Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2012., 11:04   #5861
Molim Vas pomoć. Kasne mi, odnos sam imala 07.06., u međuvremenu sam imala stvari 19.06., al sad mi ne dolaze pa me hvata panika da to nije bila lažna menstruacija. Ako ne dođe do pon ići ću po test, al do tada ću umrijeti od straha i iščekivanja.
adrianagrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 13:07   #5862
Quote:
adrianagrad kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomoć. Kasne mi, odnos sam imala 07.06., u međuvremenu sam imala stvari 19.06., al sad mi ne dolaze pa me hvata panika da to nije bila lažna menstruacija. Ako ne dođe do pon ići ću po test, al do tada ću umrijeti od straha i iščekivanja.
Ako ces umrijeti od straha, idi danas kupiti test. Bilo koji ce ti vec sada pokazati ispravno.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 17:21   #5863
Molim vas vaše mišljenje. Počela sam s korištenjem kontracepcije 24.06. prvi put i tada mi je bio i prvi dan menstruacije. Koristim kontracepcijski prsten Nuvaring. Gin mi je rekla da je prsten od prvog dana djelotvoran,tako da sam imala nezaštićene odnose odmah u početku. Izvadila sam ga nakon 3 tjedna tj. 15.06. i menstruacija je trebala doći nakon 2-3 dana. Ali nije. Večeras trebam početi s korištenjem novog prstena. Da li je moguće da sam trudna? Jutros sam napravila i test (ne znam da li je moguće vidjeti trudnoću s obzirom na činjenice) i bio je negativan. U uputstvima i piše da je moguće da prvi put menstruacija izostane. A ako izostane i drugi put za redom - you're pregnant
__________________
If you want to know how much I love you, count the waves...
BuBa_MaRa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 11:02   #5864
26.4. sa imala mensteuaciju,a 2.5 odnos s deckom.Znaci trebala sam da dobijem 26.5. ali mi je kasnilo 10 dana i dobila sam.mestruacija posle toga mi je opet kasnila nekoliko dana al sam dobila.I sada mi kasni 5 dana. Menstruaciju sam imala od 18.6 - 24.6. a odnos s deckom 26.6 pa da li postoji mogucnost da sam trudna .
ANGeeLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 11:34   #5865
Mogucnost?

Postoji li mogucnost da sam trudna ako je decko svrsio u mene zadnji dan mjesecnice?? Inace mi dolazi svakih 30-31 dan i mislim da nema sanse da se u prva tri dana (koliko spermiji mogu preziviti), za vrijeme suhih dana nakon mjesecnice, mogu zatrudniti.. Ali ako netko zna bolje i vise bila bih zahvalna kad bi odgovorio..
svrlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 12:58   #5866
Quote:
svrlj kaže: Pogledaj post
Postoji li mogucnost da sam trudna ako je decko svrsio u mene zadnji dan mjesecnice?? Inace mi dolazi svakih 30-31 dan i mislim da nema sanse da se u prva tri dana (koliko spermiji mogu preziviti), za vrijeme suhih dana nakon mjesecnice, mogu zatrudniti.. Ali ako netko zna bolje i vise bila bih zahvalna kad bi odgovorio..
Postoji, upravo zbog činjenice da plodni dani mogu biti i za vrijeme mjesečnice. Tako da...nemoj se pouzdati u takvu vrstu kontracepcije, jer ona to nikako nije.
__________________
Budi ono što jesi. Netko te ipak takvog voli. Ne mijenjaj se zbog onih koji to nisu sposobni činiti.
romance-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 13:13   #5867
Quote:
romance-soul kaže: Pogledaj post
Postoji, upravo zbog činjenice da plodni dani mogu biti i za vrijeme mjesečnice. Tako da...nemoj se pouzdati u takvu vrstu kontracepcije, jer ona to nikako nije.
Kako ako je ovulacija oko 14 dana prije sljedece mjesecnice i plodni dani takoder, 2 prije, 2 kasnije.. Kako mogu biti za vrijeme mjesecnice ako se tad nije ni stvorila nova jajna stanica?
svrlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 13:42   #5868
Može, ako se poremeti ciklus i mjesecnica dodje ranije nego inace...
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 14:38   #5869
Quote:
svrlj kaže: Pogledaj post
Kako ako je ovulacija oko 14 dana prije sljedece mjesecnice i plodni dani takoder, 2 prije, 2 kasnije.. Kako mogu biti za vrijeme mjesecnice ako se tad nije ni stvorila nova jajna stanica?
Upravo za vrijeme mjesečnice počinje stvaranje novih jajnih stanica, ali one nisu zrele za oplodnju do ovulacije, koja je opet kod svake osobe individualna. Nekome je to sredinom ciklusa, pa ako je ciklus 28 dana, onda je ta sredina 14, ali ovulacija (kao meni npr. ) može biti i netom kad prestane m. tako da ništa nije sigurno i ovakva pitanja su previše općenita, kao i odgovori. Inače, nema smisla sebe mučiti takvim pitanjima, nego kupiti test i znati na čemu si.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 15:03   #5870
26.4. sa imala mensteuaciju,a 2.5 odnos s deckom.Znaci trebala sam da dobijem 26.5. ali mi je kasnilo 10 dana i dobila sam.mestruacija posle toga mi je opet kasnila nekoliko dana al sam dobila.I sada mi kasni 5 dana. Menstruaciju sam imala od 18.6 - 24.6. a odnos s deckom 26.6 pa da li postoji mogucnost da sam trudna .


Molim vas da mi odg..
ANGeeLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 22:41   #5871
Quote:
ANGeeLL kaže: Pogledaj post
26.4. sa imala mensteuaciju,a 2.5 odnos s deckom.Znaci trebala sam da dobijem 26.5. ali mi je kasnilo 10 dana i dobila sam.mestruacija posle toga mi je opet kasnila nekoliko dana al sam dobila.I sada mi kasni 5 dana. Menstruaciju sam imala od 18.6 - 24.6. a odnos s deckom 26.6 pa da li postoji mogucnost da sam trudna .


Molim vas da mi odg..
Po ovome ne , ali napravi test . Izgleda da ti se ciklus produžio .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 15:18   #5872
Bok, imala sam nezasticen spolni odnos jucer i zanima me da li trebam uzeti kontracepcijsku pilulu. Zadnju menstruaciju sam imala 17.7. a trajanje ciklusa mi varira, zadnj godinu dana od 24 do 31 dan. po mojim proracunima plodni dani mi pocinju 27.7. sta da radim??
tanyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:13   #5873
EVO MOŽDA SAM UPALA U KRIVU TEMU,ALI SAMO VAM ŽELIM REĆI DA SVE CURE KOJE SMATRAJU DA NEMOGU OSTATI TRUDNE OD PREDSJEMENE TEKUĆINE ILI KAKO SE VEĆ ZOVE,GRDNO SE VARAJU...JER EVO JA SAM OSTALA TRUDNA NA TAJ NAČIN!
Tokana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 21:26   #5874
Question Pitanja poslije prvog odnosa

Imala sam prvi odnos s deckom u srijedu (danas je petak), nismo koristili zastitu jer mi nisu bili plodni dani, ali ne znam koliko se mogu osloniti na to??
Danas sam dobila menstruaciju i slaba je, inace jako krvarim. Skoro ne krvarim dok ne sjednem na WC, nista ne napravim,al onda jako curim. Jel postoji mogunost da sam trudna ili mi je manstruacija pobrkana jer sam prvi odnos imala 2 dana prije nego sto sam dobila?? MOLIM VAS, POMOZITE!!!
Laddy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 21:40   #5875
Quote:
Tokana kaže: Pogledaj post
EVO MOŽDA SAM UPALA U KRIVU TEMU,ALI SAMO VAM ŽELIM REĆI DA SVE CURE KOJE SMATRAJU DA NEMOGU OSTATI TRUDNE OD PREDSJEMENE TEKUĆINE ILI KAKO SE VEĆ ZOVE,GRDNO SE VARAJU...JER EVO JA SAM OSTALA TRUDNA NA TAJ NAČIN!
Jesi imala plodne ili neplodne dane??
Laddy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 22:48   #5876
Pozdrav svima. Nova sam ovdje i registrirala sam se upravo kako bih od vas dobila neko mišljenje jer me pomalo hvata panika (nadam se, bez razloga.)

Zadnju menstruaciju sam dobila 27.6. te sam s dečkom imala zaštićeni spolni odnos 30.6. i kasnije 21.7. Inače mi menstruacija nikada nije kasnila, uvijek sam dobila u dan točno, međutim sad mi kasni već par dana i bojim se da nisam trudna. Kao što sam napisala, koristili smo zaštitu (kondom), no opet, uvijek postoji šansa, jel...

Hvata li me panika bez razloga?
poplun123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 00:12   #5877
Quote:
poplun123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Nova sam ovdje i registrirala sam se upravo kako bih od vas dobila neko mišljenje jer me pomalo hvata panika (nadam se, bez razloga.)

Zadnju menstruaciju sam dobila 27.6. te sam s dečkom imala zaštićeni spolni odnos 30.6. i kasnije 21.7. Inače mi menstruacija nikada nije kasnila, uvijek sam dobila u dan točno, međutim sad mi kasni već par dana i bojim se da nisam trudna. Kao što sam napisala, koristili smo zaštitu (kondom), no opet, uvijek postoji šansa, jel...

Hvata li me panika bez razloga?

mislim da se nemas razloga brinuti. ako si u pubertetu jos, menstruacija ti svakako moze kasniti ili mozda imas neko stresno razdoblje u zivotu
Laddy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 18:28   #5878
bok curke,imam jedno pitanjce. danas mi je 43. dan ciklusa. inaće mi je ciklus vecinom 29-34 dana(samo jednom je bio 37). Imala sam zadnji nezaštićeni odnos 18.07(32 dan ciklusa). Test sam radila38. dan ciklusa popodne i bio je negativan. zanima me kolike su šanse da je clear blue pokazao krivo(onaj najjeftiniji od 28 kn). Mislite li da je bilo rano s obzirom na posljednji odnos (nije da ih nije bilo i prije) tada mi je M već kasnila, ali je od zadnjeg odnosa prošlo 5 dana.Nije nikakva panika nebismo imali nis protiv bebaca samo sam znatiželjna.
jaiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:11   #5879
jel ostala trudna?

eto ovako, dolazim iz zagreba i imam pitanje. jučer sam imao spolni odnos sa djevojkom bez zaštite i izvadio sam ga van na vrijeme, još sam neko vrijeme radio handjob da svrsim da budem siguran da nisam unutra, i svrsio sam si po nozi, i ona je sjela na to :SS, jel moguce da je trudna?

ps. znam da ima vec miljon takvih tema ali eto,mene zanima taj konkretan primjer, molio bi nekog ko je sto posto siguran da odgovori i moze pod kljuc, fala
grim15 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.07.2012., 23:22   #5880
Quote:
grim15 kaže: Pogledaj post
jučer sam imao spolni odnos sa djevojkom bez zaštite...
Jučer si imao spolni odnos s djevojkom bez mozga.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.