Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 22:20   #21
Vidjela sam svakakve tzv. umjetnike, ali samo dvoje za koje ja znam su po meni dostojni tog naziva. A to su Pavlović Dražen i Ljiljana Druško. Pavlovićeva tematika uglavnom je SF, a kod Ljiljane realizam. Kod Ljiljane najviše me dojmilo da se koristi raznim materijalima i tehnikama (ulje na platnu, pastele, olovka, glina...)i sve ispadne predivno.
Da, i ne volim kad tzv. umjetnik "štanca" slike-rad, što se kod ovo dvoje ne dešava. Svaki rad je unikat
željna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 22:44   #22
Sviđa mi se stil Dimitrija Popovića, precizna modelacija tonova i detalja, mračan i mističan duh nadrealizma.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:15   #23
Ja osobno rijetko pamtim imena (previše ih je) pa ih svaki puta iznova googlam. Ponekad me privuku boje, ponekad značenje... Brljanje po papiru i platnu ne priznajem, to mogu i sam napraviti za vrijeme čik pauze na poslu.

Što mislite o Branislavu Kladniku? Za njega vjerojatno niste čuli, ali ima masu dobrih, različitih ideja i barata sa više tehnika bez problema. Mene je većim dijelom oduševio.

www.branislav-kladnik.com
Dent, A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:00   #24
Najdublje se klanjam Josipu Vaništi.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:16   #25
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Najdublje se klanjam Josipu Vaništi.
Ah... slikar u magli Dobar je.
Dent, A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 17:04   #26
Moj otac...
(Poslije njega ) Izvor Oreb, sfumato majstor.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:56   #27
Dobar je Oreb, premda je pomalo i manirist. Imam ih tri ili četiri.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:21   #28
Rudi Labaš
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:41   #29
Labaša nikad nisam skužio.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 08:58   #30
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Labaša nikad nisam skužio.
a ja sam zadnje 4 godine fascinirana njegovim slikama i nikako da me prođe
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 10:07   #31
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
a ja sam zadnje 4 godine fascinirana njegovim slikama i nikako da me prođe
Tehnički je svakako dobar, to ne sporim. Gradi sliku izvrsno, jaka kompozicija. Vlada bojom kako poželi. Sve je to plus. Ono što meni malo smeta je površnost, očitost motiva, bukvalnost. Da karikiram, kao kad hoćeš naslikati smrt, pa nacrtaš kostur s kosom u ruci.

Ali, možda ga ja jednostavno krivo čitam.

Hajde, pomogni. Što bi mi ti rekla o njemu što bi me privuklo njegovim slikama i dalo mi ih u nekom boljem, konstruktivnijem svjetlu?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 10:53   #32
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Tehnički je svakako dobar, to ne sporim. Gradi sliku izvrsno, jaka kompozicija. Vlada bojom kako poželi. Sve je to plus. Ono što meni malo smeta je površnost, očitost motiva, bukvalnost. Da karikiram, kao kad hoćeš naslikati smrt, pa nacrtaš kostur s kosom u ruci.

Ali, možda ga ja jednostavno krivo čitam.

Hajde, pomogni. Što bi mi ti rekla o njemu što bi me privuklo njegovim slikama i dalo mi ih u nekom boljem, konstruktivnijem svjetlu?
slike doživljavam prvenstveno emotivno i sve ovo što si napisao je apsolutno točno. nisam iz branše, slično doživljavam i glazbu, potpuno emotivno...

ove njegove prednosti koje si naveo (kompozicija, tehnika, suvereno vladanje zanatom...) i ono što uspije s tim učiniti meni je fantastično....naprosto me njegove slike paraliziraju, ne mogu ih prestati gledati....

a banalnost motiva, hm, to stoji, površnost i bukvalnost također....ali meni ne smeta....
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 11:06   #33
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
slike doživljavam prvenstveno emotivno i sve ovo što si napisao je apsolutno točno. nisam iz branše, slično doživljavam i glazbu, potpuno emotivno...

ove njegove prednosti koje si naveo (kompozicija, tehnika, suvereno vladanje zanatom...) i ono što uspije s tim učiniti meni je fantastično....naprosto me njegove slike paraliziraju, ne mogu ih prestati gledati....

a banalnost motiva, hm, to stoji, površnost i bukvalnost također....ali meni ne smeta....
Ma, ni ja to ne doživljavam kao veliku manu, a možda sam i prejake riječi upotrijebio. Ne znam. Morat ću ga još malo gledati.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 17:39   #34
Ivan Kozaric
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 18:55   #35
Kožarić je svjetska gubica. Izgleda kao da je stolar ili peče bureke, a tako se i ponaša. Na površini. A to je jedan od naših najiskrenijih i najinteligentnijih umjetnika. Silno ga poštujem.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:15   #36
nemam pojma, to je sve individualno, zadnje što sam kupio je bio Stjepan Šandrk
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:29   #37
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Kožarić je svjetska gubica. Izgleda kao da je stolar ili peče bureke, a tako se i ponaša. Na površini. A to je jedan od naših najiskrenijih i najinteligentnijih umjetnika. Silno ga poštujem.
Koliko ga ljudi poštuju u Zagrebu svjedoči cijena otkupljenog ateljea sada u MSUu. Pa vi plaćajte veličine.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 00:28   #38
Ne znam koliko je plaćen.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:16   #39
Prema informacijama koje sam ja dobio u MSUu novci koji su plaćeni za atelje su dovoljni za dva životna vijeka.
Uostalom, sjećaš se Emericzy što mislim o suvremenim readymade umjetnicima.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 13:24   #40
Nisam inače ni ja ljubitelj tog 'žanra', ni slučajno, ali Kožarića ne možeš svesti na ready-made. On je poprilično svestran. Imao je tisuću dobrih ideja. Samo ono Prizemljeno Sunce da je Zagrebu ostavio, ne bi bilo loše (osobito s Preisovom 'dogradnjom'), a ono je fusnota na golemom opusu. Nije mu ni Matoš na klupi nimalo loš, a u ono je doba bio prilično originalan.

Jedino, ja ga ne doživljavam primarno kao slikara, a ovdje govorimo primarno o slikarima.

Što se tiče otkupa ateljea... nema to veze s Kožarićem kao umjetnikom. Zanimljiva je cijela ta situacija, ali irelevantna za ocjenu Kožarićeva djela.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.