Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2013., 21:24   #1581
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Nitko na temi nije savjetovao da se kupi ili ne kupi bitcoine.

A vidi ovo - kupio sam nešto btc u četvrtom mjesecu dan nakon ATH, na 200 USD, pa je cijena za par mjeseci počela rasti, i evo danas je više od 4 x veća. I što sad zaključiti?
da si odlicno spekulirao
forumhrusername is offline  
Old 15.12.2013., 21:33   #1582
vrijedi kao zlato

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ga/716684.aspx
mkovac67 is offline  
Old 15.12.2013., 21:40   #1583
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
ma koje zlato ne vrijedi to ništa, obično prodavanje magle.
Nije isključeno da s to izmislile vlade da pokradu budale. Ovu glupu facebook naciju koja bi kruha bez motike.
Jednog dana će samo past na 0,1 cent ili će "slučajno" neko sve "hakirat"

Zadnje uređivanje vspec : 15.12.2013. at 21:46.
vspec is offline  
Old 15.12.2013., 21:52   #1584
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Nije isključeno da s to izmislile vlade da pokradu budale. Ovu glupu facebook naciju koja bi kruha bez motike.
Jednog dana će samo past na 0,1 cent ili će "slučajno" neko sve "hakirat"
Mda. Sve je moguće kad nemaš pojma o čemu pričaš.
Aphex is offline  
Old 15.12.2013., 22:02   #1585
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Mda. Sve je moguće kad nemaš pojma o čemu pričaš.
jednostavno ne volim da neko (propalice koje bi kruha bez motike) zarađuje na meni jer ovo je očito ponzijeva shema gdje se bogate oni dole dok ovi idioti gore to plaćaju.
Uostalom jednog dana (kad navuku većinu naivaca) mogu sve to zatvoriti. naprave neku caku s internetom da nema pristupa više tome i moš se j..
vspec is offline  
Old 15.12.2013., 22:26   #1586
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Hrvati otkrili Bitcoin. E sad sam 100% siguran da će propasti.

Eto, nisam ga zašortao, nisam zaradio na padu, ako vas to čini sretnijima. Pogotovo se odnosi na ove padobrance-nadrkance. Ja sigurno neću biti sretan kad vi, koji se ulazili na 800, počnete pušiti. Bit će mi žao.
munjela is offline  
Old 15.12.2013., 22:55   #1587
Quote:
munjela kaže: Pogledaj post
Hrvati otkrili Bitcoin. E sad sam 100% siguran da će propasti.

Eto, nisam ga zašortao, nisam zaradio na padu, ako vas to čini sretnijima. Pogotovo se odnosi na ove padobrance-nadrkance. Ja sigurno neću biti sretan kad vi, koji se ulazili na 800, počnete pušiti. Bit će mi žao.
svako donosi svoje investicijske odluke i glupo je sad nekom govoriti ne ulaži u to jer ćeš ispušiti, zaboli mene ko će ispušiti i da li će šta zaraditi, meni je svejedno ja imam svoje mišljenje o tome, a vjerujem da mnogi ovdje nisu ni uložili toliko para koliko si ne mogu priuštiti da izgube.
Pa kolko je ljudi izgubilo na dionicama, oni koji su uši zadnji, primjer burze HR, BiH, CG, SRB, MAK. krajem 2007.
Mnogi su tu popušili i sad je red da neki novi okušaju sreću s nečim drugim.
vspec is offline  
Old 15.12.2013., 23:05   #1588
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
svako donosi svoje investicijske odluke i glupo je sad nekom govoriti ne ulaži u to jer ćeš ispušiti, zaboli mene ko će ispušiti i da li će šta zaraditi, meni je svejedno ja imam svoje mišljenje o tome, a vjerujem da mnogi ovdje nisu ni uložili toliko para koliko si ne mogu priuštiti da izgube.
Pa kolko je ljudi izgubilo na dionicama, oni koji su uši zadnji, primjer burze HR, BiH, CG, SRB, MAK. krajem 2007.
Mnogi su tu popušili i sad je red da neki novi okušaju sreću s nečim drugim.
Zaboli i mene. Ja samo iznosim svoje mišljenje. Neću pitati, nepristojno je, ali čisto sumnjam da je recimo Aphex koji kaže da je zaradio 4x od proljeća uložio cifru tipa 10 000 eura u bitcoin. prije da će biti par stotina dolara. Ali nije važno.
Meni neće biti problem kupiti zlata za 10 000 eura ako padne ispod 1200 usd je mislim da će to biti dobro srednje/dugoročno (do 5 godina) ulaganje. Pa ako i promašim špicu dna zaboli me, ako padne još - kupim još. Jer znam da će prije ili poslije narasti debelo iznad ovih razina gdje je danas.
Ajde uloži toliko u bitcoin. ?? Kako? Burze su neregulirane, ne odgovaraju nikome za ništa. Sutra može nastati stampedo, uspiješ prodati ali svoje dolare svejedno ne vidiš na kraju. Meni se to sa fizičkim zlatom nemože dogoditi. Ako ništa ostane mi kao mirovina, a sigurno je bolje ulaganje nego u mirovinski fond koji je mega ponzi šema. Danas od jednog Krugeranda (1 oz) možeš izgurati mjesec. Tako će biti i za 30, 50, 100 godina. Bitcoina možda uopće nebude i to već dogodine.
munjela is offline  
Old 15.12.2013., 23:20   #1589
Quote:
munjela kaže: Pogledaj post
Neću pitati, nepristojno je, ali čisto sumnjam da je recimo Aphex koji kaže da je zaradio 4x od proljeća uložio cifru tipa 10 000 eura u bitcoin. prije da će biti par stotina dolara.
No šit. Napisao sam već koliko sam uložio. Da deset tisuća eura.

Ali nisam još radio cash-out, tako da tehnički nisam "zaradio".
Aphex is offline  
Old 15.12.2013., 23:47   #1590
Quote:
munjela kaže: Pogledaj post
Zaboli i mene. Ja samo iznosim svoje mišljenje. Neću pitati, nepristojno je, ali čisto sumnjam da je recimo Aphex koji kaže da je zaradio 4x od proljeća uložio cifru tipa 10 000 eura u bitcoin. prije da će biti par stotina dolara. Ali nije važno.
Meni neće biti problem kupiti zlata za 10 000 eura ako padne ispod 1200 usd je mislim da će to biti dobro srednje/dugoročno (do 5 godina) ulaganje. Pa ako i promašim špicu dna zaboli me, ako padne još - kupim još. Jer znam da će prije ili poslije narasti debelo iznad ovih razina gdje je danas.
Ajde uloži toliko u bitcoin. ?? Kako? Burze su neregulirane, ne odgovaraju nikome za ništa. Sutra može nastati stampedo, uspiješ prodati ali svoje dolare svejedno ne vidiš na kraju. Meni se to sa fizičkim zlatom nemože dogoditi. Ako ništa ostane mi kao mirovina, a sigurno je bolje ulaganje nego u mirovinski fond koji je mega ponzi šema. Danas od jednog Krugeranda (1 oz) možeš izgurati mjesec. Tako će biti i za 30, 50, 100 godina. Bitcoina možda uopće nebude i to već dogodine.
Točno, bitcoin ne može bit nikako dugoročna investicija.
Ako im iskjuče bitcoin mrežu jednostavno ode sve u vjetar,
Osim toga te bitcoine kad ideš prebacivati u usd, eur na bankovni račun, taj se trag može lako pratiti, mogu se jednostavno dogovoriti s bankama da odbijaju takve transakcije pod izlikom pranja novca i financiranja terorizma..
Čudi me da to još nisu i napravili, valjda čekaju da se dovoljno naivaca ulovi u mrežu.
vspec is offline  
Old 16.12.2013., 00:31   #1591
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
No šit. Napisao sam već koliko sam uložio. Da deset tisuća eura.

Ali nisam još radio cash-out, tako da tehnički nisam "zaradio".
Nisam pročitao koliko si uložio ili sam pročitao i zaboravio, nije ni bitno.
Hoćeš reći nisi radio cash-out na 1200 usd. Znači da si tehnički u gubitku.

Ma znam da si ti pravi vjernik u BTC i da nećeš više štapom taknuti prljavi isprintani fiat. Što ga isprintaše banksteri i wall street hoštapleri.
munjela is offline  
Old 16.12.2013., 00:42   #1592
Bitcoin je na naslovnici Index.hra, ovo ide u nebo
BigBasterd is offline  
Old 16.12.2013., 01:24   #1593
Quote:
BigBasterd kaže: Pogledaj post
Bitcoin je na naslovnici Index.hra, ovo ide u nebo
Jel to naš Matija ostao dužan neku uslugu onom prodavaču bitcoina iz Njuškala?
Ili je kupio par komada po 1200 usd pa se sad vadi?

A vidim i naši vrli forumaši-pseudo-investitori reklamiraju BTC na komentarima index-a kako je Bitcoin investicija u kojoj nemožeš izgubiti više nego si uložio. Za razliku od "biznisa u Hrvatskoj". Ajme koja komedija je ovo.

Na kraju će za sve biti kriv HNB koji nije upozorio na vrijeme. Kao u još nekim slučajevima "investiranja u hrvata". Nećemo sad o kojim...
munjela is offline  
Old 16.12.2013., 01:45   #1594
Quote:
munjela kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći nisi radio cash-out na 1200 usd. Znači da si tehnički u gubitku.
U biti, hoću reći da nije ispalo osobito bitno što sam dokupio blizu ATH u 4. mjesecu, jer je opet uskoro naraslo. Nisam onda predvidio korekciju, a bome nisam ni ovu zadnju dočekao najspremniji. To je kad te vjera zaslijepi.
Aphex is offline  
Old 16.12.2013., 01:49   #1595
Cim se nešto pojavi na indexu ,to je znak da je vrime za izac
__________________
a.v.a.m
le pakadi is offline  
Old 16.12.2013., 02:08   #1596
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
U biti, hoću reći da nije ispalo osobito bitno što sam dokupio blizu ATH u 4. mjesecu, jer je opet uskoro naraslo. Nisam onda predvidio korekciju, a bome nisam ni ovu zadnju dočekao najspremniji. To je kad te vjera zaslijepi.
Znači kupio si na 200 i onda gledao kako pada na 66? I, kako je bilo?

Dajte netko od ovih naših što vidim imaju accounte na indexu obavijestite novinara da je Baidu prije 7 dana prestao primati Bitcoin. Vidim da nisu u toku, a ne bi htio da ispadne da obmanjuju javnost ili nedajbože da je cijeli članak plaćena reklama.
munjela is offline  
Old 16.12.2013., 02:25   #1597
Quote:
munjela kaže: Pogledaj post
Znači kupio si na 200 i onda gledao kako pada na 66? I, kako je bilo?
A brzo se maklo s tih 66, stajalo oko stotke, računao sam da će nastaviti rast. Imao sam i nekog ulaza od prije pa sam se tješio da u prosjeku i nije tako strašno.

Quote:
Dajte netko od ovih naših što vidim imaju accounte na indexu obavijestite novinara da je Baidu prije 7 dana prestao primati Bitcoin. Vidim da nisu u toku, a ne bi htio da ispadne da obmanjuju javnost ili nedajbože da je cijeli članak plaćena reklama.
Užas je članak, ali ne vidim čija reklama. Imamo jednu domaću burzu i ti se baš i ne reklamiraju. Možda su oni dečki što drže seminare.

edit:
Ma i nije zapravo loš članak. Kraj je ok:
Bitcoin je u posljednje vrijeme izuzetno volatilan te se njegova vrijednost kolebala od oko 300 do 1200 dolara, što je nekima donijelo brzu zaradu ali mnogima i gubitak. Čak se oglasila i Europska bankarska agencija i upozorila na rizike pri korištenju virtualne valute, odnosno volatilnost, mogućnost hakiranja digitalnih novčanika te nedostatnu pravnu zaštitu.
Kakva je budućnost bitcoina i ostalih virtualnih valuta, koje su došle u središte pozornosti, za sada je neizvjesno. Bitcoin ne priznaje većina centralnih banaka, a čak se javljaju zahtjevi za zabranom ovakvih valuta, zbog mogućnosti pranja novca i financiranja nelegalnih aktivnosti.
Aphex is offline  
Old 16.12.2013., 04:40   #1598
Smile

Pozdrav drugari svima,posto sam pocetnik u Rudarenju zamolio bih nekog ko se bavi sa tim i ima iskustava ako moze na skajp par saveta,posto planiram da ulozim malo vise i nema kixa

Ako neko zeli da pomogne neka posalje svoje u pm poruku.

Hvala unapred veliki pozdrav
karlos 25 is offline  
Old 16.12.2013., 08:50   #1599
Ne isplati se više. Možda jedino ako ćeš uzeto 5 butterfly labs uređaja ili jedno sto dobrih grafika. Sve ostalo će tebe ili starce koštati više struje.
oseloth is offline  
Old 16.12.2013., 09:57   #1600
Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
Ne isplati se više. Možda jedino ako ćeš uzeto 5 butterfly labs uređaja ili jedno sto dobrih grafika. Sve ostalo će tebe ili starce koštati više struje.
-Treba da mi stignu dve 7970 dc2 ostaje mi napajanje,ram i proc imam uzeo sam ih polovne ocuvane za niske pare "negde" sam se baz zainteresovao za Rudarenje znaci to je taj max koji bih stavio (probao mesec dana ide ne ide) sad neznam koliko bi dosla struja to je ono nemoze bog zna sta to je samo minus

Ali kako ti kazes da je tako..onda
karlos 25 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.