Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 01:48   #601
Quote:
Gazdaws kaže: Pogledaj post
Sanjam da sam u Džamiji i da se molim Bogu, i kako se molim pored mene neki čovjek sa lijeve strane koji se isto molio je poceo plakati, i ja ga upitam zašto place jer kako klanjam nisam ga odmah mogao upitati, vec kad sam završio.
On mi je rekao da je vidjeo Džina i ja ga pitam gdje i okrenem se sa strane da vidim i nisam nista cudno vidjeo osim nekakvih ljudi koji tu sjede u Džamiji.
Medjutim okrenem se ponovo prema tom čovjeku i on mi pokaže nije tamo već iza tebe.
Ja se okrenem iza sebe i vidim Dzina kako je naslonuo glavu na moja ledja i stisnuo me, i ja sam u snu rekao Allah i onda me je on još jace stisnuo zatim sam rekao EUZU BILLAHI MINEŠ-ŠEJTANIR-RADŽIM, BISMILLAHIR-RAHMANIR-RAHIM i probudio sam se i usta su mi bila otvorena, i bio sam preznojen.

Šta vi mislite u vezi ovoga, ovo mi nije prvi put da sanjam ovako nešto.
Nešto te svakako muči i potiskuješ, čim sanjaš povremeno ovako nešto - san je još jedan način pražnjenja toga. Ne gledaj u taj simboličan sadržaj već u "dnevnom snu" šta je to što te tišti, možda nisi potpuno bacio svetla na tu neku životnu situaciju.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:42   #602
bila bih jako sretna kada bi mi netko mogao protumačiti ovaj san.
sinoc sam sanjala da sam mrtva, da sam duh u svom stanu, gleda sve odozgora i silno pokusavam stupiti u kontakt sa svojom obitelji. međutim ja njih vidim mutno (kao obrise ali razaznajem tko je tko) i ne čujem točno što govore više je kao mumljanje i šuštanje (kao kada na radiju pokušavate naći stanicu i čuje se ono "šuštanje"). no, kada oni intenzivno misle o meni i pokušavaju me prizvati, ja ih jasno čujem i vidim. nitko me ne vidi osim psa koji je veselo mahao repićem i lajao, no nitko ga od obitelji nije primjećivao niti zakjučio da se igra samnom kad tako veselo "laje u prazno". ono što mi je posebno čudno i frustrirajuće u snu je da sam stalno pokušavala doći do njih (najviše do svog muža), zagrliti ga, pisala po papiru da sam tu, ali slova su nestala, on je papir bacio... i kad god bi se jako približila stvorila bi se neka katastrofa. npr. počeo bi jako puhati vjetar u stanu koji bi raznosio sve, ja bi bila taj vjetar... cijeli san se sam osjećala tužno i bespomoćno pokušavajući postići neku komunikaciju s njima. da ne duljim jer je tu bilo još dosta scena- u snu sam bila jako stara (inače sam mlada, a i u snu sam umrla mlada tj kao u trenutnoj životnoj situaciji). gledala sam se u ogledalu i vidjela jednu staru dušu kao ja sa 150 godina, imala sam neke crne rupe u tijelu i izgledala u najmanju ruku zastrašujuće pa im se nikako nisam htjela prikazati takva jer sam se i same sebe bojala.
san mi je bio jedan od najbizarnijih u životu, ujutro sam se osjećala prestravljeno. što bi to moglo značiti? nigdje ne mogu naći značenje za tako specifičan san sa puno detalja...
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:39   #603
Možda si se u snu našla u nekom paralelnom svemiru.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 13:41   #604
Možda podsvjesno osjećaš da si na neki način zakinuta u svojoj obitelji. U smislu da te ne shvaćaju onako kako bi ti htjela.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:54   #605
Quote:
lily_rose kaže: Pogledaj post
bila bih jako sretna kada bi mi netko mogao protumačiti ovaj san.
sinoc sam sanjala da sam mrtva, da sam duh u svom stanu, gleda sve odozgora i silno pokusavam stupiti u kontakt sa svojom obitelji. međutim ja njih vidim mutno (kao obrise ali razaznajem tko je tko) i ne čujem točno što govore više je kao mumljanje i šuštanje (kao kada na radiju pokušavate naći stanicu i čuje se ono "šuštanje"). no, kada oni intenzivno misle o meni i pokušavaju me prizvati, ja ih jasno čujem i vidim. nitko me ne vidi osim psa koji je veselo mahao repićem i lajao, no nitko ga od obitelji nije primjećivao niti zakjučio da se igra samnom kad tako veselo "laje u prazno". ono što mi je posebno čudno i frustrirajuće u snu je da sam stalno pokušavala doći do njih (najviše do svog muža), zagrliti ga, pisala po papiru da sam tu, ali slova su nestala, on je papir bacio... i kad god bi se jako približila stvorila bi se neka katastrofa. npr. počeo bi jako puhati vjetar u stanu koji bi raznosio sve, ja bi bila taj vjetar... cijeli san se sam osjećala tužno i bespomoćno pokušavajući postići neku komunikaciju s njima. da ne duljim jer je tu bilo još dosta scena- u snu sam bila jako stara (inače sam mlada, a i u snu sam umrla mlada tj kao u trenutnoj životnoj situaciji). gledala sam se u ogledalu i vidjela jednu staru dušu kao ja sa 150 godina, imala sam neke crne rupe u tijelu i izgledala u najmanju ruku zastrašujuće pa im se nikako nisam htjela prikazati takva jer sam se i same sebe bojala.
san mi je bio jedan od najbizarnijih u životu, ujutro sam se osjećala prestravljeno. što bi to moglo značiti? nigdje ne mogu naći značenje za tako specifičan san sa puno detalja...
Ovo bi moglo značiti da si ono što se u duhovnosti naziva "starom dušom" ali sumnjaš u sebe i nisi sigurna da li si ti zaista to. Imaš želju da se tako izraziš i da te drugi vide u pravom svjetlu. Smrt znači ponovo rođenje i odbacivanje onoga što te priječi da istinska pririda tvoje duše dođe na vidjelo. Ne znači smrt da ćeš doslovice umrijeti toga se ne trebaš plašiti.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:21   #606
proteklu noć uznemirujući san. sanjala sam prijateljicu i njenu malu kujicu koju volimo jako. uglavnom ćakulamo mi i ja skužim da malena ima krpelja u sebi, ali ju ne upozorim na vrijeme na to, nastavimo čavrljati, a onda skužim da se krpelj pretvorio u neku užasnu trakavicu koja joj krene izjedati utrobu i počnem histerizirati, mala psica od boli promijeni boju; postane bijela (inače je crna) i onda se s tim užasnim feelingom i uz histeriziranje prijateljice, probudim.

unaprijed hvala na tumačenju.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:21   #607
Prvo trebaš opisati kako doživljavaš tu prijateljicu i kako gledaš na kujicu. Kujica je moguće animalni aspekt tvoje osobnosti, dočim, prijateljstvo obično simbolizira neku višu razinu odnosa.
Moguće da vidiš kod nekog tebi bitnog (prijatelja ili partnera) manu, koja je na početku samo mali problem, ali kasnije može rezultirati promjenom osjećaja (boje).
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:06   #608
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Prvo trebaš opisati kako doživljavaš tu prijateljicu i kako gledaš na kujicu. Kujica je moguće animalni aspekt tvoje osobnosti, dočim, prijateljstvo obično simbolizira neku višu razinu odnosa.
Moguće da vidiš kod nekog tebi bitnog (prijatelja ili partnera) manu, koja je na početku samo mali problem, ali kasnije može rezultirati promjenom osjećaja (boje).
sada sam skužila da sam na krivom PDF-u postala upit.
hvala na tumačenju u svakom slučaju. moguće je svašta u tom kontekstu onda. trebala bih reagirati prije očito na sitne pukotine koje postoje u odnosima, a imaju tendenciju da razjebu sve, vjerojatno.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:45   #609
Jedan zanimljiv san koji bi rado podijelio. Inače sanjam dosta bizarne snove, ali nikad do sad nisam sanjao ništa ovakvog tipa. I ovo je bio prvi put da sam "umro" u snu, što mi se nakon toga dogodilo još 2-3 puta. Bilo je prije kojih 3-4 mjeseca al i dalje se vividno sjećam. Ovo sve što ću sad napisati je iz moje perspektive iz sna;

Stojim nasred ulice ispred svoje zgrade. Sunčan je ljetni dan, nema nikakvog prometa i to, al osim toga je sve normalno. Gledam u nebo i skužim da je sunce prilično veliko. Sve više i više mi je vruće, gledam u sunce i skužim da se polako povećava. To sve traje neko vrijeme, sunce je sve veće i veće, meni je sve više i više vruće (ali baš samo vruće, bez boli, opeklina itd, samo vrućina). U jednom trenutku pomislim "u jebote, Zemlja se približava Suncu, mogao bi biti smak svijeta". Nisam uplašen, vruće mi je ali me ništa ne boli. Potpuno sam smiren, nikakva panika, nikakva bol, nikakav strah, nikakva tuga, doslovno nikakav osjećaj. Zovem roditelje i par prijatelja kako bi se "oprostio" s njima budući da je smak svijeta, ali sve to također bez ikakvih pozitivnih ili negativnih emocija.

I tako polako postaje sve više vruće, sunce je sve veće, i na kraju ja kao "umrem". To umiranje je u ovom snu bilo samo mrak. Mrak kojeg sam svjestan, ali tijekom kojeg (a trajao je neko vrijeme) nisam imao baš nikakve misli, osjećaje, ništa. Samo je bio taj mrak neko vrijeme, i bio sam svjestan da je, i to je bilo to. U jednom trenutku sam od sebe se kao "vratim", ne tjelesno nego je bilo kao da mi se svijest vratila. Bio sam u svemiru, i iz daljine promatrao potpuno sprženu Zemlju kako je jaaako blizu Sunca. Tad sam skužio da se polako odmiče od Sunca na svoju staru poziciju u Sunčevom sustavu.

Jedina misao mi je bila "aha ok, ovo je očito bio neki ciklus, sad će sve krenuti ispočetka". Opet bez ikakvih emocija ili ičega osim te misli.


Evo uglavnom to je taj san. Bio mi je jaaaako zanimljiv, pogotovo činjenica da sam tijekom njega bio potpuno miran. Nisam osoba koja smatra da su snovi pretjerano značajni, ali eto ovaj mi je jako zanimljiv pa sam htio podijeliti i vidjeti što vi mislite o svemu tome
TC_TerrorCore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 21:17   #610
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Ovo bi moglo značiti da si ono što se u duhovnosti naziva "starom dušom" ali sumnjaš u sebe i nisi sigurna da li si ti zaista to. Imaš želju da se tako izraziš i da te drugi vide u pravom svjetlu. Smrt znači ponovo rođenje i odbacivanje onoga što te priječi da istinska pririda tvoje duše dođe na vidjelo. Ne znači smrt da ćeš doslovice umrijeti toga se ne trebaš plašiti.
Hvala
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.