Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2010., 21:02   #81
Tu se slažem, ova politika VW-a je kriminalna, nedaju ti baš ništa, a spisak dodatne opreme 5 stranica. Korejci su po meni s opremom najjači, u globalu za najmanje novaca daju najviše


Nisam ni ja najsretniji izborom, ali ipak nisam kupovao ja. Ako su starci zadovoljni, bit ću i ja. Ionako neću ja to vozit.
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 21:27   #82
Pazi, cijena tog novog ix35 kroz godinu dana pasti će još najmanje 10-15% ziher.

Kad se sjetim da je prije dvije godine najjeftiniji i30 sa klimom bio cca 106.000 kn, danas je oko 90.000 kn, a za 106.000 dobiva se dizel nakrcan opremom, tako da se slično može očekivati i s ovim modelom.


Ontopic:

Meni je Yeti baš guba auto, sviđa mi se vanjski dizajn, nije preglomazan, iznutra je fino složen, dobrih materijala, dobre prostranosti i varijabilnosti, odličnog izbora motora, samo što bi paketi opreme morali biti malo jači za tu cijenu.

Inače, kad sam ga gledao u salonu, mislim da je ponuda za 2.0 TDi sa 110 KS 8po meni najbolja mjera za taj auto) i 4x4 pogonom te nekim srednjim paketom bila oko 160.000, možda nešto mrvicu više, a to u usporedbi sa Tiguanom (koji mi je gadan, osobito iznutra gdje je preslika Caddya), u usporedbi sa Kugom i još nekima stvarno fer cijena.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 22:36   #83
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
O ukusima se ne raspravlja, ali za mene je taj snježni čovjek jedan od najružnijih auta uopće. Prepravljeni Caddy. Na stranu pouzdana i dobra mehanika kad je zapakirana u kredenac na kotačima. I k tome košta u p.m.
Kupiš dva Dustera za jedan kredenac i k tome te nije strah hoćeš li ga uprljati blatom
Ti mozes i 4 Lada Niva uzet i nemas problema.
TSI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:26   #84
Vidi i sjeo u Yeti prije neki dan. Moram reci da sam malo razocaran izgledom(velicinom). Na slikama mi se cinio veci. Prostora za visoke vozace ima dovoljno. Ona srednja konzola nekome mozda malo smeta, meni ne. Sve u svemu ne igra mi vise kao prva opcija.
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:41   #85
Quote:
jabuka008 kaže: Pogledaj post
Vidi i sjeo u Yeti prije neki dan. Moram reci da sam malo razocaran izgledom(velicinom). Na slikama mi se cinio veci. Prostora za visoke vozace ima dovoljno. Ona srednja konzola nekome mozda malo smeta, meni ne. Sve u svemu ne igra mi vise kao prva opcija.
U trojcu Yeti-Tiguan-Q5 (što je de facto isti auto) Škoda je najkraća. Ako trebaš duljinu - traži drugdje.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 09:22   #86
http://www.autoexpress.co.uk/news/au...fd1e5989b5cd42
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 15:22   #87
Ma priznajem da je Yeti interesantan "mali" auto, pogotovo sto ima zbilja dosta mjesta za visoke vozace. Upravo s tom "velicinom" sam razocaran kad sam ga prvi put vidio. Nadao sam se da je u stvarnosti veci.
jabuka008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 12:18   #88
YETI

Kupio sam Yeti prije 5 mjeseci, 2,0 tdi, 4x4, srednji paket opreme=160 tisuća kuna.
Do sada sam prešao 14000 km, auto je ok.
Za te pare mislim da se sličan auto ne može kupiti, tj. da je tdi i 4x4!!!!!!!!!!
2912tr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 12:23   #89
Znaci onaj od 110 ks,zar ne?Kakva je udobnost na nasim svemirskim putevima?
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 12:34   #90
Ja sam se sa ovom (2,0tdi 4*4, 110 ks) navozao ovih dana oko 200 km po šumskim putevima i mogu ti reći da je vožnja bila užitak. Jako mi se svidio onaj dodatak za pomoć u vožnji gdje na lošim šumskim cestama nizbrdo ima mogućnost da zapamti kada si prvi put pritisnuo kočnicu i onda auto sam koči nizbrdo održavajući "memoriranu" najveću brzinu.

Problema sam jedino imao u žešćoj vožnji po lokalnim zavojitim cestama gdje mi nije baš ulijevao povjerenje, imao sam osjećaj da ne mogu žestoko u zavoje (imao sam osjećaj da cijeli auto hoće bočno na drugu stranu ceste) kao što sam navikao sa osobnim automobilom, a udobnost je za pohvalu.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 15:36   #91
Kolika je potrošnja goriva?
morlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 22:23   #92
Javiti ću ti u srijedu kada moram prikupiti podatke o potrošnji i svemu ostalom, a onda testiram benzinca 1.2 mjesec dana.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 11:19   #93
može li podatak o potrošnji
Outback is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 14:50   #94
potrosnja

Quote:
Outback kaže: Pogledaj post
može li podatak o potrošnji
Yeti 2.0 tdi cr 140ks presao 10k
grad 6.8 - 7.2 l
auto put 6.0 - 6.5 l /100km pri 140km/h
uz pracenje onih strelica za menjanje brzina moze i bolje, no uz opustenu voznju je uglavnom ova potrosnja... bar kod mene...

Zadnje uređivanje coolg : 19.08.2010. at 15:12.
coolg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 17:45   #95
Evo ovako:

Glede Yetija zadnjih 20-ak dana prešao sam sa njim 1600 km (2.0 tdi; 4x4; 110 KS).
Prosječna potrošnja bila mi je 9,1 L eurodizela - ovo nisu podaci sa putnog računala već iz stvarne evidencije
(560 km autoceste, 1.000 km otvorene, 50-ak km šumskih cesta).


Stvarno ga nisam štedio tako da mu je to gornja granica, ide dosta manje normalnom vožnjom.

- mislim da se bez beda može postići ono što je napisao coolg u gornjem postu ( jel to tvoje po putnom računalu?)
- glede praćenja onih strelica one su mi tako bez veze (ja u 4.oj na 1.700 okr. a ona mi pokazuje da prebacim u šestu, nisam je ni gledao pravo da ti kažem)

p.s. nažalost nije moj
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.

Zadnje uređivanje fooreest : 19.08.2010. at 17:53.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 18:38   #96
A kakav je u voznji? Sto je imao od dodatne opreme? Kako se motor nosi sa povisenom karoserijom i 4x4?
BmwMPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:02   #97
Zanima me Yeti 2.0 tdi 110 ks 4x4, naravno zbog cijene koja za Ambition paket opreme pristojnih 160 000 kn.
Taj Yeti prema tvorničkim podacima troši nekoliko decilitara goriva više od ovoga sa 140 ks.
Naravno tvornički podaci su uglavnom niži od stvarnih i treba ih uzeti s rezervom. Fooreestovih 9,1 l/100 km mi je previše.
Očito ga je rasturao.
Coolgovim brojkama o potrošnji (140 ks) ne vjerujem pogotovo na autocesti 140 km/h da troši samo 6-6,5l.
Toliko troši Octavia s tim motorom ali Yeti je nešto drugo zbog kutijastog oblika (koeficijent otpora zraka je 0,37),
tonu i pol težine i 4x4 pogona.Na ADAC-ovom testu (Yeti 140ks) potrošnja na autocesti iznosi 7,5l u gradu 7,8l
a na otvorenoj cesti 5,2l.Dakle, molio bih nekoga ko ima u vlasništvu Yetia(110 ks 4x4) i normalno se vozi, na vrijeme
šalta, na autocesti se vozi 130-140 km/h da napiše par dojmova, poglavito o potrošnji.Fala
morlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:09   #98
Ma autić je za 10 za voziti normalno, kada sam ga malo stisnuo u zavojitim cestama gdje svaki zavoj znam napamet imao sam osjećaj da mi malo pleše pa nisam htio ići jače, ali sam ipak prestizao sve ostale aute bez beda. (vozio sam ga onako kako vozim svog megana, koji te zavoje brže prolazi).

U modu krstarenja je odličan, baš ga je gušto voziti, tih skoro nečujan, sjediš malo povišeno u odnosu na ostale.

Ubrzanje je sasvim sasvim OK, dosta je startan, ali je bilo malo problema u prestizanju onih recimo malo bržih jer mu tada malo fali snage, ali to se odnosi samo na stvarno žešću vožnju. Na šumskim cestama odličan jako udoban i ko od šale ide ubrdo, a jako mi se sviđa mogućnost da sam koči nizbrdo nakon što zapamti kada si prvi puta zakočio.
Oprema je bila "ambition" (dvozonska klima automatska klima, odlična).

- dojam unutrašnjosti : izuzetno otmjena

Zaboravih zaključiti : auto mi se jako jako dopao.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.

Zadnje uređivanje fooreest : 19.08.2010. at 19:15.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:20   #99
Quote:
morlak kaže: Pogledaj post
Coolgovim brojkama o potrošnji (140 ks) ne vjerujem pogotovo na autocesti 140 km/h da troši samo 6-6,5l.
Na ADAC-ovom testu (Yeti 140ks) potrošnja na autocesti iznosi 7,5l u gradu 7,8l
a na otvorenoj cesti 5,2l.potrošnji.Fala
U principu si u pravu, ovo mi je potrosnja do Grcke i nazad i tu je zaista bilo recimo 75% auto puta a ostatk otvoreni put, ovo su podaci sa bord comutera .
Medjutim 7 - 7.2 u gradu sa klimom ti potpisujem.
Ono sto je pretpostavljam za tebe vazno jeste da je ADAC test potpuno realan, zelim da kazem da se uz malo paznje moze i ispod tih rezultata.
Bord kompjuter sam jos na pocetku proveravao i pokazao se kao veoma precizan, tako da potrosnju na drugi nacin i ne proveravam.
Ovaj auto vozim od Januara i jedina primedba moze biti na tvrdocu vesanja, kojem sam i ja nazalost doprineo 17 felnama pa posle i gumama...
Ostale mane su u principu veoma subjektivne prirode a to je npr. nesto veca buka u kabini pri vecim brzinama - mada je za mene i ovo u granicama prihvatljivog.
Sa moje strane auto /ovaj od 140ks/ je za svaku preporuku, po meni svaki motor ispod te snage je slab za vozilo ovog tipa.
coolg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 10:15   #100
Situacija od jučer.

Nakon Yetija 2.0 tdi, 4*4 110KS, jučer sam vozio benzinca 1.4 TSI, 4*2 105 KS.
Što se tiče otvorene ceste automobil ide stvarno dobro, lijepo vuče, vozili smo se brdskom cestom nas 4 u atomobilu i tu nije bilo nikakvih problema ubrdo, ide veselo voli primiti gas, sve 5.

Onda smo ušli na šumsku cestu, koja je bila u očajnom stanju od vododerina. Na jednoj takvoj usporio sam i ubacio u prvu kako bih je polako prešao, ali nisam je mogao prijeći jer je auto počeo proklizavati, sve to je uzbrdica, onak ništa strašno, cca 12%, malo se vratim kako bih uzeo zalet ali neće da krene ni sa te pozicije, nazad još 20-ak metara ovaj put bez gubitka gasa i jedva prođošmo.

Nije mi vrag dao mira vratim se ja na isto mjesto kasnije, ali sad nas dvojica samo, međutim situacija je bila identična, neće i neće polako već samo sa zaletom.

Ostali dio vožnje je bio izuzetno ugodan i bez ozbiljnijih primjedbi.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.

Zadnje uređivanje fooreest : 01.09.2010. at 10:26.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.