Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2015., 13:13   #721
hahah bas su genijalci

meni recimo nije dosla sestrican sa muzem i kceri, kad smo zvali rekla je naravno da ce doci, pa sta uopce zovemo
da bi razlog zbog kojeg nije dosla, bilo cvijece,ona radi u cvjecarni(koja nije njezina) i uvrijedila se jer cvijece nisam uzela kod nje

Takoder muzeva sestricna nije dosla, znala je mjesecima unaprijed i mogla se zamjeniti za smjenu, no eto

I dvoje susjeda nije doslo,ali to je bio smrtni slucaj,sto je svakako razumljivo, tako da nam je na kraju 7 ljudi manje bilo od najavljenih u restoran

+mozda 20ak ljudi koji su prije javili da nece doci, ili recimo nisu dosli svi iz obitelji neg 2-3 umjesto 4-5
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 13:01   #722
Ljudi moji mislim da morate shvatiti u kojem vremenu živimo, nemaju svi novaca za takve događaje. Općenito smatram da ljudi previše dramatiziraju oko vjenčanja i da troše puste novce na nešto čega se ni sami neće sjećati. To je samo proslava, a najbitnije je i tako ono poslije toga, odnos dvoje ljudi u braku koji u današnje vrijeme stoji na klimavim nogama.
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 13:14   #723
Moji mi se sada žale kako su morali srediti auto za duži put jer je bilo nekih problema, pa uzeti još domaće maslinovo ulje da ne ideš praznih ruku, pa boca ovog, pa boca onog...mislim da nisu niti svjesni da samo dolazak i odlazak na vjenčanje može uzeti i par tisuća kuna, bez ijednog dara :/
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 19:27   #724
naravno da je svadba trošak za mladence i za goste, ali ako si s nekim dobar onda mu dođi na proslavu i podjeli veselje s njime. Ako je lova problem, reci to i vjerujem da će ti svatko normalan reći da te ne zovu zbog love već zbog toga da budeš tamo i podijeliš s njima taj trenutak, tu večer.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 21:58   #725
Na zadnjoj stranici je opisano moja situacija...koja se još zakomplicirala, jer primjer sutra sam od 7-21 na poslu, dobro da je popodne posao ispred kompa pa nije non stop na suncu, ali ujutro od 7-13 na suncu :/
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 22:56   #726
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
naravno da je svadba trošak za mladence i za goste, ali ako si s nekim dobar onda mu dođi na proslavu i podjeli veselje s njime. Ako je lova problem, reci to i vjerujem da će ti svatko normalan reći da te ne zovu zbog love već zbog toga da budeš tamo i podijeliš s njima taj trenutak, tu večer.
Tako je.

A ako ai nisi dobar s nekim tko te zovw reda radi onda slobodno reci sa nećeš doć jer ti je opala trepavica. Koga briga!

(Iako mislim da bi ljudi došli bez problema i bez novca onima do kojih im je stalo i da je problem zapravo u tome što onima kojima ti se iz nekog razloga ne ide moraš razloge izmišljat pa je novac najbolja opcija)
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 13:39   #727
Mi smo pozvali 100-njak osoba, najbliža rodbina i prijatelji.. I moji i njegovi su Dalmatinci sa sela pa imamo stvarno puno najjuže rodbine. Na kraju svi koji su nam potvrdili dolazak su i došli, bilo nas je sve skupa 68, svi najvažniji ljudi u našim životima su bili i meni je to bilo najbitnije. Nismo imali nikakvih izgovora zašto netko neće doći , ali i mi smo se odmah postavili na način ako netko neće/ ne može/ ne želi doći ne mora nam dati nikakvo objašnjenje zašto i pravdati se. Jedino što je mene kao "organizatoricu" naživciralo, pa čak i raspakalo što smo skoro sve koje smo pozvali morali ponovno zvati da nam potvrde dolazak..većina ih je smatrala da se podrazumijeva da dolaze pa tako se nisu ni mislili o tome
Dalmatinkazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:28   #728
jučer sam razgovarala sa budućom svekrvom o vjenčanju koje je 24.06.2017. i pričamo o tome kako treba srediti između ostalog i smještaj za goste jer je vjenčanje u slavoniji a njegov dio gostiju je iz Dalmacije...realno znam da će dio otpasit i neće doći, a neki će i doći i tu treba smještaj...ok to mi je jasno! ali mi nije jasan dio di smo došli i do plaćanje prijevoza ili iznajmljivanje mini busa za dalmatince...pitanje: smatrate li da bi i to mi morali organizirati i platiti?
jer išli smo nas dvoje u svatove diljem lijepe naše i nigdje nam mladenci nisu sređivali prijevoz ili plaćali put.
smatrate li možda da osim smještaja moramo i prijevoz riješiti i platiti ili samo smještaj koji se naravno podrazumjeva??
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:31   #729
Ne, veliko i jasno NE.
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:59   #730
Bez uvrede svima, ali ja sam putovala i avionom na drugi kontinent zbog vjenčanja (da, vjenčanja i nisam ostajala na godišnjem tjedan dana u razgledavanju), lijepo si iznajmis sobe prek air bnb-a i gotovo.

Ne vidim sad otkad je to fora plaćati smještaj i put nekome. stvarno ne vidim.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:26   #731
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Well, moj ne dolazak se okarakterizirao ovako u obitelji:

1. Govno sam, jer neću doći na vjenčanje.
2. Gledam samo na novac (funny note, opet sam iz svog đepa dao 1000+ za jedan račun koji nije moj; funny note 2 - 1.9. dižem kredit za stan)
3. Sramota je da ja ne mogu odvojiti 3 dana da dođem na vjenčanje (originalno je vjenčanje trebalo biti u proljeću, sve sam podredio tome. A onda se prebacilo na 8 mjesec, vjerojatno jedini mjesec u godini kada sam razgužen sa svim strana)


Doslovno mi dođe da otvorim ormar, izvučem odijelo i cipele koje sam kupio i potrgam ih i bacim u smeće

Ne razumijem zašto je tolika fama oko toga? Pa da je moje vjenčanje (a biti će sljedeće godine), a netko od sestrični/bratića mi ne mogu doći jer im npr šef ne da slobodno, rekao bih dobro, nema problema, čovječe sve je u redu
nemas ti sta kome objasnjavati, osim sestricni- nazoves ju, samo nju, lijepo po redu, kao nama, sve fino objasnis.
ako je pametna i voli te- bice tuzna, ali ce razumjeti.
ako je glupa- glupa je i bas dobro sto ne ides.
ostali nisu bitni.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:28   #732
Ma to je davna priča, bilo pa prošlo. Ove godine u 9-om je moje vjenčanje, koje sve više razmišljam napraviti samo večeru za 10 ljudi, a ostatak otkantati. Kada vidim koliko ima buaka oko svega toga, a ne radim vjenčanje da bih zaradio ili dobio nešto, jer sam do sada ergo 90% stana opremio i tih 10% ću prije 9-og mjeseca riješiti.
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 11:33   #733
Računali smo oko 80,a došlo je 60 ljudi.Najbolji je bil izgovor od sina mojih krsnih kumova da nema ko psa čuvati,a i od kumova čijem sam ja djetetu kuma da nemreju dojti jer imaju radove u kući.Ajd da sam ih kasno zvala nebi riječ rekla ali svi su dobili pozivnice skoro 2 mjeseca unaprijed i znali su.Bratić i njegova žena su morali nekakve ispite polagati a veselili su se dolasku ali nažalost ništ od toga.Pojedini se nisu ni ispričali za nedolazak pa kak oni meni tak i ja njima a imaju uskoro svadbe.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 15:56   #734
Jel ti zaista želiš na svadbi osobu koja nađe glup izgovor za ne doć na tvoju svadbu? Ne mislim da su ovo gore sve glupi izgovori, ali ako tebi jesu, zašto želiš na svadbi nekoga tko je spreman izvadit neku glupost jer mu se ne da doć?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 06:42   #735
Quote:
legica989 kaže: Pogledaj post
jučer sam razgovarala sa budućom svekrvom o vjenčanju koje je 24.06.2017. i pričamo o tome kako treba srediti između ostalog i smještaj za goste jer je vjenčanje u slavoniji a njegov dio gostiju je iz Dalmacije...realno znam da će dio otpasit i neće doći, a neki će i doći i tu treba smještaj...ok to mi je jasno! ali mi nije jasan dio di smo došli i do plaćanje prijevoza ili iznajmljivanje mini busa za dalmatince...pitanje: smatrate li da bi i to mi morali organizirati i platiti?
jer išli smo nas dvoje u svatove diljem lijepe naše i nigdje nam mladenci nisu sređivali prijevoz ili plaćali put.
smatrate li možda da osim smještaja moramo i prijevoz riješiti i platiti ili samo smještaj koji se naravno podrazumjeva??
kod nas je obicaj ili - ili. Znaci ili se plati smjestaj...ili se organizira prijevoz koji onda u određeno vrijeme ide nazad. Tako bi i mi uzeli bus jer su njegovi daleko, a svadba u Slavoniji. Ali, na srecu svi su se izjasnili da ce ici svojim autima

Sent from my Samsung Galaxy S5 using Tapatalk
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 08:41   #736
La felicidad slažem se ili ili...tako da smještaj će dobiti a za prijevoz znam da će većina odbiti jer im je draže ići svojim autom uz recenicu Imamo više komforta u svom autu...tako da svekrva vs ja 0:1
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 09:43   #737
Mi zovemo kojih 250 ljudi (tu su uracunata i djeca) mislim da ce nas biti cca 180...nekima je daleko putovat, neke su trudne ^.^ neki imaju malu djecu (nitko iz Zg) i zaista razumijem razloge.
Doduse imali smo jedan komentar da kasno dijelimo pozivnice...iako su svi koje zovemo znali kada je svadba i prije sluzbene pozivnice...malo me to povrijedilo jer sam ja recimo zadnji poziv dobila tjeda dana prije svadbe ( dragi ljudi spontano odlucili)...svadba nam je 24.6. Taj koji je komentirao kako je kasno za zvat u svatove dobio je pozivnicu prije dva tjedna.
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:33   #738
ma glupi izgovor, ne obaziri se, po meni nije prekasno
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 21:12   #739
meni su isto neki počeli otkazivati (na vrijeme na sreću) ali to me čini tužnom malo
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 08:52   #740
Sigurno će mi otkazati barem 30 ljudi. Trošak je svakome, tužna sam zbog toga, ali razumijem.
Creaparal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.