Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 17:11   #1
Sejšeli

Planiram u travnju otići na Seychelle. Ako netko ima kakva iskustva slobodno neka navede. Interesira me i vrijeme, jer mi se čini da u travnju ima dosta kiše, a ne bi želio kisnut cijelo vrijeme. Navodno je sezona još uvijek u travnju.
tatranki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:26   #2
ja nazalost nisam bila...
no jako bih zeljela pa da te pitam, na koliko dana ides? koliko te sve skupa kosta? karta, smjestaj...

blaaaaaaaago tebiiiiiiiii
__________________


You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
love_peace is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 00:12   #3
odi slobodno, taman i da bude nešto kišice bit će vrlo kratkotrajno i bez promjene temperature zraka i vode......
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 10:46   #4
I mene zanimaju cijene, koja agencija i td.

Zar nitko nije bio tamo?
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 20:58   #5
pa u pm nepismenu! ideš na sejšele, na nikakve seychelle, pobogu!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:43   #6
SEJŠELI

Pripremamo se za medeni mjesec na Sejšelima, pa me samo zanimalo da li ima tko kakvih iskustava za podijeliti? Prvenstveno me zanima kakve su cijene u restoranima?
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 19:22   #7
Cim si na otoku, cijene su ti paprene. Uz to, ovisi ti i na kojem si otoku (cak i na kojem dijelu otoka) te kakvu vrstu smjestaja imas. Nije isto da li si u bungalovu (znaci, oko tebe ni ducana, ni restorana, ni hotela, ni kafica stalno ti treba dostava) ili si u hotelu.
Najbolje ti je uzeti neki polupansion da cim manje trosis sa strane.

Ako ides za Novu godinu pripremi se na neizdrzivu vlagu.

Daj malo vise infoa gdje bi isao i u kojoj kombinaciji, te koja su ti ocekivanja. Mi smo imali jedno dosta neugodno iskustvo s Air Franceom...
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 17:58   #8
Ovog ljeta planiram se i ja zeniti i na medeni mjesec ici na Sejsele. Na internetu tesko da gdje mogu naci informacije ono iz prve ruke kakva je situacija oko cijena, koliko kosta ici preko neke agencije, posto je hrana tamo, moze li se iznajmiti kakva kuca blizu mora itd...Bilo koje informacije dobro ce mi doci pa molim sve one koji su vec bili tamo da mi daju pravi info.
 
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:44   #9
evo i ja sam potencijalni putik ya ovu destinaciju ali zaista jako malo informacija je dostupno... ako ko ima neka iskustva sa ovih prostora dobro bi doslo... mene zanima vise neka solo varijanta jer sam ja sa agencijama odavno yavrsio unapred hvala...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 09:34   #10
Bas niko nije bio na Sejselima i niko nema nikakve informacije. Vidam da se cita ova tema, ali niko ne komentarise.
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 10:42   #11
Evo ljetna sezona uveliko je pocela, ima li iko da planira ljetovati na Sejselima, ima li iko ko se vratio sa Sejsela, utisci, komentari, dajete bilo sto...
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:27   #12
nisam bila ali isto tako planiram otići. nešto sam gledala po netu, ali priko agencija, i najviše što sam našla o sejšelima je na ovoj stranici : http://www.atlantis-travel.hr/index....100&g=20&&t=29
leptirica_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 16:57   #13
Quote:
leptirica_21 kaže: Pogledaj post
nisam bila ali isto tako planiram otići. nešto sam gledala po netu, ali priko agencija, i najviše što sam našla o sejšelima je na ovoj stranici : http://www.atlantis-travel.hr/index....100&g=20&&t=29


idem svuda po svijetu sa agencijom FTI REISEN jer su ove naše agencije preskupe....putujem najčešće iz Munchena a ponekad i iz Frankfurta

dobre opise hotela sa slikama i utiscima imate na www.holidaycheck.com

nadam se da sam vam pomogao...
navigator one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:49   #14
Najjeftinija ponuda je ovdje
http://www.atlantis-travel.hr/index....100&g=20&&t=29

Razumije se netko u Sejsele, koja dva izleta da odaberem?
Onda bih odabrao samo nocenje i dorucak jer izlet ima rucak

osnovna ponuda na mahe 9850 +aviotakse 1850+540 razgledanje otoka mahe+1260 izlet na otoke PRASLIN I LA DIGUE = 13500 kuna
kako vam se cini?
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:31   #15
atlantisova ponuda je čista deračina. 4 dana si na putu, 6 dana u hotelu.
Paket je cca. 1700 € + takse

fti, thomas cook ili neckermann imaju ponude za 2 dana put, 13 dana boravak za cca. 2000 € s polascima iz Beča, Graza (nama najbliži aerodromi).
larina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 22:48   #16
Ima li netko novi da je bio na seychellima?
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 23:28   #17
Bila je moja prijateljica, preko TUI REISEN-a, u 12. mjesecu prosle god.
Uglavnom rekla je

1. da je priroda lijepa, i da je sigurno, nema kriminala
2. da su ljudi totalno nezainteresirani (kako i ne bi kad ne dobiju ni pola % od turizma)
3. svi resorti su u vlasnistvu stranaca
4. hoteli su precijenjeni, placas 2000 kuna najjeftinije nocenje, a hoteli su raspadu, nisu poboljsani od 70ih godina
5. lijepo je za fotografiranje
6. precijenjeno, definitivno treba otici sve poslikati, i vise se ne vracati


nju je najvise smetalo sto postoje odvojene cijene za turiste i za domace, turisti sve moraju placati u eurima i 5x skuplje nego domacini

eto iz druge ruke

(ona je platila oko 15 000 kuna 11 dana iz stuttgarta, 10 nocenja s doruckom, putovala je sama...,,
do stuttgarta je isla germanwingsom, a onda joj tui paket vrijedio iz stutgarta, airfranceom do parisa pa do victorije na seyshellima )


Za pogledati cijene, i rezervirati: http://www.tui.com/

Zadnje uređivanje camundongo : 15.08.2009. at 23:36.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:33   #18
Evo da dignem malo ovu temu, je li bio netko u zadnje vrijeme na Sejšelima?

Ja idem krajem 8.mjeseca i bit ću na otoku Mahe, pa me zanima masu toga ; od nekoga tko je stvarno bio dole u zadnje vrijeme, npr.isplati li se ići na jednodnevni izlet brodom na Praslin i gdje ste bukirali taj izlet...itd.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:17   #19
Evo se nedavno vratih sa Sejšela , pa da napišem par riječi, možda nekome pomogne, ako se odluči posjetiti ovu prekrasnu zemlju.

Letjeli smo sa Condorom iz Frankfurta, cijena povratne avio karte 5.000,-- kn, ukupno 9ipo sati leta iz Frankfurta.

Bili smo smješteni na otoku Mahe, koji spada uz Praslin i La Digue u tkz.»unutarnje otoke» i to smo bili u uvali Barbarons, u hotelu Le Meridian Barbarons, koji je jedini hotel na tome dijelu otoka, što nije tako loše jer na tom području nema previše niti turista niti objekata, kuća, naselja…. Sam otok Mahe je iako najveći i glavni otok sa glavnim gradom, jako mali otok i lako se može obići i to sa javnim busevima, koji su istina jako stari, ali su dobar i jeftin način kretanja po otoku. Ima masu linija, koje voze u svim relacijama po otoku, uglavnom svi idu i dolaze iz Victorie. Cijena karte je, bez obzira na smjer, 5 SR. Inače valuta na Sejšelima su rupiji (SR), a za 100 EUR sada dobijete 1.500,-- SR.

Bili smo jedan dan sa busom u glavnom gradu Viktoriji, uglavnom grad jako mali, ništa posebno, i slobodno ga možete preskočiti u posjetu Sejšelima.
Ono što je na Sejšelima najljepše i zašto ih vrijedi vidjeti je priroda (tipično tropsko raslinje, ali još nedirnuto i nezagađeno) i najvažnije i najljepše – plaže !!

Plaže su nešto nevjerojatno i dosada ljepše nisam vidio, a obišao sam već Karibe (iako ne sve), Bali, Tajland…Mislim da su posebno lijepe zbog velikih crnih granitnih stijena tj.skoro okruglog crnog kamenja, koje je razbacano po savršeno bijelom pijesku. Druga posebnost plaža na Sejšelima je što su zaista PUSTE, tako da možete bez ikakve muke naći ogromnu plažu bez igdje ikoga i cijeli dan se kupati i nećete nikoga nigdje vidjeti...Mi smo se samo malo makli oko našeg hotela (istina kroz đunglu) i sa jedne i druge strane je masa pustih plaža, tako da nije bilo smisla se previše zadržavati pred hotelom.

Inače saznali smo da Sejšele godišnje posjeti 120.000 turista, što oni smatraju puno i ne žele više turista od toga.

Bili smo na dva izleta, bukirali samo u lokalnoj agenciji. Jedan dan izlet katamaranom na St.Anne Marine Park, cjelodnevni izlet, malo se vozili brodom, malo ronili, malo se kupali na nekoj plaži, ručali…cijena 90 EUR. Drugi izlet je bio na Praslin i La Digue, isto cjelodnevni izlet, koji se stvarno isplati, jer se ta dva otoka mora vidjeti, kad si već tamo. Oba otoka su daleko ljepša od Mahea, posebno La Digue, oba su još manje naseljena i sa još manje turista, a još više pustih plaža.

Na Praslinu smo bili u nacionalnom parku tj.botaničkom vrtu (meni više ličilo na šumu) Valle de Mai, koji je pod zaštitom Unesca i gdje rastu neke endemične vrste palmi, uglavnom zanimljivo za vidjeti, te na plaži Anse Lazio, a na La Digue ostatak dana bili i kupali se na plaži Anse Source d'Argent, koja je nešto fantastična. Ako planirate posjetiti Sejšele, moja preporuka je upravo otok La Digue , negdje blizu ove plaže.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:31   #20
Hvala ti na infu, meni su Sejseli na popisu destinacija, i tuzno je da ljudi odlaze na Maldive a preskacu Sejsele. Sejseli su unikat, a atola kao Maldivi imas koliko hoces: Lakadivi u Indiji, Tuamotu u Polineziji itd. Svi atoli su meni kao jaje jajetu, kao ogromni bazen okruzen grebenom i s velikim skupim resortom u vlasnistvu stranaca.

Nesto cu iskombinirati iz Indije, vidim da AirSeychelles uvodi liniju prema Chennaiu.

PS
Puno ljudi kazu da je LeDigue super, ali ako tamo ostanes, otok je jako mali, onda dosta potrosis na transfere do ostalih otoka.
Kakve su cijene u restoranima, vi ste imali nocenje s doruckom ili? Jel naplacuju skuplje turistima nego domacima?
Kakvo je domace stanovnistvo?
I jos me zanima je li sigurno, ima li lopova, i tako.

Zadnje uređivanje Fuerteventura : 15.09.2010. at 11:39.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.