Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 12:51   #1
Geodezija /geodet - skupna tema

zanima me ima li nezaposlenih geodeta koji bi htjeli raditi (tek završena srednja škola ili fakultet)?





MODERATORSKA OBAVIJEST

Ovo je tema za tehnička pitanja i raspravu, a za stručni ispit imate i odgovarajuću temu. Hvala na razumijevanju.
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.

Zadnje uređivanje drot13 : 10.08.2012. at 13:31. Reason: moderatorska obavijest
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 09:18   #2
Quote:
_mala_zg_ kaže: Pogledaj post
zanima me ima li nezaposlenih geodeta koji bi htjeli raditi (tek završena srednja škola ili fakultet)?
U Dalmaciji ih nema, čak ima i onih koji nemaju SSS geodetskog usmjerenja pa rade slične poslove. Kadra u Dalmaciji svakako fali, to je zato jer su se u Dalmaciji dogovori oko zemljišta rješavali kamenom u zemlju, pljucanjem u dlan i stiskom ruke pa su zemljišne knjige u kaosu.
sandro.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:54   #3
nema ni u Zagrebu
znam koliko smo mi tražili
ako tražiš posao pogledaj veće firme kao Zavod za fotogrametriju ili Geofoto, oni imaju stalno otvorene natječaje
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:27   #4
ma ja sam faks upisala, ali tata mi ima firmu i traži a nema ih pa me samo zanima gdje su ti ljudi nestali.
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:59   #5
Quote:
_mala_zg_ kaže: Pogledaj post
ma ja sam faks upisala, ali tata mi ima firmu i traži a nema ih pa me samo zanima gdje su ti ljudi nestali.
pa ako je za rad u uredu onda je teško nekog nać , osim ak se ne radi o curama jer njih baš i ne vodaju na teren. Muški pak traže manje više terenski posao jer je i lova bolja (dnevnice!) tako da ćeš njih za ured teško dobit. Ovlašteni ing su uglavnom zadovoljni poslom te ih treba preoteti. A gdje su nestali? Pa u čitavoj HR ima samo stotinjak geodeta bez posla i to uglavnom SSS
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:12   #6
u slavoniji geodeti imaju posla, nema puno nezaposlenih
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 00:04   #7
na koji god sam se oglas javila za rad u geodetskoj struci nitko me nije htio uz opravdanje da sam žensko, završila sam srednju geodetsku, radila u katastru 9 mjeseci i položila državni ispit...ali svi kažu sve je to lijepo al si cura
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 08:32   #8
Quote:
Kandela kaže: Pogledaj post
na koji god sam se oglas javila za rad u geodetskoj struci nitko me nije htio uz opravdanje da sam žensko, završila sam srednju geodetsku, radila u katastru 9 mjeseci i položila državni ispit...ali svi kažu sve je to lijepo al si cura
zg ili? sad tražiš posao ili radiš nešto u struci ili izvan?
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 21:19   #9
Kandela to je zato jer je ekipa naučena da žene žele raditi samo uredski posao. Ne velim da je tako za sve žene koje se bave geodezijom ali iz mog iskustva velika većina je takva. Kada se treba ići na teren onda one ne mogu, kada i idu na teren kada treba ići izmjeriti neki kanal, malo nešto u blatu onda se prizma prepušta muškom kolegi. A sve je to dio posla. U manjim i srednjim firmama gdje svi rade i u uredu i na terenu onda to postaje problem.

Ili isto tako cure ne bi hodale okolo sa prizmom nego one za totalnu stanicu i ni makac. A ipak je bolje kada postoji mogučnost da se ekipa mijenja. Malo jedan za instrumentom,malo drugi.

Na tebi je da se dokažeš kada dobiješ priliku. Vjerujem da ćeš dobiti.
Ja znam jednu curu koja je diplomirala geodeziju i radi u struci. Inače je pravi komad a onda još na teren ide našminkana i u štiklama. Nije da je loše za vidjeti. Ona isto samo za instrumentom radi.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 17:26   #10
možda sada nisi stigla odgovoriti mi....

ali događa se ono što najviše nervira one posljednje pripadnike one među posljednjima "slobodnim strijelcima".
Cure se žale ne samo što ih ne žele zaposliti, nego se ženski dio populacije žali da su manje plaćene od muškog dijela populacije.
Međutim kada se treba napraviti neki teži posao,treba otići na par dana, onda redovito to ide obaviti muški dio zaposlenika.
Ako smo ravnopravni onda se žene nemaju što žaliti ako se njih pošalje na službeni put od par dana a ne muške kolege.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:31   #11
Reci ti meni kolika je lova za držanje onog štapa po cijeli dan ( 10 -ak sati) ?

Možda malo kopanja i postavljanja stupova u zemlju

Hajde budi iskrena .
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 09:06   #12
Quote:
_mala_zg_ kaže: Pogledaj post
zg ili? sad tražiš posao ili radiš nešto u struci ili izvan?
sorry ljudi nije me bilo par dana
zg..., da sada tražim posao, teren nije problem dapace...pa za to sam isla u skolu...i mjerila po zagorju s profacem...
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 09:10   #13
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
Kandela to je zato jer je ekipa naučena da žene žele raditi samo uredski posao. Ne velim da je tako za sve žene koje se bave geodezijom ali iz mog iskustva velika većina je takva.....
ja bi radila sve sto treba, stvarno mi nije problem, pa za to sam se skolovala, al najcesce mi poslodavci ne posalju ni odbijenicu, a ako da onda je razlog vecinom pa znate mi smo zaposlili decka jer znate kakve su zene...a neda mi priliku ni da me upozna...ponudila sam nekima da radim besplatno mjesec dana sam da se dokazem...ali odgovor je...e da niste zensko
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 09:16   #14
Quote:
AustinPowers kaže: Pogledaj post
možda sada nisi stigla odgovoriti mi....

ali događa se ono što najviše nervira one posljednje pripadnike one među posljednjima "slobodnim strijelcima".
Cure se žale ne samo što ih ne žele zaposliti, nego se ženski dio populacije žali da su manje plaćene od muškog dijela populacije.
Međutim kada se treba napraviti neki teži posao,treba otići na par dana, onda redovito to ide obaviti muški dio zaposlenika.
Ako smo ravnopravni onda se žene nemaju što žaliti ako se njih pošalje na službeni put od par dana a ne muške kolege.
gle ja ti predala molbu kad je behtel zaposljavo brdo geodeta dok se gradila auto cesta ZG-ST, prvo dodjem na razgovor na koji su me pozvali i lik se cudi...pa vi ste zena (potpisla sam molbu svojim imenom i pise mi u zivotopisu spol), joj pa nemremo mi vas uzet, pa vi bi morali spavat uz autoput u kontejnerima s muskima (ja rekla pa dobro ak posao tak zahtjeva), pa ko ce vam uloske kupovat..mislim kakvo je ovo pitanje
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 10:17   #15
Stvarno me čudi sve ovo. Ne znam ni za jednog geodetu a da nema posao.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:59   #16
mala imas pm
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 17:29   #17
jooj ja sam zaboravila na ovaj topic .
sad sam shvatila kaj sam napravila, nije da ja tu nudim neki posao ili nešto samo sam znatiželjna. evo sad ću ti odg na pm
__________________
Na pravnom fakultetu je 2+2=4 osim ako zakonom nije drugačije određeno.
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:03   #18
ej znate možda ako netko traži za zaposlit geodeta u Rijeci??? Jer ovdje svi traže, a na kraju kad dođeš kažu ne može...
geodetkinja... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 21:55   #19
Quote:
Kandela kaže: Pogledaj post
ja bi radila sve sto treba, stvarno mi nije problem, pa za to sam se skolovala, al najcesce mi poslodavci ne posalju ni odbijenicu, a ako da onda je razlog vecinom pa znate mi smo zaposlili decka jer znate kakve su zene...a neda mi priliku ni da me upozna...ponudila sam nekima da radim besplatno mjesec dana sam da se dokazem...ali odgovor je...e da niste zensko
ovo je diskriminacija. da si u Americi mogla bi tražiti višemilijunsku naknadu i tužiti firmu, koja te ne želi zaposliti radi tog razloga što su naveli.
BlueMarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 00:16   #20
Quote:
BlueMarine kaže: Pogledaj post
ovo je diskriminacija. da si u Americi mogla bi tražiti višemilijunsku naknadu i tužiti firmu, koja te ne želi zaposliti radi tog razloga što su naveli.

A dok treba otići na teren ona ona ne može jer je žensko, pa ce ici muški kolega. I na kraju mjeseca ce taj muški kolega dobiti 300 kn vecu placu. A cure lijepo u uredu. I onda su žene ugrožene. Daj molim vas.
Nisu svi poslovi za oba spola.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.