Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2006., 16:29   #41
Lightbulb

Quote:
BebeHappy kaže:
Jel nekog od vas brinu one price o tome da se na vjencanju ne smiju nositi biseri, da u buketu nije dobro imat djurdice, da dragi ni slucajno ne smije vidjet vjencanicu prije vjencanja,pa ono nesto novo,nesto staro,nesto posudeno i nesto plavo....ima jos nekih bisera kao npr. pogledat dragog kroz prsten kad dode po tebe,time kao osiguravas da te ne prevari...stavit lovu u cipelu da bi osigurala da ces cijeli zivot imat love...i naravno nesretna lipanjska vjencanja!
Sta mislite o svemu tome?


e danas se mogu smijati na tu temu, ali...

nosila sam bisere, dragi je vidio vjencanicu, nisam imala nista novo/staro/ovo/ono..., nisam stavila nofce u cipelu, niti pogledala kroz prsten...

...sretno rastavljena, evo petu godinu.

stajaznam...a mozda nema nista u tome?

p.s. caroline je nosila jednostavan buket djurdjica kad se udala za JFK Juniora.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 17:34   #42
sve se isprepadale!

a sto cu vam ja, ja sam samo rekla onako kako je bilo
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 11:21   #43
Novo, staro , posuđeno... He,he.. na tu foru sam ja dobio "negativni bod" + pogled koji ubija. Bila je neka zafrkancija na tu temu s jednim frendom. Rekao sam da će nove biti sigurno gaće, posuđena vjenčanica a stara će biti... hm, mladenka. Uff... skoro me je ubila zbog te izjave.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 12:06   #44
Quote:
Veky kaže:
Novo, staro , posuđeno... He,he.. na tu foru sam ja dobio "negativni bod" + pogled koji ubija. Bila je neka zafrkancija na tu temu s jednim frendom. Rekao sam da će nove biti sigurno gaće, posuđena vjenčanica a stara će biti... hm, mladenka. Uff... skoro me je ubila zbog te izjave.
eto vidis, plav si bio ti oko vrata (skoro)
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 12:09   #45
Plavo je bilo nebo koje sam posljednje ugledao nakon što sam se onesvijestio kad sam potpisao "da". Vjenčanje je bio u kaiću između dva bacanja parangala.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:04   #46
praznovjerja vezana uz svadbe

ponukana našom malom koja je sirota morala šivat dio svoje vjenčanice i u bedu zbog praznovjerja mislim da bi mogle malo tim bapskim pričama stat na kraj. koja su uopće sve praznovjerja vezana uz dan vjenčanja, osim onog da te muž ne smije vidjet u haljini prije svadbe?! ili ono "something old, something new, something blue..."... zar ću ako nemam plavi rub podvezice bit nesretna u braku? ja osobno nisam neka praznovjerka, a vi?
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:19   #47
Lako tebi govorit kad se još nisi takla tih praznovjernih fora ... ja šivam te cvjetove po čipki i malo malo mi proleti misao, a ovo se ne smatra šivanjem vjenčanice jel da
Ne znam ja neću pazit na to staro, novo, posuđeno, plavo.. podvezica će biti plava ali iz sasvim drugih razloga Nekako ne smatram to našim praznovjerjem pa se ni ne broji
No danas je lako naći potvde obistinjenih praznovjerja jer se tako i tako svaki 3. brak raspadne... a tu nisu izuzete one žene koje su sve do zadnjeg praznovjerja poštivale...
Što se tiče vjenčanice ja čak ne želim zbog praznovjerja da me dragi vidi, nego želim da ostane paf kad me vidi u tome je bit toga da ne smije znati
A bit ćemo sretne koliko dozvolimo sreći da nam ispuni svaki dan s ljubljenim našim budućim mužekima
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:40   #48
Ja nisam praznovjerna sto se tice vjencanja.... ni inace nisam nesto praznovjerna....

Uostalom... i ovako moram misliti na toliko detalja koji me izludjuju, da mi definitivno ne treba razbijati glavu s tim stvarima... ni ne znam kojih sve praznovjerja ima. Mislim da je cak i bio neki topi o tome .... od tog americko plavo, novo staro posudjeno... do toga da je nesreca udavati se u lipnju.... ne znam.... meni se sve to cine gluposti...
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:50   #49
ne vjerujem u to. dragi me je vec vidio u vjencanici prije par mjeseci, necu imati nista plavo, novo, staro, posudjeno niti cu mjesati nekakve juhe niti bacati jabuku, niti derati maramu, nit ce me zasipati rizom itd. svako od nas ide s namjerom da ce dokraja zivota biti s muzem/zenom, a ako ne funkcionira veza/brak nece ni bapski rekviziti pomoci.

sjetila sam se vele ako ti svekrva kupi vjencanicu da ces u vjecnom ratu biti s njom
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:54   #50
ovo sa plavim, starim itd. nije američki proizvod samo...i moja baka je tako imala a tada, u 30im godinama sigurno nije bilo tevea da bi mogli pokupit foru.

a meni su rekli da se ovdje na kvarneru ljudi ne žele vjenčavat u 5. mjesecu. i stvarno, i ženu za kolače smo dobili bez beda jer je prazan cijeli 5 a 6 je krcata narudžbama. tako i još neke stvari al ne znam ja.

isto ko i mala, ovo o tome da te dragi ne smije vidjeti u vjenčanici prije, to želim ne zbog tradicije nego zbog "vau efekta" na dan D. e, da i to sam čula da nesmijem raditi svoju vjenčanicu (mala mislim da se to ne odnosi na te sitne detalje, to je kao kad su prije cure radile vjenčiće za kosu, samo detalj )

e i ono da mlada ne smije napraviti krevet u kojem će spavati prvu noć. super, nisam ni mislila glumit sobaricu u hotelu

a i ono da mladoženja mora mladu prenest preko kućnog praga, da ju zaštiti od zlih sila koji se kriju pod kućnim pragom, pogotovo na bračnu noć.

i ono zašto mlada stoji s lijeva - zato da je mladoženji desna ruka spremna da ju brani. ostalo iz doba vitezova...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:55   #51
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
sjetila sam se vele ako ti svekrva kupi vjencanicu da ces u vjecnom ratu biti s njom
pa dobro, ovome se ne bi čudila, pogotovo ako sama bira
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:59   #52
Quote:
kitty b kaže: Pogledaj post
i ono zašto mlada stoji s lijeva - zato da je mladoženji desna ruka spremna da ju brani. ostalo iz doba vitezova...
ovo stvarno nisam znala!
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 16:06   #53
Ako ono s vjencanicom radis zbog WOW efekta... to nije praznovjerje...
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 16:06   #54
Quote:
ksena28 kaže: Pogledaj post
ovo stvarno nisam znala!
da da! jer kako su onda djeve ponekad znale biti otimane na svom vjenčanju, ono, uleti frajer na konju i samo ju pokupi. e pa zato mora mladoženji biti slobodna desna ruka da može odmah izvući svoj mač i obračunati se s drznikom što tako upada
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 16:47   #55
e ako niste znale, kazu i da nije sritno nosit bisere na vjencanju?! isto i da svekrva mladencima mora napraviti krevet za prvu bracnu noc a moja se toga striktno drzi pa kad je saznala da cemo spavat u hotelu je odlucila da ce to ipak bit za drugu bracnu noc, tako da dvije noci zaredom cu imati napravljen krevet!! jupi!
mara bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 16:53   #56
Quote:
mara bubamara kaže: Pogledaj post
e ako niste znale, kazu i da nije sritno nosit bisere na vjencanju?! isto i da svekrva mladencima mora napraviti krevet za prvu bracnu noc a moja se toga striktno drzi pa kad je saznala da cemo spavat u hotelu je odlucila da ce to ipak bit za drugu bracnu noc, tako da dvije noci zaredom cu imati napravljen krevet!! jupi!
E, pa ne drzi se bas striktno.... ako je striktno onda vrijedi samo prvu bracnu noc... druga vise ne vrijedi
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:17   #57
Najsmjesnije sto sam ikad cula, i to u Dubrovniku, da je nesreca vjencati se u prijestupnoj godini
Tamo su svi, mladi i stari, slijepo uvjereni u to, tako da cure ako se zelite vjencati nagodinu u Du necete imati nikakvih problems s rezervacijom bilo kojeg hotela
Delphine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:32   #58
Quote:
Delphine kaže: Pogledaj post
Najsmjesnije sto sam ikad cula, i to u Dubrovniku, da je nesreca vjencati se u prijestupnoj godini
Tamo su svi, mladi i stari, slijepo uvjereni u to, tako da cure ako se zelite vjencati nagodinu u Du necete imati nikakvih problems s rezervacijom bilo kojeg hotela
I u Zagorju sam to čula!
A moja seka se udavala u prijestupnoj godini i ili nije imala sreče ili se praznovjerje ispunilo...
en@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 22:57   #59
I meni je sestra rekla da se u Dalmaciji priča, kako nije sretno sklopiti brak u svibnju-kao takve obitelji "prate" tragedije-bolest djece, problemi u braku... I mene je odgovorila od moje prvotne ideje da se vjenčam u svibnju-dakle, jesam praznovjerna. Cula je puno obiteljskih prića koji nekim čudom mogu potkrijepiti tu tezu-pa smo zaključili da je možda bolje ne isprobavati na svojoj koži.
Isto tako, mladoženja nosi preko praga svoju ženu iz praznovjerja-kažu da je nesretno ako se žena spotakne (popikne) na kučni prag u noći svojeg vjenčanja-to je loš znak za budučnost te obitelji
Riža se baca iz praznovjernog običaja koja simbolizira plodnost.
Moj je tata vidio mamu u vjenčanici prije vjenčanja-imala je težak život s njim i na kraju su se rastali
MIslim da je dio tih običaja ipak ostao upravo zahvaljujući praznovjerju, i ja sam djelomično praznovjerna iz opreza
katalina_v is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 04:29   #60
Ma kakva praznovjerja...al' ako je vec 'tradicija'... ...
Kao ono sa crnom mackom preko puta... pa sta me kosta da malo pljucnem.
Al& is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.