Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2004., 11:21   #1
kak se odredjuje konfekcijski broj?

evo, priznajem, moderiram zemski kutak a nemam pojma kak se odredjuje. jebo

nego, ozbiljno. isla sam kupit traperice i nisam imala pojma koji sam broj tako da sam se naisprobavala dok nisam odokativno pogodila. a ja mrzim isprobavat. osim toga, kak je moguce da su mi levisice jedan broj, konfekcijski u pol ducana drugi, a onda u, recimo amadeusu, treci. i nisu si ni priblizno nalik.
aj nek mi neko objasni, priznajem da sam tele.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 11:31   #2
Dodjem u ducan i pitam: imate li shto ovakvo, al za mene.


pa mi daju i probam.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 11:39   #3
Re: kak se odredjuje konfekcijski broj?

Quote:
plavva kaže:
priznajem da sam tele.
okej

P.S. nemam pojma, ja uzmem i probam. Al obično uzmem dva broja veće jer obožavam kad izađem iz kabine i kažem 'molim vas broj manji' , i nakon tog manjeg opet uzmem broj manji, pa kažem 'ah i ovo mi je preveliko'
Koji orgazam, ovo je gušt
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 12:21   #4
Problem je za Hr kaj nema svog standarda vec je preuzet od JUSa. Svih ovih godina planiraju se nova mjerenja al nis od toga.
U mjedjuvremenu svaka se tvornica snalazi na svoh nacin. Al nemojte brkat odjevne velicine kojima oznacavaju kod nas i one vani jer svatko ima svoje standarde, kaj je i normalno.
Npr. curke u Amadeusu testiraju po sebi sve modele i njihove su odjevne velicine manje. Kamensko ima neuporedivo vece brojeve i rijetko izadju s 36.
Pojednostavljeno: kod na s je kaos i proizvodjaci se individulano prilagodjavaju kupcima.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 12:24   #5
kod levisica znam da nosim 31/32,

ali za ostale hlače pitam, nekad sam 44, nekad 46 sve ovisi o modelu,

npr. jedne hlače (talijanske) su 46, a ja ih ne mogu navuč ni do bokova
ima i priča za te hlače;
u ex. firmi imali su robu s logotipom i sad dolazi talijan i pita za brojeve i ja velim 44, on kaže: "ma daj ragazza ... ne stati u to, ecco tebi 46"

pita mene poslije talijan: "ragazza, kako hlača"?
a ja: "nisu dobre"

a talijan: "ma vi zene rvati, sve velke, sve..."


__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 12:52   #6
Nosim (odgovarajuću) odjeću između broja 34 i 46 Tak da mi ta misterija brojeva neće bit jasna Još bizarnije su mi cipele: 36/38/40.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 12:56   #7
Re: Re: kak se odredjuje konfekcijski broj?

Quote:
Tija kaže:
P.S. nemam pojma, ja uzmem i probam. Al obično uzmem dva broja veće jer obožavam kad izađem iz kabine i kažem 'molim vas broj manji' , i nakon tog manjeg opet uzmem broj manji, pa kažem 'ah i ovo mi je preveliko'
Koji orgazam, ovo je gušt
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 13:40   #8
probam
ili tražim najmanju veličinu
jer sam mala
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 14:57   #9
hm, da... levi's ima svoje velicine, ono 26, 27, 28 ... etc.
talijanski konfekcijski brojevi su u pravila za dva broja veci od nasih (koji se kao poklapaju s njemackima... nisam ziher...), ali nas 38 = tal. 42 itd.
najbolje mi je kad opale velicine hlaca S, M, L... pa si ti misli.
U Amadeusu u nekima 38 plivam, a neke ne mogu ni navuc...

Uglavnom, totalni kaos i pravila bas i nema.
Tija, odlicna metoda ja uvijek prvo uzmem premale, pa mi bad trazit vece
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 15:18   #10
Quote:
Leda kaže:
Tija, odlicna metoda ja uvijek prvo uzmem premale, pa mi bad trazit vece
ma, zašto, pobogu????
I to glupiranje s većim pa ti je onda kao bolje jer tražiš manje


Šta se vi stvarno sramite biti veličine koje jeste????!!!
I treba vam takvo neko 'tapšanje' tipa uzet veći broj pa tražit manji????

Nije mi jasno....jebiga, ako mi treba veći broj - pa uzmem veći...ne kužim u čemu je problem?
Jebote, još da se i pravim da nisam veličine koje jesam!

Geee! Da sam znala....
Sljedeći put ću prodavačice uvjeravat da meni ne treba XS jer da ja zapravo imam 1, 75....a sve nebi li se bolje osjećala....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 15:42   #11
Quote:
goldberry kaže:
ma, zašto, pobogu????
valjda se pokusavam priviknut da ne stanem vise u najmanje velicine, kao sto sam cijeli zivot stala, a i dalje se redovno hvatam za najmanje
bum se navikla k'o da da su to neke velicine!
a i ne volim bas isprobavanja
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 15:46   #12
ah, još jedna bez humora
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 15:52   #13
Naruči si katalog od Quellea, tamo na zadnjoj strani imas objasnjenje
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 15:59   #14
Quote:
Tija kaže:
ah, još jedna bez humora
a, ekskuze mua, nisam shvatila da treba bit duhovito
ono, nesh tu humora
stoput prežvakan i otrcan kliše
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 16:00   #15
Znam da tu ne pašem, ali ja isto provalim u dučanu da mi treba to i to, za mene

Pa nek se oni hebu
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 17:25   #16
Quote:
Leda kaže:
talijanski konfekcijski brojevi su u pravila za dva broja veci od nasih (koji se kao poklapaju s njemackima... nisam ziher...), ali nas 38 = tal. 42 itd.
E ovo ti baš i nije točno već je baš obratno. Ako nosiš veličinu 40, kad ideš kupovati u Italiju morat ćeš uzeti 42. Uvijek broj veći. Isto vrijedi i za cipele.
Dosta robe sam kupovala u Italiji i uvijek je tako bilo

Inače, ja u Amadeusu nema šanse da si nađem neke hlače jer imaju sve brojeve 36 ili 38 Ništa veće!

A i ako nađem 40 onda mi redovito treba broj veće kad je amadeus u pitanju i tako me iznerviraju tamo tako da već dobrih godinu dana tamo nisam ni zavirila.

Evo neki dan si kupila hlače u X-nationu (vel. 40) i mrvicu, mrvicu su šire u struku al pošto ostalo stoji perfektno onda sam ih kupila
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 18:44   #17
Quote:
Elektra kaže:
Inače, ja u Amadeusu nema šanse da si nađem neke hlače jer imaju sve brojeve 36 ili 38 Ništa veće!
A i ako nađem 40 onda mi redovito treba broj veće kad je amadeus u pitanju i tako me iznerviraju tamo tako da već dobrih godinu dana tamo nisam ni zavirila.
sorry, al meni ta zemska nabrijana logika nikad nije bila jasna. Sama velis kak imaju malisne brojeve i kak u nis ne stanes i onda se srdis na njih
Zakaj je tesko za prihvatiti da svi proizvodjaci imaju ciljano trziste i da jednostavno nismo svi za sve?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 20:39   #18
Re: Re: kak se odredjuje konfekcijski broj?

Quote:
Tija kaže:
okej

P.S. nemam pojma, ja uzmem i probam. Al obično uzmem dva broja veće jer obožavam kad izađem iz kabine i kažem 'molim vas broj manji' , i nakon tog manjeg opet uzmem broj manji, pa kažem 'ah i ovo mi je preveliko'
Koji orgazam, ovo je gušt
A ja sam King-Kong za naše pojmove; nije da sam baš debela (pa vidjele ste slike ) al sam visoka, imam sise (ne ko ti Tija al služe svrsi ) i najveći broj koji uzmem mi je mal, pa pognem glavu i izletim iz dućana.

Šta da radim? Da si dam izvadit par kralješaka, skratit noge i možda ruke pa da i za mene bude obleke razne, a ne samo kad se nađe nešto njemačko na tržištu...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 21:07   #19
cuj,cak je i kod levisa razlika!
recimo,ja kakti nosim levis 28/30.ali modeli sta prest su taman,red tab mrvicu veliki,engineered totalno mali,all duty turbo preveliki!!!
uvijek se roba mora probati.
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 21:26   #20
Quote:
masterblaster kaže:
recimo,ja kakti nosim levis 28/30.ali modeli sta prest su taman,red tab mrvicu veliki,engineered totalno mali,all duty turbo preveliki!!!
opet bum ja o istom: ciljani potrosaci. engineered je kolekcija za mlade do 25 god. prepostavka je da su guze cvrste i da ne vise. tak tocno oni usici sjedaju di treba. levis je gubil trziste kod te populacije jerbo nije bilo cool imat modele koji nose njihovi starci, pa su hitili tu liniju. zato su i odjevne velicine unutar odredjenih linija razlicite.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.