Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2008., 08:48   #21
Mi kad smo rekli datum bilo je par primjedbi "A... baš u vrijeme godišnjih?!" Ali dobro, svi su znali godinu dana unaprijed pa su si mogli planirati godišnji

A šta je s "izgovorima" tj. razlozima ZA doći na svadbu?
Meni je frendica iz srednje s kojom se više baš i ne viđam jer ne živimo u istom gradu rekla "Pa naravno da ću doći. Moram TO vidjeti."

Valjda sam joj u sjećanju još ja od prije 10 godina
__________________
Dan u kojem se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
Najvažnija stvar koju imam na sebi je izraz mog lica
tirsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 08:56   #22
Meni neki rodjaci (ne zive u HR) ne dolaze u svatove i izgovor je: "u Hrvatskoj je pre vruce u sedmom mjesecu a mi to ne mozemo izdrzati...."
Mrs M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:04   #23
ja nisam išla prijateljici jer sam morala učiti i fakat mi je i jedan dan puno značio...

al razumijem ljude koji se mogu osjećati loše u vezi dolaska ako nemaju novaca i sl. ja se ne bih uvrijedila da mi na vjenčanje neće doći netko iz bilo kakvog razloga jer ako ne želi doći, što će mi tamo netko tko je došao preko volje?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:27   #24
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
A koji izgovor je po vama dobar za nedolazak na svadbu? Recimo ako netko nema novaca za poklon, garderobu i slicno, ili je iz bilo kojeg razloga ne moze doci koji izgovor je po vama dobar a da se nitko ne uvrijedi?
"Ne želim doći" je sasvim ok odgovor na poziv, iskrenost cijenim. Sva ostala muljanja su mi kretenoidna i ujedno jako zabavna . Evo moja svadba je u "fensi" restoranu pa će svejedno dio ekipe doći na motoru, neš ti problema oko garderobe.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:34   #25
i ja cjenim iskrenost.
a izgovori tipa ''.... jer idemo na romantičan vikend u umag'' - od svih vikenda u godini baš taj a znaš za svadbu misecima unaprid
ili ''... jer idem na poslovno putovanje'' - a ja znam da nije nego ide onako iz vica
onda reci lipo neću doć jer ne želim i to je to.
svi sretni i znamo kako stoje stvari.
ovako samo svi glumatamo da smo si i dalje dobri a eto očito i nismo toliko ako ne žele s nama podijeliti jedan od najvažnijih dana.

ali ne sekiram se - koga nema bez njega se može
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:08   #26
Frendica iz srednje škole koja je bila tak jako uzbuđena kaj se ja udajem, se nije ni javila da potvrdi dolazak, i to nakon što sam joj slala par sms-ova, no dobro...
A frend koji se sam pozvao na svadbu, mjesec dana prije svadbe veli da su mu iskrsnuli problemi i obveze tak da nemre doć. Da je bar smislio neki orginalniji izgovor. Al mislim ono...imaš sad problema, a ne za mjesec dana. A faca, na kavi sa ostalim frendovima kad sam dijelila pozivnice, je bila lagano ko da ga se poziva na karmine...
Kako nekim ljudima tako lako splasne entuzijazam?
avista01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:55   #27
e da, i kod njih nisu nikakvi financijski problemi, dapače...
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:56   #28
ajoj Avista, frend ti kaže mjesec dana prije da nemože...nije to problem. A meni teta (prava teta) kaže tri tjedna prije vjenčanja da neće doć nitko od njih (njih dvoje 50-tak godina i sin (bratić) 30 godina) jer su bolesni, bole ih kosti (doslovno je to rekla mom tati, odnosno svom bratu). A krizmana kuma kaže da ne može doć jer je na moru sa mužem i djecom baš taj vikend a zna za svadbu godinu dana. E sad, ja bi se mogla živcirat ali ne pada mi na pamet, samo nikoga od njih više ne poznajem i to je to.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:56   #29
e da, i kod njih nisu nikakvi financijski problemi, da nemaju vremena i tako neki razlozi, dapače...
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 11:59   #30
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
A koji izgovor je po vama dobar za nedolazak na svadbu? Recimo ako netko nema novaca za poklon, garderobu i slicno, ili je iz bilo kojeg razloga ne moze doci koji izgovor je po vama dobar a da se nitko ne uvrijedi?
Mi smo dobili odgovor 'Ja ne idem na svadbe pa neću ni tebi'. Od moje jedine rođakinje. Jedine. Al dobro, bar je iskrena. Njezina mama od 80+ godina je ostala do fajrunta.

Što je prihvatljivo?

'Ne možemo doći' je sasvim dovoljno. Ne očekujem od nekog da mi se pravda (nije da mi netko MORA doći na svadbu) pogotovo zato da ne moraju smišljati ovakve kretenske isprike i da ih ja ne moram slušati kako seru.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 12:10   #31
pa to je najgore, totalno glupi razlozi za koje svi znamo da nisu razlozi. ne znam, ali ja za najbližu rodbinu smatram da stvarno trebaju biti na svadbi, pogotovo ako znaš godinu unaprijed. Moja sestra ne voli svadbe i ne voli ić, kaj to znači da se neće pojavit na mojoj svadbi? Ili nečijoj iz rodbine? a da ne velim na kakvim sam ja sve događajima njima bila, i nakon svadbi.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 12:25   #32
Mojoj sestri jedna od najboljih frendica nije došla na svadbu "jer joj nije dala pozivnicu u ruke", tj. dala je njezinoj mami jer nje (frendice) nije bilo kod kuće.
Rea123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 12:31   #33
Quote:
Rea123 kaže: Pogledaj post
Mojoj sestri jedna od najboljih frendica nije došla na svadbu "jer joj nije dala pozivnicu u ruke", tj. dala je njezinoj mami jer nje (frendice) nije bilo kod kuće.
pa da, i ja mislim da je to prestrašno, mislim ono, kak se usudila

Bude njoj sve jasno kad bude i sam dijelila pozivnice i kad joj pola ljudi ne bude doma a ona na knap s vremenom...i tako to...
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 11:55   #34
Moram reći da smo mi prezadovoljni s odazivom

Ljudi koji su nam otkazali imaju zaista razloge za to (nažalost, zdravstvene prirode) te neki bez nekog opravdanja, ali to su ljudi s kojima ionako nismo naročito bliski pa "no hard feelings" ni s koje strane.
__________________
Dan u kojem se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
Najvažnija stvar koju imam na sebi je izraz mog lica
tirsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 16:36   #35
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
bole ih kosti
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 08:34   #36
hahahaha
ja sam jednom odbila jer sam morala raditi - ali stvarno i oni to znaju pa se nisu ljutili. A drugi put jer sam istu večer imala rođendan od jedne jako dobre prijateljice, a mladenci su mi bili ionako samo poznanici koji su me zvali 'reda radi' pa im je bilo svejedno
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 09:08   #37
Ja sam dan prije završila u bolnici- imala spontani s bliznacima, ali sam se svejedno pojavila na svadbi (doduše samo u sali) i to na sat vremena. Kažu da je bratić čije je vjenčanje bilo počeo plakati kad me ugledao. Bilo mi je teško i bolno što psihički što fizički ( i njegova buduća je trudna i trebale smo roditi u razmaku od 2 tjedna) i još saznam da je sestrična trudna, ali svejedno sam otišla.
Leo 031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 15:22   #38
Ako to nije volja,onda ne znam sta je!

Ja sam pred par dana saznala da ipak necu moci ici na jednu.Dva dana poslije mi je ispit,a studiram 500km od te svadbe.Tjesi me to sto ce oni imati intimno vjencanje,a naknadno ce napraviti festu za prijatelje (na tu festu necu moci ici) tako da ih ionako ne bi vidjela u The Trenutku.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 15:54   #39
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Što je prihvatljivo?

'Ne možemo doći' je sasvim dovoljno.
I sad zamisli da ne pitas u razgovoru "A sto?"

Taj neko bi se debelo mogao uvrediti...
Ti iz kurtoazije pitas sto, on iz kurtoazije tamo nesto smulja i to je to....

Ili za lovu. najgore je da ubedjujes nekog da ne reba nista da nosi. Ma samo mu stajes na muku...
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 15:59   #40
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
I sad zamisli da ne pitas u razgovoru "A sto?"
A što mu ja mogu ako će se zbog toga uvrijediti. Ako ne može - ne može. Valjda zna svoje prioritete. Tko sam ja da mu se petljam u to?
Quote:
Ili za lovu. najgore je da ubedjujes nekog da ne reba nista da nosi. Ma samo mu stajes na muku...
Tko me pitao dobio je odgovor - lovu. Naravno, sam iznos nije ni najmanje važan.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.