Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2004., 10:14   #41
Quote:
fikus kaže:

ako nekoga zanima mogu napisati i koji su u stvari pravi razlozi zašto se se počeli proizvoditi profili 4 i 5 komora
...mene bi zanimalo!
__________________
When all you have is hammer, everything looks like a nail.
Shpexy is offline  
Old 10.11.2004., 10:18   #42
Sad sam pronasao na netu ; poduzece Interokno ( www.interokno.hr ).kazu oni da proizvode prozore s faktorom 1.1 Wm/k. Profil Accord??!!!!, okov Winkhaus ??!!! Jel znate kaj o njima ?
goodboy is offline  
Old 10.11.2004., 10:19   #43
Quote:
lego kaže:
Brugmann i Roto meni naj bolja.
Uglavnom je okov bitniji.
Pa to s 5 komora je danas standard, vecina proizvodaca radi s 5 komora.
okov nije bitniji iz jednostavnog razloga jer su svi današnji okovi u stvari predimenzinirane kvalitete pa tako da čak i lošiji okovi tipa Aubi i AGB su u stvari bolji nego što nam i trebaju
navjeće razlike u kvaliteti okova se vide samo na testiranju u slanoj kupki dok svi okovi premašuju minimalne norme nosivosti i broja otvaranja
eventualna razlika je u profilu i ona se očituje u tome da danas npr Rehau i Veka rade sa tzv. 20 generacijom polimera, dok oni lošiji koje sam predhodno naveo u trećoj grupi rade sa cca 26 - 17 generacijom polimera
bitne razlike u generacijama polimera su u UV stabiliziranosti, ekološki prihvatljivijim punilima koji su manje štetni za čovijeka, temeraturnoj stabilnosti, povećanom elstičnosti idr.
već sam predhodno napomenuo da konkretno Veka u Poljskoj ekstrudira profil koji se iz ekološkig razloga ne može prodavati konkretno u Njemačkoj
ovi podaci nisu u laičkim krugovima puno razmatrani do se sad kad se nije pojavio problem sa kineskim plastičnim igračkama koje mogu biti štetne za zdravlje, naravno nije to u takvim omjerima da će neko sad drugi dan oboliti ali kad već možete birati za istu ili sličnu cijenu logično bi bilo da izaberete nešto što je praktično bolje i ekološki prihvatljivije
fikus is offline  
Old 10.11.2004., 12:28   #44
U fazi sam prikupljanja podataka i ponuda za PVC stolariju pa me zanima gdje se moze naci povoljno a dobro ( Zagreb i bliza okolica). Znam da sad PVC proizvode svi moguci pa bas nebih htio bacat lovu. Ili ako znate koju dobru stranicu: Hvala
goodboy is offline  
Old 10.11.2004., 17:26   #45
Quote:
goodboy kaže:
U fazi sam prikupljanja podataka i ponuda za PVC stolariju pa me zanima gdje se moze naci povoljno a dobro ( Zagreb i bliza okolica). Znam da sad PVC proizvode svi moguci pa bas nebih htio bacat lovu. Ili ako znate koju dobru stranicu: Hvala
posalji dimenzije otvora pa ti dam ponudu.
Nemora bit 100% tocne.
Jer stranicu jos nisan napravio.
__________________
...
lego is offline  
Old 11.11.2004., 08:55   #46
Quote:
Shpexy kaže:
...mene bi zanimalo!
negdje oko 1996 svi proizvođači profila su u ponudi imali profil za tri komore karakteristika cca k-W 1,7 W/m2K bez čeličnog ojačanja sa čeličnim ojačanjem k-W 2,1 W/m2K što kad se uzme u obzir standardno staklo zadovoljava sve kvalitete i potrebne tehničke norme, kao i u svakom drugom proizvodu nakon nekog vremena dolazi do zasićenja i traže se promjene ili u krajnjem slučaju kupci traže sniženje cijena za taj proizvod pa se iz tih razloga rade promjene koje su uglavnom kozmetičke
tako je negdje cca 2000 na profil sa 3 komore dodana još jedna u obliku jedne podjele s tim da su svi drugi gabariti ostali isti pa se postiglo to da proizvođači ne moraju snižavati cijenu nego je za istu cijenu ponuđeno bolje riješenje (ono u konačnici i je bolje) isto se desilo i cca 2002 kada se pojavio i profil sa 5 komora, na tržištu postoje profili i sa 7 komora kao i specijalni profili za pasivne kuće što je sve u stvari bolje od profila sa tri komore ali u sveme tome se radi o pojmu predimenzionirane kvalitete koju vi plaćate ali vam u stvari nije potrebna, jer potreba za većom toplinskom izolacijom je vezana i uz cijelu fiziku objekta pa ako svi elementi nisu u istom kvalitenom razredu nema smisla jer lanac je jak koliko je jaka naslabija karika
to vam je kao kad vješate sliku, uzmete čavlić koji košta 0,01 kn zabijete ga u zid i slika visi, možete uzeti i čeličnu tiplu fi 12 sa čelićnim vijekom za cca 12 kn i na njega objesti sliku što je sigurno bolje no međutim nema potrebe, jer plaćate nešto što vam ne treba
glede uštede energije izborom tipa prozora u praksi se uglavnom kad je rijeć o adaptacijama ništa ne dobije jer su uglavnom prozori loše i nestručno ugrađeni pa vam je to naslabija točka na kojoj su napravljeni propusti koje ne možete nadoknaditi sa izborom tipa prozora
pod uvijetom da je veličina prozora 1/8 tlocrta prostorije u kojoj se nalazi prozori sa 3 komore zadovoljavaju sve tehničke norme sve iznad toga je bolje uglavnom skuplje i ne treba vam
fikus is offline  
Old 15.12.2004., 13:53   #47
hm, ja sam vec narucio dimex, sutra mi dolaze na montazu.
fikus, da li je istinita teorija da su pvc kancerogeni i da je najbolja alu stolarija?
U stvari sta ih cini kancerogenim, ovi iz dimexa su eko prozori bez olova i cinka, ustvari sta sam s time dobio?
maler is offline  
Old 16.12.2004., 21:12   #48
Quote:
maler kaže:
hm, ja sam vec narucio dimex, sutra mi dolaze na montazu.
fikus, da li je istinita teorija da su pvc kancerogeni i da je najbolja alu stolarija?
U stvari sta ih cini kancerogenim, ovi iz dimexa su eko prozori bez olova i cinka, ustvari sta sam s time dobio?
Nista
__________________
...
lego is offline  
Old 19.12.2004., 00:49   #49
Zadovoljan sam s dimex prozorima, decki su ih u roku od 7 dana dostavili i za par sati demontirali stare i postavili nove prozore.

Ali zena je balkonska vrata narucila iz Fugaplast-a, vrata su koma i nisu se dala zmontirati stoga sam ih zvao i dolaze mi u utorak na provjeru. Stok se mice na sve strane, a vrata su srek npr. idu 74,3 pa u sredini 73,4 i tako dalje, staklo je na jednoj strani milimetar pred ispadanjem iz brtve, a na drugoj valjda centimetar i vise unutra.
Stok je rezan skalpelom 4 mm da su pripasali pant itd.

Npr. imam trocalov prozor koji sam dobio na jednom gradilistu, dvojica ga jedva nose, a ova vrata dignem bez problema.

Vec sam se posvadao skoro preko telefona pa cekam utorak da vidim sta ce biti.

Je li tko imao kakva iskustva s njima?
maler is offline  
Old 19.12.2004., 11:52   #50
Quote:
maler kaže:
hm, ja sam vec narucio dimex, sutra mi dolaze na montazu.
fikus, da li je istinita teorija da su pvc kancerogeni i da je najbolja alu stolarija?
U stvari sta ih cini kancerogenim, ovi iz dimexa su eko prozori bez olova i cinka, ustvari sta sam s time dobio?
PVC znači polivinil klorid i osnova se dobiva na dva načina
1. iz nafte
2. iz soli
tzv. štetni sastojci se u principu nalaze u tzv. punilima koji su dodatak PVC-u a sa njima se određuje kvaliteta i svojstva kompletnog PVC-a, u pravilu punila čine manje od 1 % ukupne smjese i ta štetnost koju svi spominju u praksi je praktično nemjerljiva, inače pojedini proizvođači koriste kadmij koji je štetan
pod krinkom štetnosti za zdravlje i brige za okoliš u velikoj većini slućajeva kriju se marketinški trikovi i razno razni trikovi proizvođaća, navest ću jedan primjer iz svakodnevne prakse
većina namještaja koja nas okružuje je napravljena od iverice, iverica je smjesa drvenog iverja i ljepila, u pravilu se koriste tzv. formaldehidna ljepila, a kako je je formaldehid štetan za čovjeka tako se došlo i do toga da je iverica štena za čovjeka jer zrači formaldehid, stvarno stanje je ovako ljepilo sadrži manje od 0,2% formaldehida, a kao katalizator stavlja se amonijev klorid u omjeru 5mg na 100 g ljepila što znači da su štetne praktično zanemarive, tvornica iverice troši na desetke tona formaldehidskog ljepila dnevno koje praktično stalno isparava sveži formaldehid te se radnici u njima nalaze u okruženju stalnog isparivanja formaldehida iz sveže izrađenih ploča kojih se u skladištima nalazi na desetke tisuća kvadrata, pa svejedno ne postoje nikava profesionalna oboljenja vezana za isparavanje formaldehida unatoč permanentnom izlaganju isparavanja formaldehida koje kod pojedinih radnika traje više desetaka godina, sad si vi zamilite kakva bi štetnost mogla biti za vas koji u kući imate oar desetaka kvadrata iverice koja se tamo nalazi već bezbroj godina
zašto se onda pojavila iverica sa takozvanom E-0 emisijom formaldehida ?
prije nekih 10-15 god jedna tvornica iverice u njemačkoj je radi dotrajalosti mijenjala tehnologiju i kod promjene tehnologije išli su na nešto novo te su prvi počeli proizvoditi takvu ivericu, kako svugdje vladaju razno razni interesni lobyi tako su i oni uspjeli dobiti razno razne povlastice na ime proizvodnje ekološki prihvatljivog materijala dok su drugima uveli i nekve dodatne poreze zbog tehnologije štetne za zdravlje ljudi, te je praktično ostavrena prednost pred konkurencijom što je u stvari i bio pravi motiv, uz to što je naravno došlo do povećanja cijene na ime ekološki prihvatljivog materijala što u konačnici znači da mi skuplje plaćamo nešto što nam ne treba
daleko od toga da to nije sve u svemu bolji proizvod što se ekologije tiće ali stvarna štetnost je praktično nemjerljiva i u stvari ona ne postoji
takvih primjera ima bezbroj da se pod krinkom ekologije krije povećanje cijena i stavljanje konkurencije u nepovoljan položaj
glede dimexa:
dimex spada u klasu najlošijih proizvođača po svim segmentima, oni su tek prije par godina počeli proizvoditi sustave za proizvodnu otvora većig od 100 cm do tada su se sa njihovim profilima proizvodili prozori dimenzija manjih od 100 cm, a i sada oni baš ne daju pouzdanost kod većih dimenzija, inače cijena takovih profila je u pravilu niža i do 40 % u odnosu na one koje sam prije naveo, tako da ako već kupuješ prozore od tih profila znači da bih morao osjetno manje platiti nego one iz vrha kvalitete
glede ALU stolarije po svim tehničkim karakteristikama osim po mehaničkim ona je lošija od PVC-a u prozorskim sustavima
ALu profili imaju neke prednosti mane u odnosu na PVC pa ću ih nabrojiti:
mane ALU profila
1. velika toplinska vodljivost aluminija znači da ima loš K faktor pa se to riješava sa prekidom termičkog mosta, što znači da je taj profil osjetno skuplji
2. alumijij pod utjecajem atmosferilija kooridira što znači da vrijeme utjeće na taj materijal
3. površinska zaštita se izvodi eloksažom koja je nanesena u par mikrona i osjetljiva je na mehanička oštećenja ili plastifikacijom kod koje je problem temperaturnog diletiranj različitih materijala
4. spojevi elemenata nisu vareni te tu praktično nema nikave zaštite od korozije pa tu prozori počimaju kooridirati 8izraztio vidljivo na moru)
prednost ALU profila
1. ogromna razlika u mehaničkim svojstvima u odnosu na PVC
prednost PVC profila
1. kompaktan materijal u cijelom presjeku (osim profila sa folijom tzv. profili u boji hrast mahagoni idr.)
2. dobra toplinska svojstva
3. relativno niska cijena
4. spojevi elemenata vareni tako da cijeli elemen čini praktično jednu cjelinu
mane PVC profila
1. loša mehanička svojstva zbog kojih se profili moraju ojačavati sa čeličnim profilima
2. zbog različitog temperaturnog diletiranja čelika i PVC elemet nije stabilan
3. pojačanjem čeličnim profilima smanjuju se toplinska svojstva
generalno gledano ALU prozor istih tehničkih karakteristika je skoro 100 % skuplji od PVC prozora
kod konstrukcije velikih stijena i fasada ALU sisetm je u velikoj prednosti u odnosu na PVC radi već spomentih mehaničkih karakteristika iako se sad već pojavlju i čelični profili sa prekidom termičkoh mosta koji imaju prednost u odnosu na ALU jer se spojevi rade zavarivanjem
fikus is offline  
Old 19.12.2004., 15:10   #51
Quote:
Shpexy kaže:
Prozore mi je prodala i postavila ZOMA iz Odre kod Siska. Zašto?
Za te sam cula da su dobri,i par mojih susjeda je kupilo PVC stolariju tamo
bozanstvena333 is offline  
Old 19.12.2004., 18:38   #52
Quote:
maler kaže:
Zadovoljan sam s dimex prozorima, decki su ih u roku od 7 dana dostavili i za par sati demontirali stare i postavili nove prozore.

Ali zena je balkonska vrata narucila iz Fugaplast-a, vrata su koma i nisu se dala zmontirati stoga sam ih zvao i dolaze mi u utorak na provjeru. Stok se mice na sve strane, a vrata su srek npr. idu 74,3 pa u sredini 73,4 i tako dalje, staklo je na jednoj strani milimetar pred ispadanjem iz brtve, a na drugoj valjda centimetar i vise unutra.
Stok je rezan skalpelom 4 mm da su pripasali pant itd.

Npr. imam trocalov prozor koji sam dobio na jednom gradilistu, dvojica ga jedva nose, a ova vrata dignem bez problema.

Vec sam se posvadao skoro preko telefona pa cekam utorak da vidim sta ce biti.

Je li tko imao kakva iskustva s njima?

Taj profil Knipping je uzasan!
Jos ako se lose sve napravi onda je jos gore!
Staklo bi trebalo izvadit, postavit ga na podlozne plocice, i ponovo ga ubacit i nastelat krilo s njim.

Sto se tice tezine, sve ovisi o metalnom ojacanju.
U tim vratima ga mozda i nema, a ako ima onda je od mm lima.
I nije pocincano ojacanje.

Inace nisam se nikad zapito kolko tezi napravljen prozor
__________________
...
lego is offline  
Old 19.12.2004., 21:59   #53
Sta, taj profil Knipping se odnosi na Fugaplast?
Ma lud sam, stok kao da je od gume, samo plese,a vrata se ne daju normalno otvoriti,cijelo vrijeme se otvaraju kao na kip, gornji dio uopce ne zahvaca.

Kakva je politika, mogu li ja njima vratiti vrata,a da oni meni vrate lovu pa cu nadoplatiti jos 500 kn za postena vrata???

Ili da zahtijevam da mi zamijene vrata???
maler is offline  
Old 19.12.2004., 22:41   #54
Quote:
maler kaže:
Sta, taj profil Knipping se odnosi na Fugaplast?
Ma lud sam, stok kao da je od gume, samo plese,a vrata se ne daju normalno otvoriti,cijelo vrijeme se otvaraju kao na kip, gornji dio uopce ne zahvaca.

Kakva je politika, mogu li ja njima vratiti vrata,a da oni meni vrate lovu pa cu nadoplatiti jos 500 kn za postena vrata???

Ili da zahtijevam da mi zamijene vrata???
Pa oni rade sa tim profilom.
Tesko da mozes vratit i zamijenit!
A koliko si platio vrata, koja dimenzija i dal imaju roletu, grilju...
__________________
...
lego is offline  
Old 20.12.2004., 22:26   #55
Vrata su 80 x 210, bez roleta i grilja, cijena 999,00 kn, uostalom stalno im je reklama u oglasniku.
maler is offline  
Old 21.12.2004., 07:51   #56
Quote:
maler kaže:
Vrata su 80 x 210, bez roleta i grilja, cijena 999,00 kn, uostalom stalno im je reklama u oglasniku.
to je cca 25 % ispod svih normalnih cijena što znači da za tu lovu ne mogu ni valjati
matematika
999,00 kn - 18,0328% = 818,85 kn
0,8 X 2,1 = 1,68 m2
818,85 / 1,68 = 487,41 kn/m2
znači koliko love toliko i muzike
fikus is offline  
Old 21.12.2004., 11:47   #57
To je cijena bez dostave i montaze,
dostava im je inace 122,00 kn, montaza nemam pojma

vrata se krecu od 1200 do 1800 kn
s uracunatom dostavom i montazom.

npr. salamander balkonska vrata su 1400 kn s dostavom i montazom
dimex su 1500,00 kn s dostavom i montazom
trocal 1670,00 kn - // - (cini mi se)
maler is offline  
Old 21.12.2004., 18:56   #58
Quote:
maler kaže:
To je cijena bez dostave i montaze,
dostava im je inace 122,00 kn, montaza nemam pojma

vrata se krecu od 1200 do 1800 kn
s uracunatom dostavom i montazom.

npr. salamander balkonska vrata su 1400 kn s dostavom i montazom
dimex su 1500,00 kn s dostavom i montazom
trocal 1670,00 kn - // - (cini mi se)

Na mom cjeniku su 1640kn, dostava ugradnja.
__________________
...
lego is offline  
Old 08.02.2005., 10:25   #59
Question PVC stolarija na "novi" način

Prvi puta sam čula da se nova PVC stolarija može montirati i na stare (zdrave) drvene štokove (one fiksne okvire na koje se montiraju krila prozora) na taj način da se učvršćuje kroz ili na iste te okvire i u potpunosti ih prekriva. Da li netko nešto zna o tome ?
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 08.02.2005., 10:39   #60
Ja sam znam da to nikad ne bi napravil.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.