Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 14:12   #41
Prvo, cestitam miamama sto si priznala da tvje dijete ima problem, a jos vise sto si odlucila taj problem rjesiti. Malo koji roditelj je danas takav. A debele djece ima puno.

A drugo, nema potrebe za izgladnjivanjem. Treba imati 3 glavna obroka i mozda koji medjuobrok.
Izbaci slatkise i sl smece skroz. Malo po malo. Jednostavno ih nemoj imati doma.
Umjesto bijelog brasna, tjestenine i rize koristi integralno, smedju rizu. Puno zdravije i bolje.
Povrce, malo masnoca, mesa i manje mlijeka..
Ukratko je to to. Ne moras dijete ubijati u sportu ili ju drzati na dijeti.
Ali to sve trebas prenjeti i osobama koje ju cuvaju.. A i ona je vece dijete pa joj mozes objasniti da neke namirnice nisu ok i zasto nisu ok.. Pronadji neku mozda literaturu da joj mozes bolje objasniti, prenjeti.
I btw, debljina nije nasljedna..

Sretno!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 16:21   #42
Kažem, nije za sada baš gojazna i produžila se je u visinu ali je narastao i trbuščić.
Na zadnjem pregledu kod pedijatra u upisu u školu bila je visoka 124 i imala 27 kg.
Doktorica je rekla da je u najboljoj skupini mada je i onda imala škembicu.
Problem s bakom...stvari stoje ovako.
Ne ide više u vrtić - sada će u školu. Ja radim. Jedina opcija je bila baka..
I naravno da baka to zna.
Iskreno ću vam reći - kada smo se odvojile od tate, imala je 3 godine.
Bile smo obje na rubu anoreksije.
Kada smo ustabilile svoje živote udebljale smo se obje.
Ne smatram baš da je to panika ali eto, htjela sam čuti savjete drugih roditelja.
Ja sam osobno tip koji kada je sretan - jede. Kada je nesretan - ni zinuti ne mogu.
Čuva je od bivšeg muža mama. S njom ( za pretpostaviti je) nemam neku ludu komunikaciju osim što je obje volimo.
Moj sadašnji suprug misli da pretjerujem. No, meni nije smješno.
I ovo ljeto na moru došli smo u situaciju da su klinci s kojima je od pelena i koji jedu jednako kao i ona ali su tanki kažu njoj da je debela.
Ma fakat nije debela. Ali eto, djeca su joj to rekla jer su od svojih roditelja čuli da se ljudi dijele na debele i mršave...
To mi je stvarno ružno......
Udebljala se unazad doslovno dva tjedna dok je bila kod tate odnosno kod njegove mame.
Tata i ja smo prvo počeli prebacivati lopticu jedan drugome a on je i sam priznao da se nekada zapanji količinski koliko može pojesti.
Slatkiše dajem na kapaljku. No uistinu sam zbunjena.
Ne bih voljela da kod nje proizvedem kontraefekt pa kada u društvu ugleda čokoladu da navali kao sumanuta ili pak da odbija hranu što u današnje doba anoreksične djece nije čudno...
Čekam da počne škola pa da vidim kako će to ići..
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 17:45   #43
uf, nemam šta pametno reći jer i ja mučim muku s dvogodišnjakom koji jedno vrijeme nije htio apsolutno ništa jesti da smo se čak obratili i udruzi koja pomaže liječenje anoreksije...


sad je pak počeo jesti ali uglavnom smeće od hrane tipa čips, grickalice slatko...
bila sam sretna da hoće jesti bilo šta ali ipak moramo početi raditi na mjenjanju prehrambenih navika...
__________________
...avlijaner, pa šta!
anabella75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:18   #44
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Ali eto, djeca su joj to rekla jer su od svojih roditelja čuli da se ljudi dijele na debele i mršave...
Nek ona njima kaže da su glupi jer je ona od mame čula da se ljudi dijele na pametne i glupe.

Njena debljina je jedno, dječje ruganje je drugo. Djeca se rugaju jer se žele rugati. Dajoj nisu rekli da je debela, rugali bi joj se zbog odjeće, horoskopskog znaka, zbog toga što je danas srijeda - sve dok ruganje proizvodi učinak, ruganja će biti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:23   #45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nek ona njima kaže da su glupi jer je ona od mame čula da se ljudi dijele na pametne i glupe.

Njena debljina je jedno, dječje ruganje je drugo. Djeca se rugaju jer se žele rugati. Dajoj nisu rekli da je debela, rugali bi joj se zbog odjeće, horoskopskog znaka, zbog toga što je danas srijeda - sve dok ruganje proizvodi učinak, ruganja će biti.
prva izjava ti je kontradiktorna drugoj.

nema dijete sta drugoj djeci govoriti da su glupa. najbolje je da ih ignorira a ako se mobing nastavi, majka moze porazgovarati sa roditeljima te djece, nek ih oni dovedu u red.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:35   #46
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
prva izjava ti je kontradiktorna drugoj.

nema dijete sta drugoj djeci govoriti da su glupa. najbolje je da ih ignorira a ako se mobing nastavi, majka moze porazgovarati sa roditeljima te djece, nek ih oni dovedu u red.
Red? Nema tu reda. Roditelji jednostavno uistinu tako razmišljaju.
Smanjili smo druženja na minimum.
A ja nisam tu da odgajam tuđu djecu i još kraj roditelja koji to sve slušaju...
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:39   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nek ona njima kaže da su glupi jer je ona od mame čula da se ljudi dijele na pametne i glupe.

Njena debljina je jedno, dječje ruganje je drugo. Djeca se rugaju jer se žele rugati. Dajoj nisu rekli da je debela, rugali bi joj se zbog odjeće, horoskopskog znaka, zbog toga što je danas srijeda - sve dok ruganje proizvodi učinak, ruganja će biti.
Moja mala čak ne reagira na to. Istina je - i za druge stvari se rugaju. To su djeca a roditelji su ti koji ih usmjeravaju.
Ono što moja kći radi je razgovor prije spavanja o onome izrečenom i objašnjavanje. I onda mirno zaspi.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:40   #48
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Red? Nema tu reda. Roditelji jednostavno uistinu tako razmišljaju.
Smanjili smo druženja na minimum.
A ja nisam tu da odgajam tuđu djecu i još kraj roditelja koji to sve slušaju...
ma dobro, ti najbolje znas s kakvim ljudima/djecom ti i tvoja mala imate posla. samo zelim reci da je potpuno neodgovorno govoriti djeci da na takav nacin rijesavaju sukobe.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:42   #49
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
prva izjava ti je kontradiktorna drugoj.
Nije.

Djeca se rugaju očekujući povrijeđenost izrugivanoga. Ako umjesto toga dobiju ovo što sam napisao, izrečeno smirenom tonom nekoga tko je par stepenica iznad njih u hranidbenom lancu, to čini čuda. Štoviše, to je zapravo ignoriranje - ignoriranje šutnjom tumači se kao znak slabosti. Malamuti su ponekad, u odnosu na djecu, profinjena bića.

Quote:
... a ako se mobing nastavi, majka moze porazgovarati sa roditeljima te djece, nek ih oni dovedu u red.
Radi se o 7-godišnjacima. Roditelj se treba miješati samo u ozbiljnim situacijama - ne može roditelj voditi sve bitke uime svojeg djeteta, tj. ne smije se uplitati za svaku sitnicu. Dijete ubrzano ide ka godinama kada će morati voditi svoje bitke. (Ovdje je problem što sve vrvi od mogućnosti za nesporazume, a krenut s plahtama u topicu o prehrani mi je bezveze).
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:45   #50
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Smanjili smo druženja na minimum.
Dva pitanja.

Koristiš neobičnu formulaciju: "(mi) smo smanjili druženja" - što to točno znači, tj. kakva je tvoja (ako ikakva) "aktivna uloga" u tom smanjivanju?

Drugo, jesi li sigurna da je "smanjivanje druženja na minimum" dobro za dijete? Onako kako je napisano, zvuči kao izoliranje djeteta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 18:49   #51
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
samo zelim reci da je potpuno neodgovorno govoriti djeci da na takav nacin rijesavaju sukobe.
U idealnom svijetu, takvih sukoba ne bi ni bilo.

U malo manje idealnom svijetu (otprilike, onom iz Lovrakovih priča), takve bi sukobe u trenu riješili roditelji i učitelji, zla djeca bi se pokajala i popravila, i onda bi situacija postala kao u idealnom svijetu.

U stvarnom svijetu, dijete mora naučiti voditi svoje bitke. Ne započeti, ali uzvratiti - ovdje ne mislim na fizičke obračune, (ali i to vas jednom, vjerovali ili ne, čeka); ne rugati se, ali rugaocima začepiti usta. Sve ostalo je odgajanje idealnog targeta za mobbing.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:05   #52
Pa i trebao bi biti idealan svijet u kojem bi se curica od 7 godina mogla verbalno obračunati sa drugim sedmogodišnjacima koje očito odgajaju primitivci.
To bi sve moglo završiti na tome da će netko nekoga ogrepsti, povući za kosu ili gurnuti na pod. To su djeca.

I biti će u školi neka druga zločesta djeca koju roditelji ne znaju odgajati i na ritmici i svugdje gdje dođe.

Njen problem opet nije što će ti blesava djeca misliti nego hoće li njeno dijete biti zdravo i hoće li imati samopouzdanja.
Mislim da je super kad se problem prepozna na vrijeme i želi ga se riješiti
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:17   #53
Quote:
mawa_zelenooka kaže: Pogledaj post
Pa i trebao bi biti idealan svijet u kojem bi se curica od 7 godina mogla verbalno obračunati sa drugim sedmogodišnjacima koje očito odgajaju primitivci.
Ma dobro, moja podjela je karikirana da bi bila efektnija.

Dobra verbalna reakcija čuda čini kod primitivaca; zbunjuje ih, izbacuje iz matrice u kojoj jedino znaju funkcionirati - uostalom, kud ćeš bolje potvrde za to od foruma.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:24   #54
Pa mislim da ako zbuniš ne baš bistrog sedmogodišnjaka da ćeš dobiti pjesak u usta ili nečim po glavi

Preko foruma te nitko ne može baš fizički napast. U stvarnom (neidealnom) svijetu itekako može.

Najbolje je orijentirati se sam na sebe i na svoju djecu i ako napraviš sve u svojoj moći komentari budala te neće uopće zanimati.
Ako je dijete već u startu nesigurno zbog trbuščića onda su takvi komentari samo ulje na vatru.
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:00   #55
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dva pitanja.

Koristiš neobičnu formulaciju: "(mi) smo smanjili druženja" - što to točno znači, tj. kakva je tvoja (ako ikakva) "aktivna uloga" u tom smanjivanju?

Drugo, jesi li sigurna da je "smanjivanje druženja na minimum" dobro za dijete? Onako kako je napisano, zvuči kao izoliranje djeteta.
Majka djece i ja smo jako dobre prijateljice godinama. Klinci su nam zajedno rasli.
No, razlike u našem odgoju su drastične. Tolike da ja to nekada ne mogu gledati.
Jednom će ih izlupati zbog najobičnije gluposti a drugi put će napraviti takvu da prostite pizdariju od koje ti se smuči i mama će se tome smijati kako je to fora.
Djeca su djeca. Rastu kako ih mi učimo. Kao drveće - ako ga ne obrezuješ raste u svim smjerovima.
Moja kći je smanjila viđanja s njima. Kada ih se zaželi nađemo se.
Ne živimo u istoj ulici pa se priklonila škvadri koja će sada krenuti s njom u školu. Tu vidim da nema problema.
Nisam tu da se mješam u odnose male djece. Razgovorom ću pomoći njoj ali da se ja natežem - nema šanse.
Mora i sama savladati neke stvari..biti će još svega u životu a ja sam tu da pripomognem.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:05   #56
Quote:
miamama kaže: Pogledaj post
Nisam tu da se mješam u odnose male djece.
Sve pet.

Kao što rekoh, nes(p)retna formulacija po kojoj je ispalo da si imala udjela u smanjenju svih druženja na minimum.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:31   #57
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sve pet.

Kao što rekoh, nes(p)retna formulacija po kojoj je ispalo da si imala udjela u smanjenju svih druženja na minimum.
To ne dolazi u obzir. Mala određuje kada ih se poželi.
Eto, danas je baš bila s njima
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 22:35   #58
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ma dobro, moja podjela je karikirana da bi bila efektnija.

Dobra verbalna reakcija čuda čini kod primitivaca; zbunjuje ih, izbacuje iz matrice u kojoj jedino znaju funkcionirati - uostalom, kud ćeš bolje potvrde za to od foruma.
Sreća je moja što je moje dijete verbalno dosta jako a i psihički,hvala bogu
No, eto danas naveče situacije. Klinci - jedu slatkiše...i sada mene moja upitno gleda
Pa tako se grozno osjećam kada me tako gleda..malo je pojela.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 00:03   #59
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije.
bas jest.

Quote:
Djeca se rugaju očekujući povrijeđenost izrugivanoga. Ako umjesto toga dobiju ovo što sam napisao, izrečeno smirenom tonom nekoga tko je par stepenica iznad njih u hranidbenom lancu, to čini čuda. Štoviše, to je zapravo ignoriranje - ignoriranje šutnjom tumači se kao znak slabosti. Malamuti su ponekad, u odnosu na djecu, profinjena bića.
kako je ta mala par stengi iznad njih? to ne razumijem. jedino sto ce postici je da se ruganje intenzivira, s obje strane. kao sto si i sam napisao, djeca se rugaju da bi dobili reakciju. nasilje radja nasilje, etc.

i da, moj malamut je sve samo ne profinjen.

Quote:
Radi se o 7-godišnjacima. Roditelj se treba miješati samo u ozbiljnim situacijama - ne može roditelj voditi sve bitke uime svojeg djeteta, tj. ne smije se uplitati za svaku sitnicu. Dijete ubrzano ide ka godinama kada će morati voditi svoje bitke. (Ovdje je problem što sve vrvi od mogućnosti za nesporazume, a krenut s plahtama u topicu o prehrani mi je bezveze).
upravo tako, to su klinci, mali klinci. malecnim zastrasivanjem, (i ne, ne mislim na nikakvo zlostavljanje), te djece bi se mogla postici nekakva promjena. to se zove odgoj, i zato roditelji sluze. ili bi ih trebali pustati da se ponasaju kako zele, jer su, eto, djeca?

p.s. vjerujem da ti nije problem satkati plahte i u ovakvim temama.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U idealnom svijetu, takvih sukoba ne bi ni bilo.

U malo manje idealnom svijetu (otprilike, onom iz Lovrakovih priča), takve bi sukobe u trenu riješili roditelji i učitelji, zla djeca bi se pokajala i popravila, i onda bi situacija postala kao u idealnom svijetu.

U stvarnom svijetu, dijete mora naučiti voditi svoje bitke. Ne započeti, ali uzvratiti - ovdje ne mislim na fizičke obračune, (ali i to vas jednom, vjerovali ili ne, čeka); ne rugati se, ali rugaocima začepiti usta. Sve ostalo je odgajanje idealnog targeta za mobbing.
ali zasto roditelji ne bi barem probali pokusati uciniti nesto po tom pitanju?
barem dok su sad ovako mali. sad je i vrijeme da ih se usmjerava.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 00:25   #60
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
bas jest.
Baš nije. Priznajem, nemam pojma što to jest/nije, ali mora moja biti zadnja.

Quote:
kako je ta mala par stengi iznad njih? to ne razumijem.
I telegrafski stup je par štengi iznad djece koja ne znaju bolje od ruganja drugima da su debeli.

Quote:
jedino sto ce postici je da se ruganje intenzivira, s obje strane. kao sto si i sam napisao, djeca se rugaju da bi dobili reakciju. nasilje radja nasilje, etc.
Šutnja se u tim stvarima tumači kao uzmicanje i slabost, i ruganje se intenzivira. Napisao sam još jedan post u kojem sam objasnio "reakciju" - onaj tko se ruga priželjkuje povrijeđenost, slabost - ako dobije ravnopravnu reakciju, najčešće neće nastaviti nego će tražiti (i lako naći) drugu žrtvu.

Quote:
i da, moj malamut je sve samo ne profinjen.
Pažljivo čitati. U odnosu na neku djecu, je.

Quote:
upravo tako, to su klinci, mali klinci. malecnim zastrasivanjem, (i ne, ne mislim na nikakvo zlostavljanje), te djece bi se mogla postici nekakva promjena. to se zove odgoj, i zato roditelji sluze. ili bi ih trebali pustati da se ponasaju kako zele, jer su, eto, djeca?
Očekuješ od roditelja koji su takvu djecu i "proizveli" da dožive prosvjetljenje i poprave štetu? Teško. Roditelji djece-rugatelja neće napraviti ništa, tebe će proglasiti histeričnom nedojebanom babom, a djeca će tvoje dijete proglasiti kukavicom koja za svaku sitnicu zove mamicu. I s dodatnim guštom nastaviti zajebavanje ("a gdje ti je sada mamica, a?").

Quote:
ali zasto roditelji ne bi barem probali pokusati uciniti nesto po tom pitanju?
barem dok su sad ovako mali. sad je i vrijeme da ih se usmjerava.
Sedmogodišnjaci nisu više "ovako mali".

Ti možeš usmjeravati svoje dijete, ali druga, neusmjerena djeca su neusmjerena upravo zbog takvih roditelja.

Ja znam da zvuči ružno, i da jest pretjerano u ovom kontekstu sedmogodišnjaka - ali, nije pretjerano općenito: ja znam da nasilje rađa nasilje - ali, jednako tako, danas i ovdje nenasilje i gandhijevski otpor "rađa" Luku Ritza.

I to je najtragičnija dijagnoza i definicija ovoga društva u kojem podižeš svoje dijete, najteža roditeljska zadaća: naći nekakav srednji roditeljski put između svih mogućih ekstrema.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.