Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2004., 11:11   #61
dali bi se netko mogao izgovorit da nije sve ozbiljno kada bi trazio razlicitost izmedu bjelca i crnca

mislim da ne


barem da mozes navesti zbog cega ti narodi,nacije smetaju
earth_nation is offline  
Old 16.12.2004., 13:54   #62

Jebo te, sto su neki PC osjetljivi. Daj, molim te...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 18.12.2004., 09:24   #63
Quote:
Nocturno kaže:
Ma kaj kenjate o toplini ljudi doma. Zavist, predbacivanje i tiho maltretiranje pocnu jos u vrticu, a o faksu i poslu da i ne govorim. Mi Hrvatici smo poznati po tome da si medjusobno volimo postavljati kajle jos od malih nogu. I tek kad vas, nazalost, vani priznaju, e onda si i doma jako dobar. Ma fuj! Toplina o kojoj pricate se odnosi na bliske prijatelje kojima mozete banuti na kavu kad vam puhne (a ne gledati u rokovnik) i na porodicu koja se jako drzi na okupu. No, nazalost korijeni toj "porodicnoj pupcanoj vrpci" nisu u nasoj poslovicnoj nesebicnoj ljubavi. Sve je to cista ekonomija. Djeca su prisiljena zivjeti s roditeljima do besvjesti, a kad roditelji onemocaju prisiljeni su biti s djecom. Jednostavno se nema para za odvojeni zivot. Eto, ekonomija nas prisilila da njegujemo obitelj isto kao sto u zapadnom svijetu omogucava da se obitelji cijepaju brze i jednostavnije.
A vraska je laz da se ta nasa "toplina" ovim zapadnjacima ne svidja. Oni ne znaju bolje! Kad im pokazete kaj to znaci ondak ih se nemrete rijesit!
Izgleda da si imao bolno djetinstvo.
Okolina igra veliku ulogu, ali notorna glupost je usporedjivati nas mentalitet sa zapadnim.
Mosda si previse gledao Gruntovcane pa odatle sve to sto si naveo.
Ipak Gruntovec nemozes uspordjivati sa cjelokupnom Hrvatskom populaciom.
Nije da nije bilo podbadanja ili neceg drugog, ali podbadanje nije ravno ljudskoj hladnoci i gledanju na covijeka kao na stvar.
Zapad je bez premca u tim stvarima, a sve drugo je samo

Zadnje uređivanje Fancy R : 18.12.2004. at 10:28.
Fancy R is offline  
Old 18.12.2004., 09:40   #64
od kako su zapadnjaci "hladni", vise im se ne desavaju vukovari ili srebrenice.
eviltel is offline  
Old 18.12.2004., 10:33   #65
Quote:
eviltel kaže:
od kako su zapadnjaci "hladni", vise im se ne desavaju vukovari ili srebrenice.
Tiha voda prege dere...nama se dogodilla (mislim ex YU) Srebrenica, Vukovar ,a tko je to mogao sprijecit a NIJE sprijecio..
Ali ovo su politicke stvari.
Razmisli o poslovici Tiha Voda Brege Dere, i dali to nesto znaci zapadu i zapadnjacima..
Fancy R is offline  
Old 18.12.2004., 12:17   #66
Quote:
Fancy R kaže:
Izgleda da si imao bolno djetinstvo.
Okolina igra veliku ulogu, ali notorna glupost je usporedjivati nas mentalitet sa zapadnim.
Mosda si previse gledao Gruntovcane pa odatle sve to sto si naveo.
Ipak Gruntovec nemozes uspordjivati sa cjelokupnom Hrvatskom populaciom.
Nije da nije bilo podbadanja ili neceg drugog, ali podbadanje nije ravno ljudskoj hladnoci i gledanju na covijeka kao na stvar.
Zapad je bez premca u tim stvarima, a sve drugo je samo
Koji je ovo niski komentar.....

Zena je opisala stvari onako kako jesu, naravno da postoje i iznimke, ali tako je i na "zapadu", meni se cini da ti romantiziras situaciju doma, sto je zapravo boljka svih nas koji smo vani i to cinimo s vremena na vrijeme....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 18.12.2004., 12:18   #67
Quote:
Fancy R kaže:
Tiha voda prege dere...nama se dogodilla (mislim ex YU) Srebrenica, Vukovar ,a tko je to mogao sprijecit a NIJE sprijecio..
Ali ovo su politicke stvari.
Razmisli o poslovici Tiha Voda Brege Dere, i dali to nesto znaci zapadu i zapadnjacima..
Koji si ti licimjer.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Old 18.12.2004., 12:56   #68
Quote:
happygoose kaže:
Koji je ovo niski komentar.....

Zena je opisala stvari onako kako jesu, naravno da postoje i iznimke, ali tako je i na "zapadu", meni se cini da ti romantiziras situaciju doma, sto je zapravo boljka svih nas koji smo vani i to cinimo s vremena na vrijeme....
Daj se stabiliziraj.??
Zasto niski komentar.
Ako je netko imao bolje ili losije djetinstvo ili je bio u boljem ili losijem drustvu, dali se mozda treba stidit toga ili se sa tim suocit.??
Ja sam samo napisao svoje razmisljanje, sto nemoraju svi da akceptiraju ili da im se svidi..
Fancy R is offline  
Old 18.12.2004., 13:00   #69
Quote:
happygoose kaže:
Koji si ti licimjer.
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Fancy R kaže:
Tiha voda prege dere...nama se dogodilla (mislim ex YU) Srebrenica, Vukovar ,a tko je to mogao sprijecit a NIJE sprijecio..
Ali ovo su politicke stvari.
Razmisli o poslovici Tiha Voda Brege Dere, i dali to nesto znaci zapadu i zapadnjacima..
--------------------------------------------------------------------------------


Ako sam ja za ovu opasku licemjer onda si ti B.D.LA, jer neznas uopce sto je sa ovom opaskom receno.
Za tebe vrijedi ispeci pa reci.
Fancy R is offline  
Old 18.12.2004., 15:11   #70
Quote:
Fancy R kaže:
Izgleda da si imao bolno djetinstvo.
Okolina igra veliku ulogu, ali notorna glupost je usporedjivati nas mentalitet sa zapadnim.
Mosda si previse gledao Gruntovcane pa odatle sve to sto si naveo.
Ipak Gruntovec nemozes uspordjivati sa cjelokupnom Hrvatskom populaciom.
Nije da nije bilo podbadanja ili neceg drugog, ali podbadanje nije ravno ljudskoj hladnoci i gledanju na covijeka kao na stvar.
Zapad je bez premca u tim stvarima, a sve drugo je samo
Daj se spusti iz oblaka Fancy R. Govoris totalne gluposti. Ti stvarno ne kuzis o cemu Nocturno govori ili se samo pravis? I u kojem kontekstu spominjes Gruntovcane, tihu vodu, Vukovar?????
Mislim stvarno si fulao topic!
Sanja1 is offline  
Old 18.12.2004., 16:48   #71
Quote:
Sanja1 kaže:
Daj se spusti iz oblaka Fancy R. Govoris totalne gluposti. Ti stvarno ne kuzis o cemu Nocturno govori ili se samo pravis? I u kojem kontekstu spominjes Gruntovcane, tihu vodu, Vukovar?????
Mislim stvarno si fulao topic!
FANCY, FANCY R ili FANCY N je jedan te isti, samo sa razlicith mjesta.. Ok to smo rijesili.
A sad posto vidim da mnogi uopce ne kontaju što sam htjeo reći sa gruntovčanima, Vukovaru i tihoj vodi, da pojasnim.?
Gruntovčani su spomenuti samo zato jer sam ja osobno jedino u toj seriji vidjeo neki seljačko ,brđanski imaginarni prezir prema susjedu i nigdje više.
Osobno nikad nisam doživjeo da se netko tako odnosi prema susjedu, podvaljuje mu itdd,, A to neznači da netko nije doživjeo, ali ja ipak nisam bio taj niti netko koga poznajem i zato tvrdim da se naši ljudi pozitivnije nego ovdi ovdije, a kao što sam već rekao postoje izuzeci.
Jeli sad jasno što sam htjeo reći sa fuckin gruntovčanima.


Vukovar i Sreberenica.? Su spomenuti zato što je taj isti zapad koji svi brane na sva usta dozvolio da se pobiju nevini ljudi i to na očigld tih zapadnjaka koji su bili baš na tom mjestu gdje se masakr nad nevinim ljudima ,ženama i djecom izvodio i oni nisu ništa poduzeli . I sad će meni netko tu pričati kako zapadna hladnoća neratuje otkad s ohladila.
A ujedno ovo je odgovor i na treću opasku.
Zapadnjaci su se ohladili i neratuju kod sebe ali zato rokaju na sve strane kod Iračana, Etiopljana, prije par god kod nas, i uvijek su jedni te isti začetnici demokracije krivi, direktno ili indirektno.
I naravno sve rade polako, tiho lijepo ,indirektno dalje od svog dvorišta, ali cilj im je osiguran u svakom slučaju ,samo preko tuđih leđa.
Jel sad jasno što znači tiha voda brege dere.

Naravno razumijem pojedince, da ipak moraju više uključit glavice da neke stvari stave na svoje mjesto, nemoj da vam glava služi samo za lijepu frizuru.
I jel sad jasno.
Ako nije idući put crtam
Fancy N is offline  
Old 18.12.2004., 16:53   #72
Quote:
eviltel kaže:
od kako su zapadnjaci "hladni", vise im se ne desavaju vukovari ili srebrenice.
Ovakvim primjedbama ovdje nije mijesto.

Si ikad cula za Auschwitz?
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 18.12.2004., 17:51   #73
Re: Zasto su ljudi na tzv.Zapadu...

Quote:
Zrinska kaže:
...tako hladni?
...

E,ponekad bih voljela zivjeti u HR!

Zrinska, lovi te blagdanska depresija?



Nadam se da si bolje.
Shtefitza is offline  
Old 18.12.2004., 17:53   #74
Quote:
eviltel kaže:
od kako su zapadnjaci "hladni", vise im se ne desavaju vukovari ili srebrenice.
Ne, otkako su hladni, vukovari i srebrenice im se ne dogadjaju. Od tada im se dosavaju hladna getta, odvojena od spokojnih hladnih suburbija.

Pogledaj ""Bowling for Columbine".
Shtefitza is offline  
Old 18.12.2004., 17:57   #75
"Toplina" naroda se mejri tako što na ulici sretneš totalno nepoznatog tipa i pokušaš s njim porazgovarat. Rus će uvijek imat vremena za ćakulu, Šveđanin će misliti da si poremećen.
A ne tu neke debilne rasprave Vukovar i Srebrenica. Recite mi jednu državu da u svojoj povijesti nije radila krvoprvolića.
Netko je spominjao profit. Mislite da siromašnima nije stalo do profita?
Gaženje ljudskog dostojanstva zbog profita je prije karakteristika istoka, nego zapada.

Radi se o sistemu. Što je sistem kompliciraniji, to se više traži individualnost.

U primitivnom plemenu netko bolje vidi, netko bolje čuje, netko bolje gađa lukom i strijelom, a netko je snažniji od drugih. A svi imaju isti cilj - trebaju uhvatit antilopu. Oni mogu antilopu uhvatit jedino ako svi zajedničkim snagama gađaju, drukčije bi pomrli od gladi. Zato se tamo traži kolektivnost. Što više članova to veće šanse za ulov

Na zapadu ne hvataju antilopu zajednički nego nego jedan radi vrh od strijele, drugi radi konop za luk, treći pronalazi antilopu, a četvrti ju gađa. To je dovelo do toga da je taj lov postao daleko učinkovitiji i puno više antilopa se uhvatilo. Ovdje ne vrijedi "što više članova to bolje" nego jedino vrijedi "članovi moraju bit savršeni ili ćemo ih lako zamijeniti". Osijećaš se kao da je tvoj doprinos svemu mizeran i da drugima nisi bitan
Mljackavi is offline  
Old 18.12.2004., 18:06   #76
Re: Re: Zasto su ljudi na tzv.Zapadu...

Quote:
Shtefitza kaže:


Nadam se da si bolje.
Jesam,bolje sam,hvala na brizi,Stefice


A u depri nisam, hvala Bogu!!!!Lani mi je bilo lose,al zasad nema depre...neka tako i ostane...

__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 18.12.2004., 18:08   #77
Quote:
Shtefitza kaže:
Ne, otkako su hladni, vukovari i srebrenice im se ne dogadjaju. Od tada im se dosavaju hladna getta, odvojena od spokojnih hladnih suburbija.

Pogledaj ""Bowling for Columbine".
Good point...
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Old 18.12.2004., 20:46   #78
Quote:
Fancy N kaže:

Gruntovčani su spomenuti samo zato jer sam ja osobno jedino u toj seriji vidjeo neki seljačko ,brđanski imaginarni prezir prema susjedu i nigdje više.
Osobno nikad nisam doživjeo da se netko tako odnosi prema susjedu, podvaljuje mu itdd,, A to neznači da netko nije doživjeo, ali ja ipak nisam bio taj niti netko koga poznajem i zato tvrdim da se naši ljudi pozitivnije nego ovdi ovdije, a kao što sam već rekao postoje izuzeci.
Sve ti to zavisi od mjesta gdje si odrastao. Ja stvarno mogu odgovorno tvrditi da ono o cemu je Nocturno pisala stoji.
Citiram Nocturno;Zavist, predbacivanje i tiho maltretiranje pocnu jos u vrticu, a o faksu i poslu da i ne govorim. Mi Hrvatici smo poznati po tome da si medjusobno volimo postavljati kajle jos od malih nogu.
Ovo o cemu ona pise nema veze sa Gruntovcem niti sa kajlanjem susjeda. To je cisti nacin zivota.
Ako citas vijesti iz HR vidjet ces sve one jadne slucajeve gdje su klinci "konacno" bojkotirali nastavu pa je na koncu profac "odstupio" s tog radnog mjesta ili sticenici doma za nezbrinutu djecu bili maltretirani i tak dalje.
Ja ne smatram svoje djetinjstvo losim (ili nesretnim kako ti kazes) samo zato sto smo u gimnaziji imali profaca koji nas je fakat maltretirao na sve moguce nacine.
Faks nisam zavrsila u HR ali znam od frendova koje bljuvotine su se tamo dogadjale (cast izuzecima!).
Na poslu isto tak, spustanje, uvlacenje u guzicu (citaj topic bozic u uredu) i tak dalje, mislim da svi od nas koji su ikada radili u HR znaju o cemu pricam. Doduse, ovdje ima isto toga ali to ne rade, bar ne na tako grub nacin. Opet, ja sam mozda imala srecu da sve promatram iz prikrajka, a mozda sam imala srecu i da sam tu gdje jesam no to ne umanjuje cinjenice.

Quote:
Fancy N kaže:
Vukovar i Sreberenica.? Su spomenuti zato što je taj isti zapad koji svi brane na sva usta dozvolio da se pobiju nevini ljudi i to na očigld tih zapadnjaka koji su bili baš na tom mjestu gdje se masakr nad nevinim ljudima ,ženama i djecom izvodio i oni nisu ništa poduzeli . I sad će meni netko tu pričati kako zapadna hladnoća neratuje otkad s ohladila.
A ujedno ovo je odgovor i na treću opasku.
Zapadnjaci su se ohladili i neratuju kod sebe ali zato rokaju na sve strane kod Iračana, Etiopljana, prije par god kod nas, i uvijek su jedni te isti začetnici demokracije krivi, direktno ili indirektno.
I naravno sve rade polako, tiho lijepo ,indirektno dalje od svog dvorišta, ali cilj im je osiguran u svakom slučaju ,samo preko tuđih leđa.
Jel sad jasno što znači tiha voda brege dere.
Svi znamo da se u ratu dogadjaju svakakve stvari i s jedne i sdruge strane. Europa je trebala biti "tampon". Nisu uspjeli u svom naumu i sada priznaju svoje pogreske i sude ljudima koji su ih nacinili. Ono sto se je dogodilo, nemoze se vratiti niti popraviti. Glupo je prisjecati se stvari koje su se dogodile i zivjeti u mrznji. To ti je isto kao sto ce jos 100 godina nakon drugog svjetskog rata njemce svi nazivati okupatorima i ncistima. Nitko nevidi da su ti ljudi ipak nakon svih tih godina ako nista drugo "odradili" oprost.
Isto tako europska vojska u Iraku, Afganistanu itd. Nemoze se reci da ti ljudi tamo ratuju. Europska vojska je u pozadini ("znam sad ces reci kriv je i lopov i onaj koji drzi lojtre" ) i u pravu si. Da nije Amerikanaca, sumnjam da bi Europa imala razloga slati svoje trupe bilo gdje. Mogu pricati o Afganistanu satima jer je moj suprug tamo upravo sada i to vec po treci puta. I sto mislis sto oni rade? Pomazu Afganistancima uhvatiti vlastitu zemlju u vlastite ruke. Uce ih. I, mozda to ne zvuci onako kako bi ti htio, ali Afganistanci su im zaista zahvalni. Jos jedan primjer "europske topline". Tiha vodau ovom slucaju ne dere.



Ja jednostavno nemogu skuziti zasto ti nisi shvatio Nocturnov post onako kako je napisan. Iskreno i bez kreveljenja. Svi mi ponekad pljujemo po zapadu. No prije nego pljune, neka se svatko zapita dali u njegovom zivotu postoji barem jedna stavka (koja je naznacena u njezinom postu) radi koje je sada tu gdje je u hladnoj i mrskoj tudjini a ne u vlastitoj toploj Hrvatskoj.
Sanja1 is offline  
Old 18.12.2004., 23:54   #79
Kao i uvijek na svakom mjestu eto nadje se netko pa ide tumacit necije rijeci i lijepo fula sve u sesnajst.
Moje djetinjstvo je bilo skoro pa savrseno da ga nije uprskao Shuvar svojim reformama skolstva
A da moja domaja nije posuta cvijecem, to znajus svi vrapci. Ja nisam kuhani i peceni gastarbajter (sljakam vani svega 6 godina) tak da mi je domaca situacija jos uvijek u RAM-u i ROM-u: i skola i posel i sve slicno. Pa se to jos ponovilo na ledjima mojeg starijeg djeteta.
A to mi se sve cinilo sasvim normalna, svakodnevna pojava. Uvijek je bilo zavidne djece ili brbljavih i primitivnih sekretarica (nemojte se sad sve sekretarice nac uvredjene - ovo je samo ad hoc primjer). U ovih sest godina jos nisam naisla na nesto slicno: niti mi se dijete potuzilo na nesto slicno niti sam ja naisla na neko cudno celjade na poslu... Okej, nikad ne reci nikad... Ali zakaj onda slusam sve te price o gadostima na poslu doma? Frendica mi je zbog tihog maltreiranja sto od strane roditelja a sto od strane kolega (srednjeskolski profesor!!!) zavrsila na antidepresivima i bolovanju... Frend je zatrazio bolovanje jerbo ga je shef podbadao na raznorazne nacine tipa "joj fulal sam sa rasporedom ljudi pa moras ovu inventuru sam odgurati"...
Faks??? O tome mi se i ne da... Na kolko ste frustriranih profesora naletili tokom studija i kak ste se nosili z njima?
Ma prica nema kraja...

Je, uvijek sam se mogla zaletit kod frendice na kavu a da prije toga nismo morale uskladiti svoje Outlook kalendare i prodavacice u Konzumu su me znale i frizerkama nisam ni morala reci kaj hocu vec su mi citale misli... I te stvari fale. Ali normalno da fale jer se svatko najugodnije i najprirodnije osjeca samo doma.

Na kraju balade, svatko zanje kak si i posije pa ako sam oko sebe stvoris pozitivnu atmosferu - zarazit ce i okolinu. I obrnuto.
Zato - think pink pa ce mozda i ovi oko vas poruzicastiti. Bar malo.

Pokazite im kako topli i dragi ljudi mogu biti.

Pusa od Nocturna - nema me do 9. sijecnja!

Svima cestit Bozic i najsretnija Nova 2005!

Nocturno is offline  
Old 18.12.2004., 23:55   #80
Quote:
Sanja1 kaže:
Sve ti to zavisi od mjesta gdje si odrastao. Ja stvarno mogu odgovorno tvrditi da ono o cemu je Nocturno pisala stoji.
Citiram Nocturno;Zavist, predbacivanje i tiho maltretiranje pocnu jos u vrticu, a o faksu i poslu da i ne govorim. Mi Hrvatici smo poznati po tome da si medjusobno volimo postavljati kajle jos od malih nogu.
Ovo o cemu ona pise nema veze sa Gruntovcem niti sa kajlanjem susjeda. To je cisti nacin zivota.
Ako citas vijesti iz HR vidjet ces sve one jadne slucajeve gdje su klinci "konacno" bojkotirali nastavu pa je na koncu profac "odstupio" s tog radnog mjesta ili sticenici doma za nezbrinutu djecu bili maltretirani i tak dalje.
Ja ne smatram svoje djetinjstvo losim (ili nesretnim kako ti kazes) samo zato sto smo u gimnaziji imali profaca koji nas je fakat maltretirao na sve moguce nacine.
Faks nisam zavrsila u HR ali znam od frendova koje bljuvotine su se tamo dogadjale (cast izuzecima!).
Na poslu isto tak, spustanje, uvlacenje u guzicu (citaj topic bozic u uredu) i tak dalje, mislim da svi od nas koji su ikada radili u HR znaju o cemu pricam. Doduse, ovdje ima isto toga ali to ne rade, bar ne na tako grub nacin. Opet, ja sam mozda imala srecu da sve promatram iz prikrajka, a mozda sam imala srecu i da sam tu gdje jesam no to ne umanjuje cinjenice.



Svi znamo da se u ratu dogadjaju svakakve stvari i s jedne i sdruge strane. Europa je trebala biti "tampon". Nisu uspjeli u svom naumu i sada priznaju svoje pogreske i sude ljudima koji su ih nacinili. Ono sto se je dogodilo, nemoze se vratiti niti popraviti. Glupo je prisjecati se stvari koje su se dogodile i zivjeti u mrznji. To ti je isto kao sto ce jos 100 godina nakon drugog svjetskog rata njemce svi nazivati okupatorima i ncistima. Nitko nevidi da su ti ljudi ipak nakon svih tih godina ako nista drugo "odradili" oprost.
Isto tako europska vojska u Iraku, Afganistanu itd. Nemoze se reci da ti ljudi tamo ratuju. Europska vojska je u pozadini ("znam sad ces reci kriv je i lopov i onaj koji drzi lojtre" ) i u pravu si. Da nije Amerikanaca, sumnjam da bi Europa imala razloga slati svoje trupe bilo gdje. Mogu pricati o Afganistanu satima jer je moj suprug tamo upravo sada i to vec po treci puta. I sto mislis sto oni rade? Pomazu Afganistancima uhvatiti vlastitu zemlju u vlastite ruke. Uce ih. I, mozda to ne zvuci onako kako bi ti htio, ali Afganistanci su im zaista zahvalni. Jos jedan primjer "europske topline". Tiha vodau ovom slucaju ne dere.



Ja jednostavno nemogu skuziti zasto ti nisi shvatio Nocturnov post onako kako je napisan. Iskreno i bez kreveljenja. Svi mi ponekad pljujemo po zapadu. No prije nego pljune, neka se svatko zapita dali u njegovom zivotu postoji barem jedna stavka (koja je naznacena u njezinom postu) radi koje je sada tu gdje je u hladnoj i mrskoj tudjini a ne u vlastitoj toploj Hrvatskoj.
E nemoj mi samo pisati da su svi ti u Afganistanu, besplatno i da su tamo što žele pomoći afganistancima. To tko kaže on LAŽE.
Postoje humanitarne udruge koje svoje ljude šalju u Afganistan i dio ih je besplatno tamo otišao i rade i pomažu, a postoji jedan dio koji mora da bude tamo, ali svi ostali dobivaju od svojih zemalja bogovsku lovu za svaki mjesec proveden u toj državi.
Nekažem da riziko ne postoji, ali tko nekomu može garantovati da će doživit jutro u svom stanu..
I sad si ti meni pojasnila to sto sam ja pojasnio gore, možda na malo konkretniji način.
Rekao sam da svugdje ima izuzetaka bilo na istoku bilo na zapadu ali nitko nemože reći da su zapadnjaci srdačni i spremni da ti pomognu.
Ali to je neka druga tema.
Svatko od nas ima razlog zašto je ovdije gdje jest ali to mu nedaje pravo da pljuje po cijeloj HR i da govori da je tamo sve loše i da su svi lopovi ,varalice i tdd..
I ja sam u srednjoj imao "nedoličnih" profesora sa kojima sam ponekad imao velike probleme ali to neznači da taj isti profesor nije htjeo da mi pomogne kad je uvidjeo da se stvarno trudim i da želim nešto naučit.
A ruku na srce , prema tom istom profesoru i ja sam bio u neku ruku nedoličan i ponašao se pubertetski i normalno je da i njemu pukne film kao i svima nama, svakako sve u granicama, a ako je profesor nije kamen.
Fancy N is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.