Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2014., 17:33   #1
Podrška odgojiteljima vrtića Grada Zagreba

Jeste procitali pismo bandicu tete iz vrtica
Ne mogu vjerovat sto pise
Ono o smanjivanju place tetama na minimalac mi zvuci nevjerojatno, koji kua se dogadja i kako je to uopce moguce/legalno?!
Zatekli su me i oni podaci o broju djece u grupama, 28-ero djece na jednu tetu?!
Kolike su vase grupe, i imate li podatke kolike ce biti na jesen?
Nisam iz Zagreba, zivim u Splitu i mala mi tek ove jeseni krece u vrtic, tako da se dosad nisam puno bavila tom tematikom. Ona ce u stariju jaslicku i mislim da ce u grupi biti 18-ero djece, meni se i to cini ogromno...
__________________
hello how low

Zadnje uređivanje La_LuNa : 28.07.2014. at 08:57. Reason: Na zahtjev; prvi dio posta je off, obzirom da je post u ovu temu izdvojen iz druge teme.
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 18:37   #2
čitala, čitala i teti samo mogu reči:
u jaslicama moje male mislim 22. (neke su prebacivali u druge grupe, pa neke upisivali u ovu, tako da sam pogubila broj) u 9. prelaze u vrtić, kažu da će ih biti 26 (živi bili pa vidili, bit će ih bar 2 više)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV

Zadnje uređivanje Anasib : 27.07.2014. at 18:52.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 21:43   #3
bok bok

obzirom da se ionako namjeravam povuci s foruma vec neko vrijeme, a i nikad nisam pisala nista cega bi me, stajaznam, bilo sram, or votever, nije mi bed reci, ja sam autorica pisma

u mojim postovima na vrtickim temama mogli ste primjetiti da sam vec puno puta pisala o uvijetima koji vladaju u vrticima. ovo nije nista novo. no, sad kad se javno o tome progovorilo, sad kad bi se lavina mogla pokrenuti, iz svega srca vas molim: idemo se pokrenuti!!! svi! i vi roditelji djece u vrticima, posebice vrticima Grada Zagreba, molim vas, pisite!!! Bandicu na fejs, medijima, Gradskom Uredu, Agenciji, ma svima zivima koji vam padnu na um!!! mail je bar najlakse poslati, a ako se stvori kriticna masa i zatrpamo im inboxe, nece nas moci tako lako izignorirati!!

da, stanje je usitinu takvo kakvo je. broj djece je ZBILJA takav kakvim sam ga opisala!
ne samo sto nam rezu placu, ako ste citale objavu na index portalu, mogle ste vidjeti clanke novog Pravilnika o radu u kojem maltene stoji da, ukoliko u Gradskom proracunu nema love, oni nama mogu i ne isplatiti placu...
usput, gradski proracun je pred par dana frisko podebljan za 300 milijuna kuna ne za nas i nasu djecu. za fontane, dragi moji, za fontane!!

molim vas, podrzite odgojiteljice svoje djece, na svima nama je da se izborimo za uvijete dostojne za nasu djecu!!

ja sam, osim sto sam odgojitelj, sam i roditelj djeteta u cijoj je starijoj jaslickoj grupi u pedagoskoj godini 2013/2014. bilo upisano 24 djece. dvadeset i cetvoro!!!! deset vise od Drzavnog pedagoskog standarda!!!!

mogla sam komotno sutjeti. ja ionako ubrzo odlazim iz drzave.
ali nisam.
javno sam stala u obranu kako svoje struke, tako i prava sve vase i nase djece!!!!!

pomozite nam!!
hvala!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 27.07.2014. at 21:51.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 21:47   #4
btw, uz sindikat, u pismo je upucena i udruga odgojitelja, nisam sigurna je li upucena i udruga vrtic za sve.

indikativno je da se nitko nije oglasio

zato i trebamo pomoc i podrsku od svih!
EDIt: Babmix, oprosti sto je tvoj post izdvojen sa Starci zbor, ako zelis, molim te ponovno postaj prvo pitanje tamo
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 27.07.2014. at 23:17.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 00:38   #5
Nema frke Luna, znam koristit copy-paste, a ti brisi pitanje iz posta.

Svaka cast na pismu, dala si si truda, a s obzirom tko je autor, moglo bi se stagod i izroditi iz ovoga

Ove brojke djece su stvarno ogromne, ja bih kao roditelj bila zabrinuta zbog uvjeta u kojima mi dijete provodi trecinu dana. Ne bi ni stoku tako garazirala, a kamo li djecu
Trebali bi se roditelji organizirati i pravac ravnatelju vrtica i/li bandicu (nisam bila lijena stisnuti caps lock, nego odbijam napisati njegovo prezime velikim slovom)
Jesi li se javila Rodi? Sjecam se da su i oni prije bili aktivni oko vrtickih pitanja.

A ima se para za fontane i slicne gadarije! Fontane?!?!
Eto ideje, one njegove fontane bi se mogle prenamijenit u vrtic s prekrasnim parkicem i bazenom
__________________
hello how low

Zadnje uređivanje bambix : 28.07.2014. at 00:45.
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:35   #6
I naša starija jaslička ima upisano 24 djece ove godine. To je užas. Evo upravo planiram nešto napisati našem gradonačelniku
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:48   #7
La Luna, svaka cast!
Nadam se da ce se stvari napokon pokrenuti u nekom normalnom smjeru jer ovo sto nam rade u cjelokupnom sustavu odgoja i obrazovanja je sramota.

I ne odlazi s foruma, molim te!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:52   #8
Zar ne bi trebalo u jaslicama biti 19?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 09:57   #9
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Zar ne bi trebalo u jaslicama biti 19?
U mladjoj jaslickoj ih i je 18 - 19. Mladjoj, znaci bebe u rasponu od 12 do 24 mj.
u starijoj jaslickoj ih je 24 (2 do 3 godine).
ako se skupina vodi kao mjesovita, natrpaju oni jos i vise

Drzavni pedagoski standard vam je naveden u pismu. Gospodin Bandic krsi zakon
hocemo li sutjeti?

Edit: evo i tu, crno na bijelo. (Inace, kompletan Drzavni pedagoski standard dostupan je online)
Hrvatski sabor na sjednici 16. svibnja 2008. donio je Državni pedagoški standard predškolskog odgoja i naobrazbe u kojem, citiram, stoji:
“U odgojnoobrazovnu skupinu djece u redovitom programu u dobi:
– od navršenih šest do navršenih 12 mjeseci može se uključiti najviše 5 djece,
– od 13 do 18 mjeseci može se uključiti najviše 8 djece,
– od 19 do 24 mjeseca može se uključiti najviše 12 djece,
– u trećoj godini može se uključiti najviše 14 djece,
– u četvrtoj godini može se uključiti najviše 18 djece,
– u petoj godini može se uključiti najviše 20 djece,
– u šestoj godini može se uključiti najviše 23 djece,
– u sedmoj godini do polaska u školu može se uključiti najviše 25 djece.”

Članak 24. kaže: “Iznimno, ovisno o uvjetima rada, potrebama djece i roditelja, uvođenju pokusnih programa i slično, dječji vrtić može, uz suglasnost osnivača, u odgojnu skupinu uključiti manji broj djece od broja djece za odgojne skupine utvrđene ovim Standardom.”

Prilog: “Krajnji je rok za usklađivanje sustava predškolskog odgoja i naobrazbe s Državnim pedagoškim standardom 2013. godina.”
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 28.07.2014. at 10:04.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:03   #10
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
La Luna, svaka cast!
Nadam se da ce se stvari napokon pokrenuti u nekom normalnom smjeru jer ovo sto nam rade u cjelokupnom sustavu odgoja i obrazovanja je sramota.
Potpis! Ovo više zbilja nije normalno, svaka čast La Luna!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:51   #11
di je objavljeno to pismo?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:27   #12
Pa pise, na indexu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:20   #13
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
U mladjoj jaslickoj ih i je 18 - 19. Mladjoj, znaci bebe u rasponu od 12 do 24 mj.
u starijoj jaslickoj ih je 24 (2 do 3 godine).
ako se skupina vodi kao mjesovita, natrpaju oni jos i vise
Ovo je kod nas slucaj, moja je starija jaslicka bila ove godine i bilo ih je 25.
__________________
Malička 24.10.2011

Zadnje uređivanje Nica : 29.07.2014. at 03:38. Reason: Q
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:43   #14
Bilo bi dobro da mu i službeni poziv na ured uputiš, da ne bi bilo da nije znao, radi godišnjih odmora, i tako dalje.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 08:50   #15
A sta ocekivati kada se vec odavno planira povecati cak i broj djece u razredima (cca 30djece) a kamo nece povecavati u vrticima.

Time osnvaci vrtica/skola zele smanjiti broj kadra.

Sve je u novcu.
Riga mi se....
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 10:35   #16
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
A sta ocekivati kada se vec odavno planira povecati cak i broj djece u razredima (cca 30djece) a kamo nece povecavati u vrticima.
U zg odavno i ima po 30+ djece u razredu.
U srednjoj skoli 35+.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:49   #17
moja grupa je od rujna srednja vrtićka, djeca od 4 godine.
upisanih 26, plus što dobivam troje nove djece, ukupno 29.
za fontane se ima.
za naše plaće se nema, a ona odvratna Strugarica samo čuva svoju guzicu i ne zanima je što nas je prozvao neradnicama. a ona zastupa nas, neradnike.

da se mene pita, ja bi s 1.9. zatvorila vrata od vrtića, pa neka bandić dođe malo "ne raditi" moj posao.
sramota.

a naj naj najgore od svega su mi komentari na portalima, umjesto da ti ljudi pruže podršku, oni te još vrijeđaju jer posao odgojitelja je očito najlakši na svijetu, svi ga mogu raditi. ma fuj.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 12:58   #18
JAVNO se krade, pa normalno da nema novca za osnovne stvari:

http://dalje.com/hr-zagreb/nadstresn...00-eura/335550
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 15:18   #19
ajde nemojte tako, pa bandic nam gradi parkove i ulice, evo mojoj frendici je asfaltirao ulicu nedavno.

po novome sad, odgajatelji su sveucilisni studij, sto nas dovodi do PET GODINA STUDIJA + GODINA STAZIRANJA. 6 godina faksa. 6 godina, hrpe novaca. cak se i PRAKSA PLACA. dakle praksa se placa 1000 kuna. za to sto odemo besplatno radit na dva tjedna. evo ja sam jednom na praksi ostala sama u sobi sa 30 djece koja su se pocela gadjat lego kockama i NISAM MOGLA IZACI NA KRAJ SA NJIH 30. jednostavno ne mozes i doslo mi je da sjednem i placem.

ja ne mogu vjerovati da ljudi, pogotovo roditelji, uopce ne razmisljaju o kvaliteti boravka djece u vrticu. MI SMO TI S KOJIMA CE NJIHOVA DJECA PROVESTI GODINE ZIVOTA KOJE CE IH U MNOGO STVARI DEFINIRATI JEDNOGA DANA KAO ODRASLE LJUDE!! pa kako ljudi ne shvacaju da je uvijek bolje uloziti u nove generacije?? ako zelimo promjenu u zemlji moramo zapoceti sa promjenom iz korjena, a to je SA DJECOM. SA NOVIM GENERACIJAMA KOJE CEMO UCITI DRUGACIJIM NACINIMA, a ne sa odraslim ljudima koji misle da znaju najbolje.


vrijeme je za promjene. ne samo zbog placa. opcenito zbog zemlje. ne znam jeste li primjetili mozda opcenito neprimjerenost sadrzaja stvarima namijenjenima djeci. bila sam prije neki mjesec u lutkarskom kazalistu i bila sam tako zgrozena predstavama tamo! mala sirena je debela i pod vodom je zato bas i ne vole. onda dodje na kopno i tamo su svi mrsavi i vjezbaju, a ona bi jela pa je tuzna. na kraju se uda za princa jer je eto i on debel pa koga ce drugog. prestrasno!!!!!! pismo iz zelengrada - otac medvjed objasnjava djevojcici kako je ona zensko pa ce ona bit domacica, a sin ce cijepat drva. isuse boze!! pa zar ovome ucimo djecu???
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.

Zadnje uređivanje Oswin Oswald : 05.08.2014. at 16:45.
Oswin Oswald is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:59   #20
Tema je "zamrla", a toliko problema..
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...kn/885991.aspx

Kolegice i kolege,
odgajatelji/ce, dragi roditelji, spremačice,kuharice,domari,administracija sustručnjaci:SVI ste pozvani, SVI bez obzira jeste li sindikalno organizirani ili ne,
dođite pridružite se prosvjedu!
Iscrpili su se svi pravni nacini borbe i krajnje je vrijeme da se prosvjedom konacno stavi u fokus javnosti nepoštivanje zakona(DPS) i na taj način skrene pažnja na katastrofalne uvjete u kojima radimo!
Cae Fae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.