Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 10:31   #41
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Koje iznimke? Onakve slučajeve ti puno ljudi može nabrajati u beskraj.

Evo ti još jedan primjer: moja kolegica iz kancelarije, VSS, deseci tečajeva, proputovala svijet, vadila je za direktora vizu za Tajvan. I napravila je to da je nazvala Kinesku ambasadu, oni su joj (a što bi drugo ) rekli da je Tajvan dio Kine i da mu je dovoljna Kineska viza. Čovjek je zaglavio na aerodromu dok mu partneri sa Tajvana nisu osigurali garanciju. Mislim, Kineska viza za Tajvan - stvarno treba malo veće neznanje za to. Jedan kolega, apsolvent elektrotehnike je neki dan pitao koja je većinska vjera u Izraelu, a drugi VŠS ekonomist se išćuđavao što je Tajvan otok... Kolegica šefica računovodstva je izvređala ekipu što su joj rekli da su one vjetrenjače što se mogu vidjeti po Njemačkim poljima vjetroelektrane, što oni misle da je ona blesava... Hoćeš još iznimaka?



Nije. Fah-idiotizam je vrlo česta stvar. Samo što se kod nas titula poistovjećuje sa znanjem. A to je zapravo prava glupost.



Pa ako ga ne prihvate, onda baš i nisu vrijedni nekog prijateljstva, ne?



Nisi. Rekla si:

cuj ja znam kakav je zivot , znam da ga nece moci furati sa sobom na soc. evente popu bozica , nove godine i sl. jer iskreno koga ce zanimati misljenje kv radnika o padu tecaja eur u odnosu na chf ili o porastu istog u odnosu na kunu....u rh...of course....o cemu ce pricati? o maljanju zidova.....hodala sam sa jednim takvim biserom , doduse všs i kad smo dosli u sheraton na bozicni party banke , lik se zakeljio za svedski stol i niti makac.....a ja dosla prosvrljati , popricati sa ljudima .....malo vidjeti kaj ima novoga i tak....pokupila se domas nakon sat i pol i naravno prekinula sa njim.....nemres spojiti nespojivo.....vidjeti ce ona to kad tad....a do tad nek uziva....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:48   #42
važno mi je da dečko napreduje samnom jer ga volim i želim da da sve od sebe i bude osoba koja zna više od svog posla. naravno da mi je bitno da čita knjige i da završi četvrti stupanj. to je normalno kad ti je do nekog stalo. isto tako on želi da ja završim fakultet jer zna koliko mi je to bitno. i kad sam željela odustati, nije mi dao. sad sam mu zahvalna.

a što se tiče eventa, znat će dovoljno za neki normalan razgovor ako prati vijesti. ovisi na kakvog se namjeriš: seljačinu ili nekog malo širih pogleda na svijet.

i da, Bonizg, hvala na lijepim željama i proročanstvima. ja znam da smo mi idealni jedno za drugo. moj jedini problem je da smo već sad u braku i postalo mi je monotono. ali i to ću riješiti. ne smeta me ss i nije mi briga što roditelji misle iako znam da me vole i žele sve najbolje i znam da će i monotonija ubrzo proći jer nema osobe koja se više trudi oko mene.

ja mislim da se pola ekipe da forum dođe samo svađati jer im je u životu jako dosadno.
mateja2325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:16   #43
mateja2325

moraš prihvatiti činjenicu da na ovom forumu stvarno svatko može pisati i svašta izreći...normalno da ti više pašu komentari onih koji su na tvojoj strani, ali nekad treba i o onim suprotnim razmisliti, a one debilne izignorirati

osobno, bila sam u vezi s dečkom koji je bio kv, a ja na faksu. nije uspjelo iz više razloga, ali ne vjerujem sad kad razmislim da je stručna sprema na to utjecala jednostavno su nas zanimale različite stvari, a to nema veze sa str. spremom-što, ako ja želim razgovarati o tečaju, a on ne, ne znači da on nije načitan, involviran, zainteresiran...i obrnuto...ako on poželi razgovarati o zakonima fizike primjenjenima na konkretne stvari u stvarnom životu, džabe meni moj faks kad me to ne zanima...onak...mogu ga saslušati, al to opet nema veze sa str. spremom, ja sam samo dobar slušač

imam ja još jedan primjer-moja jako dobra prijateljica-vss, muž sss, zajedno 15ak godina od toga skoro 4 u braku, dijete, predobar su par, odlično se slažu nije to baš takva iznimka...

zanima me koliko je onih koji tvrde da je sprema krucijalna a da su im roditelji oboje iste spreme npr....
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:16   #44
nedavno je na zud bila tema di se cura zalila na svog decka koji je po njenom misljenju genije, intelektualac isl.
(tip diplomira strojarstvo s 5,0 ). zasto se zali? zbog toga sta je tip ziva ljenicina i u zivotu nikad nije radia.
samo drzi propovijedi uokolo o tome kako je on najpametniji.
ako je nekom najbitnija ss onda kvragu sve...
inace, moj tata ima samo sss a jedan je od pametnijih ljudi koje poznajem.
zanimljivo stvarno

inace, kod nas, u ovo doba... bolje zaraduju ljudi sa sss (neki obrt, od vodoinstalatera do stolara) nego neki koji su vss.

p.s. jedna cura koja je cijelu srednju prosla sa 5 i sad na faksu slicno... nije znala di se nalazi Vatikan (samo jedan od njenih bisera)...
toliko o tome
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:20   #45
Quote:
mateja2325 kaže: Pogledaj post
tata smatra da je dečko trebao doći do njega, moliti ga da hoda samnom i reči svoje namjere.
Quote:
mateja2325 kaže: Pogledaj post
moj jedini problem je da smo već sad u braku i postalo mi je monotono. ali i to ću riješiti.
ajd sad jel' ovo donje bila neka metafora, ili šta? jel' dečko ili je muž?
čovječe ne komentiram često, i onda se upecam na neozbiljnu temu?
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:21   #46
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
cuj ja znam kakav je zivot , znam da ga nece moci furati sa sobom na soc. evente popu bozica , nove godine i sl. jer iskreno koga ce zanimati misljenje kv radnika o padu tecaja eur u odnosu na chf ili o porastu istog u odnosu na kunu....u rh...of course....o cemu ce pricati? o maljanju zidova.....
Ti na soc.eventima (no dobro, već mi tvoj izbor rječi govori poprilično o tebi ) kao npr. na dočeku NG raspravljaš o makro i mikroekonomiji, cijenama dionica na Tokijskoj burzi i sl.? Draga moja, tebe bi većina ekonomista škartirala iz društva... Ljudi se nađu na zabavi, pričaju o svemu i svačemu, pričaju bezobrazne viceve, sve prije nego da lamentiraju o takvim stvarima.

Quote:
hodala sam sa jednim takvim biserom , doduse všs i kad smo dosli u sheraton na bozicni party banke , lik se zakeljio za svedski stol i niti makac.....a ja dosla prosvrljati , popricati sa ljudima .....malo vidjeti kaj ima novoga i tak....pokupila se domas nakon sat i pol i naravno prekinula sa njim.....nemres spojiti nespojivo.....vidjeti ce ona to kad tad....a do tad nek uziva....
Čovjek se spasio, nema se tu što reći. U takvom društvu švedski stol je najčešće jedino mjesto vrijedno pažnje.

Inače, moj dragi i ja smo iste stručne spreme, ali različitih struka. Da on sluša spike na mom poslu, vjerojatno bi mislio da pričamo nekim stranim jezikom. Kad ja slušam njega kad poslovno priča s nekim, jebo me pas ako razumijem tri riječi. I? Pa nisam ja s njim zbog posla. Ja posao ne nosim doma, a od njega očekujem isto. Prejadna bi mi bila veza u kojoj ljudi osim struke nemaju o čemu drugom razgovarati. Jednako tako i od ljudi sa kojima se družim očekujem malo šire interese i više tema za razgovor. I ne'š vjerovati, i sa liječnicima, profesorima i sličnima se može razgovarati o moleraju. Jedino se kojekakovi novopečeni "manageri" i slična posljeratna elita ponašaju snobovski i na svakom koraku moraju isticati kako su oni hoch i nobl.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:29   #47
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ti na soc.eventima (no dobro, već mi tvoj izbor rječi govori poprilično o tebi ) kao npr. na dočeku NG raspravljaš o makro i mikroekonomiji, cijenama dionica na Tokijskoj burzi i sl.? Draga moja, tebe bi većina ekonomista škartirala iz društva... Ljudi se nađu na zabavi, pričaju o svemu i svačemu, pričaju bezobrazne viceve, sve prije nego da lamentiraju o takvim stvarima.
a joj sori ne znam gdje radis ali inace se na takvim eventima stvaraju nova poznanstva i ugovaraju poslovi , nisam mislila na tradicionalnu proslavu ng....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:30   #48
Pazi ti ovo, koga ce zanimati sto kv radnik ima reci o tecaju kune. A koga ce zanimati sto dipl ing strojarstva ima reci o tome?
Da uopce ne komentiram "evente" na kojima se razgovara o monetarnoj politici.
Ja, kao mnogo puta do sada na ovom forumu, ne mogu vjerovati da netko zbilja ovo misli.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:33   #49
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post



Čovjek se spasio, nema se tu što reći. U takvom društvu švedski stol je najčešće jedino mjesto vrijedno pažnje.


ovo je prestrasno

Inače, moj dragi i ja smo iste stručne spreme, ali različitih struka. Da on sluša spike na mom poslu, vjerojatno bi mislio da pričamo nekim stranim jezikom. Kad ja slušam njega kad poslovno priča s nekim, jebo me pas ako razumijem tri riječi. I? Pa nisam ja s njim zbog posla. Ja posao ne nosim doma, a od njega očekujem isto. Prejadna bi mi bila veza u kojoj ljudi osim struke nemaju o čemu drugom razgovarati. Jednako tako i od ljudi sa kojima se družim očekujem malo šire interese i više tema za razgovor. I ne'š vjerovati, i sa liječnicima, profesorima i sličnima se može razgovarati o moleraju. Jedino se kojekakovi novopečeni "manageri" i slična posljeratna elita ponašaju snobovski i na svakom koraku moraju isticati kako su oni hoch i nob.
a hebi ga , kaj da ti kazem mm i ja nismo iste struke a razgovaramo o poslu....svaki dan....i o svemu drugome.....ovo sto ti pises su ciste gluparije
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:33   #50
htjela sam rec da smo ko u braku, ne da i jesmo, ali pogreška u pisanju....
mateja2325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:34   #51
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
a joj sori ne znam gdje radis ali inace se na takvim eventima stvaraju nova poznanstva i ugovaraju poslovi , nisam mislila na tradicionalnu proslavu ng....
Radim u komercijali jednog velikog izvoznika koji svoje proizvode izvozi po cijeloj Evropi i bliskom Istoku, a sirovine nabavlja doslovno iz cijelog svijeta. I do novih poznanstava dolazimo svakako, ali nikada ne na nekakvim "soc.eventima". Nemamo vremena za to, moramo raditi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:35   #52
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Pazi ti ovo, koga ce zanimati sto kv radnik ima reci o tecaju kune. A koga ce zanimati sto dipl ing strojarstva ima reci o tome?
Da uopce ne komentiram "evente" na kojima se razgovara o monetarnoj politici.
Ja, kao mnogo puta do sada na ovom forumu, ne mogu vjerovati da netko zbilja ovo misli.
pa moj stari je dipl.ing strojarstva i jako puno zna o tome....ovisno sto pratis i sto te zanima....
a oprosti sto ti mislis o cemu se raspravlja na skupu ekonomskih strucnjaka???
prehrani pilica??
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:36   #53
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Radim u komercijali jednog velikog izvoznika koji svoje proizvode izvozi po cijeloj Evropi i bliskom Istoku, a sirovine nabavlja doslovno iz cijelog svijeta. I do novih poznanstava dolazimo svakako, ali nikada ne na nekakvim "soc.eventima". Nemamo vremena za to, moramo raditi.
tgo je zato kaj si sluzbenica
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:39   #54
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
pa moj stari je dipl.ing strojarstva i jako puno zna o tome....ovisno sto pratis i sto te zanima....
a oprosti sto ti mislis o cemu se raspravlja na skupu ekonomskih strucnjaka???
prehrani pilica??
A kv radnicima je to zakonom zabranjeno pratiti? Ili diplomom dobijes dodatnih 20% inteligencije, ono, uruce ti ih promociji?
I nisam znala da je skup ekonomskih strucnjaka "event" a kamoli da je "soc.event", oprostit ces mi na neukosti.

I da, bila sam na nekoliko skupova "ekonomskih strucnjaka" i moram ti reci da nakon sluzbenog dijela, izuzev hrackanja po nasim zakonima i poreznoj politici, nisam cula nista vezano za struku.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:42   #55
ja bih napravila jedan zaključak:
svaka veza je drugačija i svaka osoba je jedinstvena. upravo zato postoji toliko sličnih veza sa različitim ishodom. the end
mateja2325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:43   #56
ljudi ja vam idem.....veliki pusek svima....znam da su vam neke stvari nepojmljive ....zato su neki direktori , a neki sluzbenici.,....i tako to.... a tebi mala zelim svu srecu , mozda zbilja uspijete
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:44   #57

Ideš, koji skup malograđanštine.

Boni, daj mi reci molim te, ti stvarno, iskreno, misliš da su svi ljudi na ovom svijetu glupi, a samo su tvoji i ti pametni?

Ajde da si "robovlasnik", to shvaćam, ima nas svakakvih, ali da si i toliko samodopadna to mi je . Prestrašno.
Ego ti je toliki da niti blizu nisi svjesna svoje nesvjesti.

__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:47   #58
Ma blago tebi boni, uzivaj u direktovanju.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:56   #59
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
ljudi ja vam idem.....veliki pusek svima....znam da su vam neke stvari nepojmljive ....zato su neki direktori , a neki sluzbenici.,....i tako to.... a tebi mala zelim svu srecu , mozda zbilja uspijete
Kako reče pokojni Božidar Orešković: "Ako nisam u krntiji ličnost, neću to biti ni u mercedesu".
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:04   #60
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
tgo je zato kaj si sluzbenica
Opa, intelektualka ide ad hominem! Ostajemo bez argumenata?

Čak i da jesam, to ne bi ništa promijenilo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.