Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 10:59   #1
Koliko treba dopustiti roditeljima da se upliću u vaš privatni život?

Trebam savjet: osobu s kojom sam počela izlaziti poznam iz jednog ranijeg perioda života(srednja škola). Nismo se poznavali baš ful dobro, ali su se naši roditelji povremeno družili. Moji roditelji ga poznaju iz tog perioda srednje škole. Odnosno stekli su loš dojam o njemu kao osobi u smislu da je "glup i nesposoban". Sticajem životnih okolnosti nas dvoje smo se sreli nakon mnogo godina i započeli jedno ugodno druženje. Znate ono, sjedite s nekim na kavi i prođe vam nekoliko sati u trenu i shvatite da ste proveli jako ugodne trenutke. A ja nisam stekla takav dojam. Ipak je prošlo 15 god od te srednje škole koju je i završio i čak upisao faks.
I tako, sva sretna i zadovoljna, hoću to podijeliti sa svojom mamom, a ona meni: što će ti on, on je "glup i nesposoban". Ona njega nije imala prilike sresti kasnije, pa nije ni mogla znati da li se netko promijenio.
Meni moja intuicija govori da radim dobro.
Malo pišem zbrda-zdola, ali nadam se da sam bila bar malo jasna.
Javite se sa savjetom-da li se obazirati na roditeljske primjedbe, ili slušati sebe?
mzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:06   #2
Kratko i jasno - slušaj sebe. Naravno da se tvoji roditelji brinu za tebe ali valjda si dovoljno odrasla da znaš sama raspoznavati šta je za tebe dobro a šta ne. Pa ako i pogriješiš bar ćeš znat da je to tvoja pogreška
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:08   #3
pa, često se desi da su starci u pravu (iako on ne mora bit ni glup ni nesposoban), a da u naletu leptirića osobe baš i ne mogu jasno rasuđivat (u ovom slučaju ti), ali da starcima baš treba dopuštat uplitanje i onda kad ih to najmanje tražimo - e pa ne treba.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:43   #4
kazes da su vam se starci druzili...pokusaj mirno razgovarati sa svojima..znaju li oni nesto sto ti ne govore o njemu, njegovima, na temelju cega zakljucuju da on nije dobar za tebe.
to bi bilo isto tako ne-fer, ali daleko razumljivije nego "glup je i nesposoban" objasnjenje.
kao sto save ass kaze, roditelji cesto znaju biti u pravu, ali to vidimo puno kasnije, jer ne zele otvoreno reci sto je, pa im jos i zamjerimo
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:16   #5
Stvar je u tome da i nemaju neko razumno objašnjenje osim onog koje sam navela.U stvari, mislim da se najviše boje da ću ja sa svojih 33 god otići od njih (živimo zajedno) i ostaviti ih same pod stare dane.Stoga možda i traže razloge da se protive nekoj daljnjoj vezi.
Inače sam racionalna i razumna osoba i mogu dosta dobro razlučiti što je dobro a što ne....
mzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:24   #6
ajoj..to je zapravo tako tuzno..
na tebi je da se ne das emocionalno ucjenjivati, a na njima..da odrastu.

i pricekaj da splasnu leptirici u svakom slucaju
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:03   #7
A zasto ga ne pozoves doma na kavu (ili da dodje po tebe pa usput popije brzi sokic) pa da se mama uvjeri da je ok..
Ma mislim,... Imas 33god., solo si I svidja ti se jedan decko..
Ne treba nista vise reci... I to ne znaci da ce te se odmah zeniti, odseliti,..

Btw, nebi li ovo trebalo ici na ZUD ili ZK ili US......?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:46   #8
paa..rrazmisljala sam, ali..ne.
i starija djeca imaju problema s roditeljima.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:02   #9
Vidjet ćemo kako će se situacija razvijati....U svakom slučaju, čvrsto držim do svojih stavova
mzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:07   #10
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
paa..rrazmisljala sam, ali..ne.
i starija djeca imaju problema s roditeljima.
...ajd dobro..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 07:32   #11
da ...gadno je kad ti roditelji uvale "bubu u uho"... i samome mi se to znalo dešavati...
votever... nastavi s tim tipom...

...i svakako nakon nekog vremena javi je li stvarno bio glup i nesposoban... ili se promijenio...
clairvoyant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:32   #12
sta znaci da je zavrsio srednju skolu prije 15 godina i cak upisao fax? pa jel ga zavrsio il je bio nesposoban?


enivej, zivi svoj zivot a ne roditeljev a ako oni trebaju njegovateljicu, onda nisu trebali radit djecu nego stedit za profesionalca... sam ti draga zivi svoj zivot
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:34   #13
Danas je nešto blaža situacija, moja mama se uopće ne dotiče te teme, iskreno, ni ne dira me previše. A meni je lijepo.
A na ovo o obrazovanju: tip je norm završio srednju školu, upisao faks koji nije završio jer mu je otac umro nakon teške bolesti. Potpuno je izgubio volju za nastavkom i u međuvremenu se zaposlio.
mzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:23   #14
Quote:
mzara kaže: Pogledaj post
Danas je nešto blaža situacija, moja mama se uopće ne dotiče te teme, iskreno, ni ne dira me previše. A meni je lijepo.
A na ovo o obrazovanju: tip je norm završio srednju školu, upisao faks koji nije završio jer mu je otac umro nakon teške bolesti. Potpuno je izgubio volju za nastavkom i u međuvremenu se zaposlio.
ni prvi ni zadnji koji nije zavrsio faks, kao da je to neko mjerilo pameti i sposobnosti.

opcenito, ta ocjena "glup i nesposoban" vise govori o onome tko upucuje...je li vrijedan? posten? duhovit? zabavan? iskren?

da, pas uvijek laje radi sebe, ali je selo to koje ga ocjenjuje...srame li se tvoji roditelji neskolovanog zeta?
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:33   #15
ma ok, nasalila sam se s tim faxom
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:13   #16
Samo ću reći da mene drži kao kap vode na dlanu, užasno je romantičan, stalno dobivam tako simpa poruke od kojih se sva naježim. U stvari ja se ugodno osjećam u njegovom društvu, a mislim da je to jako bitno....
mzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:27   #17
Quote:
mzara kaže: Pogledaj post
Samo ću reći da mene drži kao kap vode na dlanu, užasno je romantičan, stalno dobivam tako simpa poruke od kojih se sva naježim. U stvari ja se ugodno osjećam u njegovom društvu, a mislim da je to jako bitno....
nista drugo ni nebi trebalo biti vazno..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:18   #18
A koliko godina ti imaš....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:20   #19
ima isusove godine (spremna je za velike promjene)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 00:56   #20
slušaj majku
barc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.