Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2009., 21:30   #201
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
aj mi obrazloži zašto je samoubojstvo loša stvar, ali objektivno a ne subjektivno

Ne pada mi na pamet obrazlagat ti. Ako tebi treba obrazloženje onda imaš problem.
PoPotrebiLuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 22:48   #202
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
objektivno: uzmi pročitat neku studiju o samoubojstvima. imaju u svakoj većoj knjižnici. u obitelji u kojoj je neki član izvršio samoubojstvo, veća je mogućnost da će istom "izlazu" iz problema posegnuti i drugi član. na taj način negativno utječemo na vrlo širok krug ljudi koji nam ništa nisu skrivili, pa čak i one koji još nisu rođeni. djecu tvog brata, ako ga imaš, ili nećake i njihovu djecu

to me držalo kad mi je bilo baš jako teško. baš me niš nije bilo briga za starce. ali ima onih malih slatkih do kojih mi je stalo


EDIT: valjda je svakom jasno da samoubojstvo jako potrese sve ljude nadaleko. povrijedi ih. tebe je netko povrijedio? jako? želiš li i ti biti zapamćen kao zla osoba koja je otežala živote drugih? ne?
moje pitanje je bilo: zašto je samoubojstvo loša stvar za potencijalnog samoubojicu?

znači zašto je to loše za njega i njegov život, a ti odgovaraš kakav utjecaj samoubojstvo ima na njegovu okolinu

pa kvragu ne živimo život zbog drugih

uostalom svatko je odgovoran za svoje postupke
Velšanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 22:52   #203
Quote:
PoPotrebiLuda kaže: Pogledaj post
Ne pada mi na pamet obrazlagat ti. Ako tebi treba obrazloženje onda imaš problem.
ti mora da si neka princeza tipa simonica.................znaš, život može biti pakao
Velšanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 22:57   #204
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
moje pitanje je bilo: zašto je samoubojstvo loša stvar za potencijalnog samoubojicu?
ti si ko apemant

il ko moj psihijatar: pa što je to loše za mene što ima 20 kila viška? ionak je sve relativno, jelda?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:01   #205
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
moje pitanje je bilo: zašto je samoubojstvo loša stvar za potencijalnog samoubojicu?

znači zašto je to loše za njega i njegov život, a ti odgovaraš kakav utjecaj samoubojstvo ima na njegovu okolinu

pa kvragu ne živimo život zbog drugih

uostalom svatko je odgovoran za svoje postupke
tako je. preuzimaš odgovornost da će to samoubojstvo potresti osobu koja ti je pomogla napisati zadaču. prodavačicu u trafici kojoj si bio baš sladak i stalno ti se lijepo smiješila...

mislim, zašto je ubojstvo loša stvar? zašto bi bilo loše da lupaš glavom o zid? da si ručnom pilom odsječeš ruku? da živiš bez struje i vode, i bez foruma. hr? pa što bi uopće bilo loše? niš, valjda je i onima u koncentracionim logorima bilo dobro

ako tako postaviš: a što je loše u fuckin životu? a?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:11   #206
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
ti si ko apemant

il ko moj psihijatar: pa što je to loše za mene što ima 20 kila viška? ionak je sve relativno, jelda?
ooo ne ljuti se na mene....

eh, ja sam malo k'o traktor nekad... jebiga.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:16   #207
pa ne ljutim se: u stilu: Apemant, nedokazan

apemante: bil ti odgovarao nekoga ko se oće ubit? il bi mu jasno rekao da u životu ne postoje vrijednosti, pa tako ni ljudski život nije vrijednost?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:18   #208
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
ti mora da si neka princeza tipa simonica.................znaš, život može biti pakao
A ti si sigurno jedan tip koji je skužio da je jako moderno i "intelektualno" sve relativizirati.. pa nije uvijek!
Jest stari moj, život je bitka, život je sladak, život je stari ofucani film, život je kratak bla bla.. sve su ti to fraze, ali upamti da život moraš (probaj) cijenit, a da bi ga cijenio moraš imati neke vrijednosti u životu, e sad ako ih netko nema njemu se nije teško ni ubit! To kažem, evo, onako prosto..
Za početak ako nekoga zanima nešto o smrti i ajde donekle o samoubojstvu, nek nađe iskustvo Glorie Polo, to je oko 35 str.
RođeniPurger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:24   #209
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
tako je. preuzimaš odgovornost da će to samoubojstvo potresti osobu koja ti je pomogla napisati zadaču. prodavačicu u trafici kojoj si bio baš sladak i stalno ti se lijepo smiješila...

mislim, zašto je ubojstvo loša stvar? zašto bi bilo loše da lupaš glavom o zid? da si ručnom pilom odsječeš ruku? da živiš bez struje i vode, i bez foruma. hr? pa što bi uopće bilo loše? niš, valjda je i onima u koncentracionim logorima bilo dobro

ako tako postaviš: a što je loše u fuckin životu? a?
vis-a-vis konc-logora, mnogi su u njima počinili samoubojstvo umjesto da trpe, i ti ćeš ih osuđivat? možda su povrijedili nekog?

samoubojstvo nije izbor, ono se događa kad se osoba više ne može nositi s patnjom (bilo psihičke ili fizičke prirode)
Velšanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:36   #210
Quote:
RođeniPurger kaže: Pogledaj post
A ti si sigurno jedan tip koji je skužio da je jako moderno i "intelektualno" sve relativizirati.. pa nije uvijek!
postavio sam jednostavno pitanje o samoubojstvu.........problem je u tome što ga može shvatiti i odgovoriti na njega samo ona osoba koja je bila na rubu samoubojstva...........za ostale je to nekakva zajeb...... i relativiziranje

jel ti misliš da se je 30-tak ljudi iz moje županije prošle godine ubilo iz zajeb......
Velšanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:39   #211
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
vis-a-vis konc-logora, mnogi su u njima počinili samoubojstvo umjesto da trpe, i ti ćeš ih osuđivat? možda su povrijedili nekog?

samoubojstvo nije izbor, ono se događa kad se osoba više ne može nositi s patnjom (bilo psihičke ili fizičke prirode)
vidim da baš nisi upućen u literaturu....nisam ni ja, al to je općepoznata stvar: u koncentracijskim logorima gotovo da uopće nije bilo samoubojstva. ljudima je bilo baš jako stalo da prežive
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:41   #212
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
postavio sam jednostavno pitanje o samoubojstvu.........problem je u tome što ga može shvatiti i odgovoriti na njega samo ona osoba koja je bila na rubu samoubojstva...........za ostale je to nekakva zajeb...... i relativiziranje

jel ti misliš da se je 30-tak ljudi iz moje županije prošle godine ubilo iz zajeb......
a šta misliš koliko ih je drugih razmišljalo o tome?

a što misliš, zašto ja tipkam ovdje a ne na temi "koji je najbolji omekšivač rublja" ?

jesam, najozbiljnije sam razmišljala o samoubojstvu. smatram da je to nešto kao vodene kozice: ako nisi to proživio, ako nikad nisi bio na rubu, nisi čovjek


imaš li informacije da je netko od tih 30 ljudi iz tvoje županije tipkao na forumu o tome da se oće ubit?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:43   #213
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
pa ne ljutim se: u stilu: Apemant, nedokazan
Mislio sam zbog onog, znaš


Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
apemante: bil ti odgovarao nekoga ko se oće ubit? il bi mu jasno rekao da u životu ne postoje vrijednosti, pa tako ni ljudski život nije vrijednost?
Pa ne znam... nisam siguran da bih ja mogao pomoći nekom potencijalnom samoubojici.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:58   #214
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
vidim da baš nisi upućen u literaturu....nisam ni ja, al to je općepoznata stvar: u koncentracijskim logorima gotovo da uopće nije bilo samoubojstva. ljudima je bilo baš jako stalo da prežive
sorry, al bilo je.......a i ljudi su ko ovce bez otpora išli u plinske komore
Velšanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 00:04   #215
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post

a šta misliš koliko ih je drugih razmišljalo o tome?
jedno je razmišljati, a drugo je biti pred suicidom

Quote:
a što misliš, zašto ja tipkam ovdje a ne na temi "koji je najbolji omekšivač rublja" ?

jesam, najozbiljnije sam razmišljala o samoubojstvu. smatram da je to nešto kao vodene kozice: ako nisi to proživio, ako nikad nisi bio na rubu, nisi čovjek
sad ti relativiziraš, hoćeš reći da je većina ljudi bila na rubu

Quote:
imaš li informacije da je netko od tih 30 ljudi iz tvoje županije tipkao na forumu o tome da se oće ubit?
nemam takve informacije
Velšanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 00:10   #216
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
postavio sam jednostavno pitanje o samoubojstvu.........problem je u tome što ga može shvatiti i odgovoriti na njega samo ona osoba koja je bila na rubu samoubojstva...........za ostale je to nekakva zajeb...... i relativiziranje

jel ti misliš da se je 30-tak ljudi iz moje županije prošle godine ubilo iz zajeb......
Da, malo sam glupo odgovorio slažem se.
Nisam shvatio što točno hoćeš, raspraviti o nečemu, savjet, ili braniš ideju samoubojstva kao izlaz iz određene krize..?
Trenutno sam malo rastresen (vidiš da sam na temi psihologije ) i ne mogu konkretno i suvislo odgovorit, ali opet ponavljam dio o vrijednostima u životu koje bi bile taj neki branik i motiv za življenje, jel..
RođeniPurger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 11:07   #217
"u obitelji u kojoj je neki član izvršio samoubojstvo, veća je mogućnost da će istom "izlazu" iz problema posegnuti i drugi član. na taj način negativno utječemo na vrlo širok krug ljudi koji nam ništa nisu skrivili, pa čak i one koji još nisu rođeni. djecu tvog brata, ako ga imaš, ili nećake i njihovu djecu "

Moj brat je suicidan. Za njegove namjere nam je prvi puta javio školski psiholog. Bili smo van sebe. Razgovor pomaže, ali... nitko, ali nitko ne može preuzeti odgovornost za taj postupak. Moram priznati da smo se prelomili (psihički) i da me je to koštalo 10 godina života... Možeš pomoći koliko možeš, ali ... ako ta osoba ne želi pomoći sama sebi, ne može joj pomoći nitko.
restless is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:27   #218
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
ti mora da si neka princeza tipa simonica.................znaš, život može biti pakao

Pa znaš....dosta mi je niih reklo da imam njene usne

Aj sad ozbiljno........ovakve se stvari nemogu gledat na naćin na koji ti želiš da ih gledamo. Pitanja ....zašto je samoubojstvo loše za onoga ko se želi ubit možemo odma obisit mačku o rep, jer niko nije sam na svitu, svi imamo ljude koje naši loši potezi u životu diraju i tiču ih se itekako.
PoPotrebiLuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:34   #219
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
vis-a-vis konc-logora, mnogi su u njima počinili samoubojstvo umjesto da trpe, i ti ćeš ih osuđivat? možda su povrijedili nekog?

samoubojstvo nije izbor, ono se događa kad se osoba više ne može nositi s patnjom (bilo psihičke ili fizičke prirode)
Čist pokazatelj toga kako je sve u ljudskoj glavi.

Zašto postoje dvi osobe s identičnim problemima....jedna se ubije zbog tog problema, a druga živi? Samoubojstvo je izbor, i to veoma loš izbor. Nemaš priliku niti svatit da si falia, pokajat se, ništa....nema nazad...N E M A.
PoPotrebiLuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:39   #220
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem, ali još nemam hrabrosti za takav čin. Ono čega se najviše bojim je da ću ostati živ ili da ću ostati nekakva biljka prikopčana za aparate u komi. Jednostavno se bojim. Imam odredenih privatnih problema koji su nerijesivi. Malo sam trazio po internetu teme vezane uz smrt, samoubojstvo,... Mene zanima dali znate neke web stranice koje podrzavaju samoubojstvo? Pokusavam naci preko interneta emocionalnu potporu za takav čin, ljude koji su odlučili isto kako bi jedan drugog potpomagali i davali si razne savjete.
Takoder me zanima nesto vezano uz samu smrt, kakav je osjećaj, sta kazu ljudi koji su prezivjeli kliničku smrt i nekako su se vratili, njihova iskustva?
Npr. Bernard Grujic (čovjek koji se izvuko iz kliničke smrti 3 puta) kaze da smrt nije nista strasno da je to jedan osjećaj blaženstva i ugode. Da smrt nije nesto cega se treba bojati nego zivot? Sta kazu ostali? Imate li kakve stranice za pronaci nesto na tu temu? Zelim saznat sto vise o onome s cim se planiram suočiti. Jednostavno bol i patnja je prevelika. Ovako jednim potezom rjesavam sve, ali jos nemam hrabrosti za to ucinit. Moze se reci da sam dvostruka kukavica. S jedne strane nemogu rjesiti svoje probleme, a s druge strane nemam hrabrosti uciniti to. Trenutno sam na sredini. Da ili ne? Ako su drugi mogli valjda cu moc i ja. Tesko je biti sam bez emocionalne potpore, a moja obitelj je dolje. Imam 24g. Mozda je vrijeme da joj se pridruzim svojoj majci u grobu. Bit cemo obitelj ponovno.
Ne postoji problem koji ne može da se reši samo ako postoji volja,sa 24 godine razmišljati o samoubistvu je apsurdno,pa nisi još ni počeo da živiš a hteo bi već okončati svoj život.
Svoju bol i patnju možeš okončati ako potražiš pomoć lječnika koji je stručan za tvoj problem a takvih ima.
Dionizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.