Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2011., 21:41   #41
Ja želim s knjigom otići u Barcelonu i onda sama istražiti sve one ulice.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 15:28   #42
Upravo naletjeh na informaciju da mu 17. studenog izlazi nova knjiga El Prisionero del Cielo (tj. Zatvorenik neba/raja - ako nekome treba prijevod). Meni osobno najzanimljivije je to da se u toj knjizi po treći put vraća na Groblje zaboravljenih knjiga.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 08:23   #43
oooo... dakle, 3 Zafonove knjige koje moram imati!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:27   #44
Jucer sam tek vidjela da je prevedena Marina, kosta 149,00 kn (ako se ne varam), ali cekam do Interlibera da ju uzmem.
Malomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 22:28   #45
Quote:
Malomi kaže: Pogledaj post
Jucer sam tek vidjela da je prevedena Marina, kosta 149,00 kn (ako se ne varam), ali cekam do Interlibera da ju uzmem.
Je, 149 kn, tvrdoukoričena i ima samo 280 strana
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 08:52   #46
Ja sam čitao oba dvije knjige od Zafona,i Sjenu u Igru Anđela,i izgleda da sam jedini ovdje kojeg knjige nisu nimalo zadivile.Mislim,dobro su napisane,ali mi je radnja bila dosadna u oba slučaja,iako su predstavljene kao mješavina krimića i ljubavnog i drame,očekivao sam da će radnja biti malo brža i napetija (knjigu su usporedili s Da Vincijevim kodom,pa sam mislio da će radnja biti u tom stilu).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 20:07   #47
Gah! Nije ambicija svakog autora bit Dan Brown Hvala Bogu, Zafon piše puno puno bolje (da, imaš pravo na svoje mišljenje, da tebi se to sviđa, da, da da...). Ali meni je ta usporedba čista blasfemija.

Enivej, nedavno sam imala rođendan pa su me frendovi vrlo diskretno pitali koju knjigu bih htjela za poklon. Tražili su "Marinu" u Profilu. I tamo nije bilo!!!!! Morat ću je kupit sama
__________________
http://i.imgur.com/92ciC.jpg
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 07:45   #48
Quote:
marges kaže: Pogledaj post
Gah! Nije ambicija svakog autora bit Dan Brown Hvala Bogu, Zafon piše puno puno bolje (da, imaš pravo na svoje mišljenje, da tebi se to sviđa, da, da da...). Ali meni je ta usporedba čista blasfemija.

Enivej, nedavno sam imala rođendan pa su me frendovi vrlo diskretno pitali koju knjigu bih htjela za poklon. Tražili su "Marinu" u Profilu. I tamo nije bilo!!!!! Morat ću je kupit sama
Ma znam,Zafon piše bolje od Browna,ali sam mislio na radnju,da će biti više prema krimiću i misteriji,međutim baš i nije bilo takva.Zapravo i meni je usporedba bila kasnije bezvezna jer se radi o dvije različite vrste romana (koji je bolji,to ovisi o subjektivnom doživljaju čitatelja).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 12:43   #49
Quote:
marges kaže: Pogledaj post
Gah! Nije ambicija svakog autora bit Dan Brown Hvala Bogu, Zafon piše puno puno bolje (da, imaš pravo na svoje mišljenje, da tebi se to sviđa, da, da da...). Ali meni je ta usporedba čista blasfemija.


Hvala. I takodjer se slazem da nije ambicija svakog autora biti poput Browna. Hvala Bogu.
Malomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 05:53   #50
Molim vas sve ZABORAVITE MARIN-U

knjiga je igra prije one 2 slavne i izvrsene pisana i nije joj sjena.
Isto ako igra u barceloni itd.
Knjiga je vise uredna teenager mystery knjiga nego tako nesto posebno kao one dvi!

mene je potpuno razocarala!
Jedino sta me je smirilo je sta je ona pisana prva od te 3 knjige!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:13   #51
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Molim vas sve ZABORAVITE MARIN-U

knjiga je igra prije one 2 slavne i izvrsene pisana i nije joj sjena.
Isto ako igra u barceloni itd.
Knjiga je vise uredna teenager mystery knjiga nego tako nesto posebno kao one dvi!

mene je potpuno razocarala!
Jedino sta me je smirilo je sta je ona pisana prva od te 3 knjige!
Za dvije večeri sam pročitala malo više od pola knjige Marina i donekle se mogu složiti da je više mystery teenager ali nisam razočarana.
Možda komentar da se osjeti da je pisana prije Sjene vjetra (Anđelovu igru nisam čitala) po razradi radnje ali je isto ozračje kroz knjigu - mistično,pomalo mračno,gotično ali s dosta opisa i stilskih figura i pokojom mudrosti o životu i smrti.
Tek sam napola i ne znam da li će biti doživljaja glavnih likova u odrasloj dobi jer u trenutnoj radnji glavni likovi Oscar i Marina su petnaestogodišnjaci.
Maki_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 18:33   #52
Quote:
sailormn kaže: Pogledaj post
Znate sto je najbolje kod slomljenih srdaca?
Istisnki se mogu slomiti samo jedanput. Sve drugo samo su ogrebotine.

ili

Sudbina obično čeka iza ugla. Kao lopov, kurva ili prodavač srećaka: njezina tri najčešća utjelovljenja. Ali u kućne posjete ne ide. Treba napraviti tih nekoliko koraka.


Aposlutno obožavam Zafona, Sjenom i Igrom sam oduševljena i sasvim sam sigurna da ću ih opet i opet čitati Priča, stil, odlični suptilni humor... Ma , i još jedan !
__________________
Everything dies baby that's a fact
But maybe everything that dies someday comes back
Put your makeup on fix your hair up pretty and meet me tonight in Atlantic City
SocialButterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 08:56   #53
Quote:
Maki_mo kaže: Pogledaj post
Za dvije večeri sam pročitala malo više od pola knjige Marina i donekle se mogu složiti da je više mystery teenager ali nisam razočarana.
Možda komentar da se osjeti da je pisana prije Sjene vjetra (Anđelovu igru nisam čitala) po razradi radnje ali je isto ozračje kroz knjigu - mistično,pomalo mračno,gotično ali s dosta opisa i stilskih figura i pokojom mudrosti o životu i smrti.
Tek sam napola i ne znam da li će biti doživljaja glavnih likova u odrasloj dobi jer u trenutnoj radnji glavni likovi Oscar i Marina su petnaestogodišnjaci.
Nema veze, njegove knjige imaju tako čarobne opise i atmosferu da vjerujem da će me zadovoljiti i petnaestogodišnjaci (nadam se).
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 01:46   #54
Quote:
Maki_mo kaže: Pogledaj post
Za dvije večeri sam pročitala malo više od pola knjige Marina i donekle se mogu složiti da je više mystery teenager ali nisam razočarana.
Možda komentar da se osjeti da je pisana prije Sjene vjetra (Anđelovu igru nisam čitala) po razradi radnje ali je isto ozračje kroz knjigu - mistično,pomalo mračno,gotično ali s dosta opisa i stilskih figura i pokojom mudrosti o životu i smrti.
Tek sam napola i ne znam da li će biti doživljaja glavnih likova u odrasloj dobi jer u trenutnoj radnji glavni likovi Oscar i Marina su petnaestogodišnjaci.
Pa nije knjiga losa, ali nema teorije da se mjeri sa one druge dvije. To ti kao Dinamo u Ligi prvaka
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 01:49   #55
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ja želim s knjigom otići u Barcelonu i onda sama istražiti sve one ulice.


evo cak zato ti ima na njemackom a sigurno i na emglezkom i spanjolskom vodic haha

Ali s neke strane sam pomoc njegovih knjiga vec bila 2 puta u barceloni
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 21:42   #56
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Pa nije knjiga losa, ali nema teorije da se mjeri sa one druge dvije. To ti kao Dinamo u Ligi prvaka
Zafón u najgorim danima ne moze kao Dinamo.
Malomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 21:57   #57
evo ja sam baš završila sa čitanjem Marine...čim sam vidila da je izašla nova Zafonova knjiga morala sam ju imat jer mi se nije dalo čekat da dođem na red za nju u knjižnici...nakon što sam ju pročitala mogu reć da je knjiga super, ni najmanje me nije razočarala, posjeduje onaj poseban zafonov stil i predivne opise Barcelone kao i duboku i lijepu priču...čak me i rasplakala na kraju! obožavam Zafona!
Otočanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 12:33   #58
Dobit ću je za ročkas (za 2 tjedna), jedva čekam!!!
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:24   #59
Quote:
Otočanka kaže: Pogledaj post
evo ja sam baš završila sa čitanjem Marine...čim sam vidila da je izašla nova Zafonova knjiga morala sam ju imat jer mi se nije dalo čekat da dođem na red za nju u knjižnici...nakon što sam ju pročitala mogu reć da je knjiga super, ni najmanje me nije razočarala, posjeduje onaj poseban zafonov stil i predivne opise Barcelone kao i duboku i lijepu priču...čak me i rasplakala na kraju! obožavam Zafona!
znači, ima i treća? jedva čekam!(inače, obadvije zafronove su mi super, Sjena vjetra možda mrvu više)
__________________
ALBUM

Rastresi mi misli
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 08:25   #60
Zatočenik neba

The Prisoner of Heaven returns to the world of The Cemetery of Forgotten Books and the Sempere & Sons bookshop. It begins one year after the close of The Shadow of the Wind when a mysterious stranger enters the shop, looking for a copy of The Count of Monte Cristo.


- ovo sam dobila na e-mail jer sam pretplaćena na newsletter njegove stranice!
U Španjolskoj je knjiga već izdana (blago vama koji tečno čitate španjolski), a na eng.će tek biti iduće godine... nadam se da bi i nama mogla do tad "uletit" ;-)
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.