Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2010., 12:37   #81
pa od mog brata žena je naprimjer veterinar.
dok nije našla posao u struci radila je preko dana u dućanu a navečer je čistila urede.

sad se budi u 4 ujutro da bi otišla u susjedni grad na posao i drnda se autom po sat - sat i pol tamo, sat-sat i pol nazad.

u 6 ujutro je dočekuju mrtve životinje u klaonici čije meso treba kontrolirati.

većeg radoholičara od nje nisam vidjela.
trudna je radila po dva posla da bi meni i svojim sinovima (u ono vrijeme dok sam živjela s njom) mogla priuštiti svaki božić darove, svaku zubić vilu, svako ljetovanje negdje na moru.

radi za nekih 8000 kuna.

njezin muž (moj brat) radi kao informatičar.
za nekih 5-6 tisuća kuna.

kredit za stan je 5000 kuna.
i to kupljen u POS naselju.
stan je od 100 kvadrata što i nije tako puno s obzirom da imaju troje djece.

počeli su od nule.
moji nisu bogati pa im nisu mogli priuštiti ni kuće ni stanove ni apartmane.

od mog ujaka kćer.
završila je dvije godine predškolskog odgoja.
u to vrijeme je to bilo 2 godine. ona ga je studirala 4-5 godina.
predškolski odgoj.
sad radi tako da kiti stolove i crkve za vjenčanja. radi bukete.
firmu su joj pokrenuli svekrva i svekar kad su joj dali pare da se može baviti time.
znači ona svoje ništa uložila nije.
krenula je s visoka. nikad se nije nešto ekstra trebala trsiti.
imala je eto-sreće.


jednom prilikom.
ta kćer od mog ujaka...
pokazuje bukete ženi od mog brata.
hvali se kako su divni.
i reče:
"vidiš. ti si završila teži fakultet. a ja zarađujem duplo više od tebe. hihi."

zar ovakve gadosti ima igdje drugdje osim na balkanu?

i ne radi se ovdje o pojedinim slučajevima koje neki nabrajaju. radi se o onome "generalno".
radoholičari kod nas čak i da žive dobro...cijenjeni nisu.
uvijek se nađe netko tko će raditi govno a dobro zarađuje na temelju toga što je imao malo sreće i onda ti to krene nabijati na nos.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:43   #82
8472 ja o tome i govorim....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:45   #83
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zar ovakve gadosti ima igdje drugdje osim na balkanu?
Naravni da ima

Moj stric u Americi je bio mehaničar. Radio je ko crnac, poslije otvorio svoju tvornicu. Ima par kuća i vrlo je imućan a engleski nikad nije u potpunosti savladao jer većinom radi s našima i meksikancima
Drugi stric, isto u Americi samo druga država, je magistar psihologije. Radi u školi i jedva se prehranjuju.
Sinovi su se prijavili u vojsku da mogu studirati jer im on nije mogao priuštiti studij za razliku od prvog strica kojem su sedjeca zajebavala u poršeima dok su studirali.

Svugdje ima svega i nigdje nije idealno.
Mene u Hrvatskoj jedino smeta ovaj teški pesimizam koji izvire od svugdje, konstantno kukanje uz kavice od 10 kn a rijetki bi za 10 kn oprali prozor, i to što ne mogu prijavit susjeda koji je natandrčio svašta u dvorišče. Mislim mogu ali nema koristi
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:49   #84
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Svugdje vrijedi koliko para toliko muzike.

Imam frendova koji uredno žive preko bare pa dolaze na godišnji doma svake godine, jer imaju para.
Ali i onih koji žive vani tu blizu pa ne dolaze jer nemaju para.
naravno.. sve se oko love vrti.. kako za godišnji tako i za školovanje...
moje kolegice su u jadnoj hrvatskoj ipak dobile stipendije svjetskih sveučilišta pa su završile magisterije vani i doktorate..
a moja sestrična u perspektivnoj Njemačkoj ostala je na srednjoj školi i radi na blagajni jedne Njemačke banke kao blagajnica...

tako da su to osobni afiniteti i osobne predispozicije i prirodni talenti i naravno rad rad i samo rad na samom sebi... koje nema veze sa EU unojom ili Brdovitim Balkanom.


ja osobno se nikad ne bih vodila mišlju koju ima bla bli... od djeteta koje ima par godina - može svašta ispasti.. bitno je kako ga usmjeravaš... a ne gdje ga usmjeravaš

barem ja tako mislim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 12:51   #85
e da oće meni zagor doći doma i reći Lara dobio sam premještaj selimo se u Ameriku.. čeka mene ....čeka tebe posao....

otišla bih odmah

koja Larita.... njoj je svejdeno... bitno joj je da je uz mamu i tatu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 13:00   #86
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ja osobno se nikad ne bih vodila mišlju koju ima bla bli... od djeteta koje ima par godina - može svašta ispasti.. bitno je kako ga usmjeravaš... a ne gdje ga usmjeravaš

barem ja tako mislim
Slažem se, samo... puno ga je lakše usmjeravati u zdravom okružju
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:02   #87
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

Čovjek se u jednom periodu svoj života vraća na vlastiti 'izvor', u daleko i davno djetinjstvo, u kojem je mala, radoznala i začuđena dječija duša otkrivala svijet i bila najbliža sebi i životu na svoj 'čist' i iskren način....
ovo je tako istinito i prekrasno rečeno
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:08   #88
je li ovo tema gdje se prepričavaju gastarbajterska iskustva?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:16   #89
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
je li ovo tema gdje se prepričavaju gastarbajterska iskustva?
Je.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:22   #90
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zar ovakve gadosti ima igdje drugdje osim na balkanu?
Ima gdje hoćeš.
U svakoj državi možeš jako puno radit džabe, samo ako hoćeš.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i ne radi se ovdje o pojedinim slučajevima koje neki nabrajaju. radi se o onome "generalno".
radoholičari kod nas čak i da žive dobro...cijenjeni nisu.
uvijek se nađe netko tko će raditi govno a dobro zarađuje na temelju toga što je imao malo sreće i onda ti to krene nabijati na nos.
Ja sam radila u firmi u kojoj se cjenilo radoholičarstvo i nagrađivalo.
Dok nisu voditelji te iste firme koji su bili radoholičari, pukli, pa otišli, pa su firmu preuzeli oni koji su skloniji neradu i uvlačenju, onda je sve ošlo u kuki, a ja dala otkaz.
Uglavnom, slučajeva ima.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:22   #91
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
je li ovo tema gdje se prepričavaju gastarbajterska iskustva?
nije zamišljena tako, ali vidim da je krenula u tom smjeru, što mi se ne sviđa.
hvala svima koji su podijelili svoja iskustva i kako su odluke utjecale na djecu (jer me prvenstveno to i zanima). imamo još malo vremena i još puno razmišljanja. nadam se da ćemo donjeti dobru odluku.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:26   #92
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
nije zamišljena tako, ali vidim da je krenula u tom smjeru, što mi se ne sviđa.
hvala svima koji su podijelili svoja iskustva i kako su odluke utjecale na djecu (jer me prvenstveno to i zanima). imamo još malo vremena i još puno razmišljanja. nadam se da ćemo donjeti dobru odluku.
Duboko se ispričavam, ali znaš kako sve ovdje završi.

Gle, poanta je da probate izvagat gdje će vam biti bolje, po svim pitanjima, a mala će se već priviknut.
Što god odlučite, odlučite dok još nije pošla u školu, jer je kad krene u školu, psihički će njoj biti sve teže i teže, odvajat se od prijatelja navika i sl. stvari.
A za sve ostalo će se ona priviknut bolje nego vi, čisto jer je još djete, a vi ste odrasli i sa svojim navikama i očekivanjima.

Uglavnom sretno
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:33   #93
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
nije zamišljena tako, ali vidim da je krenula u tom smjeru, što mi se ne sviđa.
hvala svima koji su podijelili svoja iskustva i kako su odluke utjecale na djecu (jer me prvenstveno to i zanima). imamo još malo vremena i još puno razmišljanja. nadam se da ćemo donjeti dobru odluku.
pa evo, ja ti onda ponavljam svoj odgovor (jer vidim da nije bilo reakcije na njega) a i vidjela sam da je bilo sličnih stavova. u beču isto tako lako može zastraniti (npr. negdje na ottakringerstrase ) i tako to... napravite kako vama odgovara i onako čime ćete vas dvoje biti najzadovoljniji
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
moje mišljenje je da je stvarno svejedno gdje ste sve dok ste vi normalni (i sve što se pod time podrazumijeva )

neće joj ništa nedostajati niti u zg niti u beču sve dok ste joj vas dvoje oslonac i podrška.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:38   #94
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa evo, ja ti onda ponavljam svoj odgovor (jer vidim da nije bilo reakcije na njega) a i vidjela sam da je bilo sličnih stavova. u beču isto tako lako može zastraniti (npr. negdje na ottakringerstrase ) i tako to... napravite kako vama odgovara i onako čime ćete vas dvoje biti najzadovoljniji
što dalje od tamo .
hvala na savjetu.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:40   #95
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa ako mislite seliti selite sad.
još koja godina i bit će vam kasno i ostat ćete zauvijek zatočeni na zapadu.
Uh! Strahota
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:46   #96
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
što dalje od tamo .
hvala na savjetu.
nema na čemu

Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
Uh! Strahota
pa i je, ako uzmeš u obzir koje kulture uzimaju maha na zapadu
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:50   #97
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post

pa i je, ako uzmeš u obzir koje kulture uzimaju maha na zapadu
pa jednostavno se makneš od njih. mislim, nije da te diraju i maltretiraju.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:55   #98
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
pa jednostavno se makneš od njih. mislim, nije da te diraju i maltretiraju.
ma šalim se.

ali to što kažeš je ljepota beča (prije još više)...jedni pokraj drugih u miru... nema toga u zg
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 14:58   #99
blablica
jel ti mozes zamisliti cijeli zivot tamo ???
ili se kadtad mislis svakako vratiti, recimo kad udete u penziju ti i muz ???

ako razmisljate o povratku , recimo najkasnije za penziju, onda mislim da je u svakom slucaju bolje sad se vratit, opisala sam ti radi cega.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 15:08   #100
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
blablica
jel ti mozes zamisliti cijeli zivot tamo ???
ili se kadtad mislis svakako vratiti, recimo kad udete u penziju ti i muz ???

ako razmisljate o povratku , recimo najkasnije za penziju, onda mislim da je u svakom slucaju bolje sad se vratit, opisala sam ti radi cega.
ima dana kad mogu, ima dana kad ne mogu zamisliti čitav život ovdje.
ako ću ostati tu do penzije, onda se ni ne mislim vratiti uopće.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.