Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2010., 14:21   #61
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nemam. Srećom nemam rodbinu na moru. Stric je jednom mislio kupiti apartman, ali kad smo mu spomenuli koliko bi mu to moglo sjebati rodbinske odnose, odustao je. I šogorica ima apartman, nikad ga ne iznajmljuje. Bez obzira na poziv (da sami odemo tamo), lijepo smo zahvalili i rekli: hvala, ali nikad.
apartman na moru može shebati samo obiteljske odnose ako sve strane uključene nisu sasvim svjesne čije je to vlasništvo i da bilo kakvo raspolaganje dotičnom nekretninom od treće strane znači samo beneficiju, nikako bogomdano pravo.


Quote:

Znaš ti dobro što sam ja mislila, samo se malo praviš, ha?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 14:22   #62
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja svoju mamu jako volim pa ju ne bi htjela biti u istom prostoru s njom na moru.
Oni npr rucaju kad mi ustajemo (ok ne sad kad imamo bebu ali prije ) I sto bi ja sad trebala? Buditi se u zoru s njima?
A kad imas bebu to je jos gore, beba oce spavati i nema kaosa po kuci kad se spava.
Prema tome, pogotovo kad ima beba negdje u prici, komocija je jako potrebna.
Ja to sasvim razumijem jer sam i sama takva.
Ali onda platim ljetovanje a ne blatim mater jer nije iselila sve živo da može moju guzicu ugosti.
Odrasla sam, odbila sam se od sise, pružili su mi u životu što su trebali i na meni je red da se iskažem u samostalnom životu a njih pustim da se pobrinu za svoje stare dane
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 14:29   #63
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Ja to sasvim razumijem jer sam i sama takva.
Ali onda platim ljetovanje a ne blatim mater jer nije iselila sve živo da može moju guzicu ugosti.
Odrasla sam, odbila sam se od sise, pružili su mi u životu što su trebali i na meni je red da se iskažem u samostalnom životu a njih pustim da se pobrinu za svoje stare dane
Ja nisam nigdje napisala da je to obaveza roditelja i da je to pravo djeteta. Ali da je uredu, je, uredu je dati djetetu 7 dana komocije.
Isto kao sto nije obaveza roditelja ostaviti u oporuci npr stan djetetu. Njegov je i moze ga ostaviti utocistu za macke ako hoce.
Ali to nije uredu. Kuzis kaj mislim?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 14:33   #64
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja nisam nigdje napisala da je to obaveza roditelja i da je to pravo djeteta. Ali da je uredu, je, uredu je dati djetetu 7 dana komocije.
Isto kao sto nije obaveza roditelja ostaviti u oporuci npr stan djetetu. Njegov je i moze ga ostaviti utocistu za macke ako hoce.
Ali to nije uredu. Kuzis kaj mislim?
Kužim
Ali isto tako je u redu i ne dati, isto ko što je u redu ne gledati u zube poklonjenom konju..
Dobili su ponudu, ne moraju je privatit.
To je isto ko da sam ja tebi ponudila haljinu a ti pizdiš jer ti nisam dala onu noviju i ljepšu

I da budem ontopic. Rekla je meni moja mater da ne peglam ako mislim dojit jer "pegla odnosi mliko"
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 14:40   #65
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja nisam nigdje napisala da je to obaveza roditelja i da je to pravo djeteta. Ali da je uredu, je, uredu je dati djetetu 7 dana komocije.
Isto kao sto nije obaveza roditelja ostaviti u oporuci npr stan djetetu. Njegov je i moze ga ostaviti utocistu za macke ako hoce.
Ali to nije uredu. Kuzis kaj mislim?
hoćeš jednostavno reći da nitko nikome ništa nije dužan...
i tako nitko nije dužan biti dobar roditelj.
niti je itko dužan biti čovjek.
al onda ga ne bumo zvali čovjek... nego ćemo ga zvati govno.
nedužno govno.

slažem se.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 14:46   #66
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Razumijem što govoriš
Svi mi pretrpimo određenu količinu govana od bliže rodbine a i sami vjerojatno serviramo određenu porciju. Ali kad to prijeđe u konstantno zajebavanje s jedne ili s druge strane i u konstantan grč u želucu

Čemu?
Možda zato jer većina takvih povuci-potegni odnosa balansira negdje na finoj crti - još nije postalo ono nepodnošljivo zajebavanje u toj mjeri da se presječe bez grižnje savjesti, ali je dovoljno da solidno pili živce...

Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Pa žena je zove u vlastiti apartman a ona bi u onaj drugi.
To je isto ko da ti pozoveš prijatelje u goste u svoj stan a oni se žale da ih nisi ugostila u Esplanadi.
Žena je razmažena a još i vlastitu mamu vodi
Moguće. Ljudi ima svakakvih. A moguće je i da ništa nije bilo zapravo definirano, da su svi nešto pretpostavljali i mislili. A kao što znamo, misliti je drek znati.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 14:59   #67
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
Meni bi iskreno bilo najnormalnije ustupiti 7 dana besplatno apartman svom unuku...ta ista baba da joj je kćer u pitanju sigurno ne bi dvojila ni sekunde..a
ovo je ipak snaha i njena mama ..moš mislit da im ne bi slučajno malo struje i vode više potrošila...


Da uđem malo u detalje, nismo imali ni namjeru zaposjest apartman i 7 dana živit na tuđi teret. Uvjek kad dođemo nakupujemo dosta špeceraja i hranu si uglavnom financiramo mi. Sveki uleti sa ručkom i to je to. Ionako ne želim da ima obavezu nas hranit koda smo djeca a ne odrasli
I zadnji put kad smo bili ponudila sam joj novce za vodu jer sam unaprjed rekla da ću morati dobro ispirati Jakovove stvari dok je još tak mali ali odbila je. Kao ...nećete vi meni niš plaćat...koda mi to nije unuk....niste vi gosti....
Uglavnom tip je osobe koji je hiperštedljiv (po pitanju svega i čačkalice ak treba), hipersenzibilan (moraš vagat svaku riječ koju kažeš da ne bi krivo protumačila i razcmoljila se) i nikad nije ničim zadovoljna. Al svejedno ju tavu volim i poštujem jer je mama mm-a.


Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da bi propali, ali ako je taj apartman već unaprijed rezerviran, svekrva bi trebala otkazad ljudima i odreći se novca s tim da je pozvala snahu i bebu i njenu mamu k sebi na donji kat...znači, nije rekla mrš. prži se u ZG ili bilo di na kontinentu nego ju je pozvala k sebi....
Ako bi dala-dala bi, ako nebi- nebi....bezobrazno je raspolagati tuđim i prozivati nekoga za lakomost jer želi zaraditi neki novac kad ima priliku.
A ko kaže da će pričati, uostalom ako i priča, snaha joj ne ostaje dužna
Šta je najbolje, sveki ništa nema unaprjed rezervirano nego ako tko naleti da ima spremno.

Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
potpis!
I iskreno, mislim da se tu uopće ne radi o komoditetu djeteta već komoditetu mame koja se meni se čini -sorry na izrazu- izvlači na dijete.
Djetetu je tako svejedno, ne treba ono cijeli apartman za sebe.
Ako svi imaju ležaj kod sveki, ne vidim di je problem...ionako si ljeti uvijek u nekom pokretu; plaža, šetnje, izleti...najmanje si u kući.
A tražiti ljude da se odreknu svojih prihoda dok ima mjesta kod njih doli, makar bili ti prihodi i sporedni, po meni nije ok.
Ovo moram demantirat a navest ću ti i razloge. Sveki i svekica hrču (zvučna izolacija nije najsjajnija pa se sve čuje).Svekica sanja pa zna nešto viknut kroz san. A između 2 sobe je wc. Oni se 500 puta po noći dižu na wc, pa jedu po kuhinji, pa gledaju tv (prilično glasno). Preko dana znaju doć susjedi pa se jede, pije, lupa se loncija, čašama, pere suđe....nije to velika kuća a dnevni i kuhinja su spojeni pa sve odzvanja. A Jakov je navikao spavat u relativno mirnom okruženju. Vjeruj mi, dok je beba tak mala, imam razloga zašto bi na gornji kat. Kasnije kad J bude veći, bit će druga priča. Ak do tad ne dođe druga beba
__________________
Carpe diem
anchibananchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 15:09   #68
Quote:
anchibananchi kaže: Pogledaj post
Ovo moram demantirat a navest ću ti i razloge. Sveki i svekica hrču (zvučna izolacija nije najsjajnija pa se sve čuje).Svekica sanja pa zna nešto viknut kroz san. A između 2 sobe je wc. Oni se 500 puta po noći dižu na wc, pa jedu po kuhinji, pa gledaju tv (prilično glasno). Preko dana znaju doć susjedi pa se jede, pije, lupa se loncija, čašama, pere suđe....nije to velika kuća a dnevni i kuhinja su spojeni pa sve odzvanja. A Jakov je navikao spavat u relativno mirnom okruženju. Vjeruj mi, dok je beba tak mala, imam razloga zašto bi na gornji kat. Kasnije kad J bude veći, bit će druga priča. Ak do tad ne dođe druga beba
neću ulaziti u vaše navike, ali možda se možete dogovoriti, sjesti sa svekićima i objasniti im da ćete rado doći ali da je vaš mališan navikao na ovakve i onakve navike
mislim, ne znam, možda bi upalilo?
šta ja znam, mi smo sad bili u slavoniji 3 dana kod mm-ove rodbine i apsolutno svi su se prilagodili nama.
ok, možda nismo baš mjerodavni jer je Mia dosta zahvalna i po pitanju spavanja (pored nje možeš lupati, njoj ne smeta ako spava) a ni meni ne smetaju ni gosti, ni glasno gledanje tv-a

čuj, u svakom slučaju uvijek vrijedi ona: svoj na svome.
pa preporučam da onda fino negdje nešto unajmite
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 15:25   #69
Joj, moram komentirati ovo za buku, meni je to kamen spoticanja kad smo kod svekija. Naša soba je okrenuta prema prilazu do kuće, mmov stric ima kuću odmah do. Onda je tu živa promenada, ispod našeg balkona se parkiravaju lada i stojadin kojima se voze na zemlju muški. to su takvi zvukovi da bi mrtvaca digli na noge M nama jako loše dole spava, nemam ga mogućnosti prebaciti u drugu sobu jer na katu ima 5 spavaćih soba ali i nas ima puno, svekiji imaju sobu na istoj strani kao mi, stariji djever pored naše, mlađi na drugoj strani ali isto iznad prilaza. uglavnom,nema prostorije u kojoj se ne buči.
a oni nikako ne kuže moju frustriranost (iako ne prigovaram za to jer znam da nemaju izbora), nije im jasno kako može M mirno spavati u Zgu kraj autoceste a dole ne može u raju na zemlji . ne možeš ti ba objasniti da je nama u Zgu zvuk automobila pozadinski zvuk i da je nažalost stalno prisutan pa se uho navikne na njega.
još mi je najgore jer mali nećak ima 3 i pol godine i više ne spava po danu, a M je spavalica, izmori se dosta pa onda odspava i do 3 sata popodne. a mali onda skače okolo, vrišti, dere se.
uf, već vidim probleme za desetak dana.
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 16:32   #70
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Meni nije tlaka ljetovati sa svekićima, dobro se slažemo, ne moram kuhati i ušparam si. Privatnost imam doma, nije da sam željna da budemo sami. Samim time bilo bi mi žao potrošiti lovu.

Ali to opet ovisi isključivo o tome kako se tko s kim slaže.
Ne bas, ja se sa svojom mamom odlicno slazem pa ne bi s njom u istom stanu voljela biti. Ljudi imaju druge navike, druge obicaje...
Ja nama kuham posebno kad smo na moru jer kao prvo ne rucam u podne kao moji a kao drugo ne jedemo to sto oni jedu.
SAmo rostiljamo zajedno.
Da ne pricam o tome da oboje volimo u tisini popiti kavu ujutro za razliku od njih, pa o setanju gol po stanu da ne pricam, a i volimo da smo sami jednostavno.
Nikakve to veze nema s tim kako se slazemo s mojima, slazemo se odlicno, vjerojatno zato jer nismo u istom prostoru.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 16:36   #71
SN, lako tako pričat kad ti imaš izbora..al da ti je to jedini način da ti dijete ode na more?


tak smo mi jednom unajmili apartman na moru, a završili u nečijem stanu
bilo je u bolje od apartmana, komformnije, veće, al svejedno je spuki boravit među tuđim obiteljskim fotografijama, u nečijoj tuđoj kuhinji...

da nemam love platit samostalno ljetovanje, amogu besplatno samo ako ljetujem s nekim išla bih. možda ne cijeli godišnji, ali bih išla tako, radije nego da ostanem doma
ne bih očekivala da mi netko nešto prepusti besplatno. ako hoće - super, al ako neće - a, jebiga, ak oš privatnost - plati.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 16:43   #72
Ja ne bi isla. Ne smatram more tako bitnom stvari u zivotu da puknem po zivcima radi toga.
Isli bi fino na izlete i na bazene u zagrebu, mozda, mozda bi na 5 dana otisla negdje tako.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 17:19   #73
Evo ja ostajem rađe doma sa sinom i mužem nego negdje se gurati s rodbinom. MOja ujna je meni super ali ja znam da ljetujem u njezinom apartmanu da bi poslije cijela rodbina slušala kakvu sam joj kuhinju ostavila (premda bih zadnji dan ostavila nokte ribajući) i slično. Da idem kod strica on bi mm budio u 4 ujutro da idu zajedno u ribolov i nametao nam svoj ritam, a da idem kod sestrične od njezinog nereda ne bih mogla proči kućom. Eto ovako je meni bolje da sam ja doma dok ne skupim za normalno ljetovanje sa svojom obitelji.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:59   #74
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja ne bi isla. Ne smatram more tako bitnom stvari u zivotu da puknem po zivcima radi toga.
ni ja
al moje dijete da. a tek njezini respiratorni organi!

osim toga, o akov pucanju po živcima ti pričaš, krećemo do pretpostavke da se dobro slažete, tako si rekla...

ne bih se ni ja 'žrtvovala' do te mjere da zbog dobrobiti djeteta provodim godišnji s nekim s kim se ne slažem, za kog znam da će me tračat kakogod napravila i s kim bi mi zapravi bilo napeto dijelit prostor.
al da je stvar samo u tome što netko ruča u podne, a mi u dva i u tome da se ne mogu gola šetat po stanu, a generalno se dobro slažemo i ljudi su mi ok - da, stavila bih dijete ispred svog komfora.
a kavu u miru bi pila u bircu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 23:09   #75
A cuj lali, vise od pola zivota zivim prema svojim pravilima i po svom ritmu, prisle na drugi ritam i prilagodjavanje drugim ljudima me cine nervoznom. I da, mislim da je mom djetetu bolje s dobro raspolozenim roditeljima doma i na izletima u prirodi nego s nadrkanim staricma na moru.
Vjerovala ili ne, da ja sam nadrkana ako se netko razgovara pored mene ujutro dok pijem kavu! A jos ako pokusava samnom razgovarati riskira salicu u glavu.
I nemajka sam godine, ne mislim da je ljetovanje mog djeteta vrijedno mojih zivaca i konfora.
Nes ti, mora se ici na more.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 23:16   #76
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja ne bi isla. Ne smatram more tako bitnom stvari u zivotu da puknem po zivcima radi toga.
Isli bi fino na izlete i na bazene u zagrebu, mozda, mozda bi na 5 dana otisla negdje tako.
potpisujem! ni ja ne bih išla, radije bih platila!
ja se sa svojim starcima odlično slažem, i kad dođemo u hr spavamo kod njih, imamo svoju sobu, totalnu slobodu, znači nema nametanja njihovog ritma, običaja, ispitivanja di idemo i sl. ali se u tih sedam dana uspijemo jednom zakačit oko nečega. zato kad dođem u naš minijaturni stan, zahvalim bogu na njemu, jer najviše od svega volim našu slobodu upravo u tim malim sitnicama koje je netko gore spomenuo (šetanje po stanu bez ičeg na sebi i sl. ) 7 dana mi je dosta ( a pomislim i na to da neki tak provedu cijeli život :horror: )
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 23:30   #77
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
potpisujem! ni ja ne bih išla, radije bih platila!
ja se sa svojim starcima odlično slažem, i kad dođemo u hr spavamo kod njih, imamo svoju sobu, totalnu slobodu, znači nema nametanja njihovog ritma, običaja, ispitivanja di idemo i sl. ali se u tih sedam dana uspijemo jednom zakačit oko nečega. zato kad dođem u naš minijaturni stan, zahvalim bogu na njemu, jer najviše od svega volim našu slobodu upravo u tim malim sitnicama koje je netko gore spomenuo (šetanje po stanu bez ičeg na sebi i sl. ) 7 dana mi je dosta ( a pomislim i na to da neki tak provedu cijeli život :horror: )
Upravo tako. Koliko god da se super slazemo s mojima i da su oni zbilja uvidjevni i ne tlace nas, cisto radi boravljenja u istom prostoru bi si poceli ici na zivce. I sigurna sam da bi i mi njima isli na zivce isto koliko i oni nama.
Fuckas takvo ljetovanje koje je mucenje.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 00:14   #78
Moji roditelji imaju dvije vikendice-jednu u Lici,drugu na moru.
Ljetujemo tako da kad sam ja sa obitelji na moru (ili negdje drugdje) oni su u Lici i obratno.
Dobro,desi se da dan-dva budemo zajedno,ispricamo se i rostiljamo skupa,a onda svak za svojim planom.

Kod dogovaranja termina moji daju prednost nama jer su oni penzici i ne ovise niti o poslu niti o skoli ili vrticu.

I muz i ja se odlicno slazemo sa mojim starcima ,ali,svi volimo svoj mir.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 00:18   #79
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
potpisujem! ni ja ne bih išla, radije bih platila!
ma i ja bih platila
ALI da imam, recimo, roditelje/svekije koji žive na moru, s kojima se prilično dobro slažem, a nemam love za platiti + dijete koje se veseli moru, a i dobro mu je za zdravlje (kao što svakom djetetu jest) - ljetovala bih s njima

dobro, ti summer night ih ne bi ni posjećivala vjerojatno
blabice, ne kužim zašto onda ne spavate u hotelu?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 00:22   #80
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ni ja
al moje dijete da. a tek njezini respiratorni organi!

osim toga, o akov pucanju po živcima ti pričaš, krećemo do pretpostavke da se dobro slažete, tako si rekla...

ne bih se ni ja 'žrtvovala' do te mjere da zbog dobrobiti djeteta provodim godišnji s nekim s kim se ne slažem, za kog znam da će me tračat kakogod napravila i s kim bi mi zapravi bilo napeto dijelit prostor.
al da je stvar samo u tome što netko ruča u podne, a mi u dva i u tome da se ne mogu gola šetat po stanu, a generalno se dobro slažemo i ljudi su mi ok - da, stavila bih dijete ispred svog komfora.
a kavu u miru bi pila u bircu
Slazem se.

Ako je u pitanju nekakav normalni kompromis,zasto ne ako se nema love i mogucnosti.

Nije uvijek u pitanju odlazak na more kao more; u pitanju je i promjena ambijenta u kojem boravis.
I ljudi i djeca se zazele neke promjene
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.