Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 19:22   #1561
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
samo će se namučiti tražeći Circumvesuvianu jer su opet propali i promijenili vlasnika.
znači, ovdje se nalaze detalji o njima:
http://www.eavsrl.it

koje veze ima kako se zove prevozničko poduzeće kada vlak uvijek polazi s istog mjesta? Poduzeće Circumvesuviana srl je još 2003 preuzeta od EAV, ali da bilo koga na Garibaldiju pita gdje je circumvesuviana uputit će ju na peron, jednako kao što će joj i prodati kartu, baš i nisam stekla dojam da ima namjeru online kupovati karte za regionalni vlak.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:50   #1562
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Koliko bi bila karta od Soretna do Positana?
Bus Sorrento - Positano 2,2€, Sorrento - Amalfi 2,9€. Postoji i dnevna karta za cijelu obalu za 8€, ako se misliš više vozati isplati se. Imaš i brod koji ide uz cijelu obalu, npr. Amalfi - Positano je 8€.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:12   #1563
Uključuje li ta karta i Napulj?

T.S.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:50   #1564
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Uključuje li ta karta i Napulj?

T.S.
Naravno da ne. To je dnevna karta za Sita bus, ako se misliš vozati po Amalfi coastu, pokriva sve od Sorrenta do Salerna.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:51   #1565
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
koje veze ima kako se zove prevozničko poduzeće kada vlak uvijek polazi s istog mjesta? Poduzeće Circumvesuviana srl je još 2003 preuzeta od EAV, ali da bilo koga na Garibaldiju pita gdje je circumvesuviana uputit će ju na peron, jednako kao što će joj i prodati kartu, baš i nisam stekla dojam da ima namjeru online kupovati karte za regionalni vlak.
pa eto, vjerovao sam da će joj link biti od koristi budući da ga Google ne izbacuje na prvoj stranici pretrage, niti se adresa može povezati terminom Circumvesuviana za nekoga tko nije upućen.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:39   #1566
Pozdrav!
Trebam pomoć.
Išla bi na jedan koncert u 10. mjesecu slijedeće godine, a koncert će se održati u Firenzi, Milanu i Bolzanu. Zanima me do kojeg od navedenih gradova je najlakše doći iz Zagreba busom ili vlakom?
Postoji li uopće vlak iz Zagreba za Italiju?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:11   #1567
Vjerojatno ti je najlakše doći do Milana s GoOpti. Vlakovi se mijenjaju, za buseve ti ne znam (možda Flix?).
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:21   #1568
Ima Flix za Milano za 220 kuna po smjeru što je OK, ali dosta dugo vozi.
Našla sam i avion za Milano za 129 eura povratno. Ne znam koliko još deru za transfer od aerodroma do centra Milana, ali OK je jer let traje sat i pol.

Vidjet ću još kad puste karte za koncert u prodaju koliko bi me ukupno došla ta pustolovina.
Ako netko zna još neke ideje za prijevoz neka javi.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 01:31   #1569
imaš liniju Firenca-Sofija koja prolazi kroz Zagreb (ja sam jednom s njima išla na ruti Ljubljana-Zagreb).
https://florentiabus.bg/hr/
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 01:46   #1570
imaš i flixbus zagreb - bologna
chichano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:35   #1571
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Trebam pomoć.
Išla bi na jedan koncert u 10. mjesecu slijedeće godine, a koncert će se održati u Firenzi, Milanu i Bolzanu. Zanima me do kojeg od navedenih gradova je najlakše doći iz Zagreba busom ili vlakom?
Postoji li uopće vlak iz Zagreba za Italiju?
Ne znam kako je za vlak iz Trsta do Milana, ali do Firence ne bih preporučila zbog puno presjedanja. Ako bi uspjela povoljno doći do Venecije, moglo bi se razmotriti dalje vlakom do Firence. Ipak, čini mi se bolje proučiti što se može s busevima.

Buseva ima za Milano i za Firencu iz Zagreba, Flixbus i onaj iz Bugarske FLORENTIA, kako su ti i ostali rekli. Obje kompanije naći ćeš i na stranici Autobusnog kolodvora Zagreb. Osobno izbjegavam Florentia bus zbog skupoće, dok Flix zna imati povoljnih ponuda, ali moraš paziti na vrijeme dolaska (neke linije stižu na kolodvor u 1-2 sata u noći, pa ti gledaj kako ćeš do jutra). Također kod Flixa pazi da linija bude direktna ili ako je presjedanje da ne čekaš predugo, jer poneke uključuju višesatno čekanje usred noći na nekom kolodvoru.
Čini mi se da sam vidjela i Croazia bus da ima liniju za Milano ili Firencu, ali isto s nekim noćnim dolaskom, provjeri na stranici AK Zagreb.
Flixbus ima direktnih linija s dnevnim dolaskom i to povoljnih. Možda ti u traženju pomogne ovaj link, malo se poigraj s datumima i različitim danima u tjednu, pa ćeš vidjeti kada ima autobusnih kompanija i linija koje ti najviše odgovaraju. Iako, 10. mjesec je još daleko i štošta se stigne promijeniti.

https://www.goeuro.it/travel-search2.../808174570/bus


Pokušaj možda i s busnim linijama iz Trsta za Milano, Firencu i Bolzano, znaju često biti jako povoljne te talijanske međugradske linije, ako ih ima. A do Trsta iz Zagreba dođeš lako i povoljno .

Još mi pada na pamet i Črnja Tours s kojima možeš iz Zagreba do Venecije ili Padove, pa dalje vlakom ili busom do tvojih destinacija ako bi ulovila kakvu jeftinu kartu.

I na kraju, jesi li razmotrila blabla car, ako ne zazireš od takve vrste prijevoza? Iako je još puno, puno prerano za to...

Ne zamjeri ako neke informacije možda i nisu najsvježije, pokušavam se prisjetiti detalja koje sam sretala prije više mjeseci raspitujući se za svoje potrebe. No, vremena imaš da sve dobro istražiš i uloviš dobru priliku.

Sretno s potragom.
__________________
Putnik, ne turist.

Zadnje uređivanje Komižica : 04.12.2017. at 12:55.
Komižica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 00:00   #1572
Ima li netko iskustava sa bukiranjem smještaja u zadnji tren, par dana prije odlaska?
Također, da li možete preporučiti gdje u sjevernom dijelu italije provesti novu godinu? Da li ima kakvih događanja, organiziranih na otvorenom, trgovima ili sl.?
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:17   #1573
Jel bio tko na ljetovanju u Bibionu?
Tocnije me zanima kakve su cijene pića, hrane na plaži /uz plažu npr. Bubam pizza i pivo? Sok? Jesu li vece nego kod nas ili....
__________________
<3
individualka10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:27   #1574
Sjeverna (i zapadna) Italija u 7 dana

Uskoro putujem u ovaj dio Italije i pokušavam "na prvu" osmisliti neki optimalan plan koji neće biti prenaporan, ali će lijepo "pokriti" ovaj dio Italije.

Baza boravka i noćenja svih sedam dana je Torino. Razmišljao sam pod obavezno o jednom danu u Milanu (na Malpensu svakako i slijećem i polijećem nazad).

Dalje, mislim da nebi trebalo propustiti vidjeti jedan dio Ligurije: Genova (oko 2h vožnje) ili Cinque terre (oko 3,5h) ili možda obadvoje(?!) tako da bi mi to uzelo dva dana, po jedan za svaki. Što se tiće Ligurije, tu je i Savona (2h) i ovaj dio prema francuskoj granici, ali mi se cini da prednost treba dati Genovi i Cinque terre.

S druge strane, vidim da i Piedmont ima dosta živopisnih mjesta (a bliže su Torinu) kao: Asti, Alba, Aosta prema Alpama.. itd. ima još mjesta. Možda se bazirati baš na Piedmont?

Što se tice Lombardije, osim Milana, tu je Pavia (2h), zatim Stresa i jezera na granici sa Švicarskom (2h).. Na nekom širem "spisku" je Emilia-Romagna sa Parmom (2h)..

Razmisljam..mozda bi neki optimum bila 3 kvalitetna izleta (ali slatke muke šta izabrati, šta da otpadne), ili max 4 ukoliko bi Milano posjetio u povratku prema aerodromu. Ima li nekih prijedloga, savjeta i možda sugestija za dobar plan?
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:29   #1575
Vidim da spominješ Stresu, ja bih ti preporučila izlet na Boromejske otoke.
Isola dei Pescatori se može propustiti ali ostala dva su meni predivna.
A ako si već u tom kraju, nemoj propustiti posjetiti i Bergamo.
natalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:23   #1576
Quote:
natalija kaže: Pogledaj post
Vidim da spominješ Stresu, ja bih ti preporučila izlet na Boromejske otoke.
Isola dei Pescatori se može propustiti ali ostala dva su meni predivna.
A ako si već u tom kraju, nemoj propustiti posjetiti i Bergamo.
Umjesto da smanjim, ja cu proširiti listu šalim se, hvala ti
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:56   #1577
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Koliko bi bila karta od Soretna do Positana?

obavezno rucak na plazi u positanu. moze i za mene jedan pozdrav positanu. i mene je to tlo vidjelo

ovaj bus nije skup, nas je parking skuplje kostao
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 19:17   #1578
Quote:
sencci kaže: Pogledaj post
Uskoro putujem u ovaj dio Italije i pokušavam "na prvu" osmisliti neki optimalan plan koji neće biti prenaporan, ali će lijepo "pokriti" ovaj dio Italije.

Baza boravka i noćenja svih sedam dana je Torino. Razmišljao sam pod obavezno o jednom danu u Milanu (na Malpensu svakako i slijećem i polijećem nazad).

Dalje, mislim da nebi trebalo propustiti vidjeti jedan dio Ligurije: Genova (oko 2h vožnje) ili Cinque terre (oko 3,5h) ili možda obadvoje(?!) tako da bi mi to uzelo dva dana, po jedan za svaki. Što se tiće Ligurije, tu je i Savona (2h) i ovaj dio prema francuskoj granici, ali mi se cini da prednost treba dati Genovi i Cinque terre.

S druge strane, vidim da i Piedmont ima dosta živopisnih mjesta (a bliže su Torinu) kao: Asti, Alba, Aosta prema Alpama.. itd. ima još mjesta. Možda se bazirati baš na Piedmont?

Što se tice Lombardije, osim Milana, tu je Pavia (2h), zatim Stresa i jezera na granici sa Švicarskom (2h).. Na nekom širem "spisku" je Emilia-Romagna sa Parmom (2h)..

Razmisljam..mozda bi neki optimum bila 3 kvalitetna izleta (ali slatke muke šta izabrati, šta da otpadne), ili max 4 ukoliko bi Milano posjetio u povratku prema aerodromu. Ima li nekih prijedloga, savjeta i možda sugestija za dobar plan?
moja dva centa:
ja bih sugerirala da napravite plan temeljen na raznovrsnosti.
znači, ne tri velika grada (Torino, Genova, Milano), već od svega pomalo.

- veliki grad (Torino)
- neko malo pitoreskno mjesto, vinograd, samostan, dvorac i slično u samoj regiji Pijemont (Asti, Alba, samostan Sacra di San Michele - Ime ruže!, dvorac Stupinigi - bilo bi čak najbolje rentati auto na dva dana pa sve to obići sa zaustavljanjima po želji na lijepim mjestima. Langhe je regija poznata po vrhunskoj gastronomiji, pa se isplati izdvojiti malo više novca i naći neki dobar restoran među vinogradima i uživati u nečemu što Talijani jako dobro rade - odlična hrana, slow food movement)
- jezero (dobio si preporuku za Boromejske otoke)
- more (idealno Cinque Terre ako imate dovoljno ranu vezu do La Spezie, a ako ne, možda spojiti Genovu i Portofino).

za planine si rekao da vam nije napeto, a Aosta nije nešto toliko specijalno (prošla sam kroz tu regiju na putu za Francusku i Švicarsku).

više od ovoga vam za tjedan dana ni ne treba. nema potrebe ići u druge regije kad u Pijemontu i bližoj okolici imate sigurno toliko toga.

Milano možete obići kratko prije leta ako želite, da vidite katedralu i uži centar. ako vas ne zanimaju muzeji i umjetnost te visoka moda (najbolje što Milano nudi), šteta bi bilo dati prednost još jednom velikom, milijunskom gradu nauštrb šarma malih mjesta i zemljopisnih atrakcija koje taj kraj Italije nudi.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 14:16   #1579
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
moja dva centa:
ja bih sugerirala da napravite plan temeljen na raznovrsnosti.
znači, ne tri velika grada (Torino, Genova, Milano), već od svega pomalo.

- veliki grad (Torino)
- neko malo pitoreskno mjesto, vinograd, samostan, dvorac i slično u samoj regiji Pijemont (Asti, Alba, samostan Sacra di San Michele - Ime ruže!, dvorac Stupinigi - bilo bi čak najbolje rentati auto na dva dana pa sve to obići sa zaustavljanjima po želji na lijepim mjestima. Langhe je regija poznata po vrhunskoj gastronomiji, pa se isplati izdvojiti malo više novca i naći neki dobar restoran među vinogradima i uživati u nečemu što Talijani jako dobro rade - odlična hrana, slow food movement)
- jezero (dobio si preporuku za Boromejske otoke)
- more (idealno Cinque Terre ako imate dovoljno ranu vezu do La Spezie, a ako ne, možda spojiti Genovu i Portofino).

za planine si rekao da vam nije napeto, a Aosta nije nešto toliko specijalno (prošla sam kroz tu regiju na putu za Francusku i Švicarsku).

više od ovoga vam za tjedan dana ni ne treba. nema potrebe ići u druge regije kad u Pijemontu i bližoj okolici imate sigurno toliko toga.

Milano možete obići kratko prije leta ako želite, da vidite katedralu i uži centar. ako vas ne zanimaju muzeji i umjetnost te visoka moda (najbolje što Milano nudi), šteta bi bilo dati prednost još jednom velikom, milijunskom gradu nauštrb šarma malih mjesta i zemljopisnih atrakcija koje taj kraj Italije nudi.
Mogao bi ovo biti idealan mix. Ne preferiramo visoku modu i potrošačko društvo.. Da je tako vjerovatno bi pisao u temi Dubai i slično a ne ovdje (ne potcijenjujući nicije ukuse ni motive putovanja..). Ja volim umjetničku, a posebno uličnu fotografiju, zato bih mogao satima lutati ulicama zavlačiti se i posmatrati život obicnih ljudi, tragati za necim autenticnim.. Hvala ti na odgovoru!
sencci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 14:07   #1580
Ide se u Rimini, otišli bi i na izlet van grada, opcije su San Marino, Venecija i Padova. Može netko ugrubo usporediti cijene i noćni život da nam bude lakše odlučiti?
Panova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.