Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 01:00   #81
Mljac, odbijala sam puno zestica u zivotu i boljela me ona stvar ako se netko uvrijedio pa ne vidim zasto bi tebi bio bed odbiti, pogotovo kad je odbijas jer zelis svoj posao obaviti kako treba.

Kamo srece da svi dobavljaci razmisljaju tako.

Doduse, znam jedne tamburase cija je kvaliteta izvedbe proporcionalna kolicini pica koju su drmnuli na svadbi
Ali ne bi mi bilo drago da mi se fotici, bend i ostali koji mi rade na svadbi natacu do iznemoglosti...
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 07:25   #82
Slučajno naletih na ovu temu. Evo jednog primjera iz moje obitelji. Na burazovoj svadbi prije 3 mj. Bilo je 16 osoba koje su bile odgovorne za muziku, light i foto. Znaci 5 deckiju iz banda, 2 fotografa, 2 snimatelja, 1 tehničar za light i 6 tamburasa. I naravno da su svi imali svoju stolicu u sali i dobili isto kao i gosti. Jer mislim da oni to očekuju i nema goreg od nezadovoljnog "radnika". Menu nije bio preskup 41 € pa racunajte x 16= 656 €. Ali kud sve tu i to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ina.nails is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:27   #83
Baš kao što i Mayo kaže,odbijanje žestice je svakome na izbor, a ako već želiš uzvik oduševljenja od onih nutkatora žeste onda samo poljubi času i opet sve 5, ali opet mislim da mi nitko nema pravo prigovorit ili se uvrijedit ako neželim pit..pa to je ipak moj izbor...

ina, meni je pak glupo da uz cijene koje postave za svoj posao da očekuju hranu i to puni meni kao i gostima. Oni nisu gosti, oni su plaćeni za svoj posao i ako već nešto očekuju onda nek sastavljaju ugovore i to stave u njega, usmena očekivanja (neizrečena) su krajnje bezobrazna kad dogovaraš posao. Svom bendu sam lijepo objasnila svoje mišljenje o tome i složili su se da imaju jefitniji meni, na taj način neće ostat gladni sigurno ali neću ni dat 4000/5000 kn za hranu nekome koga sam već platila. A priče koje sam pročitala baš ovdje na forumu da je i vani tako ne stoji u potpunosti jer svako selo svoja pravila ima (govorim iz iskustva prijatelja).
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:34   #84
nama je ovo pitanje trenutno, sto sa svima njima...

u ugovoru fotografa stoji duzni ste osigurati hranu i pice tijekom dana i veceri...ali meni je to neak razumljivo pa necu ih drzat zedne i gladne cijelo vrijeme...

ono sto nas muci je - posto imamo svedski stol nema mi smisla da i njih 7 gubi vrijme i cupka s gostima oko stola..mi bismo mozda dogovorili da se za njih pripremi hrana i dofura im se na stol neka prilagodena opcija?? jel bi to bilo u redu? malo meso malo prilozi, naravno predjelo i tako nekako?
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 21:36   #85
Quote:
gljivek kaže: Pogledaj post
nama je ovo pitanje trenutno, sto sa svima njima...

u ugovoru fotografa stoji duzni ste osigurati hranu i pice tijekom dana i veceri...ali meni je to neak razumljivo pa necu ih drzat zedne i gladne cijelo vrijeme...

ono sto nas muci je - posto imamo svedski stol nema mi smisla da i njih 7 gubi vrijme i cupka s gostima oko stola..mi bismo mozda dogovorili da se za njih pripremi hrana i dofura im se na stol neka prilagodena opcija?? jel bi to bilo u redu? malo meso malo prilozi, naravno predjelo i tako nekako?
Ma ne budu gubili vrijeme cupkajući oko stola. To ti je vrijeme kad je pauza za večeru, oni si uzmu kao i drugi, pojedu i to je to. A kaj ako im vi složite klopu na njihov stol i onda jednog od njih vidite ipak kako se šunja oko švedskog stola i pokušava maznuti kolačić? Kaj bute onda?

Zadnje uređivanje babullaballa : 24.10.2012. at 22:39.
babullaballa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 22:08   #86
gljivek i mi smo imali svedski stol za predjelo, konobari su lijepo to predjelo slozili na 3 tanjura (toliko je bilo clanova benda) i odnjeli im za stol koji su decki imali, stavili su im od svega po malo i problem rijesen... dogovori se s bendom i konobarima da ti to tako rijese... nama su decki iz benda frendovi ali oni su sami rekli da su dosli odraditi gazu i da ce oni klopati sa strane da se ne guraju s gostima iako smo ih mi zvali da nam se pridruze.. osim toga konobar njima onda prvima odnese pa su spremni za svirku i prije nego vi ostali pojedete
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 10:09   #87
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Mljac, odbijala sam puno zestica u zivotu i boljela me ona stvar ako se netko uvrijedio pa ne vidim zasto bi tebi bio bed odbiti, pogotovo kad je odbijas jer zelis svoj posao obaviti kako treba.

Kamo srece da svi dobavljaci razmisljaju tako.

Doduse, znam jedne tamburase cija je kvaliteta izvedbe proporcionalna kolicini pica koju su drmnuli na svadbi
Ali ne bi mi bilo drago da mi se fotici, bend i ostali koji mi rade na svadbi natacu do iznemoglosti...
Paaa... kad ti to radi mladoženjin otac jer očekuje da svi budu veseli na vjenčanju njegovog sina, a da se veselje postiže s podosta rakije u sebi i onda se naljuti jer ga odbiješ, imaš mali problem. Ili ga imaš na svim fotkama ljutog ko risa (i još se trudi da ti oteža posao), ili ga moraš odobrovoljiti. Srećom, nije skužio da sam natočio vodu u svoju čašu


Što se tiče klope, ja doručkujem ujutro, a kako na vjenčanju radim, ne stignem baš puno misliti o klopi. Obično probam poneki domaći kolač dok traju pripreme, a na večeri pojedem samo juhu i glavni obrok. A opet, snimatelj s kojim radim (i koji je duplo lakši od mene ) je u stanju potamaniti i dva menija. Meni je bitnija cuga (i to samo jamnica i coca-cola). Ja stalno hodam okolo tražeći zanimljiv detalj tako da brzo ožednim. Moja ekipa ne smije piti alkohol dok rade tako da obično zamolim mladence da za naš stol ne stavljaju ništa jače od pive.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 10:22   #88
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Paaa... kad ti to radi mladoženjin otac jer očekuje da svi budu veseli na vjenčanju njegovog sina, a da se veselje postiže s podosta rakije u sebi i onda se naljuti jer ga odbiješ, imaš mali problem. Ili ga imaš na svim fotkama ljutog ko risa (i još se trudi da ti oteža posao), ili ga moraš odobrovoljiti. Srećom, nije skužio da sam natočio vodu u svoju čašu


Što se tiče klope, ja doručkujem ujutro, a kako na vjenčanju radim, ne stignem baš puno misliti o klopi. Obično probam poneki domaći kolač dok traju pripreme, a na večeri pojedem samo juhu i glavni obrok. A opet, snimatelj s kojim radim (i koji je duplo lakši od mene ) je u stanju potamaniti i dva menija. Meni je bitnija cuga (i to samo jamnica i coca-cola). Ja stalno hodam okolo tražeći zanimljiv detalj tako da brzo ožednim. Moja ekipa ne smije piti alkohol dok rade tako da obično zamolim mladence da za naš stol ne stavljaju ništa jače od pive.
Kak si ti dobar, sigurno će te sada svi htjeti da im snimaš vjenčanje kad tako malo jedeš.
babullaballa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:04   #89
Quote:
babullaballa kaže: Pogledaj post
Kak si ti dobar, sigurno će te sada svi htjeti da im snimaš vjenčanje kad tako malo jedeš.
Ha ha, i ja sam snimatelj, i ja malo jedem!
Torbousti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:27   #90
ajmo sad otvorit temu na koju će se javljati bendovi, fotografi i snimatelji i natjecati koji manje jede! Pa će mladenke kojima je to bitno moći po tome izabrati!
Mislim da ljudima koji rade na svadbi nije bitno imaju li meni od 5 slijedova ili samo jednostavan od juhe i glavnog jela, već im je bitno da nešto pojedu i odrade svoj posao. Samo čekam još da se javi netko tko im ne želi dati stolicu da sjednu jer se plaća po stolici, pa neka sjede na podu, ono, wtf?
Ako ste izabrali meni od 50, 70 eura, onda imate dovoljno za platiti večeru svima i ne tražite preko čijih leđa ćete uštedjeti 1000-2 kuna. Ako vam je baš tako, voda do grla, nema se para, ali se mora uzeti meni od 6 slijedova da bi se prividno pokazalo da se ima i može, onda tom bendu platite bečku i pomfrit i mirna bosna. Ne vjerujem da će se itko žaliti. A to što vas peče savjest i imate neke svoje frustracije ne istresajte na forumu u formi "to nigdje ne piše" ili "to nije u redu" već iskreno recite u kojem grmu leži..ne zec, ovdje se očito radi o većoj živini.
__________________
getting lost will help you find yourself
vriisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:27   #91

nemojte me zafrkavat s ovakvim komentarima
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:12   #92
Quote:
babullaballa kaže: Pogledaj post
Kak si ti dobar, sigurno će te sada svi htjeti da im snimaš vjenčanje kad tako malo jedeš.
Neće ak čuju kol'ko imam kila


a sad ozbiljno, htio sam pokazati da onaj tko radi treba nešto i pojesti, ali ne treba to biti banket. Tu se može uštedjeti.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 15:36   #93
Vriss, samo kao mini objašnjenje. Mi nismo birali meni nego smo dobili gotovi meni koji uvijek dođe 48eura i to je, kad se gleda cijela ponuda, jako jeftino (to uspoređujem u odnosu na druge retorane i hotele) a uračunato je 6 slijedova jela, večera tjedan dana poslije, soba za mladence, neograničena cuga, uređenje sale, torta i šampanjac za mladence, kumove i roditelje. No prije nego smo dobili to na papiru smo tražili okolo naokolo nastojeći dobit pošteno i dobro ali jeftinije (nisam škrtica već nisam ni bogataš da sipam pare na sve strane pa nastojim svugdje uštedit ako je moguće). Stoga ne smatram da menijem pokazujem koliko imam i opet mislim bendu, foto i videu dati jeftiniji meni s 3 jela +cuga (jer ovako i onako bi njihovu cugu posebno plaćala, a ne kao gostima, pa mi je ovako ispalo kao solidna sredina).
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 16:33   #94
Quote:
babullaballa kaže: Pogledaj post
Ma ne budu gubili vrijeme cupkajući oko stola. To ti je vrijeme kad je pauza za večeru, oni si uzmu kao i drugi, pojedu i to je to. A kaj ako im vi složite klopu na njihov stol i onda jednog od njih vidite ipak kako se šunja oko švedskog stola i pokušava maznuti kolačić? Kaj bute onda?
Nije u tome stvar nego da brze budu posluzeni..naravno neka oni setaju ako zele...

Quote:
Jejja kaže: Pogledaj post
gljivek i mi smo imali svedski stol za predjelo, konobari su lijepo to predjelo slozili na 3 tanjura (toliko je bilo clanova benda) i odnjeli im za stol koji su decki imali, stavili su im od svega po malo i problem rijesen... dogovori se s bendom i konobarima da ti to tako rijese... nama su decki iz benda frendovi ali oni su sami rekli da su dosli odraditi gazu i da ce oni klopati sa strane da se ne guraju s gostima iako smo ih mi zvali da nam se pridruze.. osim toga konobar njima onda prvima odnese pa su spremni za svirku i prije nego vi ostali pojedete
E pa upravo tako i ja razmisljam..tnx
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 18:49   #95
Curke sjetih se ja necega i sad me to muci...

Glupo je pitanje,ali moram pitati ..
Dakle, ja sam zaboravila pitati prilikom rezervacije kaj je s clanovima benda, fotografima, rasvjetom?? Kaj je stim ljudima? Pa i oni su na neki nacin uzvanici na svadbi, mene sad zanima dal i njima placam stolac? Mislim, nebudu si nosili od doma sendvic..

Oprostite na tak glupom pitanju,al mi sad to neda mira...
__________________
"Žena iz kompjutera..." Graham
Crnapantera01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 18:57   #96
Quote:
Crnapantera01 kaže: Pogledaj post
Curke sjetih se ja necega i sad me to muci...

Glupo je pitanje,ali moram pitati ..
Dakle, ja sam zaboravila pitati prilikom rezervacije kaj je s clanovima benda, fotografima, rasvjetom?? Kaj je stim ljudima? Pa i oni su na neki nacin uzvanici na svadbi, mene sad zanima dal i njima placam stolac? Mislim, nebudu si nosili od doma sendvic..

Oprostite na tak glupom pitanju,al mi sad to neda mira...
Naravno da placas, slozi se za njih poseban stol
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 18:58   #97
Quote:
Crnapantera01 kaže: Pogledaj post
Curke sjetih se ja necega i sad me to muci...

Glupo je pitanje,ali moram pitati ..
Dakle, ja sam zaboravila pitati prilikom rezervacije kaj je s clanovima benda, fotografima, rasvjetom?? Kaj je stim ljudima? Pa i oni su na neki nacin uzvanici na svadbi, mene sad zanima dal i njima placam stolac? Mislim, nebudu si nosili od doma sendvic..

Oprostite na tak glupom pitanju,al mi sad to neda mira...
Mislim da je to tvoj izbor šta ćeš i kako ćeš. Imaš više izbora:
a) platiti im sve kao i ostalima po istoj cijeni
b) platiti im sve kao i ostalima ali po drugačijoj cijeni (posebna cijena cuge, ista cijena menija ili obrnuto ali za to nisam još čula)
c) napraviti manji meni za bend, foto, video + posebno se plaća cuga
d) dogovorit se s njima da si sami plate

zasada mi samo to pada na pamet. Ali mislim da je to potpuno tvoj izbor, na od strane restorana, no mislim da kad daješ potpuni broj gostiju sali onda posebno napomeni koliko ih je iz benda, koliko od foto-a i koliko od videa
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:56   #98
Hvala curke ..tak sam si i mislila...

Krenula sam sa 70 na kraju cu doci do 200...
__________________
"Žena iz kompjutera..." Graham
Crnapantera01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 15:53   #99
Listam teme koje se kriju pod "vjenčanjima" i prvo nisam mogla vjerovati da nekom pada na pamet da ne plati večeru za fotografa, snimatelja, band itd.
Mislim moje vjenčanje je moj sretan dan, dan kad častiš sve redom (i susjede koje ne poznajem) uopće nisam razmišljala da li da bendu (koji je zadužen za atmosferu) i fotografu i snimatelju (od koje očekijem najdivniju uspomenu s vjenčanja) platim večeru ili ne.

Vjerujem da nekim ljudima puno znači dodatnih 7-8 stolica ali onda štediš an nekim drugim stvarima.
Neki kao nemaju, žicaju popuste na sve strane ali onda iznajmljuju limuzinu..uf..sad sam ljuta.
fantazi55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 18:06   #100
fantazi, svatko ima svoju filozofiju. Ti ćeš na svadbu zvati i susjede koje ne poznaješ, a meni to ne pada na pamet. Netko će iznajmit limuzinu što mi je totalno preseravanje, a netko će se lijepo dogovorit s bendom, fotografom i snimateljem oko menija. Ja sam se s njima dogovorila za jeftiniji meni, malo manjeg obima (bez hladnog i toplog predjela) što mi čini znatno nižom cijenom. A njih kako god plaćam određenu cijenu i zašto bi se onda trebalo smatrat da se i njih treba častit?
U potpunosti se slažem da im treba dati jest jer i oni su na nogama i rade, ali kad sve zbrojiš ispada da još pola cijene benda dajem njima za hranu. Sorry meni je to previše i tu sam napravila kompromis s njima.
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.