Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 11:30   #61
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post

Čitala sam da u domovima za nezbrinutu djecu najviše nedostaje volontera, ljudi koji će doći par put tjedno, družiti se s djecom, dati im pažnju, da znaju da je osim tetama koje tamo rade još nekome stalo, da je netko tu došao samo da njih vidi.......
to je tocno

u domovima obicno ne fali igracaka ni odjece, ali kad dodjes nastane prava ekstaza, zato sto si dosao i obratio paznju na njih, nije cak ni bitno sto nosis

bilo mi je nevjerojatno sto su klinci u jednom domu rekli, sta zele za valentinovo

htjeli su salice svaki svoju
rekla je casna da ih stalno razbijaju i tuku se ko ce koju imati

i nista, kupili smo 50 razlicitih salica...
kad smo to odfurali nastao je rat

sta god da nosite, samo dodjite i poigrajte se s njima
nevjerojatno je kako ti klinci pamte lica, tocno znaju da si vec bio cak ti i ime zapamte
satori is offline  
Old 30.08.2010., 11:32   #62
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Meni je od svega tu ovo najviše zasmetalo
Zar je bitno je li robica velike vrijednosti i šta to uopće znači
također htjedoh komentirati. jebala te robica velike vrijednosti, ko da je ženama i djeci bitno jel na robici piše carters ili dević.

drago mi je da je akcija uspjela, doa - onaj pogled, znam o čemu pričaš.
blablica is offline  
Old 30.08.2010., 11:32   #63
kao prvo, ako netko želi transparentnost (brw na jednom forumu na kojem gotovo svi sudjeluju pod izmišljenim nadimcima i mogu pisati što god) onda o tome treba promisliti prije nego što se uključi u akciju, a ne naknadno prigovarati
drugo, meni je skroz očekivati fotografije tuđe djece, a posebno djece koja su u tako nezavidnoj situaciji

DOA se uistinu potrudila i jedina korist koju je dobila ovom akcijom jesu emocije koje su ju preplavile (za razliku od npr T-Coma koji lijepo ubire pdv za silne donorske pozive)

DOA svaka čast!
__________________
švrljbrlj

Zadnje uređivanje RazmaŽena : 30.08.2010. at 11:48.
RazmaŽena is offline  
Old 30.08.2010., 11:36   #64
Quote:
satori kaže: Pogledaj post

sta god da nosite, samo dodjite i poigrajte se s njima
nevjerojatno je kako ti klinci pamte lica, tocno znaju da si vec bio cak ti i ime zapamte

da
ali iz osobnog iskustva, lakše mi je bilo kad još nisam ni pomišljala o imanju vlastitog djeteta, nisam to toliko uzimala k srcu.sad, kad imam vlastito dijete, teško je ostat pribran ( točno sam se našla u doa-inom opisu onog pogleda) i nasmiješen, iako znaš da im to najviše treba.
blablica is offline  
Old 30.08.2010., 11:57   #65
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
da
ali iz osobnog iskustva, lakše mi je bilo kad još nisam ni pomišljala o imanju vlastitog djeteta, nisam to toliko uzimala k srcu.sad, kad imam vlastito dijete, teško je ostat pribran ( točno sam se našla u doa-inom opisu onog pogleda) i nasmiješen, iako znaš da im to najviše treba.
mene sirotista nisu toliko pogodila, ali ona specijalna bolnica....
covjece... tjedan dana nisam dosla sebi od soka

cijelo vrijeme mi je knedla u grlu bila, mislila sam da sam psihicki pripremljena ali ocito sam se prevarila
satori is offline  
Old 30.08.2010., 13:11   #66
neću ovo čitati, zbilja neću jer me baš zabolilo kako ste izokrenule moje riječi i napravile ovaj kurvin pir.

dakle, robica velike vrijednosti je u kontekstu one tri kile brašna kojima me poklopila dotična gospođa satori, jel.
nikad mi nije bila namjera isticati što sam dala.
što sam dala, dala sam od srca.
ne treba mi ničije hvala, ali želim znati da ono što sam dala nitko nije bacio, prodao, zadržao sebi.
neću i ne želim biti dio akcija u kojima se vjeruje na "puno se skupilo, puno ljudi se javilo, djeca su sretna".
tko voli, neka izvoli, ali to je neozbiljan način vođenja humanitarne akcije. znam jer sam do sada sudjelovala u ozbiljnim akcijama.
bez izvlačenja dječjih suza iz džepa i ostatka te srcedrapateljske priče koju je doda napisala, a radi kojih sam ja isprve i donirala, želim reći da su osnova i temelj ove akcije dobri, da je izvedena površno i da, ja želim znati da nisam preveslana. meni nije potrebno vaše hvala ni ostale optužbe kojima me kitite (doa, ti si posebno poetski nastrojena, ne mogu ni čitati tvoje žrtveničke postove).
da saznam da je ono što dam nekome u dobroj volji iskorišteno na način na koji nije zamišljeno, poduzela bih nešto u vezi toga, a ne bih držala fige da je osoba bar dobro potrošila lovu.
nisam ni napisala da je doa to ukrala, napisala sam da nitko ne zna što je i koliko skupila i da se tom metodom može zaključiti da ona tko zna što radi s tim stvarima i da to nije način na koji se akcija obavlja.

no da ja vama dalje ne trubim stvari koje sam već sto puta napisala pa ste krenule sve na mene s iznimnim guštom i željom za zadovoljenje pravde, ja vas drage djevojke, s ružnim osjećajem u želucu zbog spoznaje o ljudskoj zloći, pozdravljam.
Jelica Izjelica is offline  
Old 30.08.2010., 13:16   #67
svatko sudi po sebi

a osoba koja pozali sto je nekome nesto dala ta nikad nije ni dala od srca i bolje da vise nikome nista ni ne daje
satori is offline  
Old 30.08.2010., 13:21   #68
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
dakle, robica velike vrijednosti je u kontekstu one tri kile brašna kojima me poklopila dotična gospođa satori, jel.
.
to sto je tebe spominjanje brasna uvrijedilo bas znaci da ti je bitno sto drugi misle koliko si dala i da ti je to glavna motivacija

ljudi koji su mi dali 3 kile brasna dali su toliko jer su toliko mogli i to jako puno znaci
pa kvragu, vozila sam se preko pola grada da pokupim necije dvije cokolade i dala duplo vise za tramvajsku kartu.. a zasto? zato jer to tim ljudima puno znaci a znaci i meni i znacit ce i klincima

to sto ti to smatras uvredom govori jako puno o tebi

a to sto si na to isla nabrajati sta si ti dala, da ne bi netko slucajno pomislio da si dala 3 kile brasna... pa to je vec problem koji moras sama sa sobom rijesiti jer se ne tice ni akcije ni foruma nego toga da budes iskrena sama prema sebi sto se tice motivacije za davanje

Zadnje uređivanje satori : 30.08.2010. at 13:28.
satori is offline  
Old 30.08.2010., 13:35   #69
jelica, prijavljena si za vrijedjanje na ovoj temi par puta i nadam se da ce moderatori reagirati

to sto ti iskoristavas svaku priliku da se obrusis na dou treba svesti na neku prihvatljiviju mjeru (ne samo na ovoj temi vec i na zalbama i sl)
ok, ne svidja ti se ni ona ni njen nacin pisanja.. ne svidja se ni meni ali u ovom slucaju nisi u pravu i prestani trolati i odvlaciti u offtopic jer si uspjela zagaditi temu i unistiti sve ono pozitivno sto se preko nje napravilo, sva sreca tek nakon sto su klinci svoje dobili
satori is offline  
Old 30.08.2010., 13:55   #70
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

DOA nije taj tip, definitivno nije... ona je preprincipijelna i bezobzira na svakih 3 tjedna što popuši ban ovdje zbog svog jezika i načina komunikacije, ona ima tu dozu ljudskosti i altruizma u sebi da ne bi si dozvolila da padne na tako niske grane
Potpisujem.
Baš zbog toga nisam ni sumnjala u njenu dobru namjeru


Quote:
Naravno da je feedback poželjan, ali se moglo pitati i "kaj ima? Kak je prošlo?"


Nismo svi profi organizatori da znamo kako to sve funkcionira. I ja bih skupila sve, odnesla gdje treba. Nebi mi palo na pamet popisivati tko i što je donirao i to još javno iznositi.
ema1 is offline  
Old 30.08.2010., 14:08   #71
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
bla, bla
Ovak, teta/voditeljica tamo u domu je zapravo moja poznanica iz zatvora. I tak jadan dan dok smo sjedili na kavi, palo nam je na pamet da bi mogli organizirati "dobrotvornu akciju". I sve što skupimo prodamo. E sad, bed je bio ak neko zove dom dal smo isporučili pakete, al ona je rekla da će to potvrditi tak da smo tu pokriveni. Ipak dijelimo 1/3 para njoj i 2/3 nama.

Pošto nam se gadilo ići tamo i slikati se sa tom djecom, jednostavno ćemo fotoshopirati ko da smo bili tamo. doa uči photoshop doma, pa nije imala vremena brojati vlažne maramice.

Ajd molim te da skratiš muke meni i ostalima pošalji mi na pp broj računa i koliko otprilike vrijedi tvoj paket, pa kupi robicu za to, ili što si već mislila. neće nam biti bed uplatiti od silnih milijuna koje smo zaradili preprodajom čokolina, droge i općenarodne imovine.

mislim wtf? trebali smo pozvati HRT da se snimamo ko mutava Kosorica?
Meni je osobno bed slikati dijecu u domu, pogotovo zato da se netko uvjeri da smo bili u tom domu, wtf?
Ko u jebenom cirkusu, u vidi medo vozi tomosa.. klik.. klik.. klik...
Glupo mi je bilo i kad mi je doa to spomenula

Dobro ti je netko napisao, ak si htjela, mogla si ne dati doa-i paket. Nego fino pitati kad ćemo ići i otići s nama, te predati paket osobno. Ne bi nam škodila još jedna osoba sa B kategorijom u rozoj.

I da, ovo za broj računa sam ozbiljno mislio.
DarkRyder is offline  
Old 30.08.2010., 14:12   #72
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Old 30.08.2010., 14:37   #73
Jelice, šta je tebi? Imaš neki problem očito.

Ne znam šta je za tebe "ozbiljna" humanitarna akcija, draže su mi neozbiljne kad se na brzinu pomogne onome kome pomoć treba, bez naslikavanja i pompe. DOA nije ni rekla da organizira neku "Ozbiljnu" (šta god ti to značilo) hum. akciju, nego da ide posjetiti djecu u potrebi pa tko želi može donirati nešto da se toga skupi što više.

Mislim, u čemu je problem? Jedini je problem što ti nisi baš stabilna osoba, a ni plemenita. Joj što ne volim takve ljude.
klarah is offline  
Old 30.08.2010., 15:20   #74
Evo da i ja komentiram

Mislim da se DOA uopće ne mora opravdavati i uvlačiti u daljnju diskusiju sa jelicom. Kao što je Larazg rekla, ona nije "taj" tip.

p.s.
Ovaj link sam morala staviti jer mi se manutt činio previše pristran https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...4&postcount=32
caroly is offline  
Old 30.08.2010., 15:44   #75
Pa što je to izrodila ova hvalevrijedna akcija?!
Umjesto da bude poticaj nekoj drugoj forumašici/forumašu da organizira nešto slično, ovo se pretvorilo u cirkus!
DOA, ne daj se smesti za bilo koji drugi put kad ćeš prikupljati paketiće. Rado ću se odazvati, kao i svi koji su se odazvali i ovaj put.
Osim jedne koja je morala zasrati stvar, radeći od plemenite - komercijalnu aktivnosti.

Netko je lijepo i kratko rekao; čovjek sudi po sebi.
Nekome bi takva gadost pala na pamet, nekome ne bi. Npr. meni nije bila ni u peti , zato sam se jako neugodno iznenadila kad sam pročitala objede na račun Death of Art
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Old 30.08.2010., 15:46   #76
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i dobro.
sad imam pouku.
pišem točno u blokić kolko ima vlažnih maramica.
budem izvadila svaku posebno iz pakiranja da se uvjerim da ih ima točno 72 komada. ko zna. možda netko krade?...
Ma daj nemoj se zafrkavati!
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Old 30.08.2010., 16:23   #77
Čestitam na uspješnoj akciji.

Jelica je ljubomorna jer nije uspjela izjesti sav čokolino, jer su joj ga djeca pojela pred nosom, pa hoće vidjeti transparentno gdje je završio, a postoji sumnja i za pelene. Predlažem da joj se to gdje je čokolino završio transparentno pokaže na pelenama kad budu upotrijebljene, te ih može zadržati umjesto nagrade za svoj trud.
__________________
Be strong, be wrong!
Ludi_Klobuchar is offline  
Old 30.08.2010., 16:25   #78
vi se sad tu sprdate iz jelice

da sam ja na njenom mjestu iz principa bih otisla u taj dom i trazila povrat
satori is offline  
Old 30.08.2010., 18:40   #79
Moram ja dodati još koju na ovom topicu i ovo je dobro mjesto da informiram o akciji kojoj sam svjedočila ovog ljeta. U malom mjestu blizu Opatije...Mošćenice...gdje ljetujem mjesec dana trajala je akcija pod duhovitim i prikladnim imenom UZMI ILI OSTAVI. U jednom natkrivenom dijelu na gradskom trgu ljudi su mjesec dana ostavljali što im ne treba i uzimali što im treba. Nisi imao obavezu ništa donijeti, a mogao si uzeti sve što želiš. Predmeti su bila 24 sata bez ikakve kontrole na otvorenom. Bilo je tu knjiga, nakita, igračaka, starih zdjela, kazeta, CD-ova i svega što vam padne na pamet. Predlažem svima da organiziraju sličnu akciju u svojim sredinama ako misle da imaju prostor i dovoljno zrelu okolivu za tako nešto, a ako i nije zrela onda da sazrije jer ovakva je akcija stvorena da se vidi kakvi smo.

Jelica izjelica bi vjerovatno stavila video nadzor i brojila susjedima koliko su odnije, a koliko odnijeli

Dugo nisam vijdela da je neko ispao tako bedast kao ona...pozivati na transparentnost u jednoj minornoj akciji(koja je u svojoj biti velika)....pogotovo što DOA, satori ili netko treći nema načina da do kraja isprezentira sve donacije i još tražiti od njih slike mali štićenika doma???

Ovo je tip akcije u koji vjerujemo i dajemo ili ne vjerujemo i šutimo...da samo bogataš koji ima ozbiljne donacije onda bi mi transparentnost bila MUST, ali ovo daješ kao što daješ i prosjaku, a postoji mogućnost da taj prosjak ima više love nego ja. Ako me zajebe 9 od 10 prosjaka meni nije žao jer to ide u rok službe...bolje to nego da od mene ne dobije nitko.

Jelice možda si bila malo nestrpljiva što DOA nije bila brža, ali ovo sve kasnije je glupo do neba pogotovo što je DOA stari forumaš koju mnogi poznaju osobno.

Ja bi na tvom mjestu neko vrijem hodala ovako
KatarinaRi is online now  
Old 30.08.2010., 19:08   #80
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
A ton poruke je bio ipak optuživački
upravo to
ponovimo

Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Ajde da ja malo zaspammam temu jer me neke stvari smetaju.

To znači da napišeš koji su forumaši sudjelovali, prebrojiš stvari koje si dobila i to javno objaviš, a nakon posjete domu potrebno je da staviš slike i izvještaj posjete.
__________________
Kad ti je teško, pogledaj kroz prozor. Vidjet ćeš, i s drugih prozora gledaju.

Zadnje uređivanje .točka. : 30.08.2010. at 19:35.
.točka. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.