Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 21:55   #541
Quote:
kuku123lele kaže: Pogledaj post
Ništa, negativno sve..
O miša mu...
Žao mi je baš...Malo odmori tijelo i dusu i glavu gore draga...
Drzite se i hrabro dalje


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
...Vidiš, godine nas obrade različito. Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi...
Miss34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:47   #542
Quote:
Miss34 kaže: Pogledaj post
O miša mu...
Žao mi je baš...Malo odmori tijelo i dusu i glavu gore draga...
Drzite se i hrabro dalje


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Hvala na podršci
kuku123lele is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:55   #543
Smile Neuspješna blaga stimulacija

Pozdrav svima. Prvi put na forumu.
U 11 mjesecu sam bila na blagoj stimulaciji u Beti. Rezultat losiji nego što sam očekivala. Bio samo jedan folikul dovoljne veličine. Nakon punkcije mi je dr. Bračun rekla da to uopće na kraju nije bio folikul već možda cista (?!).
To sve jako me to dotuklo. Sad bi krajem 01.2018. trebala ići ponovno kod njih na punu stimulaciju ali sve se više razmišljam da se prebacim negdje drugo. Za tjedan dana idem kod dr. Lučingera na drugo mišljenje.
U međuvremenu mi je dr. Bračun rekla da pijem vitamin D i Inofolic vitaminski pripravak.
ima li tko slično iskustvo ili koji savjet

Zadnje uređivanje fremde : 08.01.2018. at 21:05.
fremde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:25   #544
I mene zanimaju trenutna iskustva jer ozbiljno razmisljamo o mpo...
lstrugacevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:47   #545
Quote:
lstrugacevac kaže: Pogledaj post
I mene zanimaju trenutna iskustva jer ozbiljno razmisljamo o mpo...
Mi smo imali loše iskustvo s Betaplus, Repromedom, Škvorcom i Vinogradskom. Nekako smo skupili novaca i odlučili se posavjetovati i kod Podobnika, i dobro da jesmo. Ostali smo kod njih i rezultat je bio odličan, odnos prema nama također, doktor Alebić i tim za svaku preporuku i eto nas u 16 tt iz prvog pokušaja. , a ostalo je i smrzlića koji nas čekaju.

Želim puno sreće dalje i pametno birati doktora!
zulta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:33   #546
pozdrav svima ja sam nova na ovim temama..

moj muž i ja pokušavamo godinu dana da zatrudnimo i ništa se ne dešava..
pa sam ga natjerala da ode na spermiogram- i nalaz je ispao dosta loše.
ima oligateratozoospermia - uglavnom spori su mu i jako mali broj.
Ja imam svoje od vađenja hormona i moje je sve oke.

Bili smo kod dr Bračun prvi puta ovaj tjedan na konzultacijama jer sam prvo na tu web stranu naišla. Dali smo joj sve papire koje smo imali i ja moram na papu, cervikalne briseve. On mora smanjiti pušenje, prestati piti , ići na mikrobiološku analizu sjemena, piti kapsule i nakon 3 mj ponoviti spermiogram.
Pošto su mu nalazi jako loši jedina opcija koja nam preostaje je icsi ( vantjelesna oplodnja ) - po njenim riječima jer su mu spori i mali ih je broj i trebat će pomoć toga da oni odvajaju pod mikroskopom brze i dobre za moju jajnu stanicu.

E sada pošto ja iskreno nemam pojma o tome svemu, da li neka ima savjet pomoć ako zbilja nakon 3 mjeseca neće biti ništa bolje po njegovom pitanju kakva je situacija s državnim bolnicama?
Čitala sam da imamo pravo na 6 takvih pokušaja ( našla na nekom webu iz 2015. godine) pa ne znam da li je to i dalje tako.. ?

Pa molim ako netko zna nešto da mi napiše?
Ili ako ima neka tema gdje se tipka o takvim iskustvima o državnim bolnicama i icsi..?

Hvala
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 06:37   #547
Beta plus

evo odlučila sam se priključiti temi s tim da već 3 godine se trudimo da ostanem trudna. imala sam problem sa štinjačom 7 godina, i ona je sada u granicama normale.
u zadnjih 8 mjeseci se intezvno bavimo pretragama.Svi gnekološki hormoni napravljeni,uredni. Spermatogram i nije bio toliko loš broj spermij 34 mil. pokretnih 36 %. nalaz bez dijagnoze.
prohodnost jajnika uzv uredan.
ovaj mjesec rađena folikulometrija, ciklusi mi traju 28 dana, na jučerašnji dan ipak samo jedan vodeći folikul endometriji 12mm a folikul 17x20mm. Sinoć sam trebala dobiti štopericu,ali niti jedna ljekarna ju nije imala navodno se treba naručiti prije, što mi nitko nije rekao. Također za inseminaciju mi nije rečeno da treba imati sve hepatitise napravljen.Slijedeći mjesec ponovno ćemo pratiti i nadati se boljem, planiramo napraviti inseminaciju u Betaplusu. Zanimaju me vaša iskustva. Također nisam kroz ovo praćenje folikulometrije bila na nikakvoj hormonskoj terapiji, neznam što zapravo ovisi o tome tko će biti na terapiji a tko ne, ako mi tko može objasniti?
Imala bih još puno pitanja, ali postaviti ću ih nakon svega ovoga.
Hvala još jednom cure
marija0904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 06:42   #548
Stopericu bez narudzbe sigurno imas u Ljekarni Filipovic na Zagorskoj. Nisu ti ju imali tamo za prodati (u Beti?)
Sretno
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 06:44   #549
Thumbs down

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Stopericu bez narudzbe sigurno imas u Ljekarni Filipovic na Zagorskoj. Nisu ti ju imali tamo za prodati (u Beti?)
Sretno
nažalost živim u dbku-u i niti jedna ljekarna ju nije imala na stanju
marija0904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 10:17   #550
pozdrav.
koji je nacin placanja u beti?
moram kes nosit il mogu karticom platit?
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 10:18   #551
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
pozdrav.
koji je nacin placanja u beti?
moram kes nosit il mogu karticom platit?
Možeš karticom.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 10:24   #552
Hvala ti.
Moze jos jedno pitanje, malo glupo
Parking ima? I vidim da je vise toga tamo, ulazim na glavni ulaz?
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 10:37   #553
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Hvala ti.
Moze jos jedno pitanje, malo glupo
Parking ima? I vidim da je vise toga tamo, ulazim na glavni ulaz?
Nije glupo pitanje

Imaš dva ulaza na koji god da uđeš naletjet ćeš na recepciju, pa pitaj, u prizemlju je, s jedne strane Beta, s druge kafić. Malo je ne možeš fulati.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 11:03   #554
Joj hvala ti puno, skroz sam zbunjena, a volim bit unaprijed pripremljena da ne zazujim jos dodatno
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 12:36   #555
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Joj hvala ti puno, skroz sam zbunjena, a volim bit unaprijed pripremljena da ne zazujim jos dodatno
E da, nisam odgovorila, ima parking. Nemoj ništa brinuti. Kod koje dr imaš zakazano?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 12:41   #556
Kod dr. Bracun.
Ma sva sam splasena malo, muz je na sluzbenom pa idem sama, pa me strah da ne uspijem sve info zapamtit, sve pitat...itd
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 13:51   #557
Ne brini, svi su ti tamo super
Parkinga ima, ulaz u Betaplus ti je uz portu, tj.direkt pored u hodnik.

Zvučim ludo, ali čak će mi pomalo i faliti taj jedan dio života
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 14:00   #558
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Kod dr. Bracun.
Ma sva sam splasena malo, muz je na sluzbenom pa idem sama, pa me strah da ne uspijem sve info zapamtit, sve pitat...itd
Sve će ti sestre i dr po nekoliko puta objasniti, samo pitaj, svi su jako ljubazni i zadivljujuće strpljivi.

Btw, kad sam tek krenula, doduše u Os kod prof. Šijanovića, sam si nosila popis pitanja da ne zaboravim neko i samo sam rešetala bez milosti
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 13:12   #559
Pozdrav, ako mi netko može reći koliko puta se dolazi na folikumetrije u Betaplus?

Zapisana sam za 6.mjesec za polustimulirani kod dr. Bračun.
Do sada sam bila 3.puta kod dr. L i kod njega sam išla svaki drugi dan na folikumetrije (isto tako polustimulirani postupak bio) pa me zanima kako to ovdje izgleda. Dr mi je rekla da dođem na 3dc da se vidi ima li cista i tada krećem s klomifenom i onda tek 7 ili 8 dc dolazim i tada bi krenuli s menopurima i onda po potrebi? Tada sam totalno zaboravila pitati što znači po potrebi ? Imam duže cikluse i aspiracija bi mi uvijek bila 16dc.

naša situacija je loš spermiogram i kod mene inzulinska rezistencija ...

hvala puno.
martilili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 13:29   #560
Ja sam isla isto tako, svaki drugi dan mislim. Pa pred kraj svaki dan (oprez da ne odem u hiper)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.