeluju li lijekovi ili ne te kakva je temperatura ujutro.
Vidjet ću kak će bit dok se probudi.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 17:02   #1705
vladaju viroze i većina ljudi ili djece koje poznajem su pokupili nekaj u ovom razdoblju. ak je sve drugo ok (grlo, uši...) i ak se stanje ne pogorša onda ti nema druge nego pričekati da prođe. i obavezno mu davati dosta tekućine.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 19:25   #1706
Da da. Sve radim kako treba. Puštam ga da nacicava i stalno nudim vodu. Dobio je nurofen u podne i sad je u guzi imao 37.5. Mislim da je to okej. Skroz normalno se ponaša.
Mi smo promijenili okolinu prošli tjedan, otišli smo na selo i malac stalno hoda po vani i obilazimo dvorište sa domaćim životinjama i macama. Sve dira i želi hraniti životinje. Između ostalog kupao se u bazenčiću kratko svaki dan pa me mama uvjerava da se prehladio! A u bazenu topla voda...

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 21:40   #1707
Prati i vidi, nije lose ni zapisivati jer se cesto krivo sjecamo ili jednostavno ne uspijes popamtiti sve detalje

Ovi sirupi se kombiniraju jedino u slucajevima da nurofen ne uspijeva sniziti kako treba temperaturu. Recimo - dijete ima preko 39 i das nurofen u ispravnoj dozi. Iduca se smije dati tek za 6 sati, no zna se desiti da je bolest takva da bi vec za 4 sata temperatura otisla nam preko 39. Onda se u tom slucaju daje lupocet cisto da se uspori rast i da se uspije izdrzati tih 6-8 sati do iduceg nurofena. Nama se to recimo kod kozica dogadjalo

Ako ti nurofen djeluje dobro, spusta temperaturu i dijete uredno izdrzi do iduce runde onda nema smisla davati jos i lupocet

Ja sam radila jos jednu foru - preko dana sam mu znala davati lupocet ako mu temperature nisu ludile. A nurofen bi tempirala za noc, tako da mzoemo na miru odspavati
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 21:42   #1708
Evo pejstam opet doze, pa preracunaj pi tocnoj masi. S tim da je ovo lupocet u mg, ako imas sirup treba vidjet na kutiji koliko ml ima mg lupoceta, mora pisati negdje

paracetamol 10-15mg/kg 4-6h
ibuprofen 0.25-0.5ml/kg 6-8h
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 15:14   #1709
Hvala Lei.
Malac nakon dobivenog ibuprofena u podne više nije imao temperaturu. U 9 navečer temperatura je bila 37.5 rektalno. Danas temperature više nema. Trajala je dvije noći i dva dana.
Da, ja imam sirup pa treba preračunavati, ali nisam znala doze po kg. Ovo ću negdje zapisati.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 22:13   #1710
Evo izracuna i formule.....mozda nekome pomogne....



Ove brojke....13,14,15....to su kiligrami.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 22:23   #1711
mrak! ovo bi trebalo zaljepit na pocetak teme! i dodat jos izracun za mg kad su cepici u pitanju
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:31   #1712
Kod mene to stoji u kuhinji na zidu.
Ma tko bi u 3 u jutro isao preracunavati koliko da mu dam....
Ovak stoji zakeljeno na vidljivom mjestu i eventualno se odljepljuje i daje baki ako ide kod njih.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 13:26   #1713
Ja pisem na kutiju od sirupa i jednog i drugog, prema aktualnoj kilazi. Kad se kilaza znacajno promijeni, prekrizim i dodam novi broj Tako da tko god dobije kutiju sa sirupom ima vec gore napisano sve sto treba
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:56   #1714
Malome (13mj.) evo treci dan tinja neka temp., oko 38°C,generalno je dobre volje i jednako aktivan ko i inace, normalno i jede, samo losije spava. Cekala sam da vidim dokle ce ali evo ni jutros ne opada pa da ga vodim doktoru ipak?
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:40   #1715
Možda je trodnevna viroza sa osipom , ali pitaj doktora slažem se.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:02   #1716
Pitanjce, kad smo vec kod streptokoka- kad inace vodite dijete doktoru? Tipa petak navece zakuri. Cekate da vidite sta ce bit ili odma hitna ovo ono?

I drugo pitanje- cime pod milim bogom mjerite temp bebama? Imali smo toplomjer za uho, to nist ne radi, stalno drukcije pokazuje. Isto i ovaj elektronicki za usta. A onaj stari s zivom ko prvo nemeres kupit, ko drugo nece dete cekat 10 min s tim pod rukom da izmjeris :nezna:

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:13   #1717
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Pitanjce, kad smo vec kod streptokoka- kad inace vodite dijete doktoru? Tipa petak navece zakuri. Cekate da vidite sta ce bit ili odma hitna ovo ono?

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
Ak zakuri u petak navecer, idemo drugi dan kod dezurnog peda. Na hitnu smo isli zbog izvrnute noge, zatvora .... i mislim da je jednom bilo nekaj s temperaturom i placem al kasnije popodne pa smo odabrali hitnu, a ne dezurnog peda.

Edit: a onda se u ponedeljak javimo svom pedijatru.
Da se situacija pogorsala prek vikenda, onda bi isli na hitnu.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:27   #1718
Znaci svaki put pedijatar?
Meni je dosad nekak bilo-idemo ako je temp veca od 38,5 ili traje dulje od 3 dana. Al sad ste me isplasili s tim streptokocima pa se zderem.
Btw ima 18 mj-kad je bio manji naravno isli smo odmah.

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:53   #1719
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Pitanjce, kad smo vec kod streptokoka- kad inace vodite dijete doktoru? Tipa petak navece zakuri. Cekate da vidite sta ce bit ili odma hitna ovo ono?

I drugo pitanje- cime pod milim bogom mjerite temp bebama? Imali smo toplomjer za uho, to nist ne radi, stalno drukcije pokazuje. Isto i ovaj elektronicki za usta. A onaj stari s zivom ko prvo nemeres kupit, ko drugo nece dete cekat 10 min s tim pod rukom da izmjeris :nezna:

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
Za ovo drugo pitanje...imaš one toplomjere za ispod paziha ali digitalne i u roku minute i manje izmjere temp i onda zapišti kad je gotov. Iako druge mame kažu da im nije točan ali što miže se 2 puta izmjerit pa uzeti srednja vrijednost. Probaj s tim i nije preskupo mislim da je 35 ili 40kn u ljekarnama i ono baš su dječji imaju gora neku životinjicu i tak
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:56   #1720
Imam to.
Taj mi je danas izmjerio:37.2, 37.7, 37.0. Sve u 3 minute😀 tak da mu nista ne vjerujem😀
Ja bi rekla po bebljoj toplini da je na 37.7. :cri:

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.