Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 19:00   #6621
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
za Hrvatska i turizam vi nemate uopće ali niti najmanju ideju tko bi vam mogao biti moderator, jedini od ekipe sa turizma koji je upućen i piše na obje strane je aaston. ili ćete ugasiti Hrvatsku i turizam ? nije ni to loša ideja? što će nam uostalom?
a pitanje je u kojem će se ozračju i sa kakvim stavom aaston vratiti /ili ne vratiti/. vidim ubili ste i njega
Baš jedini ?
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:24   #6622
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Naravno da je duzna, moderatori nisu neovisni bogovi, imaju svoje nadredjene i na kraju balade im ipak podnose racune, kao sto su na kraju balade ti nadredjeni u konacnici odgovorni i moraju rjesavati nastali problem i konflikt i bivaju prozivani i pozivani kad do njih i zalbi dodje, bez obzira sto se administracija trudi drzati moderiranje novisnim koliko je realno moguce...
Jedan od problema uostalom. I ja sam imao svojih konflkata sa forumasima, ali potom sto suvislo objasnio razloge, a sto pak morao povuci prvotne odluke i priznati greske (umjesto neodrzivih opravdanja i izbjegavanja odgovora), to ide u opis posla. Ne vidim cime bi zasluzila posebna mjerila i prava i zasto bi ostatak nas takva ponasalja i dalje trpio.
Slažem se s dijelom ovog posta. To je ujedno i jedni post na ovoj temi koji si kolko tolko korektno sročio. Sve ostalo je ispod nivoa ikakve (ne samo kulturne) komunikacije.

Da, hijerarhija u svemu mora postojati, a postoje prava i obaveze, sukladno toj hijerahiji. Obzirom da sam i sam (profesionalno) na vrhu piramide jedne srednje velike firme, a participiram značajnije i u vlasništvu, ove stvari su mi itekako dobro poznate, kao i činjenica nužnog postojanja kvalitetnog vertikalnog upravljanja ukoliko želimo imati uspješnu firmu. Poznate su mi također osobine koje ''onaj na vrhu'' mora imati da bi sve skupa bilo uspješno- stručnost, objektivnost, pravičnost, odgovornost...
Ovo je teorija.
Praksa je takva da jedan dan jedan zezne nešto, isti dan drugi nešto napravi fantastično, treći je nedostupan (bolestan npr..), četvrti uvijek prisutan, korektan ali ništa fantastično od njega ne možeš očekivati itd itd

Da ne duljim...

Onaj na vrhu je tolko uspješan kolko si uspješno posloži posao u danim okolnostima i situacijama. Idealno stanje ne postoji, kao što niti ljudi nisu roboti. Svi mi imamo svoje mane, vrline, emocije, ali je ključno da emocije ne prevladaju razumom, da se odluke donose trezveno i da posao ne trpi.
Bitna je komunikacija po vertikali, ali tu je daleko veća odgovornost onog nadređenog. Nadređeni nije faraon i mora imati osjećaj da ne može uvijek od svakoga sve očekivati u trenutku u kojem želi. Često direktori griješe i vele ovog nema danas, na bolovanju je na njega ne mogu računati i prekriže ga. Ima radnika kolko hoćeš lako ću ga nadomjestiti. Ima, samo kakvih, s kojim vještinama i u kom periodu upotrebljivih!
Nadam se da se to nije dogodilo ovdje (iako tvoj upis baš to sugerira-nepodnošenje računa nadređenom), a ako i je, razborit direktor bi dao upozorenje, opomenu i u konačnosti presudio temeljem učestalosti takvog događaja, ali možda i potpuno zanemario jer mu taj radnik treba.

U privatnim firmama kakva je moja imaš npr situaciju u kojoj je propisano klizno radno vrijeme (dolazak 7-9h), međutim jedan radnik, kolega inženjer dolazi uredno između 10 i pol 11. Inaće je odličan radnik, maksimalno stručan, ali voli reći, ima svoje ''poslovno ja''... Nekome bi to bile mane, mudrom menadžmentu nisu jer kad netko ima svoje ''poslovno ja'' ima još štošta iza toga (kvalitetnog), a to kaj kasni svako jutro je objektivni nedostatak koji znaći da na većini sastanaka ne može sudjelovati, međutim ''cost-benefit analiza'' veli imaj ga zbog onog kaj je, na zato kaj nije, međuostalim i zato da ga drugi ne uzme...

Za svaku formalnu organizaciju je bitno (ključno) da ne postoji horizontalno upravljanje. Ona je poput raka koji nagriza i razara tkivo zdravo tkivo.

Ovo boldano ''ostatak nas'' kao i vaši moderatorski upisi na ovoj temi dokazuju upravo to. Postojanje horizontalne strukture. Vi pišete o svojoj ex kolegici koja je bila na ''istoj ravnini'' kao i vi sada (osim Nice koja je iznad i Cike pol koplja iznad) i navodite njezine grijehe. To je nedopustivo.

Postojanje horizontalne strukture znači postojanje spletki, zavrzlama, situacija pokvarenog telefona... Ukratko jedan drugog ogovara, pljuje često bez formalnih razloga, a samo i isključivo temeljem subjektivnog stava.
Gotovo pa je pravilo da u takvim situacijama najebe onaj koga netko iz te horizontalne strukture uzme na zub i smisli bolju smicalicu protiv njega. Tada čak nije niti bitno gdje je hijerarhijski na ljestvici, kada glas krene...

Zato je bitno da je direktor (Admin) objektivan, pravičan, istinoljubiv, sluša argumente, sudi temeljem dokaza, a argumenti ko ima kaj protiv koga, kaj je ko o nekome rekao je razina više vrtićke grupe i svatko iole iskusan te stvari uzima s debelom rezervom, a ulizice (poput tebe u ovom konkretnom slučaju) drži na distanci. Od njih (ulizica) će ćuti ono kaj želi čuti i u pravilo će ga ti u određenom trenutku doći glave!


Još samo nešto vezano uz tvoje prethodne opservacije o krivnji i dokazu iste..

Znaš Beljki u zadnjih 100-njak godina ljudska civilizacija je evoluirala od prijekih sudova, sudova partije to današnjeg stupnja civilizacije u kojem je svatko nevin dok mu se suprotno ne dokaže. Ne dokaže na sudu- materijalnim dokazima i nepobitnim argumentima.
Tvoji upisi (izuzev dijela ovog teksta) su korak nazad u svakom smislu i pogledu obzirom na trenutne civilizacijske standarde u društvu u kojem živimo.

''Kriva je i to ničim ne može pobiti'' ti je ekvivalent ''ne priznajem (ovaj) sud, priznajem samo sud partije''.

Zadnje uređivanje trotter : 18.02.2017. at 19:37.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:48   #6623
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Naravno da moderator sudjeluje i naravno da treba poznavai tematiku (a jos vise lokalnu sredinu, forumase).

To ne znaci da mora biti upucen u svaki aspekt niti najupuceniji na datom pdf-u. Dovoljno da je tu "doma".

Nije niti manager jednako upucen u sve segmente poslovanja u poduzecu na razini strucnjaka za pojedino podrucje. Skoro nijedan rukovodioc u osiguranju ne zna posao procjenitelja, a jos manje aktuara. Mora naravno znati nesto o osiguranju i mora poznavati firmu, odnose u njoj i mora znati upravljati ljudima i procesima.

Ne bih bas rekla da ijedan podforum moze biti dobar podforum ili cak dugorocno opstati ako oni koji taj pdf najvise cine zanimljiivim i kvalitetnim, iz ovog ili onog razloga, se dignu i odu.

Ili kao sto je Toma S napisao, nesto u smislu... ofc postova ce i dalje biti, ali da li ce to biti uglavnom spam ili trolaza ili sto, jer uglavnom to tako i ide, kad poveci broj stalnih forumasha (koji su 'gradili' taj podforum) ode.

Vidjeno masu puta do sada...

(sto hocu reci: ne znam kakve veze ima to sto pises sa ovom situacijom konkretno gdje stalni forumashi i svi koji su predlagani na temi, niti zele moderirati tu, sto bi reklo da mod bi valjda bio netko van podforuma ako se i postavi netko novi)


A i inace, dobar izbor moda je tako, tako vazan mislim, jer cesto je slucaj, pogresan (nepopularan) mod na pogresnom mjesru i ljudi su out of the door...

Zadnje uređivanje Gigi G. : 18.02.2017. at 20:20.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 20:05   #6624
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Baš jedini ?
sorry wob uopće se ne sjećam kada si zadnji put pisao na temi
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 20:23   #6625
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
Ne bih bas rekla da ijedan podforum moze biti dobar podforum ili cak dugorocno opstati ako oni koji taj pdf najvise cine zanimljiivim i kvalitetnim, iz ovog ili onog razloga, se dignu i odu.
Svakako, ali govorili smo o izboru moda, ne o tome.

Medjutim, ocigledno je da NN ne dolazi u obzir vise kao mod, stoga ako je to razlog da odu i taj je stav cvrst i bezuvjetan forum ce se morati snaci sa novonastalom situacijom. Svaka odluka nosi neke predvidive i nepredvidive, diretne i indirektne, dugorocne i kratkorocne posljedice koje se trebaju vagati. Procjenjeno je, po meni vrlo ispravno, da ostanak NN ima teze posljedice od odlaska pa je to i jedini smisleni odabir. Ako odlazak nekih forumasa, pa i tako produktivnih, zbog toga nije moguce sprijeciti - steta, ali sto je tu je.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 20:53   #6626
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Svakako, ali govorili smo o izboru moda, ne o tome.


.
??? Izbor novoga moda/modova tu je trebao, idealno biti medju upravo tim forumashima.

(kazem ''idealno'' jer navodilo se preko nekoliko puta da bi to bilo najidealnije/najoptimalnije rjesenje - za novog moda netko tko je tu vec aktivan i OK za eventualnu moderaturu. Meduitim, takvi forumashi sada odreda odlaze, kuzis? Ili eto samo ne zele moderirati, iz ovog ili onog razloga)
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:02   #6627
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
??? Izbor novoga moda/modova tu je trebao, idealno biti medju upravo tim forumashima.

(kazem idealno jer navodilo se preko nekoliko puta da bi to bilo najidealnije/najoptimalnije rjesenje - za novog moda netko tko je tu vec aktivan i OK za eventualnu moderaturu. Medjitim, takvi forumashi sada odreda odlaze, kuzis?)
I sto se moze ako odlaze? Morat ce se birat medju onima koji su ostali. Politika je umjece moguceg, pa i ona forumska.

A je li netko idealan ili nije je ipak na administraciji da procjeni
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:05   #6628
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post


A je li netko idealan ili nije je ipak na administraciji da procjeni
Je, i adminica je vec objasnjavala o tome tu.



Procitaj malo temu mozda.

(Umjesto sto bezukusno vucaras bivsu kolegicu tu i iznosis 'prljavo rublje' stalno i ''objasnjavas'' zasto i kako je netko smjenjen).

.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 18.02.2017. at 21:25.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:09   #6629
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
sorry wob uopće se ne sjećam kada si zadnji put pisao na temi
Šta cu pisat bogati kada ste upilali i šefa i stanicu sa booking.com ..
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:18   #6630
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
Je, i adminica je vec objasnjavala o tome tu.



Procitaj malo temu mozda.

(Umjesto sto bezukusno vucaras bivsu kolegicu tu i iznosis 'prljavo rublje' stalno i ''objasnjavas'' zasto i kako je netko smjenjen).
Ocito nije bilo dovoljno


Kako ja razvlacim? Pa vi vec danima nemrete prestat jadikovat i razvlacit temu, tko vas tjera
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:22   #6631
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post



Kako ja razvlacim? Pa vi vec danima nemrete prestat jadikovat i razvlacit temu, tko vas tjera
U pravu si nego ....Beljki pusti ti to, i zar fakat nemas posla...evo recimo aktivirati pdf Duhovnost i dotrati pa barem jos 3-5 ljudi tamo, ay?
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:24   #6632
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
U pravu si nego ....Beljki pusti ti to, i zar recimo nemas posla evo, baram aktivirati pdf Duhovnost i dotrati pa barem jos 3-5 ljudi tamo, ay?
Jok, bas mi je sad fora kod vas, mogo bi se i doselit, cujem trazite moderatora
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:26   #6633
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
U pravu si nego ....Beljki pusti ti to, i zar fakat nemas posla...evo recimo aktivirati pdf Duhovnost i dotrati pa barem jos 3-5 ljudi tamo, ay?
Ako ne možeš TI preuzeti odgovornost za nešto nemoj niti prozivati druge da su nešto dužni činiti.

A i učenici su često teži slučaj od učitelja pa s njima treba polako i strpljivo.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:28   #6634
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jok, bas mi je sad fora kod vas, mogo bi se i doselit, cujem trazite moderatora
Prelomit ces se od posla, let's be real dva ''mega aktivna'' podforuma koja vec moderiras i valjda jedva sto stignes iti pohvatati sve, pa sad jos i Turizam. Divim se na stamini!

Zadnje uređivanje Gigi G. : 18.02.2017. at 21:43.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:30   #6635
Opet se nekome broje trofeji.
Astigospe. Pomozbog.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:46   #6636
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
Prelomit ces se od posla, let's be real dva ''mega aktivna'' podforuma koja vec moderiras i valjda jedva sto stignes iti pohvatati sve, pa sad jos i Turizam. Divim se na stamini!
A htjelo mi i tinse uvalit, zamisli, pa gdje bih sa svim tim

Koliko ih ono ti moderiras, samostalno?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:52   #6637
Nego Beljki vidim da si najaktivniji sada tu,pa da tebe pitam.znas mozda kako da se najjeftinije u lipnju dovucem do Krete?eto,nakon svega vise nemam koga /a ni gdje/ pitati .
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:59   #6638
Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
Nego Beljki vidim da si najaktivniji sada tu,pa da tebe pitam.znas mozda kako da se najjeftinije u lipnju dovucem do Krete?
Stopiranjem
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:04   #6639
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
A htjelo mi i tinse uvalit, zamisli, pa gdje bih sa svim tim

Koliko ih ono ti moderiras, samostalno?
Nijedan trenutno jer nemam vremena za to.

.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 18.02.2017. at 22:25.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:06   #6640
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Stopiranjem
Pravi putnik,nema greske!
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.