Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 10:10   #11621
Quote:
Toranaga kaže: Pogledaj post
Taj lik je totalna antireklama za kriptovalute Ne znam zašto mu daju toliko prostora u medijima.
možeš obrazložit?
ja brijem da je neke stvari dobro objasnio totalnim početnicima.
ne ulazim u njegova razmišljanja, prošlost bla bla...
mesojed is offline  
Old 08.12.2017., 10:24   #11622
Ima li kakvih predviđanja za kratkim padom ili korekcijom? Da uskocimo na zadnji vlak.
leptiric3 is offline  
Old 08.12.2017., 10:27   #11623
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
hm, zanimljivo
http://fiatleak.com/
Gledam ovo i ostale izvore po netu, jako puno volumena je USA.

Sad za par dana mozda glasaju i mozda gube net neutrality, kongres se ne moze dogovorit o billu pa marketi nece mozda raditi par dana...it all adds up:klap:

Ovo je zapravo organska implementacija svojevrsna zasto nitko ne pise o korelaciji ovih stvari?

Totalno bullish.

Bearish su mi jos uvjek one bilijunske crvene 5 minutne svijece od par bilijuna to sigurno nisu sitni investitori.
Shannanigans is offline  
Old 08.12.2017., 10:42   #11624
Quote:
mesojed kaže: Pogledaj post
možeš obrazložit?
ja brijem da je neke stvari dobro objasnio totalnim početnicima.
ne ulazim u njegova razmišljanja, prošlost bla bla...
Samo pročitaj članak s razumjevanjem i stavi se u ulogu nekoga tko ne zna ništa o tome.

Izjave:
"To je novac koji možete podići bilo gdje u svijetu. Do tih novaca uvijek mogu doći."

Malo kasnije:
"bitcoin nije zamjena za novac, nego za zlato.

"Kada očekujete da će vrijediti 100.000 dolara?
Očekivao sam to za pet do deset godina, ali izgleda da će to biti već sljedeće godine."

Znači narasti će 5x po njemu, ali

"Biste li savjetovali nekome da uloži u to?
Sad trenutno ja ne bih ušao u to. Izaći ću kad bude 100.000 dolara."

"Koliko ste novaca uložili u bitcoin?
Tada sam jedan bitcoin platio 300 dolara."

Zar je to pitano?

"Gdje možete kupovati bitcoinom?
U Zagrebu možete kupiti kuću za 10 bitcoina. A bit će i sve više stvari. bitcoin nije zamjena za novac, nego za zlato."

Ponovno, odgovor nema veze s pitanjem.
__________________
Cryptobegin
Toranaga is offline  
Old 08.12.2017., 10:43   #11625
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
Gledam ovo i ostale izvore po netu, jako puno volumena je USA.

Sad za par dana mozda glasaju i mozda gube net neutrality, kongres se ne moze dogovorit o billu pa marketi nece mozda raditi par dana...it all adds up:klap:

Ovo je zapravo organska implementacija svojevrsna zasto nitko ne pise o korelaciji ovih stvari?

Totalno bullish.

Bearish su mi jos uvjek one bilijunske crvene 5 minutne svijece od par bilijuna to sigurno nisu sitni investitori.
Mozda ima veze sa nadolazecim "futuresima"?
Mozda kupuju, pusu balon, da ga mogu ispuhat kad ce se imati mogucnost kladiti na pad cijene Bitcoina?

Pratim sad isto, vise se ne uplacuju mali iznosi od 0.01 / 0.02 BTC-a, sad ulaze cifre od minimalno 0.5BTC-a... znaci sad ulaze puno vec iznosi nego prije.

Ima netko neku dobru stranicu gdje se u realnom vremenu moze pratiti ulaz i izlaz novca u Bitcon, ali ne sa mjenjacnice tipa GDAX, nego neki web koji bi recimo analizirao Blockchain?
Le Savage is offline  
Old 08.12.2017., 10:47   #11626
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Da vam zatvore online bitcoin brokere koji su ionako niknuli ko gljive poslije kiše, vi ne bi znali između sebe da li bitcoin vrijedi 20k ili 2 centa.
Znali smo i prije brokera a zanmo i sada. Ponuda i potražnja garantiraju da će se negdje pojaviti neka stranica na kojoj će ljudi početi kupovati i prodavati. Neki novi Localbitcoins ili šta god već. Kao da ljudi nisu znali koliko njima osobno nešto vrijedi prije burzi i brokera. Kao da ponuda i potražnja, te trgovina ne kreiraju neku cijenu.

Smješan si....jako si smješan....toliko da prestaješ biti smješan i poćinješ izazivati tugu. Nešto kao Dudek. Smješan tip, al kad malo bolje pogledaš, žao ti ga je.
stjepan21 is offline  
Old 08.12.2017., 10:49   #11627
Gledam: http://fiatleak.com/

Jel taj web prati Korejske mjenjancnice? Znaci trenutno 90% Bitcoina odlazi u USA!!!

Zadnje uređivanje Le Savage : 08.12.2017. at 11:01.
Le Savage is offline  
Old 08.12.2017., 11:12   #11628
Taj web je redovito bio mjesto gdje su ljudi dobivali ekstremno krivi pogled na stanje Bitcoina u svijetu.
Ne...taj web nema sve mjenjačnice, niti sve mjenjačnice nude javni API po kojem bi taj web dobivao podatke, niti prati samo i jedino "ulaz", već zbraja apsolutno svaku transakciju.
Npr. ako ja i ti vrtimo 1 BTC non stop ljevo desno, on će svaku našu transakciju prikazati kao kupnju jednog Bitcoina, što naravno nije istina jer u sistem nije ušao novi fiat.
Upravo je zato dugo vremena prikazivao Kinu kao broj jedan, jer u Kini nisu postojali fee-ovi te je količina prometa bila ogromna a ustvari se je većina Bitcoina prebacivala iz šupljeg u prazno.

Koliko vidim uopće ne uzima u obzir kupnju na recimo EU burzama. Sada pratim 5-6 minuta i kaže: 0 Eur. Da....to je sigurno tako.....moš si mislit. Ne prikazuje ni Japance a ni Koreance....

Moj prijedlog je da izbrišeš taj bookmark jer su te informaije relevantne isto kao i Vakulina trogodišnja prognoza.
stjepan21 is offline  
Old 08.12.2017., 11:14   #11629
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Taj web je redovito bio mjesto gdje su ljudi dobivali ekstremno krivi pogled na stanje Bitcoina u svijetu.
Ne...taj web nema sve mjenjačnice, niti sve mjenjačnice nude javni API po kojem bi taj web dobivao podatke, niti prati samo i jedino "ulaz", već zbraja apsolutno svaku transakciju.
Npr. ako ja i ti vrtimo 1 BTC non stop ljevo desno, on će svaku našu transakciju prikazati kao kupnju jednog Bitcoina, što naravno nije istina jer u sistem nije ušao novi fiat.
Upravo je zato dugo vremena prikazivao Kinu kao broj jedan, jer u Kini nisu postojali fee-ovi te je količina prometa bila ogromna a ustvari se je većina Bitcoina prebacivala iz šupljeg u prazno.
Le Savage is offline  
Old 08.12.2017., 11:18   #11630
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
odakle mu? a prodaje maglu/pricu, kao i onaj Rimac na temi ispod..

inace, ode sve v'rit... 227k unconfirmed transactions and counting
Ja sam svoju isplatu s Bitfinexa cancelirao nakon 24 sata, dok se ne smiri sve.

Oni izgleda ni ne krenu s BTC transakcijom ako je "gužva" (nisu poslali broadcast )

Uredno u gui-u napravio cancel.
rossonero is offline  
Old 08.12.2017., 12:01   #11631
Skoro 20 godina sam na burzama. Ovdje vecina budu ostali bez gaca kao i uvijek, cak i oni koji su na vrijeme usli vecina je upropastila zaradu ne znanjem. I ovi sta su u velikom plusu, pitanje je dali to budu povukli na vrijeme, i dali ce se uopce moci povuci.
Ja sam svoju skolu davno platio tako da ovu necu. Mozda bi se isplatilo uci pa probati loviti jos jedan val ako sve padne za oko 80%. Kada dode recesija ide sve kvragu.

Quote:
Le Savage kaže: Pogledaj post
Gledam: http://fiatleak.com/

Jel taj web prati Korejske mjenjancnice? Znaci trenutno 90% Bitcoina odlazi u USA!!!
Zanimljivo, u USA je sada noc i nista ne radi.
zemljanin80 is offline  
Old 08.12.2017., 12:03   #11632
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih predviđanja za kratkim padom ili korekcijom? Da uskocimo na zadnji vlak.
ovih pitanja ima svako malo. ljudi su vam lijepo rekli. odite na stranicu http://www.cryptobegin.com/. tamo je covjek lijepo objasnio kako on ulaze. u par recenica - nitko ne zna di ce btc - dolje, gore, lijevo, desno i zato je pametno postupno ulaziti.
karatas_os is offline  
Old 08.12.2017., 12:15   #11633
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Skoro 20 godina sam na burzama. Ovdje vecina budu ostali bez gaca kao i uvijek, cak i oni koji su na vrijeme usli vecina je upropastila zaradu ne znanjem. I ovi sta su u velikom plusu, pitanje je dali to budu povukli na vrijeme, i dali ce se uopce moci povuci.
Ja sam svoju skolu davno platio tako da ovu necu. Mozda bi se isplatilo uci pa probati loviti jos jedan val ako sve padne za oko 80%. Kada dode recesija ide sve kvragu.


Zanimljivo, u USA je sada noc i nista ne radi.
Upravo razmisljam da sad sve prodam u fiat. Bit cu u plusu ogromnom. I da onda opet uletim sa istim novcima kad padne Bitcoin jako... a evo cini mi se da ide dole... daaaa ovo sad pada jako, vidjet cemo gdje je dno danas!

Ne prodajem nista, kad padne, jos kupujem, mislim da je ovo bio samo kraj jednog vala, nakon kojega dolazi sljedeci!
Le Savage is offline  
Old 08.12.2017., 12:25   #11634
stiže vlak!
uskoro ukrcavanje
mesojed is offline  
Old 08.12.2017., 12:30   #11635
Quote:
mesojed kaže: Pogledaj post
stiže vlak!
uskoro ukrcavanje


Sta mislite do kud ce ovo pasti?? Tek sutra ujutro mogu kupovat, al vjerujem da ce padati nekoliko dana...
Le Savage is offline  
Old 08.12.2017., 12:36   #11636
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Skoro 20 godina sam na burzama. Ovdje vecina budu ostali bez gaca kao i uvijek, cak i oni koji su na vrijeme usli vecina je upropastila zaradu ne znanjem. I ovi sta su u velikom plusu, pitanje je dali to budu povukli na vrijeme, i dali ce se uopce moci povuci.
Ja sam svoju skolu davno platio tako da ovu necu. Mozda bi se isplatilo uci pa probati loviti jos jedan val ako sve padne za oko 80%. Kada dode recesija ide sve kvragu.


Zanimljivo, u USA je sada noc i nista ne radi.
Zaboravljaš da se ovdje radi o Bitcoinu koji nema "radno vrijeme". Ustvari, podosta toga ne uzimaš u obzir a ponajviše povjest Bitcoina i način funkcioniranja u vremenima kad 90% trenutne infrastrukture nije ni postojalo.
stjepan21 is offline  
Old 08.12.2017., 12:36   #11637
neće puno....
možda veliki keširaju...

evo mene 2025. u prvim redovima
https://www.youtube.com/watch?v=iDVuQi4gdtk
mesojed is offline  
Old 08.12.2017., 12:37   #11638
Evo ga, sad idemo na 20k

Sent from my MI 6 using Tapatalk
__________________
TheBigLebowski "tvojim dragim bankama se lose pise"
shaw81 is offline  
Old 08.12.2017., 12:39   #11639
Majku mu, počeo je padati taman 5 minuta nakon što sam uložio.
energyman is offline  
Old 08.12.2017., 12:40   #11640
Ja natipkao još jedan post na pitanje koje dobivam sve češće i češće, a proteklih par dana i prečesto.

Tko je tvorac Bitcoina?
https://bitcoin-hrvatska.com/11-blog...tvorio-bitcoin
Nakon što napišem još par onih osnovnih "što je to bitcoin", "kako se majna" i sl. onda krećem na ove zanimljivije ala 51% napad i sl.

Zadnje uređivanje stjepan21 : 08.12.2017. at 13:00.
stjepan21 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.