Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 10:56   #21
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na studiju za mag.pravnika doista budući magistri struke, sadašnji bolonjci, imaju jednu cijelu godinu više sa potpuno novim predmetima. tako da zapravo nije fer da oni moraju završiti 5 godina, a stari imaju samo 4, a stručna sprema je potpuno ista

pa u tome i je fora - promijenio se program i zato se napravila preraspodjela predmeta prema bodovima, pa i faks traje 5 godina.

a ovo da je strucna sprema potpuno ista, a trajanje studija je drukcije je bilo i do sada: npr. pravo je trajalo 4, a medicina 6 godina, a zavrseni su imali istu strucnu spremu (vss - diploma).
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 10:58   #22
Quote:
AustinP kaže: Pogledaj post
A i fora su ovi neki nadobudni koji misle kada oni dodju sa novim diplomama da ce prestici ove sa "starim" diplomama. Da ce godine staža samo tako iščeznuti jer je netko studirao po novome.
tipicne vizije mladih, sasvim zelenih bez dana staza i stvarnog posla iza sebe .
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 19:15   #23
Ja budem tražio novu diplomu. Za razliku od nebrojenih prije mene, ja neću morati prepisati magisterij od nekog kako bi postao magistar.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 17:07   #24
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ma nije ništa razdvojeno, 4 godine su ostale 4 godine a dodana je nova 5 godina sa potpuno novim predmetima!
i ma nemoj tebi, pravo sada ne traje ni 8 ni 9 semestara nego 10!
pa i ne bas... recimo po bolonji postoji kolegij ovrha ili ovrsno pravo tako nekako a po starom se to uci u sklopu gpp-a... svi ce iste stvari ucit samo drukcije koncipirano a i kad mozes polagat preko kolokvija je jednostavnije nego sve u komadu, isto tako i kad mozes polagat i u 2 i u 6 mj je jednostvanije nego kad mozes samo u 6

Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
Ja budem tražio novu diplomu. Za razliku od nebrojenih prije mene, ja neću morati prepisati magisterij od nekog kako bi postao magistar.
ne... jer taj magistar struke nije isto sta i mr.sc.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 22:12   #25
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ne... jer taj magistar struke nije isto sta i mr.sc.
pa to je totalno nebitno. ni doktori znanosti nisu pravi doktori jer ne mogu prepisati praksitene, ispričnice ili otvoriti bolovanje.

titule mi tak i tak ne određuju status na poslu rezultati koje ostvarim.

...al bit ćemo đapić i ja magistri...
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 12:03   #26
Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
pa to je totalno nebitno. ni doktori znanosti nisu pravi doktori jer ne mogu prepisati praksitene, ispričnice ili otvoriti bolovanje.

titule mi tak i tak ne određuju status na poslu rezultati koje ostvarim.

...al bit ćemo đapić i ja magistri...

Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 00:41   #27
Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
pa to je totalno nebitno. ni doktori znanosti nisu pravi doktori jer ne mogu prepisati praksitene, ispričnice ili otvoriti bolovanje.
nisam nikad razmišljao na taj način,... sad sam tek skužio zašto me onaj neki čovjek sa trećeg kata kojemu na vratima piše neki dr.sc. Nešto stalno tjera kad dađem da mi prepiše tablete za hemeroide,.. znači ti očeš reć da on kao dr.sc zapravo nije doktor za tablete davat???
ček onda ni zubar nije doktor nego zubar a časna sestra zapravo nije doktorica iako se zove slično kao i medicinska sestra tj. obje su sestre po naravi ili ni medicinska sestra nije doktor nego je samo doktorova polusestra???
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 16:15   #28
Ovi zadnji postovi su otišli WAAAY off...

Nego da prokomentriam ovo:
Quote:
ena-ina kaže: Pogledaj post
Ja sam diplomirala u 12.mjesecu 2007. i kad sam otišla na upisivanje zvanja u radnu knjižicu rekli su mi da dođem krajem sječnja ili početkom veljače, jer mi sad ništa ne mogu upisati dok ta promjena zvanja ne bude izašla u Narodnim novinama i dok ju ne dobiju sva sveučilišta,veleučilišta i sl., a i diplome su od 2008. također nove.
Početak je veljače, pa... je li tko bio skoro u Vodnikovoj; što se priča po gradu?
Hoće li biti štogod od tih novih nazivlja?

Osobno sam za to. Uostalom, zašto ne? Utjecalo to na posao ili ne, radi se samo o malo angažiranja oko pisanja zahtjeva, pretpostavljam da ništa ne košta. Pa kad je badava, neka ga...

___
P.S. za one koji su s pravopisom na "Vi": nemojte previše isticati da ste dipl. nešto, ne ide vam u prilog...
slonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:48   #29
prijateljica je prije par dana razgovarala s pravnikom Ekonomskog fakulteta u Zg i on joj je rekao da mijenjanja diploma neće biti i svima koji još trebaju diplomirati po starom programu u će u diplomi pisati dipl. što god već
stvar je jedino u tome da ćemo moći "izvaditi" na faksu papir koji će dokazivati da mi stari imamo jednaka prava kao i ti novi "magistri" - npr. u slučaju nastavka školovanja ili natječaja za posao u kojem će se tražiti magistar struke

ne znam koliko je informacija točna, ali ako je tako rekao pravnik fakulteta valjda ima nešto u tome
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 09:42   #30
Tko zna jesu li u Vodnikovoj voljni davati te informacije što se promjena titula tiče. Možda bi bilo najjednostavnije samo njih nazvati i pitati.
a.r.w.e.n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 00:09   #31
A mene zanima ako će već i nama koji smo po starom programu pisati mag. na diplomi, zanima hoće li također pisati i prosjek ocjena????
aBSOLUTELY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 09:40   #32
Pozdrav,

neki dan sam bio na Prometnom fakultetu i tražio novu, nisu mi je dali jer, kako kažu, nisu dobili upute i način izdavanja. Završio sam VI stupanj cestovnog smjera 1998. god. (2,5 godine studiranja), a prema novome bit će da sam završio 3 godine po bolonji i vodi se kao visoka stručna sprema.
Mariela is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 14:05   #33
ajmo ljudi kad će se to više usuglasit da znam tiskat nove vizitke?!! starih mi polako nestaje a ne da mi se ponovno iste tiskat

a propos dr.med. ja svakoga oslovljavam sa liječniče ili liječnice! nema zajebancije!!!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 15:04   #34
jedan od boljih potpisa mi je ovaj:
mr.sc. dr.med. Ime Prezime
(vidjeh na službenom pečatu liječnika da tako piše )

ah, teško prebaciti taj dr. iza imena gdje mu je btw, neovisno o mr.sc., i mjesto...
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 15:23   #35
Dam se kladiti da vecina ovih koji se rugaju ekipi koja istice svoje titule ima iste komplekse (ako su to uopce kompleksi), ali tu na forumu glume da im titula nije bitna. Ista stvar je i s nazovom radnog mjesta.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 16:00   #36
misao je bila sljedeća:
ako već imaš neku titulu, onda barem trebaš naučiti kako se u poslovnom miljeu možeš potpisivati (privatno je ona sasvim irelevantna).


jednako se "rugam" (ako je to ruganje) i onima koji pišu opČenito, kuČa, struĆno i sl.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 19:21   #37
Greške vezane za č i ć ili -ije -je su neoprostive. Svaku ponudu koja ne zadovoljava osnovne pravopisne standarde automatski odbacujem. Razmišljam čak da u ugovore ubacim klauzulu za penale u slučaju pravopisno netočne poslovne korespondencije. Jednako tako korištenje riječi 'pogrješka' je valjan razlog za prekid poslovne suradnje i kategorički se odbacuju sve svinjarije učinjene pravopisu u 21.stoljeću. Ak je 'pogreška' bila dovoljno dobra za Tuđmana, dovoljno je dobra i za mene.

A što se titule tiče... ona mi je totalno sporedna kad se potpisujem na ugovore, al zato naziv radnog mjesta nije... al nisam ja kriv kad riječ direktor tako lijepo zvuči.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 02:33   #38
Quote:
Mariela kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

neki dan sam bio na Prometnom fakultetu i tražio novu, nisu mi je dali jer, kako kažu, nisu dobili upute i način izdavanja. Završio sam VI stupanj cestovnog smjera 1998. god. (2,5 godine studiranja), a prema novome bit će da sam završio 3 godine po bolonji i vodi se kao visoka stručna sprema.
nisam baš siguran da se vodi kao visoka strušna sprema???
više kao viša??
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:16   #39
Quote:
Mariela kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

neki dan sam bio na Prometnom fakultetu i tražio novu, nisu mi je dali jer, kako kažu, nisu dobili upute i način izdavanja. Završio sam VI stupanj cestovnog smjera 1998. god. (2,5 godine studiranja), a prema novome bit će da sam završio 3 godine po bolonji i vodi se kao visoka stručna sprema.
mislim da ćete morati studirati dodatna 1-2 semestra kako bi postali bolonjci s 3 godine.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:55   #40
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
mislim da ćete morati studirati dodatna 1-2 semestra kako bi postali bolonjci s 3 godine.
Nemoj 'brijat'.
Ne stoji ti ta izjava, kad svi već znamo da se priznaju 2 za 3 i 4 za 5 godina.
Nigdje se ne spominje polaganje razlike, iako bi bilo logično. No, čini mi se da 'bolonjeze' imaju malo manje kolegija po godini nego što je bilo ranije.
slonko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.