Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2017., 13:49   #981
Barcelona? Valencija? Iako svibanj bas i nije mjesec za izlezavanje na plazi.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 15:30   #982
Moze li dugacka pjescana plaza bez hlada?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 03:38   #983
Cijela obala Katalonije?
Ares88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:14   #984
I ja planiam Španjolsku u svibnju ali sam se počela dvoumiti između Portugala. Preporuka?
Zna li tko kako je najbolje iz Valencije na Mallorcu?
matovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 09:22   #985
Quote:
matovilec kaže: Pogledaj post
I ja planiam Španjolsku u svibnju ali sam se počela dvoumiti između Portugala. Preporuka?

Zna li tko kako je najbolje iz Valencije na Mallorcu?
sv

Svaki dan na podvecer iz VLC za Palma de Mallorca Ryanair let pocev 18 €
imas isto Valencia Porto svaki drugi dan let popodne pocev 20 €
Osobno u svibnju smo grupica sa ovim programom izmedju Spasova i Duhova
http://carniolan.info/za_potovanja/s...-galicijaA.htm
carniolan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 10:02   #986
pozdrav svima, ovako imam par pitanja pa se nadam da će mi neko moći pomoći jer vidim da je dosta ljudi ovdje već bilo u andaluziji
ovako, neću vas pitati za gradove koje posjetiti na jugu španjolske jer to se zna koji su glavni za obilazak (sevilla, cardiz, granada, ronda i cordoba) niti za smještaj jer za to imam booking i/ili airbnb..... zanima me ovako par stvari koje nisam ovdje uspio pročitati a neda mi se čitati svih 50 strana
planiram u ljeti 2 tjedna biti u andaluziji i nije mi cilj tih 2 tjedna biti samo po gradovima ili ležati na plažama, volio bi npr otići planinariti tamo dan dva, isto tako obići neka lijepa šarmantna sela, kupanje u nekoj rijeci (ja sam iz karlovca i obožavam se na mrežnici kupati, volio bi tako nešlo slično naći u šanjolskoj nešto tipa kampa slapić šta je u duga resi),...... nadam se da me razumijete što hoću reći, znači ajmo reći da mi za razledavanje ovih gradova treba 9-10 dana a 4-5 dana između tih dana bi volio provesti u prirodi (hiknig, kupanje na lijepim plažama + jedan dan na rijeci ako imaju kakvu lijepu rijeku, možda voznja biciklom između nekih lijepih sela,......)
chichano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:48   #987
Idem u prvom mjesecu na dva tjedna u Španjolsku.
Letim do Valencije i isto tako nazad, ali mi je želja obići Andaluziju u ta dva tjedna.

Ovo je neki okvirni plan:


1. dan stizem u Valenciju
2. dan Valencija
3. dan nocnim busom prema Cordobi (dvoumim se dal da idem nocnim busom ili da se pocastim jutarnjim brzim vlakom; voznja busom je 9h, ali vlak je 100Eur)
4. dan Cordoba
5. dan via Sevilla
tu bih ostala bar 4 dana pa napravila izlete do El Rocio i Gibraltara, i do Cadiza ali tamo bih mozda i prespavala
9. dan Cadiz i moguce nocenje
10. dan Granada -- tu bih ostala 3 dana
13. dan na 14. dan nocim busom putujem za Valenciju gdje mi je u podne avion.

Jako bih htjela posjetiti Rondo, ali ne znam di ga ubacit jer je malo daleko od svega i loše povezan. Mozda iz Seville ili Granade?

Imala sam u planu jos i Huelvu, ali to ako stignem iz Seville.

Sta kazete? Jesam zagrizla premalo ili previse?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:32   #988
Prije 2 tjedna sam se vratio s putovanja. Madrid + 12 dana Andaluzije.
Kod tebe slicno, samo ides u Valenciju.

Plan ti je ok, samo bi ja drasticno smanjio Granadu. Bili smo tamo 2 dana i bilo nam previse.
Alhambra je super, iako moram priznati "samo" Nasridove palace (stvarno nesto predobro), Generalife i Alcazaba su bzvz.
Dobra stvar su jos free tapasi uz pice, ali to je sve. Da idem opet isao bi u Alhambru i produzio dalje.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:43   #989
po mom mišljenju granada 2 dana je čist ok, dan mi je premalo ali nismo svi isti tip putnika.....ja sam bio 3 dana i treći dan smo otišlu u guadix..... što se ronde tiče da malo je nepovezana (vlak i bus iz i za malagu ima ali za sevillu ne) ali zato smo mi našli preko blabla cara čovjeka koji radi u rondi a iz seville je tako da smo dosta lako našli jeftin prijevoz iz ronde tako da savjetujem da pogledaš i blabla car jer kad smo mi bili svaki dan je neko išao iz ronde za sevillu
chichano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:20   #990
Oke, onda Granada 2 dana / jedan za Alhambru, drugi za malo grad razgledat pa gibat dalje. Ne želim se ubit fizički i psihički zato sam mislila u nekim gradovima ostat duže, da nisam stalno na putu.

Taj jedan dan koji ostane od Granade bi ostala duže u Sevilli pa posjetila i Huelvu ili nešto okolo.
Probat ću i bla bla car do Ronde, al to mogu planirati tek kad dodjem.

fala noldo i chichano.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:10   #991
Evo ovako ti je izgledao nas put:

1. Dolazak navecer u Madrid
2. Madrid
3. Madrid
4. Rani vlak do Cordobe, Cordoba
5. Cordoba
6. Rani vlak do Seville, Sevilla
7. Sevilla
8. Uzimamo auto na aerodromu, vozimo do Grazaleme, kava, setnja, slikanje, dolazimo na rucak u Rondu, do veceri setnja po Rondi
9. Voznja do sela Setenil de las Bodegas, selo u stijenama, fora skroz.
Nastavljamo do Caminito del Ray, setamo po novoj stazi, navecer spavanje u Alori
10. Vozimo do Granade, Granada
11. Granada
12. Spustamo se u Frigilianu, preporuku sam dobio na ovoj temi. Spavamo tu
13. Vozimo obalom do Malage
14. Malaga
15. Malaga i navecer let kuci

Sevilla mi je najbolja, 2 aktivna dana smo proveli tamo, a nismo isli u katedralu.
U Alcazar jesmo.

Malaga mi je na drugom mjestu. Iako sam ovdje citao uglavnom negativne komentare meni je bas sjela.
Jbg, iz Splita sam i padam na sunce, ribu i more.

Cordoba je slijedeca, Mezquita je velicanstvena, dodji ujutro u 8.30 i ustedi 10€ po osobi.
Jos smo posjetili Alcazar, do 14.30 je jeftinija karta - 4.5€, a tu mi se bas svidjelo.
Nije velik kao u Sevilli i nema palace, ali je vrt puno ljepsi.
A tu je i Kolumbo dobio lovu za ekspediciju otkrivanja Amerike. Btw. Danas je godisnjica.

Rondu se isplati posjetiti, jako lijep gradic i priroda oko njega.

Eto ako jos sta treba vici dok nisam zaboravio.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:38   #992
Andaluzija mi je velika zelja, pa me zanima koje bi mjesece preporucili, da nije ni kisovito a ni prevruce. I koliko je (ne)moguce povezati s Maroccom, recimo tjedan Sevilla+Malaga + tjedan Marocco.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 07:32   #993
Izbjegavaj srpanj i kolovoz, temperatura u Sevilli ide i do +45.

Nama je krajem rujna u Sevilli bilo +32, a u Malagi +28.

Za Maroko ne znam, valjda se moze nekako povezati.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:00   #994
Noldo do 8. koraka ću i ja tako nekako, samo što neću uzeti auto jer sam solo pa mi se čini da je veći trošak od javnog prijevoza. Zato se malo mučim s rutama i kako se povezat

Mislila sam nakon što prespavam u Cadizu, ujutro krenut prema Gibraltaru, tamo se zadržat s majmunima, pojest ručak eventualno i onda otić negdje relativno blizu gdje ću prespavat i ujutro krenut za Rondu. Jel netko ima prijedlog gdje? Mislila sam u Marbelli jer je sat vremena od Ronde, možda nađem i Blabla car do tamo. Nakon Ronde pičim u Granadu na dva dana i onda Valencija i doma..

Malagu ću izostavit ovaj put, čini mi se preveliki zalogaj za samo jednu noć, radije onda do Marbelle.. Jel netko bio možda?

I doći ću rano na ove lokacije koji si naveo, makar pošto ću bit tamo zimi neće bit puno ljudi sigurno, a i popusti su aktualni tad.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:17   #995
Mi smo uzeli auto na 6 dana, najjeftinija Panda benzinac, ali sa svim mogucim osiguranjima (full kasko, guma, sajba i bez ucesca ako se ista dogodi) za 175€.
Auto je kostao 75€, a 100€ je naknada za vracanje u drugi grad.
Uzeli u Sevill, vratili u Malagi.
Ako mozes u Valenciji uzeti i vratiti auto mozda ti ne bi bila losa opcija.
Bilo bi voznje, ali puno vise vidis.

Ne znam, stavi na papir pa vidi.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:12   #996
Malagu ću izostavit ovaj put, čini mi se preveliki zalogaj za samo jednu noć, radije onda do Marbelle.. Jel netko bio možda?


Zivio sam u Marbelli 4 godine . Sto te interesira ?
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:39   #997
Antemarineitor: Koliko je povezana s Gibraltarom, odnosno La lineom? U Marbelli bi prespavala nakon izleta na Gibraltar pa od tamo do Ronde iduci dan. Po karti mi se cini tako najlakse doc do Ronde.

I kakve su cijene u Marbeli, ima li tamo nesto bitno i lijepo za vidit?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:20   #998
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Antemarineitor: Koliko je povezana s Gibraltarom, odnosno La lineom? U Marbelli bi prespavala nakon izleta na Gibraltar pa od tamo do Ronde iduci dan. Po karti mi se cini tako najlakse doc do Ronde.

I kakve su cijene u Marbeli, ima li tamo nesto bitno i lijepo za vidit?
https://autobuses.costasur.com/es/ho...pcion-nr5.html
Tu imas raspored voznje i cijena oko 7e, ima i drugih prijevoznika ,potrazi na google .
Marbella je ko Monte Carlo (hrpa bogatasa) , cijene su uglavnom velike ,ali nadje se i ponesto jetino, a jel lijepa ili ne to je stvar osobnog ukusa , meni je .Nesto posebno ili bitno za vidit ? Koliko se ja sijecam , ne .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:45   #999
Baš se vratila iz Malage i okolice pred par dana, svidjelo mi se. Plan je bio ne mrcvariti se previše i izbjegavati "tourist traps" i velike gradove nego naći što više manjih mjesta za čisti usporeni gušt u atmosferi, tako da smo preskočili Rhondu, Cordobu i tome slično

Naravno, neke stvari se nije moglo propustiti, npr. Alhambru, ali mi je žao što smo ostali dan više u Granadi, ostatak grada nije bio vrijedan toga. "Gipsy quarter" je onako, OK, ako vam se sviđa shabby chic ali ostatak starog grada je bio daleko dosadniji, derutniji i zapišaniji nego recimo Nerja i Frigiliana gdje smo stvarno uživali. Nakon sat vremena vožnje kroz turističko naselje do turističkog naselja, nismo uopće više očekivali da ćemo naći takva dva relativno mala, a prekrasna i mirna mjesta (jest da smo bili tamo izvan sezone, ali ipak).

Malaga je bila OK, pomalo splitski štih, ali bogatiji, uređeniji i puno tropskiji. Ima u parkovima svakakvog tropskog drveća i cvijeća koje je cvalo čak i krajem studenog, a između svega toga lete zelene papige. Lokalni mango s placa je za rastopit se.

Još smo išli u Mijas Pueblo, to je bilo OK, ali skoro pa copy-paste u odnosu na Frigilianu, a Frigiliana ipak ima puno autentičniji štih.

Na jedan dan smo iznajmili auto pa smo išli do El Torcala i Caminito del Rey-a, to je bilo fantastično, pogotovo El Torcal ujutro u izmaglici, nevjerojatni pogledi, samo se treba popeti na 1100 m visine po izuzetno zavojitoj cesti. Ruta od Torcala do Caminita je također bila jako slikovita, s tim da smo opet vijugali po cestama luđima od lokalnih cesta u Gorskom Kotaru.

Na žalost, Španjolci su me razočarali, jest da im je vjerojatno već preko glave turista, ali takvu neuslužnost, česti nedostatak osnovne ljubaznosti i prijateljskog stava baš i nisam očekivala (više kod turističkih radnika, kod ostatka populacije, naravno, manje). To se sad još nadovezalo na prethodna iskustva sa Španjolskom pred nekoliko godina, gdje su nas prvo orobili na odmorištu autoputa, a kad smo išli u policiju to prijaviti, ostavili su nas da čekamo od 8 do 14 sati dok se nije pojavio čovjek koji je znao nešto engleski i koji je uopće imao interesa da nešto obavi u vezi naše prijave.

Uglavnom, Španjolska nije bez razloga toliko popularna turistički, ali ne očekujte baš neku dobrodošlicu.

Edit: napisala "lete zelene paprike" umjesto "zelene papige", ne znam po kojim poljanama mi mozak luta.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 20:43   #1000
A meni bas Spanjolci bili ok. Konobari su im slijepi, gluhi i spori, ali kad konacno dodju onda su simpaticni.

Ostalo sve mogu potvrditi, posebno za Granadu i Malagu.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.