Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2014., 15:13   #61
Vidiš, to je i meni sinulo, al rekoh mlada sam. I meni se čini da bi trebali zvati ili barem poslati mail, za tu poziciju bilo je sa mnom 18 ljudi, dakle ne sto, samo 18 mail adresa. Bezveze.

Evo, uskoro idem na jedan natječaj gdje je izričito pisalo da će popis biti na web stranici. I to je ok. Inače mi ne bi sinulo gledati.

Hvala na lijepim riječima, oraspoložila si me.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 16:18   #62
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ja sam danas, sasvim slučajno, naišla da sam bila pozvana na razgovor za jedan posao za koji sam se prijavila, i to prije mjesec i pol. Bilo je objavljeno samo na stranicama firme, ja nažalost nisam provjeravala jer sam ________ (dopuni po želji, ja bih rekla mlada i neiskusna jer do sad sam pozive i odbijenice dobivala na mail ili telefonom). Ili sam zaboravila. Nebitno.

Sad se naravno osjećam ko govno. Tužna sam i ljuta, naravno, sama sam si kriva.
zakaj si sama kriva? zato kaj ti nije palo na pamet da gledaš na njihovu stranicu, oglasnu ploču u hodniku firme ili nekom desetom mjestu?
mislim da nikom to nikom ne bi palo na pamet jer svaki potencijalni radnik očekuje da ga budući poslodavac zove na razgovor telefonski ili ostavi mail

trebali su te lijepo zvati na razgovor a ne ostavljat obavijesti kojekud di si ih ti kao trebala vidjet, u ovom slučaju ne vidjet
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 16:54   #63
Ma da...nek se ne sekira, na kraju krajeva - tko želi raditi za poslodavca koji se tak ponaša?

Dakle, da, neki pozivaju mailom, čak i poštom još uvijek ili je popis na njihovim stranicama. ALI - uvijek to naglase negdje i onda recimo ili traže potvrdu dolaska da znaju da si pročitao ili što slično.

Ovako...."mi smo objavili, pa kome je dovoljno stalo do posla, visiti će na našim stranicama danonoćno i zvati nas da pita kaj je s tim" - to ti je već unaprijed predodređeno.

Evo ja sam stara koka i mogu ti reći da mi se još nikad nije dogodilo nešto kao tebi, jer nije moglo, nikad nije bila takva situacija da bi morala pratiti po netu jesam li ili nisam pozvana dalje (osim za državnu službu, ali to nam se 100x najavilo i upozorilo nas itd.).
Isto tako, vjerovala ili ne, imala sam i po 10 propuštenih poziva poslodavca kad bi htjeli da dođem, pa me zvali a ja spavala, imala mob u kući, a bila u vrtu ili sl.

Tko te želi, taj dođe do tebe.

Sad se sjetih nedavne dogodovštine...javila se kao u jednu super firmu u ZGu na natječaj...i sjedim za kompom, zvoni mob i zazvoni jedanput ...nisma uspjela ni uhvatiti mob... pogledam na netu čiji je broj. I vidim, naravno. Reko ajde, prije nego zovem natrag, baš me zanima jel će zvati još koji put. Ne troši mi se na put, ako nemam šanse. Nisu zvali više...
Nakon par sati idem ja zvati njih. Kaže žena: ma zvala sam vas više puta, zvonilo je do kraja, pa se niste javljali....

Nisam otišla na razgovor.

Nakon par dana sam dobila šprancu mail da nisam odabrana. No shit, a?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 02.07.2014. at 17:00.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 17:01   #64
Hvala vam žene.

Sad mi nije nimalo krivo više, apsolutno ste u pravu. Nije problem pratiti stranicu firme, ali kad znaš da tako čekaš rezultate onda pogledaš jednom dnevno, a ne ono šaljem cca 15 molbi tjedno i kaj da sad radim. U teoriji mogu gledat stalno na net, ali nije mi to ok.

I baš sam išla provjeriti oglas (sve ih spremam zajedno s motivacijskim itd) - nigdje se ne da naslutiti da će popis biti na netu. Štoviše, stječe se dojam da će te zvati.

No, nije više vrijedno spomena.

Sjetih se, imala sam situaciju di mi je zvonio mobitel i to relativno kratko, nisam se stigla javiti, provjerim broj, nazovem natrag, a reakcija: niste se javili pa nismo više zainteresirani.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 17:05   #65
Moja frendica jedna bila 1x u komi kad isto tak, nije imala mob uz sebe kad su ju zvali....kad je vidjela zvala je natrag, a oni njoj: pa, niste se javili pa smo zvali slijedećeg na popisu.

Lijepo im je rekla: jao super, hvala vam .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...

Zadnje uređivanje Victora : 02.07.2014. at 17:12.
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 01:19   #66
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
zelda, svi te ovdje razumijemo. Baš danas dok sam po običaju šetkala po parku s drugim besposličarima, sinulo mi je da sam ja u biti - propalica. Uvijek bila odlikašica, završila faks u roku, ne pijem, ne pušim, ne drogiram se, ali ja sam zadnja propalica. Na teret obitelji, državi, bogu i vragu. Nula od čovjeka. A sve zahvaljujući aktualnoj i svim dosadašnjim vladama

*Ako netko od vas prati, nedavno sam javila da sam dobila sezonski posao. E pa na kraju ništa od toga. Čovjek mi je rekao da sam dobila posao i da moram odmah otputovati na more jer mu je hitno. Kad sam se spakirala i ispozdravljala sa svima, rekao je da mu nije tak hitno i da pričekam. Onda se skroz prestao javljati i kad je meni dopizdilo pa sam ga nazvala i pitala za posao rekao je da je loša sezona, svjetsko prvenstvo, bla..truc...To je već valjda 5. put da me netko na takav način zajebal, kažu - dobila si posao, ti si mi najjači kandidat, blabla.. i onda odustanu i čak mi se ne udostoje javiti da su odustali. Što je tim ljudima??!! Čovjek od 50-ak godina, vodi firmu s 15-ak zaposlenih i ponaša se tako. I što je najgore- većina se ponaša tako! Sjećam se jednom u bivšoj firmi je direktor tražio pravnicu. Odlučio se za jednu ženskicu koja je četiri puta dolazila na razgovor s drugog kraja grada i nikad joj ne bi dao konkretan odgovor. Zatim joj je rekao da će je zaposliti a onda se samo prestao javljati. Jadnica je nakon toga zvala jedno mjesec dana i na kraju digla ruke. To je čisti sadizam umišljenih veličina koje nam vode državu.
ovo je i moje iskustvo sa zadnje dve ljetne sezone (ajde, fala isusu, nisam ko jedan moj frend otišla u dubrovnik i čučala tamo tri dana dok mu se ljudi nisu sjetili reći da ga ipak ne trebaju - mene su ipak par dana prije odjebali).

+ imam dva takva iskustva za kvazi normalna radna mjesta. ozbiljne firme, prošla 3-4 testiranja, u jednoj od tih firmi se još radilo o jako specifičnoj vještini koju imam, koja je potrebna, al ju nitko ne želi plaćati. u zadnji tren oni meni ipak naglo umjesto onoga što je dogovoreno ponude bezobrazno manje novaca ili stručno za koje nema šanse da se dobije ili ne znam ni sama šta...

sutra idem na razgovor u call centar gdje je fiksna plaća veća od plaće koja mi je bila ponuđena za voditeljsku poziciju negdje drugdje* gdje sam bila, veselja li, u ultra užem izboru, i ak su okej, mislim se tamo zabarikadirati do sudnjeg dana i ne znam, raditi na sebi i na nekim projektima koje sam si zabrijala tak da ostanem mentalno zdrava. vikendom mislim puno piti. et.


* ne, nije jako velika plaća, mizerna je, al je "voditeljska plaća" na tom drugom mjestu bila još mizernija

Zadnje uređivanje amyamyamy : 03.07.2014. at 01:26.
amyamyamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 17:12   #67
Quote:
amyamyamy kaže: Pogledaj post
ovo je i moje iskustvo sa zadnje dve ljetne sezone (ajde, fala isusu, nisam ko jedan moj frend otišla u dubrovnik i čučala tamo tri dana dok mu se ljudi nisu sjetili reći da ga ipak ne trebaju - mene su ipak par dana prije odjebali).
nedavno se dogodil slučaj di je dečko išo na sezonu i odradil je čak prva dva sata da bi mu šef reko da si pobere stvari i ide doma

ja bi ga zatukla da mi tak nekaj napravi, potrošiš pare na put u nadi da si nekaj zaslužiš i skupiš neki staž i onda te jedan takav zmaltretira da nisi počel ni radit kak spada

to je moguće samo u HR
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 18:31   #68
Moje "omiljeno" pitanje u ovo doba godine: kamo/kada ideš na more?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 18:33   #69
Joj mi ne volimo ići na more. Nemam ništa protiv toga što drugi idu i vole ići, ali kada ja kažem da ne idem jer niti volim niti mi se troši na to onda me gledaju ko da sam pala s Marsa. I onda pitanje: ZAŠTO???
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 18:42   #70


Ja volim, ali uvijek je jedan os slijedećih scenarija razlog zašto rijetko idem - ili ne radim pa nemam love, ili radim pa nemam pravo na go, ili radim i imam pravo na go, ali mi ga ne daju.

A meni je najžešće kaj se čude kak se ja doma ne sunčam. Ono, kaj, sad ja nisam normalna jer se u dvorištu ne pržim?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 19:39   #71
Dok nisam imao prilike sudjelovati u procesu zapošljavanja drugačije sam na to gledao. Jednostavno ako poduzeće nema HR dio koji se samo time bavi u ovakvoj situaciji u Hrvatskoj ako sudjelujete u procesu zapošljavanja i još uz to imate drugi projekt koji je važniji broj molbi i životopisa jednostavno vas preplavi. Nema šanse da svakog nazovete, potvrdite hoće li doći ili pošaljete mail svima jer dogodi se da netko nije stavio dobru mail adresu, da pogriješite sami pri pisanju mail-a ili nešto treće. Uvijek je dobro poslati mail, nazvati, pitati...
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 20:04   #72
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Dok nisam imao prilike sudjelovati u procesu zapošljavanja drugačije sam na to gledao. Jednostavno ako poduzeće nema HR dio koji se samo time bavi u ovakvoj situaciji u Hrvatskoj ako sudjelujete u procesu zapošljavanja i još uz to imate drugi projekt koji je važniji broj molbi i životopisa jednostavno vas preplavi. Nema šanse da svakog nazovete, potvrdite hoće li doći ili pošaljete mail svima jer dogodi se da netko nije stavio dobru mail adresu, da pogriješite sami pri pisanju mail-a ili nešto treće. Uvijek je dobro poslati mail, nazvati, pitati...
da, to objašnjava zašto se ljude prima pa odprima na radno mjesto u roku par sati (jer ni sami ne znaju trebaju li radnika ili ne i ak ga trebaju ga ne bi baš platili) ili to što ti u zadnji čas otkazuju angažman gubeći pritom i svoje i naše vrijeme, nemoj molim te.

profesionalno ponašanje je standard, a ne neš kaj "bumo napravili ak bumo stigli"
amyamyamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 00:28   #73
Nisam opravdavao da ti netko kaže nakon dva sata možeš ići doma ili da bude bezobrazan. Profesionalno ponašanje je super stvar i da treba biti standard ali shvati da u malim i srednjim poduzećima regrutiranje kadrova je usputni posao pored glavnih poslova/projekata i izbor između zvanja 100 ljudi da potvrdiš hoće li doći ili završavanje projekta kojeg će ti netko platiti nije izbor.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 00:35   #74
Ukratko - svejedno je koga će se zaposliti? Ako netko tko je super kandidat ne dobije poziv zbog nečijeg previda, to je svejedno poslodavcu?

Malo mi je to....nategnuto. I ne vjerujem.

Jer kad je takva gužva se niti ne radi na zapošljavanju, nego se ostavi za vrijeme kad će se imati vremena. Osim ako se već zna koga će se uzeti.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 00:48   #75
Uvijek na kraju dobiješ desetak super kandidata koji su otprilike jednako kvalitetni i iz kojih možeš izabrati 3-4.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:39   #76
Nije istina. Ali vjerujem da je percepcija poslodavaca često takva.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:52   #77
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Nema šanse da svakog nazovete, potvrdite hoće li doći ili pošaljete mail svima jer dogodi se da netko nije stavio dobru mail adresu, da pogriješite sami pri pisanju mail-a ili nešto treće.
Ja ovo mogu shvatiti, ali NE MOGU shvatiti da onda u samom NATJEČAJU nije napisano nešto u stilu "popis kandidata objavit će se na internetskoj stranici max 15 dana nakon isteka natječaja" ili slično.

Ako se već nema vremena unositi e-mail adrese svih za pozive, koliko je teško tu jednu rečenicu dodati u natječaj?

Nije. I točka.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:36   #78
Mislim da dosta ljudi koje već rade ne vole da im se objavljuju podaci da su išli na testiranje i razgovor za posao da im sadašnji poslodavac ne sazna. Mislim da je najbolje napisati da će se samo odabrani kandidati kontaktirati u nekom roku.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:08   #79
Nemogu shvatiti jednu stvar nikako. Koji je veliki problem napisati mail ili javiti telefonom :" e nismo vas primili ili nesto" ... A ne nakon razgovora da vele sve super sve pet samo cekajte nas poziv za drugi krug sljedeci pon.
Jednostavno me to zivcira. Ok shvacam da nakon sto promase rok za tjedan dana da mozes pisati propalo je ali jebeno mi nije jasno koliko je tesko staviti neki sluzbeni odjeb: "fala - zakurac ste, odjebite nikada necete raditi kod nas" a ne ono sluzbeni BS. cekajte na nas poziv pocetkom sljedeceg tjedna i sl.
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:38   #80
Pa eto, vidiš da kaže forumaš/ica gore da - nemaju vremena. Kaj bi ti, još i da na takve tričarije troše vrijeme? Ko jebe nezaposlene.

Evo meni su javili 3 tjedna nakon što su obećalo javiti, da su uzeli nekog drugog. Pretpostavljam da bi još morala biti zahvalna što su se uopće javili.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.