Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 10:43   #61
Quote:
katalina_v kaže: Pogledaj post
I meni je sestra rekla da se u Dalmaciji priča, kako nije sretno sklopiti brak u svibnju-kao takve obitelji "prate" tragedije-bolest djece, problemi u braku... I mene je odgovorila od moje prvotne ideje da se vjenčam u svibnju-dakle, jesam praznovjerna. Cula je puno obiteljskih prića koji nekim čudom mogu potkrijepiti tu tezu-pa smo zaključili da je možda bolje ne isprobavati na svojoj koži.
U okolici Sibenika se ne zene u 5. mj jer su se davno u vrijeme kuge zavjetovali Majci Bozjoj da ih spasi od kuge, a da se oni nikad nece zeniti u Svibnju

E, sad mom dragom je tata od tamo, otisao na faks i vise se nije vratio, dragi se rodio u Zagrebu tak da si nekak mislim da se to na nas ne odnosi... odredili smo datum kad to jos nismo znali, a poslije ja nisam htjela mjenjat...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 12:04   #62
Ja san čula također da se u 5. mj. nesreća udati ali nisan čula zašto..većina ih se ovde toga pridržava!
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 15:04   #63
e da, sad sam se sjetila.

čitala sam negdje da je velika nesreća vjenčat se u utorak! to je kao siguran znak da u braku neće bit sreće, al ubijte me, nisam našla zašto!?!?!?
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 20:28   #64
Quote:
ksena28 kaže: Pogledaj post
e da, sad sam se sjetila.

čitala sam negdje da je velika nesreća vjenčat se u utorak! to je kao siguran znak da u braku neće bit sreće, al ubijte me, nisam našla zašto!?!?!?

Ne znam za utorak, na većini sajtova gdje sam čitala o takvim praznovjerjima subota je najnesretniji dan za vjenčanje

Najsretniji je srijeda
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 20:47   #65
ja sam se udala u petak na svoj imendan jer u subotu nigdje nije bilo mjesta, nisam razmisljala o nikakvim praznovjerjima i glupostima jer sam se vjencala u crkvi i to mi je bilo najvaznije od svega, ako se 2 osobe odluce na brak jer se vole i razumiju i ako stvarno misle ono sto si obecaju pred Bogom, nikakva riza, dan, noc, skakanje po nogama, mjesec, plavo, zuto, posudjeno, staro, novo, vidjeno ne moze utjecati na njihov brak i njihovu ljubav
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 21:14   #66
Quote:
Kandela kaže: Pogledaj post
ja sam se udala u petak na svoj imendan jer u subotu nigdje nije bilo mjesta, nisam razmisljala o nikakvim praznovjerjima i glupostima jer sam se vjencala u crkvi i to mi je bilo najvaznije od svega, ako se 2 osobe odluce na brak jer se vole i razumiju i ako stvarno misle ono sto si obecaju pred Bogom, nikakva riza, dan, noc, skakanje po nogama, mjesec, plavo, zuto, posudjeno, staro, novo, vidjeno ne moze utjecati na njihov brak i njihovu ljubav
Tako je Kandela

Ma sve je to ok, onako meni osobno radi neke fore, imat ću i nešto staro i nešto posuđeno, sad dal ću imati i nešto plavo ne znam, al to ne smatram nikakvim praznovjerjima, to mi je baš supać...

ovo za viteze i djeve mi je baš simpa, nisam to još čula...a ni za ove sretne i nesretne dane...
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 00:42   #67
da pojasnim ovo za utorak...obično se kaže: "utorak-slab (loš) korak"...i utorkom po tim praznovjerjima nije dobro ništa započinjati...pa samim time niti se vjenčati...
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 07:53   #68
Uh, ja sam u utorak pocela raditi

Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 08:01   #69
Sve to sto ste vi tu navele mene ne bi omelo u organizaciji vjencanja. Nisam praznovjerna i u takve stvari ne vjerujem. Kako si napravis tako ce ti bit, vjencao se ti u utorak ili subotu!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 08:58   #70
Hihi, priznajem, pomalo sam praznovjerna, pa ću imati nešto staro (bakin prsten), nešto novo (vjenčanicu), nešto plavo (podvezicu) i nešto posuđeno (sestričnine naušnice). Sve sam isplanirala E, da, Dragi tu noć neće spavati u našem stanu pa me neće ni vidjeti, a u vjenačanici će me vidjeti tek kad dođe po mene. Vidim da cure iz Dalmacije govore kako je peti mjesec nesretan za vjenčanje, a ja sam se po prvotnoj zamisili trebala sam se udati 5.5, pa ništa. Uh, ne mogu reći da se nisam zamislila nad tim. Sad se udajem u lipnju, brzo će, nadam se da je to sretan mjesec
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 09:04   #71
Quote:
kitty b kaže: Pogledaj post
i ono zašto mlada stoji s lijeva - zato da je mladoženji desna ruka spremna da ju brani. ostalo iz doba vitezova...
Mislim da ovo nije vezano samo uz vjenčanje
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:41   #72
Curke, sve spominjete svibanj, a meni je uvijek bila želja vjenčati se baš u tom mjesecu i kod nas u Slavoniji ih se puno ženi baš tad. Zna li netko zašto se ne bi smjelo tad vjenčati?
Tiho jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:51   #73
Pisao je neko nesto o nekom zavjetu za vrijeme kuge...
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:53   #74
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
U okolici Sibenika se ne zene u 5. mj jer su se davno u vrijeme kuge zavjetovali Majci Bozjoj da ih spasi od kuge, a da se oni nikad nece zeniti u Svibnju

E, sad mom dragom je tata od tamo, otisao na faks i vise se nije vratio, dragi se rodio u Zagrebu tak da si nekak mislim da se to na nas ne odnosi... odredili smo datum kad to jos nismo znali, a poslije ja nisam htjela mjenjat...
Evo ga tu je...

A ono sta te kosta "malo pljucnut" ima toliko tih praznovjernih tradicija... da mislim da smo na to mislim bi svisnula taj dan... a kamo li uz 100000000000000000000 na koje se misli
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:00   #75
u italiji postoji cak srednjovjekovna izreka da je nesreca udati se u svibnju i kolovozu, petak i subota su nesretni dani, a najsretniji je nedjelja. zacudo, vecina talijanskih vjencanja je bas u nedjelju!

sto se tice dana jos ima i ovo:
Ne di Venere ne di Marte non si sposa ne si parte!
Neither or Friday or Tuesday you should get married or travel.


moze biti da je utorak u ovom slucaju zbog toga sto se zidovi tradicionalno zene u utorak ili cetvrtak, pa da bi se naglasila razlika?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:02   #76
Za praznovjerne vec je bio topic o tome:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=140429
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:03   #77
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
u italiji postoji cak srednjovjekovna izreka da je nesreca udati se u svibnju i kolovozu, petak i subota su nesretni dani, a najsretniji je nedjelja. zacudo, vecina talijanskih vjencanja je bas u nedjelju!

sto se tice dana jos ima i ovo:
Ne di Venere ne di Marte non si sposa ne si parte!
Neither or Friday or Tuesday you should get married or travel.


moze biti da je utorak u ovom slucaju zbog toga sto se zidovi tradicionalno zene u utorak ili cetvrtak, pa da bi se naglasila razlika?
Ja uvijek putujem u petak... da iskoristim vikend... jurim uvijek na put direktno s posla
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:10   #78
talijani kazu da ako putujes u petak da se neces vratiti sa puta-svasta-ja isto putujem uvijek u petak!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:15   #79
čula sam jedino da se ne smije ništa započeti u utorak pa tako ni putovanje i stvarno svaki put kad sam krenula negdje u utorak bi završilo naopako!
e, čula sam da je uplakana mlada sretna mlada!
i da ako pada kiša na vjenčanju da će biti sretni u braku!

a znate li i za onu kiša pada, sunce sija - cigani se vjenčaju?!
mara bubamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 08:21   #80
Quote:
mara bubamara kaže: Pogledaj post
čula sam jedino da se ne smije ništa započeti u utorak pa tako ni putovanje i stvarno svaki put kad sam krenula negdje u utorak bi završilo naopako!
e, čula sam da je uplakana mlada sretna mlada!
i da ako pada kiša na vjenčanju da će biti sretni u braku!

a znate li i za onu kiša pada, sunce sija - cigani se vjenčaju?!

wow .... ja sam se udala u veljači i bilo je lijepo vrijeme sve dok nismo stigli pred crkvu i zakoračili van iz auta .... oprao nas je pljusak

nadam se da će onda bit sretan brak heheh .... za sad je.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.