Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2004., 13:28   #21
od koje ti je sigurno ostalo to da znas dobro nasminkati
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:04   #22
Quote:
razmazoti kaže:

kavin aucoyn;making faces, face forward
a knjige mozes nabaviti preko interneta, posto kazes u ZG, ima ih i u algoritmu
jesu na eng ili na hrv? sa slikama?
ja sam isto antitalent za to pa me bas zanima...
koja od te dvije je bolja knjiga? cca cijena?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:32   #23
Quote:
hana kaže:
jesu na eng ili na hrv? sa slikama?
ja sam isto antitalent za to pa me bas zanima...
koja od te dvije je bolja knjiga? cca cijena?
Evo , da ti skratim trud , ja sam jucer trazila te knjige u algoritmu i zena mi rekla da sam vec druga danas koja ih trazi, da nemaju ni jednu tu knjigu , stovise , nema ih nigdje u Hrvatskoj , ali mi ju je ( makin faces) narucila , knjiga stize za mj dana , kosta 125 kn
i da , na engleskom je
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:59   #24
da

mozes si i tu na amazonu proprckati malo i viditi kaj sve ima, al mislim da je povoljnije ak ti oni to naruce u algoritmu 125 kuna je fakat jeftino za te knjige...
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:00   #25
Quote:
razmazoti kaže:
al mislim da je povoljnije ak ti oni to naruce u algoritmu 125 kuna je fakat jeftino za te knjige...
Da , i ja samse zacudila kad mi je zena rekla koliko dodje. Ja sam mislila da ce minimalno 200-tinjak kuna doci. Ali izgleda da su te knjige na engleskom puno jeftinije od nasih
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 17:39   #26
Nije me bilo cijela dva dana - kad ono ovdje puna i cjelovita informacija ... na dvi strane. Hvala svima, nisam mislila (za sad?!) bit profi u sminkanju... za sebe samo - ali nikad se ne zna ...
Inace knjige koje se spominu u algoritmu: nevjerojatno htjela sam ih kupit i odnijela ih je zena ispred mene, dok sam se ja razmisljala tko zna o cemu. I kostale su mislim 129kn. Bile su dvije od istog autora. ili sam pobrkala pa su kostale 125, nebitno.
Trazim po amazonu ali ih tamo nema- za usporedit cijene... valjda cu ih uspjet negdje nac.
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 20:03   #27
I ja imam Making Faces i Face Forward (autor Kevyn Aucoin) i prekrasne su. Full color, ogromne slike. U Making Faces ces naci vise prakticnih savjeta pa je mozda bolja za pocetak.
Imam i Bobbi Brown Beauty, ona je isto ok. Sve iz Algoritma.

Isplati se naruciti i s Amazona, ali samo ako kupujete nekoliko knjiga jer se za jednu ili dvije ne isplati placati postarinu.

Netko je napisao da onaj tecaj u otvorenom nije bas nesto, jel moze vise detalja?
Ja bih onako, za svoju dusu na neki tecaj.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 20:09   #28
Quote:
lahor kaže:
I U Making Faces ces naci vise prakticnih savjeta pa je mozda bolja za pocetak.
Znaci dobro sam narucila
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 21:05   #29
Nije dobar jer ne dobijes nista u toj cijeni osim tako nazovi profesionalki (stilistica i visazistica)
od cega je visazistica cijeli jedan put zaista i uzela te kistove u ruku i pokazala na primjeru kako se sminka, niko se nije previse odusevio njenom umjetnoscu, imale smo neku manekenkicu povratnicu iz pariza na tecaju tka da smo vise slusali njene dozivljaje nego nesto radili, uglavnom se pisalo prakse nista, i da naravno
Kada pribavljaju nove kandidate govore da je tecaj verificiran, sto naravno nije tasko da nakraju dobijes znanje ne i potvrdu za 3000kn s kojom si mozes rit obrisat
Kaj sekuzi da sam malo ljuta na njih?

U biti jedina dobra stvar kaj sam tam dobila u biti i je ta informacija o Kevynu i njegovim knjigama. Iz toga sam naucila sve posto tam nisma naucila nis, i kasnije sam se samo nastavila igrat sama sa sminkom.
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:02   #30
Quote:
razmazoti kaže:

U biti jedina dobra stvar kaj sam tam dobila u biti i je ta informacija o Kevynu i njegovim knjigama. Iz toga sam naucila sve posto tam nisma naucila nis, i kasnije sam se samo nastavila igrat sama sa sminkom.
E daj mi miolim te reci , ja sam narucila ovu prvu "makin faces" , ta je kao bolja za pocetak , a o cemu je rijec u drugoj knjizi , stvarno mi se cine knjige za bagatelu , pa bi isla naruciti i tu drugu.
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:11   #31
Prva knjiga je vise za pocetnike da, dok su u drugoj vise "preobrazbe" poznatih osoba, da ne vjerujes sto covjek radi, al da se razumijemo, smatram da tu ogromni dio ima i trik fotografija uz njegovo sminkanje.
Meni su oba dvije pod moram za kupiti. Naruci si obavezno i drugu. Ja sam cekala jos tih knjiga, al nema...

Jeli mozda netko ima prvu knjigu, Art of make up se zove mislim?
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:27   #32
Ja nemam.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:28   #33
e , ramazoti , daj mi jos nesto reci. Ti si isla na taj tecaj , i to , kaj su rekli koja je kozmetika najbolja za to sminkanje , i koliko dodje da se to sve u kompletu kupi , koja marka , koliko dodje, i te stvarcice?
danas sam gledala na novoj neki intervju sa nekom vizazisticom i ono vidim pokraj nje mascara maybeline , ona najeftinija ..mislim , pa koja se tu kozmetika koristi?

pitanje naravno i za druge koke
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:37   #34
E sad se ne sjecam...ali u jednoj od tih knjiga pise cak i to. Mozda u Bobbi Brown.

Bitno je investirati u dobre kistove, oni su najvazniji. Mislim da tu nema nekog pravila, ali tko sam ja da kokodachem kad se ne bavim time.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:41   #35
Ja sam sebi kofere slagala od sveg i svaceg. Meni je najbitnije bilo da imam kvalitetne pudere i maskaru. Kad stalno sminkas okolo ljude ima ih svakakvih, sa vise ili manje osjetljivom kozom/ocima, i bilo bi me previse strah sparat lovu na tom. Kistove naravno prave, u to sam spucala puno love. A ostalo mi je na kaj naletim i kaj me privuce. Sjenila imam doslovce od onih carroll s placa, prek max faktora, do lancoma i slicnih. Tak isto i s olovkama i ruzevima. Bitno je imat dobre kistove mislim, i spretne prste. Koferi se vec popune s vremenom, sam moras znat koristiti to kaj imas, sve mixat i stvarat nove kombinacije. Tak i sa malo mozes napravit vise neg neka cura s tri kofera neke razvikane kozmetike. Meni je inace ta maskara stvarno uzas. Neke cure su zadovoljne sa njom, ja nemrem nju koristiti, ali ja se i tako nikad necu obogatiti sta god radila. Mene bi recimo bilo sram ici mazat curu s necim s cim nebi i sama sebe namazala, a s mojim ponekad vikend sminkanjima, takva kozmetika se ne ispati ni nabavljat, tak da polako vec se saltam u neke druge vode.
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:43   #36
Quote:
lahor kaže:
E sad se ne sjecam...ali u jednoj od tih knjiga pise cak i to. Mozda u Bobbi Brown.

Bitno je investirati u dobre kistove, oni su najvazniji. Mislim da tu nema nekog pravila, ali tko sam ja da kokodachem kad se ne bavim time.
Hm? kistove velis?
meni je nekak logicnije obrnuto , nije vaznija kvalitetnija kozmetika , mislim , lepo ti to natrackas , a ono , nekvalitetno i za pol sata se pocne razmazivati=??

ali ni ja ne znam ... zato pitam... a da , i kistovi su bitni... , normalno
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:47   #37
Quote:
razmazoti kaže:
Ja sam sebi kofere slagala od sveg i svaceg. Meni je najbitnije bilo da imam kvalitetne pudere i maskaru. Kad stalno sminkas okolo ljude ima ih svakakvih, sa vise ili manje osjetljivom kozom/ocima, i bilo bi me previse strah sparat lovu na tom. Kistove naravno prave, u to sam spucala puno love. A ostalo mi je na kaj naletim i kaj me privuce. Sjenila imam doslovce od onih carroll s placa, prek max faktora, do lancoma i slicnih. Tak isto i s olovkama i ruzevima. Bitno je imat dobre kistove mislim, i spretne prste. Koferi se vec popune s vremenom, sam moras znat koristiti to kaj imas, sve mixat i stvarat nove kombinacije. Tak i sa malo mozes napravit vise neg neka cura s tri kofera neke razvikane kozmetike. Meni je inace ta maskara stvarno uzas. Neke cure su zadovoljne sa njom, ja nemrem nju koristiti, ali ja se i tako nikad necu obogatiti sta god radila. Mene bi recimo bilo sram ici mazat curu s necim s cim nebi i sama sebe namazala, a s mojim ponekad vikend sminkanjima, takva kozmetika se ne ispati ni nabavljat, tak da polako vec se saltam u neke druge vode.
E bas ti tnx. Ja sam imala predodzbu da to treba ici nekam van , pa sve u kompletu kupiti skupo , onak zapakirano , neka profesionalna ultra skupa kozmetika i to. Inace imam tonu kozmetike doma , sjenila ali ono firme su od manhatna , loreala, rimmela, max factora i tih srednje klase , pa sam mislila sa time krenuti. Naravno , kupiti jos barem 4-5 raznih nijansi pudera. Ja koristim od loreala najsvijetliji , i jako sam zadovoljna , pa da mozda od njih kupim. Mislim , to je ok? Moze se i ta , obicna kozmetika koristiti?
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 22:54   #38
Za nase trziste, mislim sminkat koke za svadbe ili negdje za neke prilike totalno da. Samo za takva mazanja si nabavi fiksator da se sve ne raspadne kako velis nakon pola sata i sve pet. Doduse ja jesam imala malo kavalitetnije pudere od toga, ali nemrem ti rec da drugi manje ili vise valjaju jer iz iskustva neznam. Koristim sam Bobbi Brown pudere, i imam sve nijanse jos onih max faktora u sticku, sa njima sam fakat zadovoljna, a oni su recimo neka srednja ili slabija marka. To mi je bio jedan frend visazist preporucio i stvarno da bi rijec rekla. Posto ce i meni moje zlatne zalihe BB nestati i ja cu morat prijec na nesto dostupnije, i nekak mi je najblizi max faktor posto eto te stickove koristim. Ali tesko da cu nakon BB sa icim biti zadovoljna. Kod nas jos nisam nasla puder koji je sa zutom bazom, i da tak dobro prianja na kozu ko ovi. A bez dobre podloge svo daljnje trackanje bas nema previse smisla
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 23:07   #39
Quote:
razmazoti kaže:
Za nase trziste, mislim sminkat koke za svadbe ili negdje za neke prilike totalno da. Samo za takva mazanja si nabavi fiksator da se sve ne raspadne kako velis nakon pola sata i sve pet. Doduse ja jesam imala malo kavalitetnije pudere od toga, ali nemrem ti rec da drugi manje ili vise valjaju jer iz iskustva neznam. Koristim sam Bobbi Brown pudere, i imam sve nijanse jos onih max faktora u sticku, sa njima sam fakat zadovoljna, a oni su recimo neka srednja ili slabija marka. To mi je bio jedan frend visazist preporucio i stvarno da bi rijec rekla. Posto ce i meni moje zlatne zalihe BB nestati i ja cu morat prijec na nesto dostupnije, i nekak mi je najblizi max faktor posto eto te stickove koristim. Ali tesko da cu nakon BB sa icim biti zadovoljna. Kod nas jos nisam nasla puder koji je sa zutom bazom, i da tak dobro prianja na kozu ko ovi. A bez dobre podloge svo daljnje trackanje bas nema previse smisla
Velis fixator. To sam i mislila , i ja sam bila kod kozmeticarke na trackanju za maturalnu i to mi je stavila. Znas mozda koju marku i di ima zakupiti i cijenu otprilike?

Nego , do bobbi brown pudera bas ne bi mogla doci
, barem ne u pocetku, a velis znaci max factor... hm... za te stikove sam cula da su dobri.. A koji tekuci od max factora da koristim?Ili samo stavis u stiku ( malo mi logicnije da ide i tekuci , ali , pitam)


joj , sorry sto davim , ali ono , fakat me zanima, a nemam koga pitati
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 23:21   #40
Pa tekuci max faktor nisam koristila vec godinama, od srednje skole tak da neznam. Naravno uvjek radim temeljitu podlogu, tak da prvo ide tekuci pa onda ostale kerefeke puderske
Nek druge cure kazu koji su tekuci dobri, i mene to zanima posto cu i ja uskoro trebat prec na nesto drugo.
Sto se fiksatora tice koristim art deco. Nebi te htjela lagati za cijenu, mislim da je ispod 100kn u spreju. Postoji jos i mala ko kremica za kapke, za sjenilo, meni je to suvisno sasvim sam zadovoljna i sa sprejom, i ima za usta ko premaz prozirni koji ja bas ne volim, na inzistiranje mogu stavit ali jednostavno ga ne volim. Prilicno pecka kad ga se nanese i onda stvori nekakav cudan osjecaj na ustima, previse sasusi mislim sve, uz danasnje trajne ruzeve ni ne vidim potrebe za tim. Za pocetak ti je sprej dosta mislim.
I ne davis, bas mi je gust kokodakat malo s nekim o tome, ja sam vec u proncipu i prestala se time bavit, al sad kad vas citam nekako mi se zelja opet vraca.
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.