Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 17:13   #1
Unhappy Živim pod staklenim zvonom

Pozdrav svima!

Čini mi se najprikladnije ovu temu smjestiti u ovaj podforum. Imam 19 godina, 20 je blizu i živim s roditeljima i bakom. Zanima me vaše mišljenje je li ovo normalan život u kojem ja živim: kako sam naslov kaže, živim pod staklenim zvonom. Roditelji me drže u svojim šakama, tj. kao kap vode na dlanu. Nesmijem ići van navečer, s prijateljima još nekako tu i tamo, a s dečkom ni u ludilu. Kad sam vani, mama me zove na mob svakih sat vremena. Kada slučajno ne čujem da mob zvoni, jer je u torbi ona sva poludi, počne zvat tatu, paničare da mi se nije što dogodilo. Jednom je skoro zvala policiju.
Nikad nisam bila u tri sata ujutro vani. Kad sam prvi puta trebala izaći van s prvim dečkom, mama me je molila da nek nejdem da će mi on ili netko nešto učiniti. Izašla sam svejedno, a ona nas je pratila u stopu. Naravno da je sve to završilo katastrofalno. Čudim se da mi uopće dopuštaju da imam dečka. Ali kad ga imam, čine sve da se riješe te veze, da nitko nije dovoljno dobar za mene, da neće mene nitko iskorištavat, prvo ti završi faks a onda misli na veze i izlaske itd.
Ja sam im mnogo puta pokazala da niti veze niti izlasci neće utjecati na moje ocijene niti ponašanje, i to pokazala samim ocijenama. Odlikašica godinama, čak i na faksu, ne pijem, ne pušim, ne drogiram se itd. Ali to nije dovoljno. Ne vjeruju mi očito, a niti ostatku svijeta. Čim pokušam okrenuti situaciju, razgovarati, riješiti se te prevelike bezuvjetne ljubavi upadnem u još veća govna. Odmah okreću na to da mene ne zanima školovanje nego seks i udaja, djeca itd.
Govore da nek budem sretna da su takvi, da drugi roditelji hodaju po kavama i ne brinu o djeci uopće, i da je meni prelijepo i ne znam što bi sa sobom.

Molim vas, izrecite svoja mišljenja, savjete itd. Jeste li bili u sličnoj situaciji?
Gracie
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:23   #2
Prepostavljam da si jedinica.Najveći problem je što te tvoji roditelji previše vole a ljubav se pretvara u strah da ti se nešto ne dogodi.Ne odobravam postupak tvojih roditelja ali recimo da ih razumjem.očito si odgovorna i zrela osoba i oni bi morali malo olabavit okove ali to je nekad jako teško.Pokušaj i dalje razgovarat i objašnjavat možda donese neki učinak jer druge metode bi imale kontra efekt.znam da je teško al pokušaj se izborit za malo više slobode.Držim fige da će ih barem malo urazumit!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:41   #3
ja makar jednom mjesečno otvaram tu temu. pokušavam što smirenije, sa što više primjera. ali oni su konzervativni, i zaostali i tvrdoglavi i takvi će ostati. meni su pričali o nedostatku ljubavi od svojih roditelja i znam da je to utjecalo na njih da se tako ponašaju prema meni. i takvo njihovo ponašanje utječe na moju psihu. bojim se za vlasittu djecu jednog dana.
da, jedinica sam i to neprestano žalim. što nisam makar drugo djete? ovo zbilja vodi u ludilo
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:45   #4
nisam bila u toj situaciji, ali znam dosta njih koji su se suviše brzo udale da bi utekli od tog staklenog zvona. takvi brakovi su ili razvedeni ili loši. pazi se toga.

tvoji zele da ostanes good girl..da zavrsis faks, zaposlis se, udas i dobijes djecu. sve nad cim nemaju kontrolu bi moglo ugroziti njihov 'plan'.

pokusaj energično protestirati (glupo zvuči, znam). inače ti ne preostaje ništa drugo nego tražiti način kako se osamostaliti i ne biti ovisna o njima. sretno!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:50   #5
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Najveći problem je što te tvoji roditelji previše vole a ljubav se pretvara u strah da ti se nešto ne dogodi.
Posesivnost nije odlika ljubavi već nesigurnosti.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:52   #6
obichna, ajde pocni raditi sta hoces.
Molim te probaj.
Reci: ja danas idem van, vracam se u 6 ujutro.
Kazes da te stara pratila kad si isla s deckom van. A gdje si to isla, u kvart?
Odi na drugi kraj grada, pa vidi hoce li te pratiti.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:23   #7
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
obichna, ajde pocni raditi sta hoces.
Molim te probaj.
Reci: ja danas idem van, vracam se u 6 ujutro.
Kazes da te stara pratila kad si isla s deckom van. A gdje si to isla, u kvart?
Odi na drugi kraj grada, pa vidi hoce li te pratiti.

išla sam u grad, s busom i tramvajem.
kad god sam napravila nešto što odstupa od onoga što zamišljaju tata bi me tkao dobro išpotao, i tuko.
evo, i sad veza koju imam je ugrožena već neko vrijeme. sad znam da ljubav ponekad nije dovoljna, izgleda da će prekid uslijedit upravo zbog mog načina života.
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:28   #8
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
obichna, ajde pocni raditi sta hoces.
Molim te probaj.
Reci: ja danas idem van, vracam se u 6 ujutro.
Kazes da te stara pratila kad si isla s deckom van. A gdje si to isla, u kvart?
Odi na drugi kraj grada, pa vidi hoce li te pratiti.
i ja savjetujem da radis sto hoces,punoljetna si i znas sta trebas raditi i sta ne...suprostavi im se i gotovo,a oni ce morati shvatiti da vise nisi mala...
0306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:32   #9
kad sam se suprostavila jako su me išpotali, da ne kažem prijetili i poslije toga sam upala u još veća govna. jednostavno im ništa nemogu utuvit u glavu.
kad sam par puta izašla s frendicama van navečer, tata me tražio da dam brojeve mobova da nazove i provjeri da ne lažem možda. nevjerojatno, a ja se s tim nosim svaki dan.

i još sad izgleda da će mi veza puknut upravo iz tih razloga. jer dečko mi je dosta sranja pretrpio od strane mojih roditelja.
nemogu niti dečka doma dovest da se upozna s roditeljima, za bivšeg je draga mamica rekla nakon što je otišao da dok sam ja bila na wcu da je ona vidla da se on nešto križa, da je nešto mumljao sebi u bradu i da ne izgleda čisto u glavi. za sljedećeg je rekla da je zmazan, da se je nikako obukao itd. ja sam ostala zatečena.
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:33   #10
Quote:
obichna kaže: Pogledaj post
išla sam u grad, s busom i tramvajem.
kad god sam napravila nešto što odstupa od onoga što zamišljaju tata bi me tkao dobro išpotao, i tuko.
evo, i sad veza koju imam je ugrožena već neko vrijeme. sad znam da ljubav ponekad nije dovoljna, izgleda da će prekid uslijedit upravo zbog mog načina života.
kad te sljedeći put izlema odi fino u policiju i prijavi ga zbog tjelesnih i duševnih povreda, pa da vidiš hoće li opet. zvuči radikalno, ali neki ne razumiju.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:34   #11
ono sto bi ja sada napisala ispalo bi vrlo kontraverzno u necijim ocima pa cu se morati jako suzdrzati tu jer bi pokrenula veliku lavnu razlicitih razmisljanja....


zelim ti samo reci da neodustajes od namjere da ih se djelomicno oslobodis i da budes jako jaka u tome u glavi ...zadaj si cilj i ne odustaj jer znam kakve posljedice moze imati prevelika ljubav i opsesija roditelja djecom....

kasnije i kada dobijes svoje dijete nece biti toliki problem sta ces ti s njima raditi nego koliko ce se tebi roditelji opet uplitati u zivot i kreirati ga kako njima pase ....

ponavlajm budi jako jaka .....vidim da zrelo razmislajs i da si zelis pomoci ....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:37   #12
Quote:
gogiva kaže: Pogledaj post
ponavlajm budi jako jaka .....vidim da zrelo razmislajs i da si zelis pomoci ....

ali problem je što slabim već dugo, i sve češće se zbog toga plačem. zbilja si želim pomoć već od kad sam krenula u srednju školu. a za sad mi se čini da će jedini izlaz biti kad jednog dana počnem radit i odem od njih na svoje.
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:39   #13
Quote:
obichna kaže: Pogledaj post
i tuko.
kad te udari, vrati mu. Imas 20 godina zaboga. Ili ga prijavi.
Decka uopce nemoj voditi doma, dovedi doma buduceg muza
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:40   #14
a misliš da nisam pokušala? koliko je jak, da je htio slomio bi mi obje ruke. zato sam radije pobjegla u wc i zaključala se.
a i nije to toliko često bilo, da bi prešlo u obiteljsko nasilje. nego kad bi i njemu puko film od svega.. valjda zato.
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:42   #15
Quote:
obichna kaže: Pogledaj post
nego kad bi i njemu puko film od svega.. valjda zato.
pazi se ti, na putu si da postanes buduca zena nad kojom muz vrsi nasilje.
Opravdavas udarce svog tate?
A ne ne.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:43   #16
Quote:
obichna kaže: Pogledaj post
ali problem je što slabim već dugo, i sve češće se zbog toga plačem. zbilja si želim pomoć već od kad sam krenula u srednju školu. a za sad mi se čini da će jedini izlaz biti kad jednog dana počnem radit i odem od njih na svoje.
zato i kazem da moras biti jako jaka jer shvacam da slabis ....

zadaj si cilj da zavrsis fax i da ces se s tim i odseliti i radi na tome da sto prije to obestnis .....tu skupi svu svoju snagu i tome se predaj ...nece biti lako ali nedaj se ....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:45   #17
ne opravdavam. zato i ne razgovaram s njim uopće. ne sjećam se kad smo si koju riječ izmjenili. a polako sam tako i s mamom počela. sad s njom samo formalno razgovaram, ako je što hitno.
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:48   #18
Quote:
gogiva kaže: Pogledaj post
zato i kazem da moras biti jako jaka jer shvacam da slabis ....

zadaj si cilj da zavrsis fax i da ces se s tim i odseliti i radi na tome da sto prije to obestnis .....tu skupi svu svoju snagu i tome se predaj ...nece biti lako ali nedaj se ....
hvala ti puno, nekako osjećam kao da suosjećaš sa mnom.
sad sam se sjetila što mi je mama jedan dan rekla. pošto imamo susjedu s kojom živi njena kći, koja ima oko 40 godina i neudana je. mama rekla da vidi susjedu i njenu ivanu koja se nije udala, radi, živi s mamom i što joj nedostaje? sasvim joj je lijepo. ?! - ostala sam šokirana. skrivena poruka u tome: "tako želim da i ti ostaneš. da budeš usidjelica koja će s roditeljima živjet dok oni ne umru"
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:49   #19
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
pazi se ti, na putu si da postanes buduca zena nad kojom muz vrsi nasilje.
Opravdavas udarce svog tate?
A ne ne.
cekaj malo zasto ju na taj nacin ubijas sa tim ....
ona to ne opravdava nego nema izbora ....
pa kako bi se ti ponasala da cijeli tvoj zivot neko nad tobom vrsi kontrolu pritisak ubjedjuje te u to da ako to ne napravis kako oni kazu da se neces snaci u zivotu ...
pa djevojci je ubijen ego pod broj 1 a pod broj 2 ona nije ni okusila prave cari mladosti i svega ostaloga ....

rekla sam da nema izbora ..da ima ostaviti fak zaposliti se za placu od mozda 2 do 3 tisuce kuna i pokusavati se snaci u zivotu ....

prvenstveno je tim roditeljim potrebna pomoc a onda i njoj samoj jer je poljuljana totalno ...
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:51   #20
Quote:
gogiva kaže: Pogledaj post
cekaj malo zasto ju na taj nacin ubijas sa tim ....
ona to ne opravdava nego nema izbora ....
pa kako bi se ti ponasala da cijeli tvoj zivot neko nad tobom vrsi kontrolu pritisak ubjedjuje te u to da ako to ne napravis kako oni kazu da se neces snaci u zivotu ...
pa djevojci je ubijen ego pod broj 1 a pod broj 2 ona nije ni okusila prave cari mladosti i svega ostaloga ....

rekla sam da nema izbora ..da ima ostaviti fak zaposliti se za placu od mozda 2 do 3 tisuce kuna i pokusavati se snaci u zivotu ....

prvenstveno je tim roditeljim potrebna pomoc a onda i njoj samoj jer je poljuljana totalno ...
Ubijam? Pa govorim ono sto vidim. A to sto vidim nije dobro.
Ti roditelji nikad nece naci pomoc, a niti je traziti.

Obichna, ti moras otic sto prije od njih, s njima ti nece biti bolje.
Preporucam par odlazaka k psihologu. Zasto? Da ti kaze stvari koje vec sigurno znas, ali na nacin da ces potaknuti promjene. Probaj, sigurno nemas nista izgubiti.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.