Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 15:32   #1
Anksioznost

S obzirom da je "stara" Anksioznost" obrisana, otvaram novu.
Ne znam puno o anksioznosti, ali ucim.
Dakle ako netko nesto zna, ima li iskustva, kako zivi s tim...

Svi savjeti dobrodosli.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 20.01.2004., 15:50   #2
Re: Anksioznost

Quote:
Ipanema kaže:
S obzirom da je "stara" Anksioznost" obrisana, otvaram novu.
Ne znam puno o anksioznosti, ali ucim.
Dakle ako netko nesto zna, ima li iskustva, kako zivi s tim...

Svi savjeti dobrodosli.

Link:Pshijatrija i MI

Na prvoj stranici je opisana "TJESKOBA" i sve opsirno.

Ukoliko znadete engleski mozete isto procitati report moga Pshijatra i mojih problema kao i lijekove koje uzimam.

Zurim se toliko za sada!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 20.01.2004., 15:54   #3
Re: Re: Anksioznost

Quote:
VILKO kaže:
Link:Pshijatrija i MI

Na prvoj stranici je opisana "TJESKOBA" i sve opsirno.
Hvala.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 20.01.2004., 16:41   #4
Nije anksioznost nešto sa čime se mora živjeti.
Može se i preboliti.
ljutika is offline  
Old 20.01.2004., 18:32   #5
Quote:
ljutika kaže:
Može se i preboliti.
Pa, ovo me upravo i zanima.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 20.01.2004., 19:18   #6
ja jesam (prebolila) molitvom
mala_slatka is offline  
Old 21.01.2004., 01:09   #7
mene je pustilo nakon 3 godine pakla,nema anksioznosti,nema straha,al nema ni emocija,samo jebena dosada...ako netko ima problema i u frci je i zainteresiran je za ovu temu mogu pisati,snaci cu volje a i u neku ruku mi nalaze savjest jer je i meni puno ljudi pomoglo,premda skoro i nemam vise savjesti!
pozdrav Ljutiki,zelim joj puno cvijeca i kolaca))
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Old 21.01.2004., 01:11   #8
..i vilku,vidim da je jos aktivan,simpa gaj..rajo uzivajte
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Old 21.01.2004., 10:45   #9
Halo Pupa, jako mi je drago što te ponovo čitam.
Imam osmjeh preko cijelog lica.

Ipanema, samo pitaj što te zanima. Čini mi se da je svatko od nas ovdje išao drugim putem i došao do istog cilja. Znam da ti puno znači činjenica da se do cilja može doći.
ljutika is offline  
Old 21.01.2004., 11:04   #10
Hm... kako da počnem...
- poteškoće sa spavanjem
- depresija (u zadnje vrijeme teža)
- nervoza u želucu (cijeli život)
- pritisak u prsima
- strah od nepoznatih ljudi, osobito skupina (škole, klubovi, bolnice...)
- bezvoljnost, nemotoviranost (cijeli zivot)

ukratko...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 21.01.2004., 11:35   #11
dosta dovoljno simptomica za dijagnozu ,premda nista prestrasno kako god se tebi cinilo,kolko si stara,u koliko velikom gradu(mjestu)zivis?s kim?
napisi nesto o sebi!
ja sam trpio emocionalna st(r)anja,do 23,tad sam se slomio skroz....i tek onda osjetio da sam ziv i da zelim biti sretan...tolko za sada.
jebiga na proslom topicu sam tolko toga izasro da je to bilo tesko za prozvakat od bilo koga,u glavi mi je bio godinama kaos,nisam ni sam znao od kuda misli dolaze....sad sam smrtno miran u 27.oj godini!
Pisi sta god hoces,za pocetak,baz straha ili srama!
stvarno mogu i zelim pomoci bilokome,tako i sebi pomazem!
bye!
i pozdrav ilegalcu,isto zanimljiv lik
a kenny je bio i isto budala,za njega ne vrijedi trositi rijeci...nek ide Rudanici na rebro,ionako samo njoj vjeruje
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Old 21.01.2004., 12:28   #12
Quote:
Ipanema kaže:

- depresija - nervoza u želucu (cijeli život)
- pritisak u prsima
- strah od nepoznatih ljudi, osobito skupina (škole, klubovi, bolnice...)
- bezvoljnost, nemotoviranost (cijeli zivot)
- strah od govora pred vecom skupinom ljudi ili cak u poznatom drustvu
- sutljivost

najgore mi je to sto zbog toga ne mogu raditi stvari koje volim. stalno sam se kocila da bi bila sto neprimjetnija.
BU! is offline  
Old 21.01.2004., 12:37   #13
Quote:
BU! kaže:
- strah od govora pred vecom skupinom ljudi ili cak u poznatom drustvu
- sutljivost

najgore mi je to sto zbog toga ne mogu raditi stvari koje volim. stalno sam se kocila da bi bila sto neprimjetnija.
Isto, isto, isto...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 21.01.2004., 12:40   #14
Quote:
PUPA16 kaže:
dosta dovoljno simptomica za dijagnozu ,premda nista prestrasno kako god se tebi cinilo,kolko si stara,u koliko velikom gradu(mjestu)zivis?s kim?
napisi nesto o sebi!
ja sam trpio emocionalna st(r)anja,do 23,tad sam se slomio skroz....i tek onda osjetio da sam ziv i da zelim biti sretan...tolko za sada.
jebiga na proslom topicu sam tolko toga izasro da je to bilo tesko za prozvakat od bilo koga,u glavi mi je bio godinama kaos,nisam ni sam znao od kuda misli dolaze....sad sam smrtno miran u 27.oj godini!
Znam da nije nista prestrasno, ali meni je dosta. Hocu mijenjati i moram mijenjati!
- 23 g, sad ce 24, Zgb, s velikom familijom no uskoro mozda sa cimericom, a ne znam vise sto da kazem...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 21.01.2004., 12:47   #15
Evo mojeg viđenja:

ovo što si ti nabrojala su simptomi, a oni ti samo daju signale da je dosta, i da se moraš okrenuti sebi. Vjerojatno se nikada nisi previše brinula o sebi, sve si radila sama, bila si jaka,...
Ja sam odabrala psihoterapiju i nisam požalila. Idem na grupnu terapiju koja mi je pomogla. Simptoma gotovo da više i nema, iako sam prolazila kroz jako ružne stvari u privatnom životu. Lijekove nikada nisam uzimala, i to mi je drago.
Važno je da se ne pomiriš sa time i da tražiš i pokušavaš, i da ne odustaješ, jer je to sve teško.
ljutika is offline  
Old 21.01.2004., 13:16   #16
Quote:
ljutika kaže:
Evo mojeg viđenja:

ovo što si ti nabrojala su simptomi, a oni ti samo daju signale da je dosta, i da se moraš okrenuti sebi. Vjerojatno se nikada nisi previše brinula o sebi, sve si radila sama, bila si jaka,...
Ja sam odabrala psihoterapiju i nisam požalila. Idem na grupnu terapiju koja mi je pomogla. Simptoma gotovo da više i nema, iako sam prolazila kroz jako ružne stvari u privatnom životu. Lijekove nikada nisam uzimala, i to mi je drago.
Važno je da se ne pomiriš sa time i da tražiš i pokušavaš, i da ne odustaješ, jer je to sve teško.

Cim se u zivotu ranije nesto poduzme tim bolje.
Ja sam bio sramezljiv ,crvenio sam se , i sramio i bojao ,a bio sam veoma dobar zanatlija, alkohol je napravio jos gorje.
Promjenio sam ,emigrirao u Australiju ,nove brige jos gorje, vise
briga kao i novi nacin zivota i novi jezik. oko 40 sam poceo stati
za sebe i nisam vise dao da se sramim i budem sutljiv i da svi
seru po meni, oko 50 imao sam previse na poslu odgovornosti
kao i prezausetost i ,"konacno je puklo", nisam mogao niti hodati,
nakon 9 mjeseci i oko 8 doktora konacna dijagnoza ,anxiety,panic attacks, depresija ,fobia i personaliti traits , sta sam sve opisao u mojim clancima , za koje mnogi kazu da su za nista i kome treba, a toliko osoba prolazi isto ,eto za mene je bilo
prekasno....predugo sam trpio ,trebao sam se prije lijeciti, ali prije 20-30 godina stvari su bile drugacije.

Zato svi molim Vas brinite brigu o sebi i poslusajte savjete koji su drugi prosli , ali isto ne zaboravite ,da smo svi razliciti ,netko ima anxieti cijeli zivot i upravo i sa lijekovima ostaje u problemu i imace poslijedica ,ali takovih je manjina.

Vecina ako imaju pomoc i dobrog psihijatra/pshajkologista, mogu u krace vreme se promjeniti zivot i navike .

Zelim svima sretno ,

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 21.01.2004., 13:41   #17
Hvala vam Ljutika i Vilko.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 21.01.2004., 17:12   #18
Jako zanimljiva tema i nevjerojatno koliko ljudi oko nas ima simptome anksioznosti i vrlo kasno spoznaju o cemu se radi. Takodjer, vrlo malo ih o tome uopce zeli govoriti.

Pupa, tebe sam citala redovito i drago mi je da si dobro. Otkrij tajnu



Za ljutiku:
"Korisnikov mailbox trenutno je pun, i ne može primiti nijednu privatnu poruku dok ga ne počisti. Poslan mu je e-mail koji ga obavješćuje o tome. Probajte poslati poruku malo kasnije."
T@nja is offline  
Old 22.01.2004., 00:05   #19
..uh,treba cijeli zivot stavit u smislenu recenicu koja nece zvucat previse ofucano...puno sam radio na sebi,citao,analizirao pjesnike,unjetnike,pisce,filozofe,romane,citao postove od drugih ljudi,plako,pa se smijo,ocajavo na rubu samoubojstva pa ipak snalazio snage za dalje...probao shvatit moje bliznje koji su me modelirali,drustvo,probo prezvakat sve iz "predzivota"..bla,bla bla s ciljem da se upoznam i korigiram..itd
...ja sam bio poprilicno konfliktan i iztraumatiziran,nezadovoljan sobom i nesiguran,nikad zadovoljan sobom,okolnostima,situacijama...lijen do srzi i inertan do bola,itd
Bio sam izuzetno svjestan svojih "nedostataka" a na svoje "dobre" strane nisam mario..ima tu jos hrpu toga,anyway....sad sam miran duboko u sebi,mirno i hodam,lagano legnem i lagano se dignem....mogao bi pisat danima,mjesecima....za sada toliko,kasnije mogu dati neke konkretnije upute i savjete onome kome je to potrebno,tko zeli smanjit ili ublazit patnju...ili bilosto...cak i onom koji niti ne zna sta zeli.....ajd nek ide ova tema,volio bi da drugi vise pisu svoja iskustva dvojbe,da se oslobode i otkace bar preko tipkovnice
HTIO BI SAMO ONIMA KOJI IMAJU SIMPTOME ANKSIOZNO/ DEPRESIVNOG POREMECAJA ILI NEUROZE ILI NAZOVIKAKOHOCES SAMO RECI DA JE ITEKAKO IZLJECIVO...caos
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Old 22.01.2004., 00:12   #20
za TANJU
MONTY PHYTONS su mi jako pomogli pa sam nabavio SVE od njih...za pocetak,mislim da ce me sahranit sa njihovim divx=ima...nisu mi bili jedini ..ali puno su mi pomogli,itekako vraski puno
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.