Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2003., 00:06   #41
Dizem ovu temu, jer znam da ce jedna nasa kolegica uskoro odletjet put Praga.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2003., 00:22   #42
Thanks!!!! Koja putna groznica mene lovi!!!!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2003., 16:53   #43
Cool

A šta bi iskusni svjetski putnici preporučili onima koji se spremaju prvi put u Prag! Molim pomoć da ne lutamo okolo s fotićem ko pravi tupavi turisti!
Bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 03:15   #44
Quote:
Thresholder kaže:
Tokom popodneva obavezan posjet Hradcanima s Praskim dvorcem (pazi, katedrala je otvorena samo do 17 sati!) pa tzv. Kraljevskom cestom preko Male Strane i Karlova mosta oko Zidovske cetvrti na popularni "Staromák" (Staroměstské náměstí) i zavrsiti na Můsteku (Václavské nám.).

Mozes poci i pjeske ili uspinjacom na obronak brda Petřín s tornjem-vidikovcem na cijeli Prag ili malo ispod njega u restoran Nebozízek (na koji je Dado mislio).

Ili u pivnicu s pivovarom U Fleků (cuveno tamosnje crno pivo 0,4 za 49 Kc = cca 12 Kn), mjestu legendarnom za pocetke Hajduka... Ili u neku od zadimljenih praskih krcmi (npr. Kod zlatnog tigra).

Ili pak navecer na cuvenu Křižíkovu fontanu (vodoskoci u bojama u ritmu muzike).

Ali na tvom mjestu bih od negdje 2 sata do vremena budjenja radnicke klase, ako bih vec morao ostati budan, najradije uzeo gajbu ceske pive pa s njome u nocni tramvaj upoznati Prag iz druge perspektive! I voznja nije kao u ZG - cca pola sata od jednog do drugog kraja grada, nego preko sat vremena...
Sa manjim izmjenama bilo je upravo ovako! I proveli smo se fenomenalno, osim lagane nervoze kad smo se u 5 ujutro nasli u totalnom predgradju jer smo se navazali tramvajima kad nam je postalo dosadno u centru.

Neopisiv je feeling bio setati Zlatnom ulicom i tim kvartom par minuta prije ponoci (nagovorili smo cuvara da nas pusti, inace je otvoreno do ponoci).
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 11:43   #45
Cool

HVALA ZA INFO
Bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 18:27   #46
ja večeras idem na maturalno u prag (zapravo beć, prag, budimpešta). za tjedan dana budete čuli zapravo pročitali moje dojmove.

ajd poželite mi sretan put.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 18:33   #47
Sretan put i bolje bi ti bilo da odmah pocnes sredjivat dojmove jer ja ocekujme putopis i necu ti dat mira dok ga ne dobijem.
Joj, sto volim bit ostrokondza....
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 19:37   #48
Quote:
Ili pak navecer na cuvenu Križíkovu fontanu (vodoskoci u bojama u ritmu muzike).
jel jos uvijek to rade na Vangelisa ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 19:37   #49
vratio se ja iz praga i jedino čega se siječam su pove i vin disel (ili je on samo posljedica pivi? )
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2003., 19:40   #50
ispravak ne pove nego pive
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 17:09   #51
Prag

Idem sad za valentinovo od 13.-og do 15.-opg u Prag pa ako ima tko šta zanimljivo preporučit sve je dobrodošlo
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 00:47   #52
Bas ovog je vikenda u Pragu najveci turisticki sajam u Srednjoj Evropi Holiday World.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 00:12   #53
pitanje o pragu

pogledala sam stare postove ali nisam nasla odgovor na ovo pitanje: koliko otprilike treba love za stici do praga (sam put) i cime je najbolje putovati?

tek sam veceras pocela istrazivati net o toj temi ali hz ne stavlja cijene karata na sajt. prosetat cu se uskoro i do kolodvora ali da i tu pitam.

inace, namjeravam do praga svratiti u osmom mjesecu pa jos imam vremena ali trebalo bi lagano planirati

unaprijed hvala svima!
Giraffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 17:33   #54
i ja planiram

Hej...
Dakle... vlakom i s najmanje presjedanja (dakle samo u Beču) karta povrtana je oko 710 kn... i nije bas da se vozi malo sati (od 7:30 do nekih 18:45).. ili tako nesto

Bus... dvije opcije
1. Croatiabus, subotom, 21:00, 510 kn (povratana) + torbe oko 3
eura
2. Autotransport karlovac, petak i nedjelja, 18:45, 361 kn (povrtana)...

oba busa voze iz Zagreba

trenutno ocekujem vaucer od jednog hostela ( ia mi idemo u 8 mjesecu) pa se nadam da sam svoju lovu donekle isplanirala... mislim ostat 7 dana pa molim ljude dobre volje da spomenu koju cijenu (voce, voda, kruh, kifle, pasteta...)

hvala..
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 10:35   #55
Re: i ja planiram

Evo da opet malo dignem temu. Izgleda da opet idem 13-og pa me zanimaju neki klubovi u kojima ima dobre glazbe etc. pa ako itko zna nešto od toga bilo bi oke da kaže.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 14:30   #56
idem s curom idući vikend u prag preko jedne zagrebačke agencije za relativno povoljnih 790 kn po osobi...e sad zanima me par sitnica pa ako ko možće neka pomogne.....pročita sam tu sve postove ima dosta korisnih informacija ali svejedno pitam,možda se ko još nečeg sjeti..prvenstveno me zanimaju mjesta za izlazak, znači diskoteke,tipični češki restorani i pivnice i naravno cijene u njima....kupio sam prije par dana turistički vodič praga na hrv.jeziku i tamo ima stvarno milijun uputa gdje izaći,što vidjeti,samo tamo su preporučili stvarno hrpu toga,nije lako odabrati. ako je nekoi bio nedavno u pragu neka pomogne kakvom informacijom!!
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 16:43   #57
Quote:
telmo zarra kaže:
idem s curom u prag
kobna greška u startu....

ako ona slučajno odustane, prvi taksi - Nuselska , Praha 4.......
best chics in my life
__________________
ode ivo prvi
slavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 16:53   #58
Re: Re: i ja planiram

Quote:
funkster kaže:
Evo da opet malo dignem temu. Izgleda da opet idem 13-og pa me zanimaju neki klubovi u kojima ima dobre glazbe etc. pa ako itko zna nešto od toga bilo bi oke da kaže.
mi smo prvu noc nasli neki Lounge bar malo nize od glavnog trga...dio gdje ulazis je onako s velikim foteljama za se zavaljat..al dolje kad siđeš u nekakv podrum je i .

pili i pušili čitave noći
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 17:38   #59
Quote:
slavka kaže:
kobna greška u startu....

ako ona slučajno odustane, prvi taksi - Nuselska , Praha 4.......
best chics in my life
nije graška vjeruj mi..........spremni smo mi na puno toga....
 
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 18:10   #60
Re: Re: Re: i ja planiram

Quote:
NoWa kaže:
mi smo prvu noc nasli neki Lounge bar malo nize od glavnog trga...dio gdje ulazis je onako s velikim foteljama za se zavaljat..al dolje kad siđeš u nekakv podrum je i .

pili i pušili čitave noći
Vrlo lak put za nać Bilo bi oke kad bi dala još koju informaciju tipa imena tog bara ili boju zgrade
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.