Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2012., 15:15   #61
Ajmo tulipančica, rasturi i ti ovaj mjesec!
Kad možemo očekivati tvoj izvještaj? Pitam da znam kada držati fige, očito su kod donatele upalile
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 15:26   #62
Ja sam ovaj mjesec 4.put na Klomifenu, 150mg, danas mi je 19dc
folikulometrija:
11dc 1 folikul 12mm
15dc narastao na 20mm
endometrij 6mm na 11dc, kasni trolinijski na 15dc
prema bazalnoj O je bila 17dc
sad čekamo........
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 16:11   #63
Dobrodošla Zaza13 među Klomifenke
Drago mi je da si nam se pridružila, ali ti želim da još prije odeš s ove teme na neke ljepše
Vidim imaš puno iskustva pa ćemo te zagnjaviti pitanjima tu i tamo, samo da znaš
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 16:21   #64
črkica, hvala...
nažalost imam dosta iskustva.. ako znam, odgovorit ću..
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:44   #65
Tulipančica hvala ti...da stvarno je preokret...ni doktorica ni ja nismo se nadali tome...jos kad sam usla u ambulantu pocele smo pricat o tom famoznom jednom folikulu i dali ce on biti dovoljan itd...itd..i da u mom slucaju bas i dvojceki nisu pozeljni zbog moje epilepsije i zbog toga sto sam rodila na carski rez....i kad ono ide ona mene gledat na uzv da vidimo koliki je folikul narastao...šok!!!...4vodecih folikula više nego prošli put....doktorica je samo rekla da se nada da nece svi odjednom puknuti pa da se uhvate duplići (a ja..potajice... bas bi)...ma da mi se jedno uhvati samo da se napokon uhvati nitko sretniji od mene.....da stvarno reagiram na klomifen odlicno...i po rijecima doktorice ćak mi se ni endometrij nije puno stanjio snjima ona kaze da je na 15 dc 10 mm dobro mada bi po meni mozda cak bilo i bolje da je deblji ali dobro do ovulacije ce se vjerojatno još malo podebljati...makar na 11 mm ili 12 a to je dovoljno za implantaciju valjda....jojjj samo da uspije............još moram u ćetvrtak na folikulometrije tad cu primiti štopericu pa onda još jednom na uzv da se vidi dali je puklo i koliko ih je puklo i jel se vidi zuto tijelo....i onda cu piti utrice vjerojatno nakon o.ili duphastone i cekanje i iscekivanje do testa ili bete.......sretno nam bilo svima!!!
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:55   #66
Zaza13 dobrodošla među nas klomifenke...ja imam jedno pitanje posto kazes da imas iskustva ako znas dali je debljina endometrija zbilja jako bitna da do implantacije dođe...neki kazu da to i nije toliko bitno,..a klomifen stanjiva kod nekih endometrij .sad me bas zanima tvoje misljenje..???meni je danas na 15 dc endometrij 10mm end. klomifene sam pila od 5do9dc 2x1tbl imam 5vodecih folikula 3 na desnom i 2 na ljevom jajniku..kaze mi dr da je end..ok..sad neznam,,,ciklusi su mi po 31/32 dana....
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 21:43   #67
klomifenke!!!
Donatela, super vijesti, kod tebe klomifen stvarno daje uspjeha, super!!
Ako mogu ja odgovoriti na tvoje pitanje o stanjivanju endometrija Klomifenom... čitala sam da su neke nove studije pokazale da zapravo debljina endometrija i ne utječe toliko na implantaciju - debljina od 4-11 završila je kod 30% žena trudnoćom (u toj studiji), dok je postotak žena sa endometrijem 12 i više ipak nešto veći. link

Mislim da trebaš slušati dr jer ti je debljina endometrija i više nego dobra i srećom nemaš nuspojave uzimanja klomifena na taj način. Ne brini, ovaj ciklus će biti dobitan :kucaodrvo:
Prozerpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 08:32   #68
Jutro cure!

Črkica, ja u pon ujutro idem, tako da tada podnosim izvještaj Drži fige

Zaza13, neka ovo bude dobitni ciklus!

Za cca dva-tri tjedna ćemo sve znati na čemu smo. Uh, treba to dočekati! Strpljenja, strpljenja....
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 10:04   #69
Pozdrav mojim Klomifenkama
Nije mi danas baš neki dan, leđa me bole pri dnu i glava me boli od ranog jutra, a tek je 10
Znam da sam smješna, ali nekak pokušavam ne popiti tabletu za glavu jer... nikad ne znaš, možda se nekaj primilo
Mislim da previše fantaziram, ali jednostavno ne ide mi ni sekunde s pameti, luuuda sam već, a M (ne)bi trebala stići tek sljedeći tjedan
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 11:11   #70
Quote:
Prozerpina kaže: Pogledaj post
klomifenke!!!
Donatela, super vijesti, kod tebe klomifen stvarno daje uspjeha, super!!
Ako mogu ja odgovoriti na tvoje pitanje o stanjivanju endometrija Klomifenom... čitala sam da su neke nove studije pokazale da zapravo debljina endometrija i ne utječe toliko na implantaciju - debljina od 4-11 završila je kod 30% žena trudnoćom (u toj studiji), dok je postotak žena sa endometrijem 12 i više ipak nešto veći. link

Mislim da trebaš slušati dr jer ti je debljina endometrija i više nego dobra i srećom nemaš nuspojave uzimanja klomifena na taj način. Ne brini, ovaj ciklus će biti dobitan :kucaodrvo:
hvala ti Prozepina...uh kamo srece da bi stvarno ovaj ciklus bio dobitan...pokusavamo skoro pa 3 godine...bilo bi i vrijeme...nadam se da ce upaliti ...a ko zna mozda mi se i endometrij još malo podeblja makar na 12mm...inace mene još brine da mozda je još neki problem...jer uopce ne primjecujem onu ovulacijsku plodnu rastezljivu sluz za vrijeme ovulacije..iz ciklusa u ciklus nikad ju ne primjetim..pokusala sam sa cajevima,vrkutom,maruljom ulje nocurka vitamin c sumece tabl.ali nista mi nije pomoglo.i brine me sto i ako imam i neznam koliko vodecih folikula a spermiji se bez te sluzi nemogu probiti i oploditi jajnu stanicu....ali vidit cemo kako ce biti i dali ce ovaj ciklus biti dobitan ili stvarno postoji još neki problem...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 13:14   #71
Na kraju ipak popila tabletu za glavu
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 13:53   #72
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
Zaza13 dobrodošla među nas klomifenke...ja imam jedno pitanje posto kazes da imas iskustva ako znas dali je debljina endometrija zbilja jako bitna da do implantacije dođe...neki kazu da to i nije toliko bitno,..a klomifen stanjiva kod nekih endometrij .sad me bas zanima tvoje misljenje..???meni je danas na 15 dc endometrij 10mm end. klomifene sam pila od 5do9dc 2x1tbl imam 5vodecih folikula 3 na desnom i 2 na ljevom jajniku..kaze mi dr da je end..ok..sad neznam,,,ciklusi su mi po 31/32 dana....
donatela, ja mislim isto kao Prozepina, da endometrij i nije toliko bitan, moj se dosta popravio u 4 dana od puno ananasa (svježeg, ne u konzervi) i cikle (može i sok od cikle), bitno da su ti folikuli ok, endometrij i nije toliko bitan...
a što se tiče plodne sluzi, ni ja ju nemam, skoro pa uopće, i isto mislim da nije toliko bitna.. bitno je da je spermić uporan i tvrdoglav i da probije jajnu stanicu

črkica, i ja isto izbjegavam tablete, kao i ti, osim onih koje baš moram popit

tulipančice, hvala
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 14:18   #73
hvala zaza ...vidicemo kako ce biti a nadam se da ni plodna sluz a ni debljina endometrija uistinu ne igra jako vaznu ulogu..sutra idem opet na uzv pa javim sto je bilo...nadam se da ce biti ovaj put dobitno...zelim nam svima puno srece
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 14:34   #74
donatela, koji ti je danas dc? i jel mjeriš BT?
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 15:55   #75
Zaza danas mi je 17dc bila sam danas isto na folikulometrijama..ljevi jajnik:jedan folikul od 17 mm a desni jajnik 3 folikula 17,18,i 21 mm kaze doktorica da ona misli da treba uzet u obzir samo tog najveceg folikula jer ce on danas sigurno puknuti i danas ce biti ovulacija a od ovih drugih manjih da nece biti ništa...(vidit cemo još dali ce išta biti i od tog jednog najveceg..nadam se da hoce)...stalno me probada u jajnicima cijeli dan kao da ce svaki cas ovulacija ili kao da folikul puca....neznam..nisam dobila stopericu rekla dr da ce sam od sebe puknut...sutra opet uzv da se vidi sto se desilo...onda cu piti duphastone kao podrsku zutom tijelu(progesteron) i cekanje....inace endometrij mi se podebljao na ćak 13 mm.........samo se nadam da ce biti nesto....dizem noge u zrak nakon odnosa nebi li to pomoglo spermicima da otplivaju na mjesto(jer inace nemam bas plodne sluzi pa me i to brine) pa cemo vidit
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 17:50   #76
Klomifenke moje, kako napreduje? Vidim sve smo u iščekivajnu i nekom praznom hodu, joj koliko strpljenja treba.... I ja čekam mengu. Sa svojim klomifenskim ciklusima, koje sam obavljala pri soc ginekologu, sam prekinula još prije par mjeseci i sad sam na Vuk Vrhovcu - čekam da vidim u kakav ćemo postupak.
( Ali mi je lijeppo tu među vama, a nekog iskustva sa Klomifenom imam)

Zaza, vi ste obavili spermiogram i hormone? Mene moj socijalac ni na što nije slao, za sve sam morala sama inzistirati.

Donatela, na posao !
Prozerpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 18:03   #77
Baš sam nekak tužna, imam osjećaj da ću ubrzo dobiti M, a uopće mi nije ni vrijeme, tek je 26dc inače dolazi 32.
Mislite da mi se ciklus možda skratio jer je O bila 13.dan?
Ipak, ne predajem se dok vještica ne dođe
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 18:14   #78
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Baš sam nekak tužna, imam osjećaj da ću ubrzo dobiti M, a uopće mi nije ni vrijeme, tek je 26dc inače dolazi 32.
Mislite da mi se ciklus možda skratio jer je O bila 13.dan?
Ipak, ne predajem se dok vještica ne dođe
zasto imas osjecaj da ces dobit...e pa mozda se to bas nesto gnjezdi.... ja ti drzim fige da ti se primilo.... i tebi i meni i svima nama klomifenkama....
nadam se da ce te vještica zaobic i da ces ugledat svoj +...inace bi menga(ako do zaceca nije doslo) trebala doci oko 14 dana nakon ovulacije ....koji ti je danas dpo a da napravis test???
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 18:22   #79
Ako treba doći 14 dana nakon ovulacije, to je onda sutra što se točno poklapa s ovim mojim promjenama raspoloženja i laganim boluckanjem u trbuhu
Ma znaš kaj, imaš pravo, neću se bedirati dok ne procurim kak spada. A i iako dođe, idemo dalje, korak sam bliže mojoj bebici!
Hvala ti donatela, drago mi je da imam nekoga tko me TOČNO razumije (nažalost)
Nećemo mi još dugo, imam neki osjećaj
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 18:27   #80
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Baš sam nekak tužna, imam osjećaj da ću ubrzo dobiti M, a uopće mi nije ni vrijeme, tek je 26dc inače dolazi 32.
Mislite da mi se ciklus možda skratio jer je O bila 13.dan?
Ipak, ne predajem se dok vještica ne dođe
Ma Črkice, samo hrabro. Strpi se još malo, a ako ne dođe, napravi test barem 14. dan poslije ovulacije (to bi bilo sutra?)
Joj što je ovaj forum sporrr...
Prozerpina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.